8241
Beatos virtuvė

Apie čekiškas Kūčias ir Kalėdinius cukrinukus

(2)

Esu Inga. Su šeima gyvename Čekijoje, atvykome čia prieš šešerius metus, „laikinai” padirbėti ir įgyti naujos patirties viešbučių ir restoranų versle. Mums, neturintiems jokios patirties šioje srityje ir nemokantiems kalbos, kažkodėl tai pasirodė įdomus ir drąsus iššūkis, bet turėjome galimybę dirbti kartu, ko visada norėjome. Tai tikrai drąsu – atvykti į mažą Čekijos miestelį, juk nežinojome net nuo ko pradėti! Bet užduotis aiški, turime „auginti” viešbutį ir jam priklausantį restoraną. Apie tai, kaip mums sekėsi, papasakosiu truputį vėliau…

Beatos virtuve_svecias Inga is Cekijos_cukrinukai

Žiemos šventės jau ant nosies, todėl šiandien norėčiau jums papasakoti apie Kalėdinę čekų tradiciją, kuri mane užbūrė ir įtraukė. Greičiausiai žinote, kad čekai per Kūčias valgo keptus karbonadus su bulvių mišrainę!!! Baisu!!! Kai tai sužinojau, buvau baisiai pasipiktinusi ir savo dar silpna čekų kalba visiems pasakojau apie mūsų Kūčias. Buvau nusivylusi čekų Kalėdomis ir kaip įmanydama laukiau tų savų, ieškojau tinkamos silkutės ir kepiau kūčiukus.

Bet dar po metų, kai jau gerai mokėjau kalbą ir supratau, kas kalbama aplinkui, suvokiau, kad karbonadai ir bulvių mišrainė – nėra viskas. Jau lapkričio mėnesį Čekijoje, kur beeitum: parduotuvėje, kirpykloje, vaikų darželyje moterys pradeda kalbėti apie Kalėdinius cukrinukus (Vanocni cukrovi). Prasideda Kalėdinių cukrinukų kepimo karštinė! Visur tik ir kalbama, kiek, kokių rūšių cukrinukų keps, kiek jau turi išsikepusios ir kur kokį įdomesnį receptą kuri aptiko. O kepama tikrai neįtikėtini kiekiai ir įvairovė! 15 rūšių cukrinukų yra normalu!!!

1 Beatos virtuve_cekiskos kaledos_cukrinukai

Šiam vajui neatsispyriau ir aš, ir dabar kasmet su drauge (kaimyne) kepame. Man tai užburiantis metas ir nepaprastai gražus Kalėdų laukimas. Ir taip smagu! Vakare tėčiai privalo pasirūpinti vaikais, nes mes, moterys, užsidarome virtuvėje ir kepame, arba savaitgaliais kepame su savo vaikais, paskui kai kuriuos cukrinukus puošiame, dabiname. Dabar ir aš visų pažįstamų moterų klausinėju, kiek jau turi išsikepusios, kiek rūšių šiemet ketina kepti ir prašau pasidalinti man dar nežinomais receptais! O kai važiuoju į Lietuvą, Kalėdoms vežuosi pilnas dėžes cukrinukų ir dalinu juos kaip dovanas savo artimiesiems, visi būna sužavėti!  O aš ir vėl laukiu kitų metų, kad namai pakviptų Kalėdomis…

Todėl ir Jums noriu pasiūlyti išsikepti cukrinukų – arba „Pracny“ arba „Rochlicky”. Arba ir tų, ir tų. Su geriausiais linkėjimais ir gražaus Jums švenčių laukimo!

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Ugnė parašė:

    Sveiki! Ar nėra kokio nors receptuko kalėdinių keksiukų(su imbieru, cinamonu ar meduolinių). Ačiū

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.