Geroji Patarėja Lapė dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis apie švarą ir tvarką virtuvėje. Kol jūs skaitot, aš einu, išsišveisiu orkaitę… viryklė dar pusė bėdos, nes niekada nežinai. kada Lapė užsuks. Beata

Jei būčiau visuomenines paslaugas teikiančios įstaigos šeimininkė, būtiniausiai investuočiau į gerą ūkvedį, pagalvojau savaitgalį gulėdama vieno sporto klubo sukūrinėje vonioje. Kažin kas su tomis vietomis atsitinka, kad su fejerverkais, šampanais ir „Stiliaus“ žurnalais atšventusios atidarymą, po keleto metų jos pradeda badyti akis apsilaupusiomis sienomis, apmusijusiais langais, perdegusiomis lemputėmis ir panašiomis smulkmenomis, kurios bent jau man nesukelia noro antrą kartą apsilankyti. Va, nuėjau tenai į dušą ir nevalingai vėl pagalvojau – kažin, ar tos dušo užuolaidos nuo atidarymo bent kartą skalbtos, ar tai, kad jos nuolat šlapios, apačioje pradėjusios pelyti ir apdrabstytos duše naudotos kosmetikos likučiais, laikoma už skalbimą? Panašiai jaučiausi ir prieš gerą pusmetį dabar jau nebeveikiančiame restorane „Pegasus“, kur kilimas, atrodo, paliktas už metraštininką, nes jame – kiekvieno buvusio vakarėlio pėdsakai, kiekvieno lankytojo neatsargiai išpiltas vynas ar kava, negyvos musės virš peršviečiamų pakabinamų lubų ir kitos grožybės. (beje, vietoje „Pegasus“ šiandien jau veikia puiki nauja vieta „Kitchen“). Ir mąstai žmogus – ar jie čia taip nieko nemato, kad nešvaroj sėdi, ar tiesiog padėję… Bet kokiu atveju – jei nesugeba susitvarkyti, kur klientai mato, tai kas pas juos virtuvėje dedas??? Čia ypatingai, man rodos, turėtų ką pasakyti Beata, kuri po savo higienos pamokų kulinarijos moksluose, man rodos, ne tai kad neleis prie maisto – neleis pašalinių į virtuvę apskritai. Kas nežino, tai mes rimtai apsirėkaujam tik vienu atveju – kai ji gamina, o aš prišokusi vis pavagiu kokį kąsnelį…

Tai štai grįžtant prie ūkvedžio – labai svarbus asmuo, jei patiems neužtenka aštrios akies. Aš tokiam darbui nedvejodama samdyčiau Beatos švogerį, kuris kartais žiauriai užkalinėja neleisdamas užsikelti kojų ant stalo arba vaikščiodamas iš paskos ir gesindamas šviesas, atseit, iš ūkiškumo, bet yra nepamainomas, kai reikia pakabinti paveikslą, sudėti grindis arba šiaip pasitarti buities klausimais. Kai paskutinįkart namie nerado mikserio, bo ans buvo paskolintas man, susimeistravo jį iš drėlės…

Na ilgai aš čia einu prie reikalo. Nepatikėsit, bet tos dušo užuolaidos mane privertė susimąstyti, ar pas pačią taip jau viskas idealiai prižiūrėta. Beata anądien pažiūrėjusi „jūtūbe“ kritikavo Juliją Visockają, kad ta pjaustė vištieną ir nenusiplovusi rankų iš karto ėmė už keptuvės… Aš pratylėjau, nes pagalvojau, kad tikriausiai ir aš nebūtinai nusiplaučiau rankas po mėsos prieš imdama keptuvę… Turiu prisipažinti, kad ir virtuvėje yra pora užkeiktų vietų, kur net ir matydama brudą, kažkaip neprisiverčiu iš karto tvarkyti. Sunkiausiai rankos prieina prie dujinės viryklės, nes ji pas mane tokia rimta tradicinė, su visom grotelėm ir rankenėlėm, ant kurių kaip tyčia, tiesiog būtiniausiai išbėgs verdami puodai. Ir kad kaip žmogus būčiau nusipirkusi normalaus balto paviršiaus dujinę, tai ne, paėmiau su rudu stiklu. Užtat dabar kaskart vergauju po keliolika minučių, kol nušveičiu iki lygumo. Ir jau kai nušveičiu, tai drebu dėl kiekvieno užtiškusio lašo ir saugau, saugau, kol ateina kokio rimto patiekalo metas, ir visas saugojimas nueina šuniui ant uodegos.

Visi žinom, kad po geros vakarienės sunkiausia yra susitvarkyti virtuvę. Mano senbernis, pavyzdžiui, gali viską tvarkingai išplauti (=sudėt į indaplovę), nuvalyti visus paviršius, bet jau jei liko kokia riebaluota blėka, tai būtinai paliks, lyg jos ten nebūtų. Tai man panašiai su dujine plytele – viską išvalysiu sutvarkysiu, o vat ją pasiliksiu vėliau, gal net kitai dienai.

Dabar būkit žmonės, nuraminkit, kad ne pas visus operacinės švarumo virtuvės…

(Foto: Odetos R.)

