Ar būna nevykusių atostogų??? Turbūt ne. Svarbiausia, man rodos, išleisti savo protą atostogauti,.. ha ha ha, ir maldauti gero oro. Nežinau, nereikėtų girtis, kad va išvykstu atostogauti, ir nenervinti tų, kurie dar nevažiuos arba iš viso nevažiuos, arba jau buvo ir grįžo. Nes toks dalykas kaip atostogų pavydas tikrai egzistuoja, ir, pvz., tokie dalykai kaip Facebook ir žurnalas Žmonės tik įpila kuro į tą pavydo ugnį. Jei atvirai, tai kalbu apie visai svetimus sau dalykus, nes puikuotis atostogomis, kur buvau ir fotografuotis su šeima vienos spalvos rūbais pasipuošus nėra mano stilius. Bet nevengiu paburbėti dėl oro ir didelių kainų.

Ir praėjusiais metais mūsų atostogos Nidoje, pasakysiu, buvo geros, bet truputį ne labai. Dėl keleto priežasčių: viena iš jų būtų oras… nes jis buvo šaltas ir lietingas, o ir kainos gana aukštos. Aš mėginau Tomui padaryti įspūdį su lietuvišku pajūriu, bet deja deja… visada galima pamėginti dar kartą. Ir man vis tiek būtinai reikia nors dienai ar dviem į pajūrį, tai tikrai ten ir važiuosim.

 

Mums šios vasaros atostogos bus ypatingos, nes mes su šeima, tai yra – aš, Tomas ir vaikai nesame atostogavę Vakarų Europoje nė karto. Tikrai, nes vasarinės atostogos būdavo skirtos Lietuvai, arba esame vasaros pradžioje buvę Amerikoje. Viskas. Aš jaučiuosi išsilaisvinus iš angliškos mokyklos sistemos pančių. Nes ten sistema kitokia nei pas mus, ten vaikai visus metus kas šešios savaitės turi savaitės atostogas, taip vadinamus half term, o vasarai skirtos, plius minus, šešios savaitės, kai tuo tarpu LT, patys žinome, tos savaitės gali būti net iki dvylikos ištemptos… Apie vienos ir kitos sistemos privalumus ir trūkumus galbūt  pakalbėsime kitą kartą, bet mūsų tarptautinei šeimai bus paprasčiau turėti vieną didelį gabalą atostogų, o ne daug mažų kąsnelių… Nes tada jau galėsime skirstyti visiems po truputį ir visaip. Todėl dabar negaliu patikėti, kad mes – VALIO – ne sezono metu, tai yra kai dar didžioji dalis Europos dirba, o mokiniai mokosi, galėsime nuvykti į Italiją ir būti ten visas dešimt dienų… Neįtikėtina. Visos kitos mūsų atostogos pasilikdavo žiemai ar rudeniui.

O dabar aš noriu su jumis pasidalinti savo nuolatiniais klaidų ir atostogų įpročiais, ant kurių aš visad suklumpu ir vis ketinu keistis.

Neturiu ką apsirengti, bet niekas netelpa į lagaminą.

Aš neseniai tvarkiau savo spintą. Turiu daug suknelių, vienos patinka, bet nenešioju, kitos labai gražios, bet man per mažos – spaudžia, trečios yra suknelės favoritės, kurias nešioju visada.

Mano patarimas sau: stebuklų nebūna – per atostogas nesuplonėsi, suknelės ne favoritės vis tiek gulės lagamino dugne.

Aš imsiu penkias sukneles. Esu kažkada pasiėmusi dvidešimt. Būkite protingos, mokykitės iš mano klaidų.

Pasiimu BIBLIOTEKĄ.

Paskutinis kartais, kai aš atostogaudama perskaičiau keturias ar penkias knygas, buvo lygiai prieš 8 metus. Kai Izabelė buvo pilve, ir mes atostogavom su Tomu Sicilijoje, ir, anot jo, žmonės į mane žiūrėdami galvodavo, „is she fat or is she pregnant“? Ha ha ha, nes tas pilvas nebuvo toks išreikštas. Tada perskaičiau krūvą knygų. Viskas buvo tada, dabar aš vis tiek pasiimu minimum keturias knygas, dar penkiolika žurnalų – viskas sveria apie dešimt kilogramų, perskaitau dvidešimt procentų max.

Šiais metais kaip visada turėsiu audio ir elektroninių knygų, taip pat savo elektroninę knygą, kuri visada su manim, jei reikėtų parodyti kokiam sutiktam kuo užsiimu. Ir pasiimsiu vieną vienintelę popierinę knygą. Kokią? Dar galvoju…

Atostogauti ramia galva.

Nežinau, kaip čia taip sutampa, kad vidury didelio projekto aš negaliu atostogauti, o atostogauti važiuoju tik nuveikus didelius darbus. Dabar atostogauti važiuoju pridavus savo naują knygą dizainui. Ir po atostogų galėsiu jau pamatyti maketą. Bet ir atostogaujant man kyla tiek gerų minčių ir įkvėpimų. Pvz., Kviečiu į Svečius sugalvojau Ispanijoje. Nesuskaičiuojamą kiekį idėjų ir minčių naujam maistui ir receptams radau atostogose, todėl visada visada visada turiu užrašų knygutę. Šioms atostogoms pasiimsiu visai naują šviežią, nes turima jau yra prirašyta.

Ir va, štai jau dabar po truputį gyvenu naujų atostogų jauduliu. Noriu, kad visi pasidalintume mintimis apie atostogas. Kokios yra trys jūsų atostogų taisyklės? Arba, kaip nesugadinti savo atostogų?

Trims atsakymams – užrašų knygutės mūsų gražiosios… Pagaukite atostogas už skverno.

