Kelias į mokyklą – kelias į pasaulį. (rugsėjo pirmą dieną, užsirašė mano draugė ištrauką iš dainos savo fb profilyje.) Labai gražus sakinys ir jau dauguma išėjo šituo keliu, tiesa, dar  ne visi. Anglijoje vaikai pradeda eiti kaip kada, kokia mokykla nusprendžia ir ypač mažieji, tie kuriems pirmi metai mokykloje. Aš irgi turėsiu mokyklinokę Izabelę, kuri išeis tuo keliu į pasaulį penktadieni. Ir visai nesijaudinu, mokytoja buvo aplankiusi – labai maloni ir tvirta ji man pasirodė, vaikų ir mamų mokykloje pažįstame daug, tad viskas kontroliuojama. Bet čia ne apie tai noriu parašyti, kadangi jau užveisiau skyrelį man patinka, tai noriu pasidalinti, šiuo bei tuo.  Štai mane prieš keletą dienų užkalbino viena pažįstama žurnalistė, ar nenorėčiau papasakoti apie mokslo pasiekimų naudą virtuvėje, taip  prisidėti prie puikios iniciatyvos Tyrėjų naktis 2010 viešininimo. Tai mokslui populiarinti skirtas renginys, ir visai nekomercinis projektas, vykstantis jau šeštą kartą Lietuvoje ir tuo pačiu metu dar daugelyje kitų Europos šalių. Šios iniciatyvos metu rugsėjo 24 dieną duris atvers laboratorijos, observatorija, botanikos sodas, žodžiu, kad tokie kaip aš, visai nutolę nuo mokslo, galėtume pamatyti ir savo vaikams parodyti kaip dirba mokslininkai. O tai be abejonės labai atsakingas, garbingas ir sunkus darbas. Žodžiu paskaitykite apie jų organizuojamus renginius ir būtinai apsilankykite. Mes savaitgali ketinam eiti į  Mokslo muziejų Londone, nes anot Tomo, dabar turime  daryti dalykus kurie aktualūs ir patinka  Jurgiui, (ten jie jau buvo ir sakė, kad yra visokių ekskavatorių ir traktorių, kitokios įrangos)  nes viskas ir taip sukasi apie Izabelę. Čia kažkurį vakarą, sulindau į telefoną (telefonas taip vadinamas išmanusis, tai ten galiu skaityt visokius internetus) ir atradau du tobulus, be galo įdomius ir naudingus mamoms, tėčiams ir šiaip šeimoms tinklaraščius. Tėvų ir vaikų psichologės Ramunės Želionienės blogas, ir labai spalvingas, turtingas be galo įdomus Austėjos Landsbergienės blogas. Juos abu stebėjau jau kuris laikas, bet iš esmės perskaičiau krūvą straipsnių tik dabar, Ramūnės beveik viską spėjau perskaityti, na o štai Austėjos bloge yra tokie klodai ir tokios platybės, kad turėsiu dar labai daug įdomaus skaitymo.

Tos mano nemigos, kai dvi valandas praleidau skaitydama telefoną, lovoje,  priežastimi tapo didis susijaudinimas dėl grybų ir grybavimo, net neabejoju, kad grybavimas yra tikrų tikriausias lietuvių nacionalinis sportas, todėl kai sudalyvausite Tyrėjų naktyję, rugsėjo 24 dieną/naktį, iš ryto tiesiu taikymu  į Varėnos savivaldybės organizuojamą Grybų šventę. (nepatingėkite nueiti į puslapio apačią, kur viskas smulkiai surašyta, ten tokia puiki programa paruošta, kad  visi tikri grybų fanai, turėtų rugsėjo 25tą lėkt į Varėną, net kolega Užkalnis, ir tas lagaminą krauna, ir nuo grybavimo krepšio dulkes pučia.) Ir pabaigai apie  užklasinę veiklą, mano užklasinė veikla, sportas ir pomėgis, turbūt yra lyginimas ir skalbimas, bet va štai mano ponia pareiškė, kad norėtų eiti šokti tap (stepo), bet užsiėmimus  radau tik ponioms nuo 6 metų, taigi reikės palaukti, kol kas, antrus metus  apsiribosim tik baletu. (Kaip žinia UK „balerinos” yra ugdomos nuo 2 metų, o  kai kur net buvau radus,  užsiėmimų  merginoms nuo 1,5 metų) Tiesa, aš išprotėjusi mamelė savo vaiką irgi nutysiau į pirmą baletą, kai jai buvo 2,5, tai praktiškai kokie 5 užsiėmimai, buvo praleisti apsikabinus mamą. Įvairiausiai  užklasinei ir šiaip širdžiai maloniai veiklai, mano nuomone,  yra viena geriausia  stotelė tai  Lietuvos Vaikų ir Jaunimo laisvalaikio centras. (Gaila, kad nėra dailiojo lyginimo būrelio – aš būtinai užsirašyčiau) bet  yra kokie du šimtai kitų užsiėmimų, ir ne tik vaikam,  koks patogus ir išsamus puslapis ir dar koks šūkis: įkvepia augti!!!

Taigi, gero augimo ir gerų grybų šį rudenį

Geriausi linkėjimai

Beata

Komentarai
 1. Beata, ne Landzbergienė, o Landsbergienė 😉

  Sėkmės Izabelei mokykloje. Man kažkaip gaila čia tų spirgiukų, kad taip anksti į mokyklą.. 🙂

 2. Miela Beata,
  gyvenu Londone ir be proto pasiilgau baravyku ir voverusku. Gal kartais zinai, kur galima butu ju isigyti???…(Zinau, kad Waitrose parduoda, na bet man ten per brangu, galvoju gal yra kokiu kitu vieteliu kur galima butu to gerio nusipirkti…)
  Is anksto dekoju
  Vilija

 3. Ačiū, Beata! Nepaprastai džiaugiuosi, kad mano tinklaraštis įvertinamas kaip labai įdomus 🙂 Gero skaitymo!

  Sėkmės Izabelei! Man tai labai gražu, kai iš darželio į mokyklą pereinama palaipsniui, o ne tai, kad žaidžia žaidžia, o po to…susodina į suolus. Visiškai nepagrįstas lūžis, o štai laipsniškas ėjimas, kai žaidimo mažėja, o akademizacijos daugėja palaipsniui…patinka 🙂

  Žiu, ačiū 😉

Rašyti komentarą