Komentarai
  1. Aš kol gaminu plaunu rankas gal aštuonis šimtus kartų, taip ir lakstau kaip idiotė tarp pjaustymo-maišymo-kepimo vietų ir kriauklės 🙂 O kam? kad nepaimt peilio, šaukšto, puodo, stiklinės, keptuvės, lėkštės ir kitų „pribambasų” purvinom rankom…
    Gal iš vaikystės liko, kai kasdien teko ragauti obuolio/pyrago/bet ko kito su mėsos/žuvies/sviesto/bet ko kito skoniu… Suprantat – tėtis iki šiol nežino, kad peilius galima nuplauti 🙂
    O dėl švaros – apskritai neužsiciklinu, bet šeštadieniais darau pusiau generalinę tvarką virtuvėje. Labiausiai nekenčiu nešvarios viryklės, bet jei ne šeštadienis, tai stengiuos į ją nežiūrėt! 🙂
    P.S. Beata, gal darai kokias fajitas ar taco’us? Būtų įdomu sužinoti tavo gaminimo receptūrą!

  2. Ooooooo tvarka ir dizinfekcija svarbiausia. Pas mus tai namuose kasdiena plaunama, taip taip, o virtuvė tai ypatingai, kartais juokauju ir sakau, kad galėčiau valgyti nuo grindu. Gal dėl to,kad turiu dukrą mažytę, norisi, kad ji galėtų kur jai norisi begioti, kur norisi atsigulti, po stalu pašliaužioti. Visi peiliai pagaląsti ir nusausinti būna, o viryklė tai irgi spindi po kiekvieno masto ruošimo, mane labai nervina jei matau koki purvelį, tada negaliu susikaupti. O kol gaminu, tai nauduoju švarius indus kiekvienam ingridientui ir daug kartų plaunu rankas. Bet nemėgstu kai gamina su pirštinėmis, gal tik kokius artišokur ar bulves skusti su pirštinėm galiu. Dar nekenčiu kai nesutvarkoma viskas prieš miega, mėgstu tvarką ir švarą matyti atsikėlusi ryte, o ne likučius maisto uostyti. O dar Italijoje labai praktikuojama su batais namuose vaikščioti, aš šito negaliu pakęsti, tai mūsų šeimos pažįstami jau apie tai žino ir pasišaipo iš manęs. Vat taip unkiaigyvena švaros mylėtojai. baci visoms ir visiems

  3. PS. Jau daug metų nežiūrėjau Vysockajos, bet kiek prisimenu, man niekada nepatiko tas frenetiškas bardakelis, lupti daržoves į kriauklę, tada rankų nevalyti, šiaip kiekvienas vyrėjas turi kelis rankšluostukus, kai dirba, rankoms ir lėkštėms valyti, na jei koks nereikalingas souso taškiukas ne vietoje nukris.

  4. Labai mėgstu susitvarkyti penktadieniais. O dėl puikių valymo priemonių galiu parekomenduoti valomąjį akmenį http://www.alkajas.lt (arba suveskite jį į google ir išmes aprašymą). Atradau tai jau prieš gerą 15 metų (aišku ne Lietuvoje ) ir pamėgau dėl lašus sustumiančio efekto: nuvalyti paviršiai nepritraukia vandens ir nešvarumų. Sukuriama ilgai išliekanti švara, apsauga ir blizgesys. Tinka praktiškai viskam. Pabandykite, tikrai nenuvils. Yra pirkti prekybos centruose pvz Rimi ir t.t.
    Dabar kaip tik žiūrėjau Karcher aparatą langams valyti (nepalieka ruožų ir nusausina stiklą, labai geri atsiliepimai (skaičiau , žinoma, ne tautiečių) , bet supratau , kad sudėtinga su juo valyti didelius langus ir ar tik nebus esmė valiklyje (irgi Karcher) – su kitu valikliu tokios kokybės aparatas neišgauna, tvirtino kas bandė. Tai va, nusipirkau tik valiklį ir pabandysiu įprastu būdų patikrinti kokybę. Taip pas mane prasideda švaros mėnuo 🙂

  5. nu nezinau, as taip pat supjauscius mesa su nenuplautomis rankomis tikrai neimu nei keptuves nei kito kokio irankio, o virykle ( kad ir kaip to nekenciu: ) ) plaunu po kiekvieno maisto gaminimo…. bet siaip labiausiai ir nemegstu turbut kepti kokiu nors kepsniu ar kotleciuku, nes po ju ne tik virykle , bet ir plyteles aptiske riebalais buna, boze boze…. po to laukia ilgas plovimas :))) na kartais pati pagalvoju,kodel i viska negaliu paziuret paprasciau ir neblizgint tu namu… nu bet negaliu….nors tu ka, uosviene vis sako,kiek tu gali viska sveist, jau tuoj baldu pavirsiu nusveisi 🙂 bet saves pedante tikrai nelaikau, tiesiog megstu svara.

  6. Na,pas mane gal ne oprecines svarumas,bet kazkas arti link to:-) Bet tai tiesiog geras iprotis – pagaminau,viska sutvarkiau,isveiciayu ir toliau ramiai gyvenu:-) Tiesiog visada samgu uzeiti i svaria virtuve issivirti puodeli kavos,smagu,kai prie ko nors prisilietus ,nelieka jokio pedsako ant delno:-) O ryte kaip faina… Ir turiu pasakyti,kad tas tvarkymasis po maisto gaminimo, mane ne kiek nevargina. Net neisivaizduoju kaip galima nenuvalyti virykles po maisto gaiminimo:-) Juk cia kaip dantis issivalyti pries lendant i lova:-)

  7. Na, pas mane panasiai kaip visos cia komentavo – arti operacines lygio. As tai ir pagaminus maista negaliu eit valgyt, jei staigiai neisplaunu keptuves, kad taukai neuzstingtu.
    O virykle pripazistu tik dujine, turi daug pranasumu pries elektrines. Jo tom naujoviskom nei kiauliu koju nusvilinsi, anei wok a pagaminsi. O kad nereiktu taip jau ziauriia plaut kartais uztiesiu aliuminio folija. Paskui tik ja surenku ir viskas.

