Oi, jau visai ir senokai tie cake pops’ai atlėkė į madingų kepinių orbitą. Gal prieš kokius net septynerius metus? Aš pati prieš penkerius metus ėjau į pamoką, išmokau juos gaminti ir tada jau galėjau stebinti visus gimtadienius. Smagu tai tikrai juos gaminti, be galo. Cake pops’ų receptas yra mano Kepinių knygoje, viskas ten smulkiai aprašyta, ir tikrai žinau ir mačiau, kad Lietuvoje jie nėra visiška naujiena. Anną jau minėjau ne kartą, jau greitai bus metai, kaip ji su manimi darbuojasi. Ji laidos „Beatos virtuvė” redaktorė, dar rašo straipsnius žurnalui ir padeda man tvarkytis bloge, – aš jai tekstus tik siunčiu, o jau visą kruopštų darbą, kai reikia susitarti su wordpress sistema ir sukrauti nuotraukas, ir ištaisyti klaidas – tai jau jos darbas. Anna, kai pradėjo dirbti su manimi, visada juokėsi ir sakė, kad virtuvė tai jai jau svetima vieta, bet dabar, žinokite, ji ir save, ir kitus stebina visokiausiomis ekspresijomis virtuvėje. Tai ji tą iškepė, tai ji aną padarė. Anna labai smagi moteris, ir jos cake pops’ų gamybos įvaldymo epopėja tęsėsi ne vieną dieną. Kaip visad būna – jei užsibrėži, tai ir įgyvendini, tik susikaupti reikia. Tai va, Anna per savo pasiryžimą ir meilę vaikams dabar yra tikra cake pops’ų ekspertė ir rašo kaip juos pasidaryti pačioms namie. Prašom, perduodu žodį.
P.S. O gal mes padarysime ir tokią pamoką ateityje? Kaip juos pasigaminti?? Aaa? Kaip manote? Norėtumėt?
Viskas prasidėjo nuo mano sūnaus – Mariaus mokyklinės mugės. Toks sumažintas Kaziukas, kuriame vaikai už simbolinę kainą parduoda vieni kitiems savo rankomis (arba kartu su tėveliais) pagamintus skanėstus, žaisliukus ir panašius dalykus. Pasitarėme ir nusprendėme, kad geriausiai tiks kas nors valgomo, nes tos smulkmenos vėliau namuose tik dulkes renka. Tada prisiminiau juos – cake pops’us. Mažus, apvalius, spalvotus, džiugius. Valio, valio! Darom. Iki mugės likusios 4 savaitės.
Pirmoji savaitė. Prisiminiau, kad esu nusipirkusi silikoninę formą cake popsams kepti. Radau tešlos receptą, iškepiau. Gavosi minkšti pyragėliai – skanūs, tik kad nė iš tolo nepriminė to tobulo rutuliuko, kurį mačau paveikslėliuose. Eksperimentavau bent su keliais tešlos receptais kaskart džiugindama vaikus tais biskvitiniais pusrutuliais ir vis labiau pykdama ant tos formos gamintojų – po galais, juk tešla tiek neiškyla! Finalinis bandymas su padidinta kepimo miltelių doze baigėsi totaliu fiasko – tešla vis tiek neiškilo, tik jau ir nebebuvo skani, nors rožinė forma tikrai gražiai rožinė ir maloni.
Antroji savaitė. Ji buvo skirta visokių interneto svetainių ir Beatos kepinių knygos tyrinėjimui. Supratau, kad visgi cake pops’us reikia gaminti iš biskvito trupinių. Iš visų aprašymų susirinkau vertingiausius, mano nuomone, dalykus ir susirašiau ant lapo. Tada dar paskambinau kolegei Ievutei ir gavau puikaus šokoladinio biskvito receptą (rasite apačioje).
Trečia savaitė. Eksperimentinė cake pops’ų dozė. Dar prieš tai apsilankiau Tasty fun parduotuvėje ir investavau į kokybišką, spalvotą glazūrą, pagaliukus (šiaip, juos galima sėkmingai keisti supjaustytais mediniais iešmeliais), maišelius jiems apvynioti (neuždengtais neleido prekiauti mokykla) ir įvairiausius pabarstukus (ča vaikai net cypė iš džiaugsmo rinkdamiesi, nes labai jau daug grožio ir spalvos). Cake pops’ai…gavosi!!!! Laikėsi ant pagaliukų!! Glazūra dengė, stingo ir viskas buvo super! Ir netgi labai skanu.
Ketvirta savaitė. Pakartotinė serija su daugiau spalvų ir greitesniu glazūravimu. Žinoma, kad vaikai padėjo ir puošė, ir vyniojo. Kas sakė, kad kasdien negaminantis žmogus negali padaryti cake pops’ų?? Niekas turbūt nesakė.
