Kas visiems  ant liežuvio galo? Aiškiai krepšinis…kol dar nepaseno naujienos, ir kol dar krepšininkai  neišlipo iš lėktuvo parašysiu ir aš kaip aš alų midų gėriau ir krepšinį Londone žiūrėjau. Suprantu, kad ant kalno mūrai, joja lietuviai yra populiariausia daina kokia tik gali būti, ir geriausiai atspindinti visų nuotaikas. Aš mūrus išmokau turbūt kokių trijų metų, na gal keturių, mano bobutė Barbora išmokino, kaip ir visokių kitų liaudies dainų, šalia visų poterių lygiagrečiai,  aišku dar sovietmetis gi buvo. Klausimas kirbėjo mažoje galvoje, kaip taip? Ir mūrai? Ir lietuviai vienamę? Tai ar mūrai/ rūmai  ar lietuviai ant to kalno?? Net neabejoju, kad ir jūs bent kartą sutraukėt šitą posmelį, šį savaitgalį, jei ne garsiai tai bent jau tyliai, mintyse. Aš irgi mintyse. Šeštadieni leidom laiką šeimyniškai, muziejus, parkas, – na kaip padori šeima. Paskui draugė geriausia pareiškė, kad reikia žiūrėt krepšinį ir ji eis į tokią  Sports Cafe jau pačiam pačiam Londono centre. Aš tikrai kaip ir normali lietuvė esu krepšinio fanė, ir nors ir buvo minčių gal apsieisiu, bet ne galvoju, reikia eiti. Į tą Sports cafe, jau tik išlipau metro picadilly circus iš karto, išgirdau lietuvišką šneką. Jo jo tai žinau, ten jo į kaire. Ateinu…. – kokis tai vaikinas greitai nuskuodė. Aš iš paskos. Na gal ir neišpaskos, žinau gi kur eiti. Einu ir galvoju, tilpsiu ar ne…Bet dar kokios 45 minutės likę, tai gal. Ateinu, –  eilė, savaime suprantama. Visi lietuviai, išskyrus apsauginius ir baro darbuotoju, patenku į vidų. Tai visa laimė, kad draugės geriausios, bendradarbė geriausia, su geriausiom bičiulėm, ten atėjo būdėti prieš tris valandas ir užimti stalo.  Tai turėjom dvi kėdes prie degtukų dežutės dydžio stalo, bet užtai ekranai iš visų pusių. Susispaudimas žmonių – intymu. O va kiti mano draugai, kurie atėjo šiek tiek vėliau, jau nebetilpo, ir turėjo lauke sprest apie eigą iš šuksnių ir išnešamų naujienų..

laimingas fanas

O štai ten viduj tai buvo taip: temperatūra plius trisdešimt, prakaitai žliaugia kaip kokioj masinėj pirty. Daug žalios spalvos, geltonžaliairaudonų perukų ir tada visa gerkle plešiamų ant kalno mūrai ir trys milionai. Šypsenos veide, ir meilė Tėvynei (Krepšiniui/Rinktinei) širdyse – jei jau norėčiau poetiškai kaip nors gražiai ir patriotiškai išsireikšti. Žodžiu tikrai smagu, dar rungtynėm neprasidėjus visi šukavo MES LAIMĖSIM ….(žaidimas su USA buvo) ir kas sakė, kad lietuviai pesimistai???nu čia dabar??? …kas sakė, tikrai melavo…. Žodžiu aš jums ne koks Vladas Janiunas ir ne Linas Kunigėlis ir net ne Robertas Petrauskas, ir tikrai jau ne Rita Stankevičiūtė  todėl nekomentuosiu,  eigos neaprašinėsiu, visi žinom kaip buvo.  Taigi taip eina eina….nuuuu hhhhiuiuuuhhhhhhuuuuhh buuuuuu *****////++****/***** LIETUVA LIETUVA….na ir kas kad nelaimėjom? Kai rungtynės baigėsi, jei būtų koks prašalaitis įėjęs į tą barą, tai galvotų, kad LT vistiek laimėjo. Žodžiu visi apsvaigę nuo krepšinio, truputi nuo alaus ir nuo laimės, kokia šauni ta mūsų rinktinė. Išpuolė į gatvę, Haymarket ta gatvė vadinasi, viena iš tokių jau labiau centrinių. Su trenksmu kitaip tariant, minia tuoj pat, beveik užtvenkė tą gatvę. Užtvėrė kelią vienam  kitam raudonam autobusui ir automobiliui ir taxi.