    O, Beata, gali uzvest diskusija kokias virykles merginos labiau megsta. As, jau kaip sakiau, manau kad tikras sefas turi dujine, o jei galima ir lauza su zarijom, kai reikia.

  8. Dievaži, a jūs moteros dirbat ar tik namie sukatės? 🙂 Aš po rimtos darbo dienos džiaugiuosi vakarienę sugebėjusi pasigaminti – apie dujinių blizginimus tai nei kalbos nėra. Savaitgaliams šitie reikalai skirti, bet jei ir savaitgalį randu mielesnės veiklos nei šveisti pakampes, mielai renkuosi tai kas man maloniau ir nesuku sau galvos 🙂

    Be abejo, svečių niekada nesikviečiu į neišblizgintą virtuvę + pati mėgstu tvarką ir gaminti tvarkingoje virtuvėje, tik kartais mieliau knygą paskaityti nei šveisti dujinę viryklę.

  9. Oho, kokios visos svaruoles:) Na, pas mane pakankamai svaru. Bet jei kokia keptuve nenuplauta ar virykle ne pirmo svarumo, tai tikrai galiu ramiai gyventi. O vat grindis plaunu po kiekvieno valgio gaminimo! Kazkaip nemoku graziai, butinai priterlioju. Del tu plovimu teko nemazai sluotu pakeisti, kol galu gale radau normalia, nors ir brangokoka:) Rankas, ruosdama valgyti, stengiuosi plauti kuo dazniausiai, ypac, jei tenka su mesa terliotis.
    O del pelesiu…Ech, gyvename tokioje ‘iduboje’, oras cia dregnas, butas be ventiliacijos, tai tenka nemazai pakovoti su siais ‘malonumais’:(

  10. Aš iš viso negaliu pakęsti rankomis liesti mėsos. Jeigu tik nebūnu pamiršusi nuspirkti pirštinių iš vaistinės, tai jas ir maunuosi. Ir apskritai mūsuose mėsa – vyro užsiėmimas. 😀 Dėl to viską, kas liečiasi su mėsa šveičiu labai. Bet vat viryklė tai man skaudi tema.. Niekaip ji pati neišsivalo nors tu kažin ką. Aš ją žvilgsniu bandau priversti išsivalyti kiekvieną dieną, o ji nepasiduoda. Gal tikrai kas nors žinot stebuklingų priemonių?
    Ir dar turiu klausimą, ne – du turiu 🙂
    1. Kaip kepti mėsą orkaitėje, kad neapsitaškytų viskas kiaurai ir apskrustų?
    2. Kuom valyti tą prikepusią orkaitę?
    dėkui

  11. Aš tai turbūt nesąmoningai rankas plaunu ir viską aplink valinėju… Kad kitaip man neiseina valgį gaminant 🙂 Man dėl to iš pradžių Jamie Oliver nelabai patiko, nes jis kažkaip, atrodo, viską nešvariai daro 🙂 Nu dabar jau apsipratau 🙂
    Beja buvo labai malonu pagaliau’ akis į akį’ susidurti su Beata ‘Wigmore Hall’ besiklausant Kasparo Ulinsko muzikos 🙂

  12. Na…aš, matyt, nevalyviausia, nes ramia sąžine lupu daržoves į kriauklę, ramia užmiegu su neišplautais indais, jei indaplovė pustuštė, mano dviasios ramybės negriauna trupiniai po stalu ar dėmės ant stiklokereminio viryklės paviršiaus, na, ir vyras medikas dirbantis operacinėj kuo ramiausia tą toleruoja..o jei rimtai, tai paaiškinkite, minkot rankom faršą kokiam zuikiui, trūksta ten kokio prieskonio…reik jį paimti iš spintelės, tai vadinasi, reikia pirma rankas nusiplaut, kad neišpeckiot…tai kraną reikia atsisukt vis tiek farširuotom rankom – kranas nešvarus jau..stiklinius prieskonių indelius man tenka nuvalyt, nes tikrai momentaliai būna sugriebi nešvariom rankom ką nors..po trynimu blenderiu kokios pamidorienės ar moliūgienės na būna apsitaškymai ant paviršių..miltai pasibarto ant žemės ką nors kepant ir t.t….Na ir kas? Juk tai virtuvė, take it easy, juk neinam ten su batais iš gatvės..be to kai virtuvė erdvi ir yra atskiros darbo zonos, tai kame problema, jei koks kampas ir nespindi tobula švara? Kartą per mėn padarau generalinę tvarką 😉 Neduok, Dieve, jei nemiegočiau tik dėl trupinių…

  13. O as irgi kaip JJurgita…, arba panasiai, jeigu turiu laiko ir darau valgyt viena, tada pavalau ir paplaunu, bet jei griztam visa seima is kazkur ir reik sukurpt valgyt per pusvalandi tada tai jau jooo…. virtuvej buna kaip po karo. Mano vyras vis bando mane ismokint padet is kart ingredientus atgal i vieta, deja deja…. ka darau tai kriaukle prisileidziu vandens ir ten dedu panaudotus indus ir pjaustymo lenteles ju sunaudoju visas kiek yra.
    Ir as irgi panasiai… TAKE IT EASY