Daug kas stebėjosi, iš kur turiu tiek atkaklumo su tais negreitais saldėsiais duotis. Na bet suprantate, jie tokie gražūs… Tokie šventiški… Rezultatas buvo vertas kiekvienos įdėtos minutės. Be to, nei aš, nei vaikai nenorėjome pasiduoti, kai atrodė, kad kažkaip viskas per sudėtingai gaunasi. Tai dabar surašysiu, kaip ką dariau, jei staiga sugalvotumėte ir jūs pabandyti. Mano patarimas – išdėlioti darbus į kelias dienas, kad cake pops’ų darymas neišvargintų ir viskas būtų lengva ir gražu.
Cake pops’ams reikės:
pakelio sviesto
4 šaukštų cukraus pudros
3-4 šaukštų pieno arba grietinėlės
pasirinktos spalvos „Melt” ar kitokios glazūros (30 pyragėlių pakanka pusės maišelio)
popierinių ar medinių pagaliukai
kokoso aliejaus
pabarstukų
1 diena – kepu šokoladinį biskvitą. Naudoju Kepinių ir desertų „Beatos virtuvės” kakavą, nes kitos ne tokios „šokoladinės”. Biskvito receptas apačoje – iš jo gausis apie 30-35 cake pops’ai.
Šokoladiniam biskvitui reikės:
– 5 kiaušinių
– 5 šaukštų cukraus
– 1 šaukštelio kepimo miltelių
– 4 šaukštų miltų
– 2 šaukštų Kepinių ir desertų kakavos „Beatos virtuvės”
Imame dubenį. Kiaušinių baltymus atskiriame nuo trynių ir plaktuvu plakame iki standžių putų. Kitame, didesniame dubenyje kiaušinių trynius išsukame su cukrumi iki vientisos, baltos masės.
Dabar šaukštu atsargiai įmaišome į trynius plaktus baltymus. Ten pat beriame persijotus miltus, kakavą ir kepimo miltelius. Viską atsargiai išmaišome ir pilame masę į kepimo formą (aš naudojau standartinę apvalią, į dugną tiesiau kepimo popierių). Įkaitiname orkaitę iki 180 C ir pašauname tešlą. Kepame apie 30 – 35 minutes.
2 diena – blenderiu sutrupinu biskvitą. Išimu sviesto pakelį, palaikau kambario temperatūroje, kol atšyla, supjaustau. Atskirame indelyje (aš sukau blenderiu) išsuku sviestą su cukraus pudra. Beriu visiškai iš akies. Manau, kad tai bus apie 4 šaukštus pudros. Bet aš įberiu – suku ir tol, kol gaunasi balkšvas ir jau man skanus tas kremas. Tada į jį dedu 3-4 šaukštus pieno arba grietinėlės. Dar sykį išsuku, kad būtų vientisa masė.
Įmaišau kremą į trupinius, pradžioje – šaukštu, po to rankomis, kad labai gerai susimaišytų. Formuoju rutuliukus – man labiau patiko kiek didesni, stalo teniso kamuoliuko dydžio. Yra du variantai – galima rutuliukus palikti nakčai šaldytuve ir glazūruoti ryte ar dieną. Jei reikia greičau – vis tiek reikia dėti rutuliukus į šaldytuvą (galima net į šaldiklį) bent 2-3 valandoms.
Dabar laikas įdėti pagaliukus. Aš pirkau Tasty fun parduotuvėje popierinius. Paimu puodą, virš jo dedu lėkštę ar dubenėlį, kurioje lydysiu Melt glazūrą. Puode vanduo, tad glazūrą lydo garai. Tas glazūros „tabletes” verta pamaišyti, kad greičau tirptų ir susilietų į vientisą masę. Pagaliukams subadyti į pops’us daug glazūros nereikia. Čia nuotraukoje jau ta serija, kai glazūravau visą pyragėlį.
Kai jau išsilydo – pamerkiu/patepu pagaliuko apie 1-1,5 cm glazūroje ir atsargiai kišu į rutuliuką. Taip į didelę lėkštę prikraunu tų rutuliukų su pagaliukais. Dabar svarbu – tikrai patariu tą lėkštę bent pusvalandžiui, o gal ir 45 minutėms dėti į šaldymo kamerą. Arba, jei norisi pailsėti – galima porai valandų į šaldytuvą. Glazūra turi sustingti, tuomet pagaliukas gerai „prilips” pops’o viduje.