Ir dar:

Praėjusią savaitę atidarėm žemuogių sezoną, bet gi reikia nepamiršti ir kitų, gal ne tokių romantiškų, bet nemažiau sentimentalių vasaros šauklių rabarbarų. Skaniausi jie visai jaunučiai, kai vieni pirmųjų pradeda kišti iš žemės savo drąsius lapus, bet ir dabar išsikepti rabarbarų pyragą bus pats tas. Skonis bus intensyvus – ir rūgštu, ir saldu, o trintos braškės su cukrumi kepdamos karamelizuosis, klampia karamele šiek tiek apdalins ir pagrindą. Žodžiu, rimtas pyragas su labai aiškiu, gana pretenzingu ir įsimenančiu skoniu.

 

Komentarai
 1. Aš taip pat ruošiuosi atostogoms, į Nidą su šeimą, kai mano pypliui vos dešimt mėn. tai manau tinkamas variantas. Tikiuosi bus geras oras, vakar pirkom lagaminus tai jau mintyse dėlioju į juos daiktus po truputi. Dėl suknelių skaitydama straipsnį magalvojau apie savo, iš tikrųjų yra mėgstamų, nelabai arba kurios per mažos. Štai šiandien vežiau dičkį į darželį, užsidėjau tokią rožinę, lifte žiūriu į veidrodį pilvas atsikišęs, mintis buvo atidėti kai sukusiu, bet vėl pakabinau, žodžiu kasdienis darbas, nors aš per daug dėl to nesinervinu, yra kitų užsiėmimų…:)

 2. O as vaziuodama atostogauti i pajuri del drabuziu perdaug nedramatizuoju, svarbiausia tureti idegio krema, maudymosi kostiumeli, ranksluosti ir lengva suknele (kad iki pliazo nubegti) AS BEPROTO MEGSTU DEGINTIS 😀 tai svarbiausia mano taisykle nusipirkti nauja gera idegio krema,juk as tikrai nenoriu susirauksleti per anksti :)) pries atostogas dazniausiai visada pora dienu pasilaikau iskrovos dietos kokios, kad pilvukas nebutu atsikises ir graziau atrodyciau :)))

 3. mano trys taisykles:
  1. ir svarbiausia – nesiraukyti, o inesti pozityvo (pvz. negalejom gauti automobilio, o viesbuciai buvo uzsakyti per visa Ispanijos pakrante, dabar smagu prisiminti kaip is po zemiu isknisom uzmiescio masinu nuomos punkta, kuris priima grynuosius, nesiraukiau, antraip raukymosi sleifas butu tesesis tikrai iki kito miesto, nes kai kazkas nepatenkintas ir kitiem nuotaika gadinasi)
  2. tureti mini zodyneli (megstu kelionese lankytis vietiniuose restoraneliuose, kur turistu nelabai buna, o ir meniu nebuna angliskai, bet noriu zinoti, ka valgysiu 🙂 ir siaip mano supratimu mandagu lankantis svetur bent kelis zodzius ju kalba pasakyti 🙂
  3. turbut sutampa su Beatos: jei suknele ne favorite, tai ir atostogu metu tokia netaps, geriau maziau, bet uztikrintu variantu. O jei kazko pritruks, visada galima uzbegt i vietine parduotuve.

 4. Mano atostogos visada būna labai aktyvios ir aš visada keliauju su kuprine, kurią išmokau susikrauti tik po ilgos keliavimo praktikos. Nesvarbu ar atostogos bus pašėluios ar mažiau, bet vistiek kuprinė ant pečių, nes nepakenčiu kai mano rankos būna užimtos tašėm, lagaminais, pajudėjimas iš vieno taško į kitą tampa labai jau varginantis. Taigi atostogų inventorių koreguoja kuprinė. Ir ko aš tik anksčiau neprisikraudavau pvz… siūlų, nes gal kažkažkas suplyš ir man reikės susisiūti ir vašelis būdavo, tai gal dar ką panersiu?Pusė vaistinės – pleistrų, nuo vidurių užketėjimo, paminkštėjimo, nuo skrandžio, nuo galvos nuo nuospaudų, nuo įgelimų, nuo nudegimų, alergijos, ir ect. nors šiaip pastebėjau, kad vaistinę gali surasti ant bent kokio kampo, net ir pačioje atokiausioje vietoje. Tada skėti, o gal lis? nors kai buvau Ispanijoje jį panaudojau, aišku ne nuo lietaus,bet nuo saulės. Tada ko ten galėdavau rasti – gertuvę, termosą, bliudų, kokį stalo žaidimėlį, knygų, kalną rūbų. Visas turinys sverdavo kokių 20 kg, omg ir kaip panaudodavau šį turinį? Tiek viskas būdavo sapakuota suspausta, kad tiesiog neliesdavau tos tiksinčios daiktų bombos ir jau kai labai prireikia tada eini ir išsipakuoji, o tada kraustai tuos daiktus ir galvoji ,,kokia aš esu daiktų vergė” ir dažniausiai to pusė turinio reikėdavo palikti hostelyje, nes nebūdavo vietos lauktuvėm. Na dabar jau išmokau: taigi svarbiausiai turėti: patogias basutes su kuriom galėtum pusė Europos išvaikščioti ir kojos bus be nuospaudų ir neištinusios, vieną suknelę, šortus, pora marškinėlių, kepurę, du maudamukus viena bikini ir kitą uždarą, nes kai šoki nuo uolos į vandenyną, tai dažniausiai išneri, kad ant ausų viršutinė dalis, o ant kulnų apatinė, nuo saulės akiniai, žodinėlis, ir žinoma užrašų knygutė į kuria raušausi visus nuotykius ( kaip tik turiu Beatos darbų knygą, bet tenka rašyti labai mažom raidytėm, kad tilptu visos dienos nuotykiai) ir kas beko tai visokius pakrovėjus nuo visos elektronikos, nes kažkada buvau pamiršusi tele pakrovėją, kaip sakant nebuvau ant ryšio, tai giminaičiai vos ne į interpolą kreipėsi, mama seklys morką mane surado net prisiskambino į hostelį:) Ir dar viena taktika, kurios aš neišradau, tiesiog pradėjau ja naudotis prieš kelionę neužsipirkinėji ,,mat reika to ir ano”, geriau ten ką nors nusiperki – knygą, šiaudinę kepurę, ar tašę, nerealų spalvotą rankšluostį, naujus marškinėlius, ir šitie daiktai tau tampa ne tik paprasčiausiai daiktais, bet jie nešasi su savim kartu ir kažkokius prisiminimus, ir tu juos taip pamilsti, kad nunešioji iki jie pavisrta į dulkes.