  14. Mėgstu plauti rankas gaminant maistą, ir dažnai sakyčiau. Nekenčiu nešvariomis rankomis (minkius tešlą ar faršą) atidarinėti spintelių ir pan. Pasiruošiu maisto gaminimui iš anksto. Man tai kūryba ir malonumas, bet bardako nepakenčiu. Kitas dalykas – nekenčiu neplautų indų, niekada nesuprasiu kodėl žmonės per dieną krauna stirtas indų į plautuvę… NESUPRASIU…. nejaugi sunku išsiplauti puodelį? Nejaugi tos, kurios čia sako, kad jos bele kaip ir bele ką virtuvėje daro, paskui patinka tą virtuvę šveist? Patikėkit mielosios – kai viską apsikuopi iš karto – vėliau nereikia po devyniais prakaitais tos virtuvės šveist, o ir pačiam smagu iškepus pyragą sėdėt švarioj vituvėj su mylimaism žmonėmis, guršknot arbatą ir kalbėtis, ar tiesiog spoksot pro langą.

  15. vat as ir nesuprantu kam skusti darzoves i kriaukle, juk ja po to tenka vis viena isvalyti, todel tiesiai i siukledeze lupu arba kaip mano mama mane pamoke, pasiimti laiksrascio pora lapu, pasitiesti ir lupti ant jo,paskui laikrastuka sulankstai su visomis lupenomis ir tiesiai i siuklsledeze 🙂
    na kad orkaite neapsitaskytu tai praktiskai viska kepu tam skirtoje rankoveje, na o jei truputi apsitasko tam yra valikliai 😉

  16. 🙂 mėgstu švarą ir tvarką. ir visai nesunku po valgio gaminimo susitvarkyti, kadangi mano virtuvėje vieno generalinio tvarkymosi į mėnesį tikrai nepakaktų… tiesa, pažįstu kas mėgsta retai tvarkytis ir nevengia visko imti kad ir mėsuotomis rankomis, tai turėčiau prisipažinti, jog į svečius nevaikštau tik dėl nešvaros. nemalonu, nesinori ten būti, net arbatos gerti nesinori…. taigi, vis tik aš už švarą ir tvarką, nes skaityti knygos negaliu, jei namai apšnerkšti….
    o dar atsakysiu, kaip aš darau, kad neapsitaškytų orkaitė – arba kepu uždarytame stikliniame inde, arba folijoje, o į kepimo pabaigą šiek tiek praskleidžiu, kad apskrustų. baisios chemijos vengiu…vis tik dalelės lieka, gerai išskalauti orkaitės neišeina, tai stengiuosi valyti su natūraliais valikliais – soda ir actu.

  17. Leisiu sau truputį pastebėti:
    Jau geriau JJurgitos nešvarūs indai kriauklėj, nei Ausros „švarūs” žodžiai iš burnos…

  18. Man regis, apie skirtingus dalykus šnekame..Neturiu omenyje kaimo lauko virtuvės tvarkos, bet iš namų ligoninės irgi nedarau. Kad farširuotom rankom kas nors grabstoma – taigi neparašyta; parašyta, kad būna, kad nešvariom rankom ką nors sugriebi – o dėl faršo – tokį darbą tenka nuplaut rankas, taigi jei kranai užsukti, juos tenka atsisukti, ir nebūtinai pagriebus kokį vienkartinį rankšluostį …Kas žinot kaip kitaip kranus atsukt – prašykit, įdomu – vis tiek juk kažką tenka ištepliot…o skaitant susidaro įspūdis kad vien pusgaminiai verdami, kur pakelį švariai prapjovei, įbėrei ir švaru…Juk tenka ir žuvis išdarinėt šviežiai sugautas, ir su žalia mėsa dirbti, ir daržoves lupti ir krūva visokių kitokių darbų dirbti, jau nekalbu apie kaimo moterų virtuves, kur sūriai slegiami, varškės daromos, kiaulės pjaunamos, grybai džiovinami ir t.t….ir tai švarus ekologiškas maistas – niekur ten nebus ta tikrąją prasme sterili švara – autoklavai ir kvarcinės lempos niekur nestovi juk. Indus pas mane plauna indaplovė, taigi indai nestyro neplauti kupetom, paviršiai lengvai valomi, jei ant grindų plytelių yra koks trupinys, taigi ne katastrofa, tą norėjau pasakyt 🙂 ir galų gale virtuvė yra atskira tikra erdvi virtuvė, ne virtuvė – svetainė, kur kitaip negali elgtis. Va teko nesenai matyt namą dviem virtuvėm…Vienoj iš tiesų gaminamas normalus maistas, kita – „svečiams parodyti” 🙂

  19. Labai aktuali tema ir man..
    L.noreciau isblizgintu namu, virtuves, bet nezinau nuo ko griebtis, nes labai greitai viskas ir vel issipurvina. Be to namuose 2 metu sunelis.
    Svaruoles seimininkes pasidalinkite pvz. kiek procentu savo laiko, ar valandu, skiriate kiekviena diena tvarkymuisi. Kaip susiplanuojate savo laika? Nes kai pradedu tvarkytis, atrodo geriau praleisciau laika su suneliu, iseitume pasivaikscioti ar pan.
    Kai gyvenome mazesniame bute, buvo lengviau, o dabar kai gyvename kotedze per 3 aukstus, atrodo, kad situacija pasidare „nekontroliuojama”:-)