Paskutinis etapas: glazūravimas ir puošimas. Iš anksto reiktų pasirūpinti didesniu stačakampiu putoplasto arba gėlininkų parduotuvėse parduodamomis žaliomis kempinėmis, į kurias komponuojamos puokštės. Jei tokių dalykų nėra – galima į stiklines priberti cukrų ir glazūruotus pops’us statyti į tas stiklines.
Glazūruojame:
Įberiame pusę pakelio Melt „tabletukių” į ant garų esančią lėkštę. Bent jau man prireikė skystinti glazūrą – dėjau apie šaukštą šalto spaudimo kokoso aliejaus (tinka ir kitoks, beskonis). Iškart tiek nedėkit, pabandykite pusę, pamatysite, kaip sekasi glazūruoti. Pamaišykite viską, kol lėkštėje bus vientisa, apyskystė (kaip skystesnė grietinė) masė.
Imam pops’ą ir sukamu judesiu merkiame į glazūrą. Nereikia jos labai daug – stingdama glazūra įgaus savo spalvą, tad nesijaudinkie, jei pradžioje atrodo, kad truputį persišvieča ar nevisai lygiai dengiasi. Bet, žinoma, reiktų stengtis, kad glazūrą pasiskirstytų kuo tolygiau. Jei imam per daug glazūros, tai barstant pabarstukais ji ima „bėgti” ir varva, todėl geriausia puošti virš nedidelių lėkštelių arba kriauklės.
Kai glazūrą padengia visą pops’ą, laikas puošti. Patraukę pops’ą nuo garuojančo puodo, lukterėkite 5-6 sekundes – tegu vos vos pradeda stingti, nes taip mažiau pavojaus, kad varvės. Tada barstykite pasirinktais pabarstukais.
Pabarstę įsitikinkit, kad masė neslenka ir nesudaro diiidelio lašo, kuris jau tikrai nuvarvės. „Įtartinus” šia prasme pops’us kelias akimirkas rankose palaikydavau šaldymo kameroje, kad puošmenos užsifiksuotų. Tada smeigiame pagaliuką į putoplastą ar kempinę ir leidžiame stingti. Viską tą patį kartojame su likusiais popsais. Pagal poreikį įberiame papildomai „Melt” glazūros arba dedame kokoso aliejaus (jei „Melt” per tirštas). Jei nesinori kokoso prieskonio (nors jis būna tikrai labai subtilus), galima naudoti ir kitokį beskonį aliejų arba Tasty fun (manau, ir kitos konditerijos parduotuvės) turi specialų beskonį riebalą tokiems reikalams.
Pastebėjimai apie pabarstukus: patys smulkiausi – rutuliukai linkę truputį aptirpti nuo glazūros šilumos, tad berkite etapais, jei norisi šviežesnio vaizdo. T.y. beriate esmę, tada palaukiate 10 sekundžių ir dar pabarstote. Labai ilgai laukti neverta – glazūra sustings.
Labai gerai atrodo plokšti pabarstukai: širdelės, žvaigždutės, drugeliai, bet tokius geriau ne barstyti, bet tarsi dėlioti – mažiau susinaudoja ir gražiau atrodo. Jei norisi, galima pops’ą dažyti dviem spalvom, t.y. – iš pradžių vieną pops’o pusę merkti į vienos spalvos glazūrą, vėliau – į kitos.
Puošti galima ne tik pabarstukais, bet ir vadinamuo aisingu arba pigesniu jo atitikmeniu, kurio yra prekybos centruose, tokie geliai tūtelėse, skirti sausainiams puošti. su šiais nėra paprasta, reikia ir tūtelę spausti ir pops’ą sukti, bet įmanoma ir gaunasi ne taip tvarkingai, bet labai linksmai. Čia man labai padėjo vaikai. Jiems ši dali buvo smagiausia.
Suglazūruotus pops’us aš dėjau į šaldytuvą nakčai, bet, įtariu, būtų pakakę ir kokios valandos. Jei nešite dovanų ar į lauką, reiktų kiekvieną pops’ą įdėti į perregimą paketėlį – parduotuvėse rasite specialių, su kaspinėliais ar vielutėmis užsukti, o jei ne – pasidarykite patys iš standesnio celofano.