 5. Labai paprastos, bet būtinos taisyklės:
  1. Neprisikrauti į lagaminą nereikalingų daiktų, kuo mažiau – tuo geriau ir imti tik pačius būtiniausius.
  2. Su savimi būtinai pasiimti: gerą nuotaiką, kantrybę ir atsipalaidavusį požiūrį 🙂
  3. Būtinai turiu su savimi fotoaparatą, kad galėčiau užfiksuoti gražias ir įdomias kelionės akimirkas.
  Gražių atostogų 🙂

 6. Taisykliu milijonas, ypac kai namuose lieka ispopintas, pats nezinantis ko nori katinas, o ant ranku zyzia ispopinta, nei metu neturinti princese 🙂 Demesio is musu seimos dukrele ir katinas sulaukia daugiau nei Britanijos Kate sulaukia is viso pasaulio 😉 Tad….

  Taisykle nr. 1
  Pasirupinti, kad ispopintiems seimos narims nereiketu badauti ( katinui butu soooociai maisto palikta, mazajai nupirkta sveiku produktu, kurie visada butu po ranka).

  Taisykle nr.2
  Ispopintiems ( taip, taip, tiems patiems, namie pasilikusiam katinui ir kartu atostogauti vykstanciai dukrelei)
  turi buti saugu, silta, patogu.. Tam namuose paliekamos atlapos durys i miegamaji, kad katinas siltai miegotu musu dviguleje lovoje, o i masina keliauja kalnas pleduku, rubeliu ir t.t

  Taisykle nr.3.

  Ispopintiems turi buti nenuobodu 🙂 Tam pasitarnauja zaislai.. ” Katiniskieji” lieka namie su katinu, vaikiskieji keliauja kartu su mumis…

  Kaip matote visas tris taisykles galima sutraukti i viena- pasirupinti vaiko ir katino gerove, o mes jau su tetuku kaip nors….. 😀

 7. Pagrindinės taisykles:
  1. Į lagaminą prisikrauti geros nuotaikos (gali būti ir mylimiausios suknelės ar maudymuko pavidalu)
  2. Negalvoti apie tai kokios atostogos trumpos ir kaip greit prabėgs
  3. Mėgautis kiekviena akimirka ir neburbėti dėl to, ko negali pakeisti.
  Paskutinės mano atostogos buvo su dviem mažais vaikais, be vyro, fiziškai tikrai sunkios ir nepavadinčiau to poilsiu (grįžau numetus 5 kg), bet stengiausi laikytis savo taisyklių ir buvo žiauriai gerai. Dzin, kad papludimyje su kokteiliu pagulėti taip ir neteko – įdegi gavau ir belakstydama iš paskos savo mažiams. Ekskursijos pareikalavo daug jėgų ir ištvermės tampant visą mantą, kurios vienam aišku tiek nereikėtų..užtat kiek kartu pamatėm, įspūdžiai ir laikas praleistas kartu atperka viską!! O vaikai iki šiol prisimena skrydį lėktuvu ir nekantrauja „kada skrisim vėl” 🙂 Laukiu ir aš jau kitos kelionės, tik šįkart pasiimsim ir tėtį :))

 8. 1. Pati svarbiausia ir labiausiai auksinė taisyklė – nesinervuoti dėl smulkmenų ir nesipykti. Tai garantuoja gerą nuotaiką ir atsipalaidavimą.
  2. Turėti vaistų visiems gyvenimo atvejams. Na čia viskas aišku.
  3. Tiksliai suplanuoti, kas prižiūrės namie likusius ir mūsų laukiančius gyvūnus. Kai žinai, kad visi ten namuose yra saugūs ir sotūs, galva gali visiškai atsijungti nuo kasdienybės ir ILSĖTIS.

 9. Pirma taisyklė pas mus jau pradeda veikti dar pakuojantis lagaminus – jeigu ką pamiršime, tai visada atrasime to gerąją pusę! Tarkim, šiais metais, pakuodamiesi į Kosą, pamiršome vairavimo teises…bet pritaikius šią taisyklę, supratome, kad tokiu būdu sutaupysime pinigėlių, daugiau judėsime dviračiais ir viskas pavyko kuo puikiausiai 🙂 Kitą kartą nepaėmiau feno, o viešbučio kambarys jo taip pat neturėjo, tad situaciją teko įvertinti taip, kad per atostogas teks džiaugtis garbanomis, kurios vyrui labai patinka (nors pačiai jau nelabai) 🙂
  Antroji taisyklė (nors mano vyrui kol kas jos paisyti nesiseka) – nėra blogo oro, yra bloga apranga. Tad nors ir keliaujam į karštus kraštus, bet kedukai kojoms nesušalti, megztukas ilgomis rankovėmis ir džinsai visada yra privaloma lagamino dalis. Man šią taisyklę visai neblogai sekasi pritaikyti (gal dėl to, kad tuo pačiu tikiu, jog karštuose kraštuose apsiniaukęs dangus negali ilgai laikytis…), bet vat vyras jau mėgsta pabumbėti 🙂
  Trečioji taisyklė – funkcijų pasidalinimas! vyras atsako už dokumentus, pinigėlius ir elektronines priemones, aš – už lagaminų pakavimą ir užkandžius atostogų metu. Laikantis šios taisyklės, išvengiam pykčių ir taupom laiką. O kai paaugs vaikas, teks ir jam kokią nors funkciją priskirti, kad būtų lygiavertis kelionės dalyvis 🙂
  Tik va, labai gaila, kad mūsų šiųmetinės atostogos jau baigėsi. Telieka palinkėti gerų įspūdžių visiems atostogaujantiems ar tik dar besiruošiantiems!