  20. JJurgita, tu ne viena 🙂 Mūsų virtuvė yra sujungta su kambariu, bet virtuvinis jovalas man gyvenimo nė kiek negadina. Taip, kaip kažkas nesupranta, kad galima neišsiplauti indų, taip aš nesuprantu ir nesuprasiu, kaip galima negalėti užmigti dėl to neišplauto puodelio :)))

  21. Bet tai kaip aš suprantu JJurgitą:) Šiaip jau mėgstu ir švarą, ir tvarką (proto ribose), bet kažkaip nesveikai atrodo virtuvė kaip operacinė, toks jausmas, kad tuose namuose šalta ir niekas negamina. Gal nelabai toleruoju tik pritaškytas grindis, yra tekę basom vaikštant kažkur svečiuose prilipti:) Virtuvės tvarkymui, kaip ir visų nedidelių namų, skiriu pora-trejetą valandų per savaitę, orkaitės pašveitimui gal pora valandų per pusmetį (aišku, ir kepu joje geriausiu atveju kartą per savaitę) 🙂 Ir nesuprantu, kodėl vaikus reikia pratinti prie to sterilumo, mūsų aplinka oj kokia nesterili ir nešvari, taigi turėsit visą gyvenimą saugoti. Pamenu, kažkokia moteris pasakojo, kad kai jos vaikai pavalgė tikros natūralios kaimiškos mėsos, iš karto „sunegalavo”, ar taip turi būti? O kaip būdavo pas močiutę… jokio šilto vandens, kartais toj pačioj virtuvėj ir viščiukus paaugindavo, ir paršeliams bulves išvirdavo, ir tikrai nebuvo nemalonu prie ko nors prisiliesti:) Tikrai take it easy, yra daug smagesnių dalykų nuveikti, raskim pusiausvyrą 😉

  22. ….Ypač jei jis įkištas į indaplovę, tarkim…Kažin kaip jau tokia superšvaruolė keičia katės kraiką, valo akvariumą, renka šuns kakus – žinoma, jei tokie yra, persodina gėles – matyt, jų namuose nėra; galų gale plana nešvarų vaiko užpakaliuką ? Gyvenimas nėra tobula švara. Teisybės dėlei namų gyvūnų namie neturiu, man iš tiesų mano švaros kartelės jie nepraeina, tačiau auginu daug gėlių; betgi pilna žmonių namuose ką nors auginančių- lakstančių -besišeriančių ir užbėgančių ir į virtuvę…nemanau, kad tada kiekvienakart geriami raminamieji 🙂

  23. FARŠIRUOTOS rankos – oi, negaliu:D

    Šiaip namų ir virtuvės taisykles žmonės kuria patys, ir man labiausiai patinka tie žmonės, kurie savųjų neprimeta kitiems. Higienos pagrindai svarbu, bet ar virtuvė blizga taip, kad gali pasidaryti makiažą žiūrėdama į stalviršį, ar blizga mažiau – čia jau laiko ir sugebėjimų klausimas, neverta dėl to pyktis:)
    Mūsų, daug ir ilgai dirbančių žmonių namuose, pavyzdžiui, kartais susirikiuoja neplautų indų rietuvė, bet ilgai neužsibūna. Dėl rankų plovimo – taip, nuo vaikystės matydavau, kaip mama, ką nors gamindama, tūkstantį kartų plauna rankas – ir pati taip darau. Su „mėsuotomis” rankomis daržovių nepjaustau:)

  24. Brangi Lape, pas mane dar geresnis variantas- Juoda virykle 🙂 Ir ja isplauti yra lygu zygdarbiui… Viena karta ja radau tokia svaria, kad net pati nepatikejau. Pasirodo, nesulaukes iniciatyvos is manes, jis virykle isplove pats :)) O as pagalvojau, kad nauja nupirko

  25. o jėrgau…šitiek laiko skirti šveitimams, valymams, plovimams kasdien, man tai gaila laiko…mėgstu švarą, tvarką, bet ne iki operacinės lygio…Lape, nusiramink, tikrai ne visos yra kaip iš valiklių reklamos 🙂

  26. Pasiskaičius atsiliepimu belieka tik atsidusti ufffff….. Ką padarysi – skirtingi žmonės. Aš asmeniškai jei gaminu valgyti – tai iš visos širdies ir man tada tas pat ar duijnė pribėgo ar apsitaškė kas nors… Kaifuoju nuo pačio gaminimo proceso 🙂 dėl ranku neplautu… hmmm…. tenka kartais pagriebt keptuve ir neplautom, bet tik todėl, kad nėr kada 🙂 Juk pianistas kai įsijautes groja pianinu – lapų nevarto 🙂 ( gerai čia sulyginau ) Dievinu Jamie ir jo gaminimo stilių. O puodai, duijnes, bliūdai ir lėkštės – palauks :))) yra gyvenime svarbesnių dalyku. pvz. po nerealiai skanių pietų pasėdėti … išgerti arbatos, pažaisti su vaikais, pasikalbėti su vyru, išeiti pasivaikščioti 🙂

