8241
Beatos virtuvė

Šefą Keith Floydą pagarbinant

(0)

Pirmiausia, tai šiandien pasiekė visus liūdna žinia, kad legenda – gerbiamasis Keith Floyd – mirė. Nuo širdies smūgio, Prancūzijoje, savo namuose. Jis yra pirmas mano pamatytas TV šefas, tiesą sakant, vienas iš pradininkų – ir šoumenas, ir virėjas viename. Visi atsimena jo keliones, o geriausiai atsimena: vyno šlakelis čia – į šį troškinį, pusė butelio čia ir dar truputį man į stiklinę… Nerealus jis buvo, aš turiu ne vieną jo knygutę iš kelionių surašytą… Kažkada netgi jį jau minėjau čia, savo kampelyje. Smagiajam Keith buvo šešiasdešimt penkeri metai, aš vos nuo sofos nenugriuvau, nes galvojau, kad jam buvo mažiausia dešimt, o gal penkiolika metų daugiau… Taigi, štai ką reiškia pernelyg uolus mėgavimasis raudonu vynu ir cigaretėmis – reikės atsiminti šitą dalyką…

Šiandien visokie šefai pasisakė apie šį praradimą skirtingose žinių laidose. Dažniausiai panaudotas žodis buvo flamboyant, visi gyrė jo originalumą ir kažkur užtekstėje galėjai girdėti… „Nu ką padarysi – gėrė, rūkė, va, taip ir atsitiko…“

Ar žinojote, kad gerbiamas Floydas turėjo net keturias žmonas? Oficialiai bankrutavo prieš trylika metų. Na tikrai aš truputį nuliūdau. Vis tik žmogus orkaitė – orkestras buvo… Smagusis Jamie interviu davė savo deli – virimo mokyklėlėje. Ar jau rašiau apie tai kažkada? Jei nerašiau, tai norėjau, nes buvau kažkada užsukusi į vieną visai netyčia. Lietuviškieji Jamie gerbėjai, užsukite ten, kai būsite Londone.

Šiuo metu žiūriu Jamie American Roadtrip. Jau trečia serija, bet aš tik dabar pirmą kartą prisiruošiau pažiūrėti… Jamie yra nerealus. Jis ne tik puikus virėjas, bet ir juokingas, ir iškalbingas šoumenas. Malonumas į jį žiūrėti per teliką, charizmos ir plepumo per akis, nes į mano svetainę šiek tiek įkrito… Ką jau čia, nesigirsiu, bet teko dalyvauti plačiai žiniasklaidos nušviestame vakare, kur ir minėtasis buvo, tai jis tikrai yra tikrų tikriausias šoumenas, kuris mėgaujasi dėmesiu ir puikiai valdo publiką, tikras easy going geezeris, tikras teliko ir publikos asas.

Šį vakarą aš ir lyginu, ir teliką žiūriu, ir valgau, ir galvoju, ir rašau, ir dar vyno eisiu išgersiu truputėlį už Floydą, kai baigsiu šitą įrašą.

Bet prieš pabaigiant įrašą, dar greitai ne tik apie kitus pašnekėsiu, bet ir receptą įdėsiu. Du geltoni ir du raudoni pipirai gulėjo šaldytuve. Šiandien vakarienei kepiau saldžias bulves orkaitėje, tai, galvoju, įmesiu tuo pačiu karščiu ir tas paprikas. Iškepė, berods, per kokią valandą ir penkiolika minučių karštoje orkaitėje.

Tada jas į plastmasinį induką, kad pagulėtų. Tada nulupau odas ir išėmiau sėklas.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.