 10. Per šias atostogas jau noriu ne tik gulėjimo paplūdimy, o ir atradimo džiaugsmo. planuojam vykti į Venspilį pakeliui aplankant Tervetės parką, Kuldigą, gal net Siguldą. tik va dabar reikia gerai viską suplanuot, bet tikrai žinau, kad planus koreguos mašinoje sėdintys du „stabdžiai”. Tikiuosi viskas bus gerai ir puikiai praleisim laiką. Gulint pležia, vaikštant po parkus ir miestelius

 11. Šių atostogų ir laukiu, ir bijau. Nes važiuosiu padirbėti į Angliją, kad užsidirbčiau studijoms bei dalį atsidėčiau ateities kelionėms. Jau kraunuosi daiktus, tad tenka labai apgalvoti, ko reikės, o ko – ne. Mano pagrindinės taisyklės ruošiantis atostogoms:
  1) Aplankyti vietą, kurioje dar nesilankiau.
  2) Imti tik reikalingiausius daiktus bei rūbus.
  3) Nepamiršti dokumentų.
  Jeigu visas sąlygas išpildau – atostogos neabejotinai būna sėkmingos!
  Gerų atostogų!

 12. ech kokia tema… šiaip paatostogaut tenka retai, dažniausia žiemą, bet mano taisyklės atostogom yra universalios, nes kiekviena iš jų atsirado vis po kitų atostogų:
  1. atostogos Ispanijoj: nepamiršt telefono įkroviklio (visą savaitę nervinausi, ieškojau, o pasirodo niekas man neskambino…. :D)
  2. atostogos prie Platelių ežero: net jei važiuoji tik stovyklaut privalai pasiimti vieną išeiginę suknelę, derančius batelius ir KOSMETIKOS (jaučiausi kaip tikra miškų ir pelkių baidyklė, kai kitos draugės tą paskutinį vakarą švytėjo:(… )
  3. kruizas joninių progą po Baltijos jūrą: kitą kartą atostogausiu be vyro (važiavau su kolegėm iš darbo, būtų viskas buvę gerai, jei ne mano vyro nepagrįsti nuovargio priepuoliai, plaukiant jūroje laivu teko prakiurksot kajutėj… ir ko aš jį tempiausi?!)
  čia tik tos didžiosios mano klaidos, kurias padariau, o dar kiek mažesnių… oi oi, vienas vargas tos atostogos 😀

 13. Beata, jau dabar matau kaip tu būsi vėl įkvepta kažkam naujam po šių atostogų Italijoje. O kas kitas jei ne Italijos maistas tave dar labiau galės įkvėpti…mmm…Ką tik grįžę mes iš ten ir vėl noriu ten atgal!
  Dėl 3 taisyklių pilnai sutinku! Dėl suknelės favoritės irgi!

  1. Būtinai nepamiršt saulės akinių – jei yra net kelių porų! Nes saulė ir be akinių – lygus ‘primerktos’ atostogos ir visi įspūdžiai.
  2. Kremo nuo saulės, juo teptis net ir tada kai apniukę, nes visada ir man jau ne pirmą kartą kūnas nudega kai aš maniau, ai visai nekaršta ir nesaulėta.
  3. Nepersivalgyti – ypač kai labai šilta – būsi apslugusi, jausies išpumpusi, be energijos ir noro dar kažkur eit ir kažko žiūrėt ar pakeliaut!

  Linksmų gums atostogų! Lai vaikučiai būna užimti ir lengvai sutvarkomi, žinau iš patirties saulė ir karštis juos tuoj išsekina!
  Ir aišku kaip noriu noriu užrašų knygelės. Noriu nuo tada kai ji tik atsirado! Pretty please 😉

 14. Sveika, miela, Beata, buvo malonu perskaityti Jūsų šeimos planuojamas atostogas. Aš su vyru atostogaujam labai ramiai ir romantiškai, stengiames laiką skirti tik sau, o šiemet jau gimė mūsų mylima dukrytė, kuri kartu su mumis atostogaus. Jai tai bus pirmosios atostogos. Mes dabar kiekvieną savaitgalį išvažiuojame į gamtą su kemperiu (priekaba), vyras nupirko dėl dukrytės patogaus poilsio 🙂 Ilsimės nuo miesto šurmulio, kasdienynės rutinos, pažindinam dukryte su gamtos grožiu. Renkames kempingus, kad būtų saugiau ilsėtis. Dukrytei labai patinka gamtoj, ji būna laiminga, linksma, mums patiems keista, kad gamta taip ja teigiamai veikia. Planuojam šia vasarą į pajūrį nuvažiuoti. Man su vyru jūra ir jos ošimas suteikia atpalaidavima, siela tampa rami, nepavargusi, mes tarsi, pasikrauname teigiamų emocijų. Anksčiau mūsų atostogų taisyklės būdavo paprastos ir elementarios: išvažiuoti iš namų kuo anksčiau, kad neprarastume nei vienos dienos; būtinai prie jūros papietauti (tai yra mūsų ritualas); neapsikrauti daiktais, kad nereikėtų grūsti į mašina; ir pagrindinė taisyklė – gerai praleisti laiką, žinoma, oro neužsakysi pas Naglį Šuliją, kad būtų saulėtas ir šiltas oras, tada su Lietuvos oru mes jau esame susigyvene, tad laiką leidžiam smagiai bet kokiu oru. Dabar mūsų taisykles koreguos mažoji dukrytė, ji mums diktuos ką ir kaip daryti 🙂

