8241
Beatos virtuvė

8 gyvenimo taisyklės

(10)

Esu gyvenimo optimistas – taip iššifruotas skaitosi naujo Lietuvos padangėje žurnalo EGO pavadinimas. Aš pati neabejinga psichologiniams žurnalams ir neretai nusiperku kokį tokios tematikos reikalą… Šis yra nedidukas, telpa į rankinę ir jame daugiau teksto nei spalvotų nuotraukų, taigi leidinys tiems, kurie mėgsta skaityti ir yra gyvenimo optimistai. O šiame aš dėstau savo 8 gyvenimo taisykles, nežinau kodėl aštuonias, nes aštuonių buvau paprašyta… 🙂 Kaip visi žinome, taisykles rašyti lengva, bet jų laikytis – kitas reikalas… Man patinka pasimokyti iš kitų ir paskaityti kitų taisykles, tai gal ir jums kas nors naujo bus, nors apie terapinį grindų plovimą jau esu kalbėjusi… ne kartą.

1. Užsirašyk savo gyvenimą.

Nuo pat mažens man visuomet kirbėjo noras rašyti. Nesu nei gera minčių dėstytoja, nei galiu pasigirti turtingu žodynu ir netikiu posakiu, kad kiekviename iš mūsų yra knyga. Galbūt kiekviename yra knyga, bet ne visiems ta knyga būtų įdomi, jei kalbėtume terminais, kad dabar kažkas tą knygą jums išspausdintų ir išplatintų… Bet ne tai svarbiausia. Aš visiems sakau: rašyk, kad nepamirštum to nuostabaus gyvenimo ir tų pamokų, kurias išmokstame, taigi, užrašyk nors ir vieną sakinį dienoraštyje, tinklaraštyje ar užrašų knygutėje, pažymėk, kas patiko, ką veiksi. Kada nors tai bus puikiausias skaitalas arba geriausia terapija momentu, kai nežinai, ko griebtis.

2. Pirma mintis paprastai būna teisinga.

Nes tai dažniausiai intuicija, paskui, kai pradedi gilintis į reikalą, ateina protas ir pradeda triukšmauti, siūlo visokiausių kitokių išeičių ir elgesio modelių, kurie ne visuomet yra tokie teisingi kaip pirma mintis. Tą galėčiau pasakyti netgi apie, pavyzdžiui, kelionės maršrutą, tarkim, pagalvojate, kad geriau į tašką B važiuoti keliu C, bet tada protas sako: oi, kelias C netinkamas, duobėtas… ir pasirenkate naujai išasfaltuotą kelią H. Važiuojate keliu H, o ten didžiausia spūstis, būtumėte važiavę keliu C, būtumėte jau seniai atvykę… Aš savo gyvenime pastebėjau, kad paprastai pirma mintis būna tikrai teisinga, tik svarbiausia ją laiku pagauti, užčiuopti ir išgirsti.

3. Pagulėk vonioje arba ant grindų, kai nežinai, ko griebtis.

Tiesa, kur pagulėti, ar vonioje, ar ant grindų, renkuosi priklausomai nuo metų laiko ir situacijos nepakeliamumo. Vonia paprastai padeda šiaip vakare atsipalaiduoti, o pagulėjimas ant grindų – kai apima kažkoks nepaaiškinamas noras sulįsti į žemę ar nežinai, kur padėti nuobodulį, arba iš viso sunku įvardyti situaciją. Aišku, šie triukai lengviausiai pritaikomi namuose. Prekybos centre, gatvėje ar darbovietėje pritaikyti juos sunkiau ir pavojingiau, bet tokiu atveju gali padėti vertikalus „atsigulimas“ – prisilietimas prie sienos.

4. Išsiplauk grindis.

Galbūt netgi „antra serija“ pagulėjimo ant žemės yra visokie buities darbai, tai gali būti grybavimas, uogavimas, daržų ravėjimas, mezgimas, pasivaikščiojimas ar bet kokia kitokia fizinė veikla, kai dirba rankos, pirštai, kojos, o galva ilsisi. Bet aš apsistojau ties „išsiplauk grindis“, nes bent jau, kaip sako mano patirtis, išsiplovus grindis bendras mikroklimatas vietoje, kur išplautos grindys, iš karto pagerėja. Net neabejoju, kad bendradarbiai džiugiai sutiks tokią jūsų taikomą taisyklę prieš svarbius posėdžius.

5. Jei nori sakyti komplimentą – sakyk.

Sakyk jų daugiau ir nesitvardyk. Aš, tiesą sakant, labai dažnai gaunu impulsą pagirti ką nors, bet kartais sutramdau save, kad kiti nepagalvotų, jog esu prietranka. Man visada norisi pagirti gražias moteris, gražias sukneles, puikius patarimus, kuriuos duoda draugai, gražius laiškus ir gerą vaikų elgesį. Ne visada spėju, kartais susilaikau ir šiaip, man rodos, kad mes, lietuviai, užauginti „būti mažesniam už aguonos grūdą“ dvasia, todėl nesižarstome komplimentais dėl įvairių priežasčių, bet manau, kad, aišku, nereikėtų suokti nesąmonių, bandyti kažkaip įsiteigti ir sakyti niekų, bet jei tikrai norisi pagirti, nesidroviu ir giriu, o ne užspaudžiu savyje tą norą ir visiems siūlau daryti taip pat.

