8241
Beatos virtuvė

Lemtingi savaitgaliai tęsiasi: Žagarės vyšnių festivalis

(6)

Žinote ką? Galiu pasakyti taip, kad norai visada pildosi, tik reikia atsiminti, kada tą norą užminei. Aš puikiai atsimenu kaip pavasarį mes su Brone sau sėdėjom ir planavom bei svajojom, kaip būtų smagu pasiduoti po Lietuvą. Na pakeliauti ir susitikti su žmonėmis iš visur. Ir ką sau manote, tikrai per pastaruosius tris menesius pavyko tikrai daug ir plačiai Lietuvos pamatyti. Ką jau reiškia vien tik du dideliausi ir esminiai Šiaurės Lietuvos festivaliai. Praėjusį savaitgalį buvau Naisiuos, o šį – Žagarėje. Į Žagarės vyšnių festivalį nuvažiuoti norėjau dar praėjusiais metais, bet kažkaip nepavyko, o šiais pavyko. Važiavau per visą Žemaitiją. Pirmą kartą pamačiau Vėžaičius ir Plungę, pravažiavau pro Akmenę ir patekau į Žagarę. Žagarės vyšnių festivalis vyksta nuostabiame parke ir buvusiame dvare, pagrindinis pastatas jau remontuojamas, ir dar mačiau labai įspūdingų raudonų plytų pastatų. Taigi sunėriau jums karolius iš Žagarės, kad jei jūs nepabuvote, tai bent truputį pajustumėt tą smagumą.

photo 4-36

Visų pirma tai buvo labai labai karšta. Ir kaip kiekvienoje šventėje vyko didžiulis kermošius, kuriame nuo geros kavos iki medaus, iki namų gamybos muilų, medinių šaukštų ir keramikos nebuvo apsieita.

Aš aišku kaip ir priklauso apsipirkau, tai mano laimikiai:

Rožinis prieskonių ar druskos malūnėlis

photo 5-26

Nuostabus dubenėlis

photo 4-34

Jūratėlės duona su džiovintom vyšniom

photo 3-41

Namų gamybos muilas

Riešutėlius smagiai karamelizuotus skrudintus

photo 2-48

 

Taste Map kava, kuria dabar geriu rašydama šį įrašą

photo 1-45

Skrybėlę už aštuonis litus

photo 3-42

 

Ha ir dar vieną naujieną aptikau Žagarės kermošiuje: mielas kaimynas latvis, atvykęs buvo su bulvių tornadu. Na tiksliau kartupėliu virpuliu, tai yra bulvių sūkuriu – bulvė su drėle suskusta į štai tokį sūkurį ir iškepta aliejuje. Dar galima pasirinkti kuo norite, kad būtų pabarstyta ta bulvė: krapais, druska, paprika. Va prašau kokie išradingi latviai, bet gal ir lietuviai tokius turi?

photo 1-46

Ką veikiau?

Bendravau ir viriau uogienę. Įvyko žaibiškas vyšnių gliaudymo čempionatas ir iš jų išviriau puikią vyšnių uogienę su Dan Sukkker uogienių cukrumi. Ir jums buvau patalpinus receptą vyšnių uogienės. Tikrai pamėginkite.

uogiene4

 

5 Vysniu kauliuku gliaudymo varzybos Dalyviai, Erikas, Daiva, Kristina ir Evelina, Draugu uogiene 2014

 

uogiene1

10 Minios zmoniu klausesi zymios kulinariniu knygu rasytojos patarimu ir ragavo jos virtos vysniu uogienes projekta Draugu uogiene 2014

Dar buvo surengtas aukcionas. Aš atsivežiau terbelių su knygom, Dan Sukker mestėlėjo medinių šaukstų ir cukraus. Ir septynis krepšius pardavėm už vidutinę kainą  – 100 litų. Ačiū Žagariečiams, nes surinkti pinigai atiteko daugiavaikei mamai iš Žagarės apylinkių. Ir va štai taip galėjau prisidėti prie Dan Sukker inicijuoto projekto Draugų Uogienė. Projekto esmė – jei turite per daug vaisių ar uogų, pasidalinkite jomis su kitais. Jų Facebook puslapyje galėsite sužinot kur ir kam uogas atiduoti.

photo 5-27

16 Draugu uogiene 2014, Beatos knygu ir uogienes aukcionas2

 

8 Beata verda Draugu uogiene.

uogiene8

Dar spėjau pamatyti ir patį garsiausią namą Žagarėje – orginalumas koks.

photo 3-43

 

photo 2-50

photo 1-47

 

Tai va mano mielieji. Pievos jau geltonos, gaudykite vasarą. Aš kitą savaitę paruošiu atostogų karolius iš Lietuvos pajūrio, gerų atostogų atostogaujantiems!

 

20 Dovanos p. Kristinos didelei seimai, Draugu uogiene 2014. Beata, Irma, Violeta.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
 1. Justina parašė:

  Ooo vyksite į pajūrį? Tai gal ir pro Kretingą ar Karteną prasuksite? Butu labai faina susitikti 🙂

 2. Vaida parašė:

  Bulvių tokių yra tikrai, pernai ar užpernai Sattos festivalyje mergos ragavo, tai dabar visur jų prašo… 🙂

 3. Leonora parašė:

  …ačiū Beata už karolius, kaip ir pabuvus biškį…………

 4. Su vaikais parašė:

  Žagarėje buvome rudenį, tuomet laukiausi, buvau tokios pakilios nuotaikos, o aplink tik lapai, lapai… Smagu būtų ir kitokią Žagarę pamatyt, su visais šaukštais ir pramogom 🙂 Ačiū už įspūdžius!

 5. kristina parašė:

  Kaip faina, oi kaip man būtų patikę čia 🙂 Draugė tik siuntė nuotraukas iš festivalio 🙂

 6. Agnė parašė:

  Mes iš Klaipėdos į festivalį važiavom ir aukcione paskutini krepšį su uogiene nupirkom;) O jau man laimes buvo;)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.