 15. 1. Pradėdi planuoti iš anksto. Tiksliai žinoti viešbučio vieta, galimybės pasiekti vešbutį, patikrinti kur yra parduotuvės, vaistinės, geriausi restoranai. Ačiū visagaliam internetui. Praleisite internete kelias valandas, bet sužinosite viską! Jau vietoj smulkmenas galėsite pasitikrinti viešbutyje. Taip planas į planavimo dalį įeina lagamino pakavimas – tik reikalingi daiktai, jei manai kad kažko nereikia, geriau neimti.
  2. Važiuoti su gera nuotaika ir nekrepreiti dėmesio į smulkmenas. Tai jūsų atostogos, kurių taip ilgai laukėte. Per karšą, per šaltą, per saldu, per suru, pamėte lagaminą, užsmiršote skrybėlę – smulkmenos!!
  3. Ragauti tai, ko niekad neragavote ir padaryti tai, ko niekad nedarėte! : )

 16. Mano atostogos ne atostogos, jei:
  1…Pirmąją atostogų dieną, vidinio laikroduko vedina vis dar keliuosi kaip į darbą. Tad plačiai praveriu langą, įsitaisau prie jo su gardžia arbata ir stebėdama kaip žmonės gatve skuba į darbus mėgaujuosi tuo,kad visas pasaulio laikas rodo priklauso man. Palengva geriu arbatą ir mėgaujuosi ryto gaiva ir paukščių čiulbesiu.Ech, kaip gera atostogauti…
  2…Dar viena ir būtina gerų atostogų tradicija – naktis prie ežero per pilnatį. Neapsakomas ramybės jausmas apima sielą, kai kartu su vyru įsitaisome prie laužavietės ir stebime besileidžiančią saulę ir mingančią gamtą. Danguje užsidega begale žvaigždžių, pakyla pilnatis, tyliai šlama beržų šakos. Ir rodos visas per metus patirtas stresas ir rūpesčiai palengva iš tavęs ištirpsta. Na o sutemus imamės vėžių žvejybos. Užsiėmimas nelabai moteriškas, bet labai smagus 😀 Tikra atrakcija braidyti po neįprastai šiltą ežero vandenį naktį su tinkleliu vienoje rankoje o kitoje žibintuvėliu ir gaudyti super greitus vėžius. O vėliau vėžius verdame vandenyje su daug daug krapų čia pat ant laužo.Taip sulaukiame pirmųjų rytinės saulės spindulių. Romantika, pikantiškas savo pačių rankom pagautas užkandis ir sustojęs laikas.
  3…Trūks plyš, kad ir paskutinę atostogų dieną nuvykti prie jūros ir palydėti besileidžiančią saulę – BŪTINA. Nežinau kodėl, bet tokia tradicija jau gerą penkmetį ir dar daugiau lydi visas mano atostogas. Be to turbūt jausčiausi kažko neatlikusi per atostogas.
  Kad nesugadinti taip ilgai lauktų atostogų, stengiuosi džiaugtis kiekviena diena ir net lietingą dieną džiaugtis tuo, kad turiu progą paskaityti knygą ar apsimauti guminius botus, kad turiu laiko iškepti pyragą, kurio kepimą taip ilgai atidėliojau.

 17. Ką tik iš atostogų, tad puikia prisimenu, kas džiugina labiausiai 🙂
  1. Neimti į kelionę žmogaus, kuris pastoviai burba ir savo „gera“ nuotaika užkrečia kitus.
  2. Prisiminti, kad saulė nebūtinai tave nudažys iš koto verčiančiu natūraliu šokolado įdegiu, kurio pavydės aplinkiniai, bei teptis kremu nuo saulės, kad netektų po to raudonuoti ir aimanuoti dar kelias dienas.
  3. Nustoti planuoti penkis žingsnius į priekį, nes visas smagumas tame, kad patirsi kažką naujo

 18. Kažkaip nebuvau susimąsčiusi apie kelionių taisykles, bet kai paskaičiau Beatos rašinėlį supratau, kad turiu ir aš jų.
  1-oji, tai pasiimti foto aparatą su visais priedais (atminties kortelėmis, baterijomis, pakrovėjais ir t.t.). Nuotraukos iš atostogų yra būtinybė.
  2-oji nebeprisikrauti kalno drabužių, kuriuos gal kurią dieną ir apsirengsiu.
  3- oji neskubėti ir mėgautis atostogomis. Nes po vieno priskubėjimo, teko likusias atostogas leisti lėtai ir ramiai.
  O savo vyrui visada patariu neužsiiminėti darbiniais reikalais, nes atostogų nepajus ..

 19. Gerų atostogų taisyklės:

  1. padaryti kuo daugiau dar niekad nedarytų dalykų (sąrašas – „pirmą kartą”) – skristi parasparniu, o gal pasidaryti crazy manikiūrą? 🙂 tai suteikia atostogoms šviežumo ir naujų įspūdžių.

  2. Nukeliauti į vietą kur niekada nebuvau – toje pačioje Lietuvoje yra tiek nuostabių, bet dar neaplankytų vietų. Atostogos tam puikus metas.

  3. Padaryti tai, apie ką seniai galvoju – persitvarkyti kambarį, nudažyti stalą, o gal išsiųsti draugei popierinį laišką?

