8241
Beatos virtuvė

Penktadienio receptas: lietiniai, lašiša, cukinija, garstyčios ir grietinė

(0)

„Beata, bet tai ko tu nepasakei, kad tos cukinijos taip vandenį leidžia? Aš turėjau paskui daug miltų pridėt, kad tuos blynus baigčiau iškepti…“, – sako man bičiulė Laura.

Šitas gerasis blynų su cukinija ir varške, įdarytų lašiša, receptas, labai sėkmingai prasidėjo čia, bloge, paskui iškeliavo į pirmąją knygą. Kai geriau pagalvoju, suvalgyčiau aš tų blynų nors dabar… Tik dabar, deja, ne cukinijų metas, bet daržovių, aišku, valgyti reikia, negi tik duoną su sviestu ir raugintais kopūstais vartysi? Bet tada jau su cukinija elgiesi kaip su kokia ponia iš tolimų kraštų. Ta Lauros pastaba visai į temą, nes cukinija, kaip ir agurkas, yra iš vienos šeimos ir jie yra praktiškai vienas vanduo, o druska tuo tarpu pasižymi savybe tą vandenį ginti lauk, taigi, kai užmaišot tešlą iš tarkuotų cukinijų ir įberiat druskos bei kitų gėrybių, kaipmat pradeda tekėti syvai, tad reikia arba cukiniją pasūdyti iš anksto, po to gerai nugręžti, arba suktis labai greitai.

Bet šiuose blynuose to neprireiks, nes čia cukiniją dėsime vidun…

O šalia blynų savaitgalį dar kitas dalykas, kurį ketinu daryti, tai yra oooooo koks siurprizas – tvarkytis. Nes metas apsikuopti ir daiktus išsijoti. Viena rašytoja poetė Ilzė Butkutė, kuri yra didelė kačių mylėtoja, savo FB paskyroje (kuri paslaptingai užvadinta Kačių Pamotės Palėpė) rašo:

Šeštadienį – pati palankiausia diena išmesti iš namų tai, kas nereikalinga (pagal mėnulio kalendorių).

Visada, kai atsisakom to, ko mums nebereikia, atsiranda vietos naujiems dalykams. O jūs šylant orams greičiausiai norėsit įsigyti vieną kitą drabužį. Todėl siūlau išvalyti savo spintas – leiskim magiškai Chi energijai laisvai tekėti, pagerinti namų Feng-Shui ir atplukdyti jums naują sėkmingą pavasarį. 

Ir siūlau tą apsikuopimą paversti ne nuobodžiu, bet iš dalies kilniu aktu.

Visi žinom, kaip vargsta ir skursta gyvūnai prieglaudose, kaip šąla jų mažos subinaitės ant skardinių grindų. Gyvūnų prieglaudos nuolat prašo kažko, ką galima būtų patiesti, kuo galima būtų užkloti.

Jei sąžiningai atrinksite visus drabužius, kurių nenešiojote metus dvejus ir kurių jau, matyt, greičiausiai nebevilkėsite, susidarys greičiausiai visas maišas. O gal ir du.

O gal dar rasite kokį kandžių padegustuotą pledą, kokią baisią per klaidą nusipirktą skraistę, kokį susigėdusį nutrintą paltuką ar baisų baisų megztinį, kurį laikote „išvykoms į sodybą“.

Come on! Baimė atsisakyti kažko, ko mums išties nebereikia, užlaiko gerovės srautą, nes Visatai siunčiame žinutę „man gali kažko pritrūkti“.

Nebijokit. Nieko jums nepritrūks, jei pasidalinsite vienu kitu sudilusiu rūbu ar užtiesalu su žmogaus nuskriaustais gyvūnais, laukiančiais likimo malonės.

Suprantu, kad rausti spintai reikia laiko, bet jei skirsite po 15 minučių kasdien, iki šeštadienio tikrai perrinksite drabužius.
Aš vakar per 20 minučių peržiūrėjau du stalčius ir dvi lentynas (katės padėjo peržiūrėt, tiesa, kiek atsainiai reagavo į mane, besimatuojančią drabužius, bet pačios maloniai matavosi tuščius stalčius ir dar maloniau – tuščias lentynas).

O jei pakviesite draugus tokiai iniciatyvai, iki šeštadienio kiekvienas pririnksite po lauknešėlį, o susikooperavę ir nuvažiuosite kartu iki artimiausios gyvūnų prieglaudos (jos adresą nesunkiai rasite internete). Gal net pakeliui nupirksite paką gyvūnų maisto.

Jei klaustumėt manęs, siūlyčiau vežti viską į „Gyvybės vagonėlius“, nes jie geradario Vilniaus Mero valia buvo iškraustyti toli toli ir jiems dabar ypač trūksta pagalbos (naujas jų adresas – Skydo g. 44A, Naujoji Vilnia, savanorį rasite darbo dienomis nuo 9 val. iki 12 val. ir nuo 17 val. iki 19 val., savaitgaliais nuo 9 val. iki 12 val. ir nuo 14 val. iki 16 val.).

O jei sakysite, kad kokiems skurstantiems giminaičiams tie daiktai labiau praverstų, tai puiku, – jei tik tie skurstantys giminaičiai priims pagalbą, nepatingėkite spintų peržiūrėti dėl jų.

Jei jie pagalbos nepriims, ją visada priims gyvūnai.

Sutapimas ar ne, bet mano vaikas vienas kartu su mažaisiais skautais kovo mėnesį lankys vietos gyvūnų prieglaudą, ten taip pat neš skudurėlių, kad šiltai šunės ir katės gulėtų. Taigi, tegul pateka tas naujas mėnulis ateinantį savaitgalį ir tegul būna tvarka, švara ir taika….(Beje, jau girdėjau, kad kai kurios gavo lietuviškuosius valiklius, apie kuriuos čia taip kalbėjom, ir pirmu taikymu puolė šveisti… Cha cha cha gero ūpo, ką bedarytumėt.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.