Skonis jų tikrai geras. Primena mūsų vaikystėje karaliavusį pyragėlį „bulvytė” ir dar su švelniu kokoso aromatu. Laiko suryja, bet jei viską darai ne per vieną dieną ir dar susižavėjusių mažųjų padedama – nelabai tas nuovargis ir jaučiasi. Žodžiu, verta!
nerealiai gražu!!! 🙂
labai gražu, jau kuris laikas vis noriu juos išbandyti, bet ryžto pritrūksta 🙂 o gal galit, man tokiai neišmanėlei pasakyti, kur tos „melt” glazūros Lietuvoje Įsigyti? 🙂
Įspūdinga, būtinai pasinaudosim receptais ir patarimais 🙂
Turiu tokią pačią cakee popsų formą kepimui. Kuri laiką irgi išeidavo tik pusė rutuliuko. Tačiau pradėjau formą pripildyti su konditeriniu maišeliu, kad išeitų su geru „peek” ir tik tada pavyksta rutuliukai
Geras:) Gundausi vaikutį per gimtadienį nudžiuginti. O juos galima tikriausiai ir į tirpintą šokoladą mirkyti? Nebandėte?
Iš kur gauti pigiai tos glazūros nes neturiu daug pinigų
O kur apskritai pirkti melt glazūros? prekybos centruose neužmačiau.
ai, o į tirpintą šokoladą merkiu, labai gerai gaunasi. tik dar gal sviesto galima įdėt, kad irgi nebūtų labai tirštas. baltas šokoladas gerai atrodo 😉
ai, ir dar, šitam recepte biskvitas visai be riebalų. tai taip tikrai ir gaunasi? ar čia dėl to, kad daug kiaušinių?
o, tai reiks ir Kaune dar paieškoti tos melt glazūros.
Dėkui!
Kaip manote, prieš kiek laiko juos galima būtų pasidaryt, jei reikia penktadieniui?
Labai gražu namie pabandysiu
Sveiki, kiek laiko galima laikyti padarytus (paprasciausius be idaro)cake pops’us?
Sveiki, norėjau paklausti ar cake pops’ų dekoravimui tinka paprastas lydytas šokoladas vietoj melt glazūros?
O jei keksa pirktini naudoti? Sugalvojau paskutine minute daryt.. 🙂
Deja man nepavyko pagal si recepta biskvitas. Nors dariau viska is eiles kaip nurodyta deja biskvitas gavosi plonas ir ne purus visai
Man irgi biskvitas gavosi plonas ir nepurus, nors viska dariau pagal recepta.
Man gavosi tik 17 atrodo viską dėjau kaip rašėte. Na laukiu kai bus glazuruoti ir tikiuosi skanūs gavosi 🙂
Na mano popsiukai jau šaldytuve stingsta, bet gavosi žiauriai žiauriai riebūs…. pažiūrėsiu kas bus kai sustings
Pavyko viskas puikiai, tik biskvita kepiau ne šokoladinį, o truputi vanilės įdėjau. Tešlą biskvitui specialiai pyliau į didelę skardą, kad gautųsi plonas ir trumpiau keptu, ir vistiek gražiai pakilo. O glazura dariau iš paprasto ištirpinto juodo šokolado, taip pat pavyko. Kai atsius melt glazura žiūrėsiu gal su ja dar geriau išeis. Beata ačiū labai, jūsu receptai niekada nenuvilia 🙂
[…] visus skanėstus galite nusipirkti, bet jeigu nuspręsite pasigaminti patys jums gali padėti šis Beata Nicholson receptas arba paprastas būdas pasigaminti ,,kitokius“ Žmogaus Voro Cake Pops, kuris pateikiamas šiame […]
Sveiki, kiek g biskvito reikia receptui? Jei jį ne kepti, o nusipirkti gatavą?
Ačiū
Gal žinote kodėl glaistas pasidengęs ant rutuliukų sutrūkinėja viena ilga linija?
Beata,help!!!
Aš irgi kūrybinėse cake pops’ų kančiose. Pagaminau su oreo, bet gi negraži forma pavyko, tad bandžiau Jūsiškius. Biskvitas ok. Kitą dieną su blenderiu bandžiau smulkinti :išėjo guminis gabalas, iškepęs lyg gerai buvo, bet vis dėlto per šlapias. Aš nepasidaviau, rankomis dar bandžiau „pagaminti” iš jo trupinius. Sumaišiau su sviesto kremu. Nežinau, ar sviesto per daug (pakekis – 200g), ar per mažai tų trupinių,bet jie riebaluoti burbulai, net spalva ne juoda, o tokia sviestinė. Pašaldžius niekas nepakito. Klausimas: ką daryti:mesti lauk? Ar bandyt kaip nors pašildyti ir vėl padaryti bendrą masę ir pridėti papildomai trupinių? Ar dar galima juos išgelbėti?
Išminkiau savo „sviestuotus” cake popsus, pridėjau oreo sausainių trupinių ir išgelbėjau juos! Viskas pavyko puikiai!
Sveiki, o tai kiek gramų sviesto naudojate?? Nes pakelis sviesto labai abstraktu juk gramais skiriasi 🙂
Kiek maždaug gramų biskvito gaunasi?