6. Atsiprašyk.

Kaltas ar nekaltas, atsiprašymas yra aukščiausias išsilaisvinimas ir aš visuomet stengiuosi atsiprašyti savo artimųjų, jei manau, kad juos įskaudinau ar šiaip kažkaip neapdairiai pasielgiau, o gal ir net ne mano kaltė. Atsiprašymas, kaip koks tvarstis žaizdai, iš karto pagydo. Manau, tie, kurie atsiprašo ir ilgai nenešioja pykčio, yra laimingesni.

7. Nekvaršink galvos dėl kitų nuomonės.

Visiems geras nebūsi ir negali visiems vienodai patikti ir įtikti. Aišku, lengva pasakyti – sunku padaryti, bet aš stengiuosi laikytis šios taisyklės ir sau nuolat primenu, kad visi žmonės skirtingi, o įvairovė yra gerovė, taigi, kuo įvairesnių yra žmonių, tuo įdomesnis mūsų visų gyvenimas ir visiems vienodai patikti ir įtikti neįmanoma.

8. Klausinėk.

Klausinėk žmonių apie jų gyvenimą, visiems mums patinka kalbėti apie save, klausinėk kitų, ką jie mano apie vieną ar kitą tau rūpimą dalyką, galbūt išgirsi tai, ko negirdėjai, ir gausi naujų minčių bei impulsų. Kalbėkis ir klausinėk, bet galiausiai nuspręsk taip, kaip jauti…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (10)
Komentarai
  1. komplimentai parašė:

    Nuoširdūs komplimentai už atvirumą, paprastumą ir šilumą:)
    Intuityviai naudojausi 6 iš siūlomų 8 taisyklių:) Būtinai pabandysiu „aktyvuoti“ dar 2: užsirašinėti savo gyvenimą ir daugiau klausinėti:) Jaučiu, kad verta pabandyti.

    Ačiū ir lauksim kirų malonių pasisakitymų)
    Jolanta

  2. Justina parašė:

    Labai gražuu 🙂 geri patarimai. Tik sunku su kaikuriais kartais nei vertikalus nei horizontalus gulėjimas nepadeda:D Bet klausinėjimas ir nekvaršinimas tikrai geri dalykėliai.

  3. Kristina parašė:

    Manau kiekvienam i nauda tureti keleta gyvenimo taisykliu ir jomis vadovautis, as labai pritariu, kad butinai reikia zmonems sakyti komplimentus, tada ir patiems gyvenimas grazesnis tampa 🙂

  4. super parašė:

    Tokie motyvatoriai labai padeda gyvenime ,ačiū Jūms labai,labai smagu ,kai kažkas apie tokius dalykus primena.

  5. ojej parašė:

    jetus, kokia grazi Tavo nuotrauka. Noriu tokiu plauku

    • aleja parašė:

      tikrai grazus plaukai, man patiko pirmoje antroje knygoje visos nuotraukos , o dabar nusikirpo .. Ir atrodo nukirpo visa patrauklumo aura 🙁

  6. Eglė parašė:

    ačiū už patarimus ir pozityvią atmosferą visur: laidose, blogge, knygų pristatymuose..
    Sėkmės

  7. Bonvojaz parašė:

    as irgi prisidedu prie Jolantos.. zinau, kad reikia uzsirasineti, nes dazniausiai naudojies zmogus ta informacija, kuria neseniai gavai, o visa kita uzsimirsta..o tiek lobiu kasdien sutinkam, perskaitom, isgirstam! geras dalykas tas uzsirasinejimas po sakini, du 🙂
    o del to klausinejimo, tai irgi labai pritariu. mes, zmogenai, labai megstam susireiksminti ir kalbeti apie save. bet kaip ten sako: dievas dave dvi ausis ir viena burna 😀

  8. […] Išsiplauk grindis. Įsivaizduokite sau – perskaitau tokį patarimą. Kai neramu, negera nuotaika, norisi ašaras gailiai lieti ir t. t. Prisipažinsiu, keistai nuskambėjo. Dar pagalvojau, kad kaip gi tas grindis Beata plauna? Gal labai intensyviai šluota mojuoja ir tokiu būdu tarsi sportinė gimnastika išeina? Nes kad sportas gamina geros nuotaikos hormoną, tai šitą žinom. 3–5 km ristele per pušyną visada savo darbą padaro, bet… Patys suprantat, kad kai viskas blogai, kai nuotaika dumble, tai jie nesi prisiekusi kroselio mėgėja, o jei dar lietus ar sniegas/ledas… Tai gali ir gerklę perkąst už pasiūlymą: „Gal eik pabėgiok?“ O va tas grindų plovimas… Tikrai tikrai. Veikia. Kažką, matyt, tas vanduo, švara ir šioks toks fizinis pratimėlis stebuklingo padaro. O jei dar grindys medinės… […]

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.