 20. Pirma, ir svarbiausia, mano taisyklė planuojantis atostogas užsienyje – nuodugniai perskaityti forumus, peržiūrėti fotoreportažus, atsirinkti ir atidžiai susidėlioti kelionės maršrutą. Nes nieko man baisiau nėra, kaip grįžus iš Didžiojo Kanjono suvokti, jog nė nežinojau, kad ten Havasu krioklys yra. Verkiu iš apmaudo po šitiek metų 🙁
  Antra kelionės taisyklė – nors ir labai norėtųsi – į aktyvias keliones nesivežti mažų vaikų, nes tai ne tik kad nesaugu, bet ir klausimas – ar tokios atostogos – ir vaikui atostogos? Ir saugiau, ir geriau mažyliams būna pas močiutę kaime, o mes su vyru turim progą vėl pabūti dviese, ko beveik nebūna 🙂 O skolingi vaikams neliekam, kiekvieną vasarą kartą-du važiuojam į Lietuvos pajūrį (ypatingai mylim Kunigiškes, kur švarus paplūdimys ir nepaprasta ramybė ir Kuršių Neriją). Na, bet vis tiek nebūna tos mūsų atostogos pasyvios, kad ir trečią kartą, kad ir nešini vežimuku per smėlį, bet iki Naglio kopos vis tiek kopiame 🙂 O kas geriau už pusryčius prie jūros? Ir koks gi skirtumas koks oras… 🙂 Taip mėgstu pabėgt nuo kasdienybės, nuo šurmulio, nuo patogumo. Ir mieliau už patogią lovą palapinės čiužinį renkuosi. Na ir kas, kad jis orą kartais leidžia ir iš ryto jau būna tuščias 🙂
  Ir trečia, be ko mano atostogos žlugtų – fotoaparatas 🙂

 21. Turime du vaikus. Vienas mažas, o kitas dar mažesnis tai atostogausime visi kartu Lietuvos pajūryje. Vadovausiuosi šiomis taisyklėmis (jos patikrintos ir linksma ir nelabai patirtimi).

  1. Pasiimti vaiku vaistinėlę (susitaupo daug pinigų, jei neduokDie tenka ja pasinaudoti)
  2. Turėti neperšlampamus drabužius visiems (Lietuvoje)
  3. Neprisisvaigti, neprisiplanuoti grandijozinių planų, o Mėgautis kiekviena diena, kiekvienu oru ir atsipalaiduoti.

 22. Gal pagrindinis dalykas – turėti apskritai su kuo važiuoti.. visa kita – smulkmenos. Ir aš prieš itin kruopštų planavimą. Kartais įdomiau kažką nuveikti impulsyviai.

 23. 1. Per atostogas mėgstu apsirėdyti naujais rūbais, įdomiai susisegti plaukus ar pan., kad kiekviena diena būtų kaip šventė.
  2. Suplanuoti atostogas taip, kad nenuobodžiautų vaikai (pvz., gulėti visą dieną prie jūros mums būtų labai labai nuobodu…)
  3. Nesinervinti, jeigu vaikai (žinoma, ne kūdikiai) nieko nevalgo visą dieną ar visą savaitę. Grįš namo – pavalgys 🙂

 24. Turiu keistas taisykles su daiktų „atsikratymu”:)
  1. Rengiuosi ir į kelionę pasiimu tokius „rūbus”, kurių jau negaliu dėvėti darbe/mieste ar pan. ir jų negaila išmesti. Na, o nuo naminių rūbų, sutikime visi, ir taip lentynos lūžta. Kad ir kiek daržų nuravėjau ar dar ravėsiu, vis viena visų tokių rūbelių nesudėvėsiu:)
  2. Žurnalai… Pasiimtu nnn-tųjų metų, kurie neskaityti ir negaila palikti pakeliui.
  3. Šampūnai/dušo želė/kremai ar pan. higiena. Kadangi spontaniškų atostogų beveik niekad nebūna, tad bent jau 2-3 mėn. prieš tai žinau, kad važiuosiu atostogauti. Tad „kaupiu” tokio tipo higieną nepabaigdama jos iki galo:) Na apytiksliai pasilieku/”paskaičiuoju” (juokingai skamba) tiek, kad per atostogas sunaudočiau ir galėčiau išmesti jau tuščią tarą:)
  4. O pati smagiausia taisyklė buvo tuomet, kai keliavome su draugais (didžioji dalis tos pačios lyties:):) ir pasidalinome, kas ką pasiima: šampūną, pastą, dušo žele ar pan. Įsivaizduojat, kiek vietos susitaupo ir nereikia kaip kupranugariui tempti perkrauto lagamino???
  Reziume:
  1. Kaip ten sako – palikti daiktai duoda viltį sugrįžti į tas pačias vietas:)
  2. Praretinus kelioninį krepšį kelionės metu, atsiranda daugiau vietos lauktuvėms/prisiminimams parsivežti.
  3. Įdomus jausmas grįžti namo su mažesniu svoriu bagažo, nei išvažiavai:), nes juk nebūtina prisipirkti nnn dalykų kompensuojant paliktą „svorį”.

 25. Mano taisyklės tokios:
  Prieš koią savaitę ar kelias dienas
  1. Susirašau sąrašą, ką reikia pasiimti, kad nieko nepamiršti, o jei ką pamiršti, iki išvykimo dar prisimeni ir „dasirašai”, tada puikiai žinai, ką reikia išsiskalbti, nusipirkti ir t.t
  2.Lagaminą krautis ne paskutinę dieną, taip išvengi streso, ar spėsiu ir pan.
  3.Nusiteikti, kad viskas bus gerai ir jaustis laimingam, kad galiu turėti atostogas, nes daug kas apskritai jų negali turėti.