  27. geras straipsnis, aktuali ‘švaros’ tematika balandžio mėnesį.. taip, aš kiek galiu, tiek susitvarkau iškart, nemėgstu didelių gaminimų, kad nereiktų šveisti, beveik kasdien valau šaldytuvą, už viryklę atsakomybė ne man ir ačiū dievui.. paviršius virtuvėje valau kelis kartus per dieną.. puodelius šveičiu iki baltumo, lenteles su actu kartą per savaitę… indus plaunu su plovikliu :)… o ne su skuduriuku be nieko.. 🙂 … tikrai labai mėgstu švarą, bet turbūt ideali švara šiek tiek trikdytų.. rankas procesų metu valau popieriniais rankšluostukais.. nosies į virtuvinį rankšluostį nešnirpščiu arba jei kažkas tai daro, tai juo nesinaudoju 🙂 šaldytuve į lentynas rūšiuoju pieno produktus, vaisius-daržoves, mėsos gaminius, uogienes-stiklainius ir kt…. kasryt tai reikia daryti iš naujo 🙂 …… ir pan.

  28. Vat cia tai beveik normalus poziuris, neblizga svara, gal mesa ir turi visokiu uzkratu, bet juk vistiek paskui isisivalai jei jau pavyko sergancios mesos nusipirkti…(neduok Dieve)
    Dabar Lietuvoj tokia reklama rodo, maza mergaite kviecia mama pazaisti, ji sako „nelisk Ingute as indus plaunu”, ir aplanko ta mama vizija,kaip igute i panke uzauga ir sako – „mama tu geriau indus plauk ir nelisk prie manes ” 😀
    Zodziu- tegu tie indai pabuna iki vakaro, o jei reikia ir iki ryto, bet as su savo maziukais geriau futbola pazaisiu ar ant keliu pasisodinus telika paziuresiu…
    Mano mama visa mano vaikyste indus plove ir valgyt gamino, net pamokas pradinuke ruosdavau pati sau viena … Oi kaip sunku siredelej buvo…
    Kai reikia, tai virtuvej kaip operacinej, o jei vaikams manes reikia, tai…

  29. Mano giliu isistikinimu, namuose reikia svaros tiek, kiek jos noretusi matyti, nuejus pavalgyti i restorana arba pas ka nors i svecius; jeigu, pavyzdziui, nuejus i restorana, butu iskabintas toks skelbimas: „Musu restorane personalas del ranku plovimo per daug nepergyvena – we are taking it easy!!!” ; butu labai idomu paziureti, kiek klientu i ji susirinktu; arba jeigu ju virtuveje sukinetusi pora sunu, kuriu darbas – surinkti ant zemes nukrentancius maisto likucius/kasnius; arba jeigu indo plovejas/-ja verciau imtu paskaitytu knyga, arba paziuretu telika, negu plautu indus ir valytu stalvirsius; diskusija apie svara ir higiena virtuveje analogiska diskusijai apie svara ir higiena pasinaudojus tualetu – mes nediskutuojam, ar verta rankas plauti pasinaudojus tualetu, o galbut galima situo klausimu, kaip sakoma, atsipalaiduoti (take it easy) ir ramiai sau grabinetis po virtuve ir kitur; kraujyje (mesoj) yra nei kiek ne maziau patogenu, negu ten, kas lieka tualete; todel, tiesa sakant, nematau didelio skirtumo tarp FARSIRUOTU ranku ir S*****…!!!! maista gaminant, rankas butina plauti; nors ir milijona kartu; ir irankius reikia plauti; ir lenteles; ir indus; ir taip pat reikia valyti stalvirsius; ir saldytuva; tai elemntari gyvenimo tiesa, ir jokiu niuansu situo klausimu negali buti – MANO NUOMONE!!!

  30. Mėgstu švarą ir tvarką, nu bet neišeina jos virtuvėj palaikyti nors tu ką.Rankas plaunuosi mln.kartų, ypač dirbdama su mėsa ar kiaušiniais, o vat riebalai ant kaitlentės man gyvenimo negadina, na aišku nuotaiką pakeltų visada blizgantis paviršius, bet gaila man laiko tam- nenoriu vergauti idealiai tvarkai. Mano galva, svarbu atskirti, kas pavojinga sveikatai,pvz.kakini kiaušiniai, o kas tiesiog negražu, pvz. riebalais blizganti kaitlentė.O dėl restoranų, tai taip sakant savi marškiniai arčiau kūno, mano virtuvės netvarka man apetito negadina, o va restorano-tai labai,pvz. vieno Žvėryno restorano maistas labai patiko(tipo slow food), bet vat kąsnis gerklėj strigo dėl aplink tvyrančios nešvaros( dėl to ir savo virtuvę stengiuosi pablizginti prieš svečiams ateinant)

  31. Kažkur dingo lengvas Lapės užduotas tonas ir prasidėjo riksmas… Būtent riksmą reiškia didžiosios raidės ir daug šauktukų. O čia vieša erdvė, todėl prašom neklykauti ir neauklėti turinčių kitokią nuomonę.
    Tema gera:) Manęs neįtikina nei vienas kraštutinumas, nei kitas. Rankas plauti reikia, bet pedantizmu nepasižymiu:) nešvarūs indai erzina, aišku… tam yra indaplovė, bet dvi stiklinės ir du kavos puodeliai kriauklėj manęs iš pusiausvyros tikrai neveda. Žalią mėsą minkau rankomis, visokios guminės pirštinės gaminant maistą atrodo įtartinai (o jos atseit sterilios??), rankas stengiuosi plauti eidama nuo mėsos prie kitų produktų. Grindų kasdien tikrai neplaunu, nei viryklės, nei orkaitės. Yra įdomesnių užsiėmimų. Puskės vaikai, išaugę kaime, turėjo žymiai mažiau pilvukų skausmų ir neturi jokių alergijų. Taip kad teorijos gali būti visai skirtingos.
    O šiaip gero pavasario ir linkėjimai blogo autorei ir ko-autorėms 🙂