Autobusai, gerbiamas, tu niekur nevažiuosi, stovėk ir džiaukis dabar su mumis

Džiaugiasi žmonės, negi drausi??? Draugė geriausia, iš karto labai susirūpino, kaip čia dabar lietuviai trugdo gyventi (t.y. autobusu ir mašinomis važiuoti nieko dėtiems londoniečiams ir miesto svečiams.) Ji greitai nuskuodė prie tų apsuptų autobusų ir ėmė  drausminti tautiečius, kad nesikištų į kitų gyvenimą (važiavimą autobusu) ir negasdintų žmonių su savo perukais ir džiaugsmu. Nebijokite nebuvo ten didelių kažkokių susirėmimų, bet rateliu šoko kaip reikiant. Netrukus ir pirmos sirenos pasigirdo policijos, nes aišku, tokie eismo, stabdymai Londono centre nepraeina nepastebėti….Nieko daugiau ir nemačiau, nes jau ėjom   savais reikalais. Kas namo, kas į pasimatymą.    Va štai taip buvo smagu, bet tikrai smagu, manau visiem buvo smagu šį savaitgalį, vienu ar kitu metu. Žinote, tam bare supratau, kad neturiu jokios  žalios atributikos anei jokios išeiginės tokiem įvykiam tinkamos drapanos, o  ten ne vieną mačiau dėvint  gražiai tautiškai sumotyvuotus marškinėlius. Go green, Lietuva ir t.t. žodžiu tas maikeles, kurios mano nuomone truputi  sustilizuotos ala   Abercrombee and Fitch. Man tos kur su užrašu  LIETUVA labiausiai patinka. Dar rūbų su visokia tautinę mintim ir atributika, nemažai yra priruošusios  dizainerė Ieva Ševiavokaitė ir Jolanta Rimkute savo  LT Indentity.  Aš vasarą gavau dovanų ir dar nupirkau vaikam visokių gražių maikučių iš jų parduotuvės Totorių gatvėje,   su Lietuva brangi tekstais, ir Vyčiu. O sau terbelę su ažuolo lapais.

Pabaigai, truputi kitų gyvenimų . Palaikyti rinktinę būtina, ant krūtinės nėšioti rūbą su Vyčiu ir užrašu LIETUVA – labai gerai. O kalbėti lietuviškai??? Draugė geriausia netyčia savaitgali susipažino, su lietuvaite kuri UK gyvena apie dešimt metų atvažiavo būdama paauglė.(ne kūdikis norėčiau pabrėžti)  Dabar lietuviškai  sunkiai surezga sakinį ir su jei nori  pasišnekėti turi kalbėti angliškai.   Už ją lietuviškai geriau šneka mūsų draugė  kuris gimė ir užaugo lietuvių šeimoje Amerikoje. Mano draugė geriausia kuriai teko (ne) laimė susipažinti su šita dešimt metų UK pragyvenusia ir jau lietuviškai nebekalbančia mergina, buvo lengvai šokiruota. Aš irgi niekaip nesuprantu, kaip taip galima per dešimt metų pamiršti savo gimtąją kalbą……bet tikiuos, kad čia tik nevykusi išimtis ir  nesusipratimas.

Su pergale. O pergalei pažymėti, manau, geriausiai tiks bulviniai blynai, arba čenakai su obuoliais ir šonkauliukais arba iš viso nieko nevalgykime, o gyvi būkime tuo tauriu džiaugsmu, tik svarbiausia neužtverkime kelio autobusams….

Komentarai
  1. Vajei, kokie grazus tie rubeliai triju milijonu! Tai ka, i londe reikia vaziuoti, kad tokia grazia maike isigyti? Pagarba, padirbejusiems su stiliuku….

  2. tas maikes ir dzemperius internetu man rodz galima atsisiųst, jie ir uz UK ribu parduoda. turiu dzemperi is tos kolekcijos, oj oj patriotine stiliova gerove :))

  3. Beata, o ar jūsų vaikai lietuviškai šneka be problemų ir noriai? Nes teko pamatyti ir išgirsti vienoje vietoje jūsų labai gražius vaikučius bendraujant angliškai.

Rašyti komentarą