  Gerų Jums atostogų Sicilijoje, Beata.
  Aš šnd nusiteikinėju pozityvui :), nes rytoj išvykstam į Kroatiją.

 26. Per mano atostogas kad ir kur jos bebutu ar pas senelius ar prie juros ar kitoj salyje as visada bunu ne viena arba su draugais ar seima o gal kaimynais nes vienam atostogos yra ne atostogos su kuo nors visada linksmiau ir mieliau.
  Per mano atostogas visada turiu fotoparata nes vis randu ka uzfiksuoti ar nufotigrafuoti o vasara taip grazu ir zalia kad net apsbankstu ir dar kai vejas purena plaukus gi kaip grazu as tai turiu butinai uzfiksuoti!
  Na ir trecias dalykas kas svarbu atostogoms yra sveikata visada reikia tureti pirmos pagalbos vaistinele nes nezinai kas gali nutikti ar saule nudegins ar vabzdys igels ar alergija prasides o gal bloga pasidarys uztad as visiems patariu visada gerai tureti bent jau maza vaistinele savo kuprinej ar lagamine

 27. O aš taip senai atostogavau,kad net neturiu jokių sąrašų, lagaminų ir didelio streso ar viską įsidėjau, ar suknelė nespaudžia ir pan. Paskutinės atostogos buvo Taline,kai laukiausi, o tai buvo prieš trejus metus… Manau svarbiausia gera nuotaika, užtikrintumas dėl geros oro, jei jis bus ir nelabai koks tegu nesugadina nuotaikos, ir noras atostogauti 🙂 Lai batai nespaudžia pavargusių kojų ir lietus nelija. Saulėta Sicilija laukia Jūsų! Sėkmės! Tikiu, kad vieną gražia dieną jinai lauks manęs!;)

 28. Kai du kartus is eiles (pirma karta Romoje, kita Paryziuje) kelionese susalau, supratau, kad nereikia tiketi stereotipais, kad jei pas mus silta, tai pieciau bus dar silciau ir pasiimti koki siltesni ruba, jeigu ka. Kai mes cia jau gera men. dziaugiames nuostabia vasara, Paryziuje jie vargsiukai sala, vaiksto su pukinem striukem, as is Lietuvos atvaziavau tik su maikute ir plonu megztuku. Vaikciojau pamelus kaip kokia Pamela, o dabar kalbu kaip koks Lianzbergis 🙂 Zodziu, taisykle nuo siol isidet siltu drabuziu!

 29. Beata, linkiu jums gražių atostogų, O čia mano svarbiausi punktai.
  1.Keliones planas. Atostogas planuoju iš anksto. Jau prieš koki
  pusmetį ieškau skrydžių, traukiniu maršrutų, nuolaidu . Visą tą laiką
  periodiškai gyvenu maloniais rūpesčiais, planuoju, svajoju, laukiu.
  Pritariu , kad „atostogos negali būti nevykusios, svarbiausia,
  išleisti savo protą atostogauti” 🙂
  2.Garderobas. Šalis favoritas :). Negaliu išsiversti be šalių, jų
  pasiimu tris mažiausiai: vienas paplūdimio, vienas saulėtai dienai, o
  vienas vėsiam vakarui. Mano dukros juokauja, mama, tu, turbūt, be
  šalio nesijauti apsirengusi. Puikus sprendimas maskuoti visokius
  netobulumus, užima mažai vietos.
  3.Skaitalai. Užrašine. Dažniausiai, kad ir pasiimu knygą, nepavyksta
  jos perskaityti. Nusiperku kokia „Laimą”, kaip nerūpestingų atostogų
  simbolį. Pasiimu languota sąsiuvinį, gražiu viršeliu. Jį naudoju
  užsirašyti mintis, idėjas ir būsimu kelionių planus. Nelabai toks
  tvarkingas būna tas idėjų sąsiuvinis. Kažkada radau savo mamos
  užrašinę. Dailiu raštu perrašyti eilėraščiai, tvarkingai suklijuotos
  mezgimo modelių, receptų iškarpos…Gaila, kad man neišeina
  iškart į švarraštį. Per kurias nors atostogas ir aš geriausias mintis,
  patirtį perrašysiu i gražia užrašinę 🙂

 30. 1. Pasiimti VISA IR MASTER KORTAS
  2. Negaminti NIEKO VALGYTI
  3. Neperdegti saulėje, nes nudegus bus sunku gražiai atrodyti – skausmą kels visos gražios suknelės 🙂

 31. Na, kaip jus cia laiku pataiket. Va, kraunuosi lagaminus ir galvoju, kaip cia viska optimizuoti vienai su dviem mazameciais i Lietuva vaziuojant.
  Del knygu (taip megstamu), nusprendziau sikart nei vienos neimti. Nes zinau, kad ju pirksiu Lietuvoje (vien Beatos knyga svers bent kilograma :), vaikams kuo daugiau lietuviskos literaturos norisi paimti, o ir mociute aiskiai iduos kelias (nupirko nauja turistini gida apie Lietuva :). Pirksiu ir uzrasu knygute. Norejau isigyti cia vietinemis ramkomis pagaminta, bet, galvoju, iskesiu iki keliones lietuvon ir kol kas i dienotvarke visus reikaliukus rasausi. Laukiu nesulaukiu, kol galesiu sarasa , ka is Lietuvos parsivezti, rasyti naujoje uzrasu knygeleje 🙂
  Rubus net pagalvojau pigiuose rubuose Lietuvoje nusipirkti ir juos ten palikti : juk atvaziuoju kiekviena vasara, o ir mano dydis-storis nelabai is vasaros i kita keiciasi.
  Zaisliukus vaikams – plastelina, pliazo zaislus ir panasius nebrangius rakandukus – paprasiau seneliu padovanoti ir taip pat paliksiu lietuvoje anteinantiems metams.
  Zodiu, po truputi stengiuosi padvigubinti turimu dalyku kieki 🙂 Nelabai ekologiska, bet keliaujant lagamine vietos ir rukytai zuviai juk turi buti 🙂
  Na, o keliaujantiems ne pas senelius, Beatos ir visu kitu patarimai tiesiog puikus. Aciu !