  32. Oho, na ir isisiubavo cia diskusija. Perskaiciau viska ir is sono atrodo taip – yra supervalytoju ir yra siaipsauvalytoju. Pastarosios pasijuto nejaukiai, kad yra tik siaipsauvalytojos ir pradejo ieskoti argumentu, kodel valymui skirtas laikas yra prarastas. Supervalytojos atsikerta. Machas tesiasi 🙂
    O tiesa kazkur per viduri. Pavyzdziui, higienos standartai maisto gaminimo istaigose, patvirtinti sanepidemines tarnybos. Nesilaikai, ir uzdaro tavo kromeli. Objektyvu, ar ne? Nezinau, kokie jie yra, bet tai butu kelias link tos tikrosios tiesos 🙂

    Kadangi esu is tu supervalytoju, galiu atsakyti i cia uzduota klausima. Tvarkant virtuve praleidziu laiko LABAI mazai. Ir suo pas mumis gyveno (jau nebera jo) 17 meteliu. Ir geliu girlianda ant sienos. Ir svara yra. Kaip? Viska, ka imu, iskart padedu i vieta. ne salia indo, kuriam dirbu, ne toliau kur ant kampo, o i vieta. Patikekit, susitaupo daug tvarkymo. Produktus saldytuve taip pat rusiuoju, bet to nesusiprotejau kad darau, kol neperskaiciau cia, kad viena is jusu irgi rusiuoja. Tai man neuztrunka NIEKO. Kaip? Nupirkus iskart sustatau i vietas. darzoves prie ju, piena prie jo, mesa, zuvi taip pat. Juk koks skirtumas, ar nupirkes sugrusi viska i saldytuva bet kaip ar iskart sumesi i savo vietas? Juk laikas nuo prekes paemimo iki jos padejimo i vieta saldytuve yra toks pat! tai jau geriau as iskart padedu ten, kur turi buti.
    Tiesa, rankas farsiruotas 🙂 tenka nusiplaut, jei noriu paimt prieskonius, arba paskui plaut stiklini indeli nuo farso. cia priklauso, kaip tuo metu fantazija uznesa. Beje, o kaip paimti keptuves kota su apterliotom rankom? Jis gi isslysta! Galutiniam variante vistiek reikia plaut rankas, kad galetum daryt su ta keptuve ka sugalvojai.
    na, apie kranus, tai jau linkas imestas. Ir tikrai, jei neturit krano „su pagaliuku” tai daug bjauriau.
    Toliau, kaip minejau, keptuve isplaunama iskart po jos panaudojimo, kol dar karsta ir islydytas taukas joje. taip daug lengviau nusiplauna. Tai uztrunka gal minute. Visi indai keliauja i indaplove ir tikrai neuzima jokio laiko. Vyro darbas juos isimti is ten ir sudelioti i vietas. Kartais atrandu idomiu sprendimu, kai jis nezino, kur gyvena koks daiktas 🙂
    Lieka kriaukle darbastalis ir kartais virykle (kaip minejau, jei ten patiesta folija, plaut nebera ka). Siuos jau tenka plaut visada. bet juk tai yra taip greita! Viens du ir gatava! Jei apsitasko plyteles, tadien jas nuplaunu. jei kitadien neapsitaske, kodel jas plauti? Su grindim gal pas mane paprasciau, mat nepritaskau. Kitakart ir su sluota pereit uztenka.

    O mesos sergancios nusipirkt tai iprastas dalykas. jei 90% prancuzu turi toksoplazmozes infekcija gauta is zalios mesos valgymo, vadinas, kad max 90% mesos turi sia infekcija. JI latentine, bet kai zmogus nusilpsta islenda i pavirsiu. Tokiu atveju geriau but korejieciu – ju tik 4% turi sia infekcija. Ir nenuostabu, ar jus matet kada azijietiska maista su rausva puszale mesa?
    taigi, man diskusija apie higiena dirbant su mesa net neidomi. Nori parazituku, terliokis, nenori valykis.

    O kad neapsitaskytu kepant orkaiteje, as vartoju rankove. Tiesa sakant, niekad dar neapsitaske. Folija siulau vartot atsargiai – aliuminis yra atsakingas uz Alzheimerio silpnaprotystes atsiradima (galit susirast moksline info inete). Kol jis nesiliecia prie maisto nieko tokio (kaip kad aliumininiai langai). Bet kai lieciasi, perduoda aliumini i maisteli, kuri paskui duodat savo vaikeliui. Zinot, kiek aliuminio vaikelis prisirenka per gyvenima? Ypac blogai, kai kepa folijoj lasisa ir uzdeda citrinos – rugstis skatina aliuminio reakcija.

    Pagarba perskaiciusioms iki galo 🙂

  33. Tiesa, jei itari, kad is keptuvo gali laseti skystis orkaitej, gerisau ji deti i vadinama bleka, o ne ant groteliu. Tuomet lieka tik bleka issveist. kas yra daug greiciau, nei terliotis su orkaite.