 32. Atostogu taisykles atsiranda savaime, dazhniausiai nebekartoji tu paciu klaidu. Anksciau niekada per daug nesukdavau galvos, susikraudavau butiniausius daiktus ir pirmyn. Dabar, kai atostogaujame su vaikais apgalvoju daugiau dalyku.
  Pagrindines taisykles:
  1) pries uzrakinant buto duris dar karta pasiziureti ar viskas isjungta ir ar tikrai yra bilietai, pasai, pinigai, telefonas ir uzrasu knygute su svarbiausiais numeriais iskilus butinybei. / Kodel reikalinga uzrasu knygute? Nes kartais telefonas gali mus pavesti…
  2) Antras dalykas, kuris svarbus keliaujant savo masina -nepatingeti ir diena pries tai labai kruopsciai patikrinti masina. Si reikala pavedu vyrui. Labai smagu ir patogu kai keliones ryta nebereikia vaziuoti i degaline ir tikrinti ar viskas tvarkoj su masina, piltis benzino.
  3) pirmos pagalbos vaistinele ir vaistai, kuriu gali prireikti patiems bei vaikams. Is patirties zinau, kad atostogaujant rasti budincia vaistine ne visada paprasta. daug geriau parsivezti vaistus namo:)
  4) patarimas keliaujantiems su vaikams:
  net ir viska gerai susikrovus labai patartina tureti prie saves toki krepsi, kuriame butu butiniausi rubeliai persirengti istikus kokiai bedai, uzkandziai ir vienas kitas zaisliukas. Tiesiog patogu kai nereikia knaisiotis po lagaminus istikus kokiai bedai.

  Dar labai svarbu yra gera nuotaika ir gera savijauta! ir jokio streso.
  Patikrintas ir isbandytas dalykas, kuris man padeda isvengti streso pries kelione: as atsikeliu valanda anksciau nei visa seimyna, ramiai isgeriu puodeli arbatos, issimaudau ir su ramybe ir sypsena susiruosiu. O tada jau vienas malonumas pakelti seimyna:)

  Geru visiems atostogu!

  Ieva

 33. Sveika Beata,
  vakar kaip tik grįžau iš Palangos ir galvoje dar sukasi mintys apie praleistas atostogas ir pirmos trys taisykles, iš kurių pasimokyti reikėtų yra:
  su fotoaparatu reikia mokėti pliauškinti,nes kai grįžti ir pasižiūri foto , o iš kelių šimtų tik kelios gražios, tai pagalvoji „o dar ten, galėjau, dar taip galejau”,reikia rasti žavingą akimirką nuotraukai 🙂 ;
  su savo mylimu žmogum, jei gyvenime randi kompromisą, taip pat reikia ir atostogose jo nepamiršti. Pvz.išsinuomavom dviračius ir mynėm,mynėm… kol staiga vyrui nutrūko grandinė. Ir ką, pirma mintis gerai kad ne Šventojoj esam (nes dvejojom minti), tai teko man partempti nuo Birutės parko kokius 5km.. gi reikia kartu įveikti bėdas 🙂 ;
  ir paskutinė taisyklė įdegis. Atrodo vaikštai ir nieko nejauti saulutės, bet kai nusirengi, pasimato, kad nieko kito neina apsirengti 🙂 taigi teptis ir teptis, kad lygu, dailu būtų 🙂
  GERŲ ATOSTOGŲ BEATA 🙂

 34. Taisykles ir norai atostogoms:
  1. Negalvoti apie darba. Nes kai minciu apie darba nebelieka, pasirodo ir atostogos baigiasi 🙂
  2. Neatlikti visu darbu is karto,kurie buvo atidedami, kai bus daugiau laiko (langu valymas, spintu tvarkymas ir t.t.)
  3. Kad visi butume sveiki ir galetume megautis atostogomis (staiga neuzpultu nezemiskas danties skausmas, persalimas ir pan.)

 35. Miela, Beata, oi kaip tiksliai pasakyta apie tas sukneles favorites ir ju kieki 🙂 manau taip buna ir su favoritem palaidinem, kelnem, megstukais ir t.t. Galvos skausmas kiekviena karta renkant daiktus. O kai dar reikai surinkti ir vaikuciu, ir vyro.. zinok, kas jiem favoritai, kas ne. Ir tada buna – o kur ta mano Zaibo Makvyno maike (sunus) arba – o kur mano ispiriamos basutes, kurios netrina (vyras).. Neidejai??? namie liko??? :)) Nors mano vyras dabar jau sako taip: dek kiek telpa i lagamina, nest nereiks gi 300km (na tik iki masinos). Tai ir dedam, kol telpa, o paskui lipam pasedet ant lagamino, kad uzsisegtu 🙂
  Tai as gal parasyiu is vyriskos puses, kokios atostogu taisykles:
  1. Leisk moteriai imt viska ka ir kiek ji nori. Taip bus ramiau atostogu metu :))

  O siaip as visad stengiuos svarbiausia pasiimt telefona ir pakroveja – jei ko truks ar kokia beda – svarbiausia tureti galimybe paskambinti ar is misko gludumos, ar is toliausio uzsienio, ar is pajurio – draugai, pazistami ar siaip geri zmones pagelbes, atves ar atsius ko pritruko ar patars kokiu klausimu ar kartu pasidziaugs 😉

  Ramiu atostogu, Beata 😉

Rašyti komentarą