  34. Oi kaip patiko paskaityti, ir kaip malonu kad visos musu moterys yra svaruoles. Nemanau, kad visos kurios valo namus pedantiskai, jos yra namu seiminunkes profesionalios, as asmeniskai , cia ZARAi irgi turiu 2 metu dukra ir irgi labai vertinu laika ir noriu ji praleisti su dukra bezaidziant, o ne su sluota rankuose. Zinoma namas per 3 aukstus tai everestas… as gyvenu bute, o nama tai ji gal dvi dienas reiketu valyti, nuvalai miegamuosius ir maziausiai lankomus aukstus, ir jie jau kelias dienas yra svarus, o lankomiausias vietas, kaip vonias, virtuve, iejima, na cholas kaip jis vadinasi zinoma gerai butu kasdiena ar kas dvi dienas, bet aisku cia asmeniskas kiekvieno reikalas, gal kad 2 metu vaika itrauikti i tuos valymus kaip i zaidima, duoti ir vaikui sluota, siurbliuka, tegul valo 🙂 Dar manau, jei kasdiena po truputi valyti visur, tai nereikes kiekviena savaite gaisti dvieju dienu generaliniam valymui, o ta generalini daryti kas menesi. Ir kazkaip tiesiog myleti svara, atsikeli, isijungi muzika ir susitvarkai, kaip kokia gimnastika, na nezinau, megstu labai skaityti knygas, ziureti filmus, rasyti, piesti ir gaminti, bet kazkaip man kaip kazkas komentavo, nevalyti namu, kaip dantu nevalyti pries miega. O dirbancios moterys nuo 7 iki 18 aisku oavargsta per diena, bet gi ne Versalio pilyje gyvena visos, nesuprantu kas per problema kas dvi dienas valyti namus, o virtuve tai is viso… Be abejones kiekvienas gyvena kaip nori, cia gi mes dalinames patirtimi, kaip daryti geriau, kiek zmoniu tiek ir nuomoniu, kurias visos turime gerbti 🙂 Jei kazkam nesuteikia bjaurumo liesti lipniomis rankomis prieskoniu indelius, tai ka padarysi, tegul liecia, kai i svecius ateiname neinam gi tikrinti virtuves bukles ir blogiausia, kad nezinome kaip zmogus gamino…plove rankas ar ne, liete pirma mesa, po to cesnakus po to braskes, gal dar isejo parukyti, grizo ir neisplove ranlku… blogiausias variantas, jei isejo i WC, gal neplove kiausiniu pries gaminant, arba neplove vaisiu ir darzoviu… ka cia pridurti… kiekvienas zmogus elgiasi kaip jis yra aukletas. Ne visi pries valgant serviruoja stala, gal kas rankomis valgo ir i kelnes po to jas isvalo 😀 😀 😀 fantazija mano veikia 😀 todel, brangios moterys, nesipykstam. Zinokite geras budas valyti elektrini steel virduli, arba stainless steel virtuves, na darbo zona ir virykle tai karstas baltas paprasciausias vynuogiu actas!!!! Manau patyrusioms seiminynkems tai nera naujiena, bet vat atejo i galva tai rasau. Visoms geros dienos.

  35. Nemegstu nei nevalu, nei pedantu. Nesu ir pamisusi del ekologijos, bet, jei yra galimybe, tai naudoju(perku) ekologiskus valiklius ir neseniai drauge atrado GNLD gaminius, naudoju 2 rusiu-superior ir LCD, nepatikesit valyti lengva vos ne kaip reklamoje ir nagai nebesisluoksniuoja ir luzineja. Pirkti nepigu, bet naudojasi labai skalsiai, tai galutinis rezultatas pateisina lukescius. O skalbimo milteliai fantastiski.

  36. Aš prie tų, kurios labai mėgsta švarą ir tvarką, bet tikrai jai nevergauja, ir jei tą akimirką yra svarbesnių dalykų, tai vadinasi ir indai, ir grindys gali palaukti ir tikrai palauks.
    Ir pats liūdniausias momentas, susijęs su šia tema, man būna tada, kai pvz., kur nors svečiuose, po puikaus pavalgymo, (žinot, būna toks geras geras momentas – gera, pakili nuotaika, toks malonus nedidelis tingulys, žodžiu, gerumas), šeimininkė(-as) šoka nuo stalo, neša indus ir tučtuojau puola jų plauti. Man tai visiškas momento gerumo sugadinimas, ir aš niekaip nesuprantu, kaip vietoj bendravimo su svečiais, draugais tokią tobulą akimirką, gali pasirodyti, kad yra svarbiau suplauti lėkštes…
    Aišku, nukraustyti stalą galima, bet indų plovimas ir virtuvės tvarkymas, manau, tikrai tokiu momentu gali palaukti.. 🙂
    Čia mano mažas malonumas, kurį sau visada leidžiu, ir nors ir esu pripratusi, kad kai kuriems žmonėms suplauti indai yra didžiausia vertybė, didesnė už laiką, praleistą su artimaisiais, draugais, vis tiek tokiais momentais pasijaučiu nejaukiai ir keistai..

  37. Aš kaip ir daugelis mėgstu švarą, tačiau mano virtuvėje būna visko – gaminu daug, dažnai ir greitai (ne greitus patiekaus 🙂 , tiesiog virtuvėje sukiojuosi kaip vijurkas 🙂 ), kartais visą netvarką palieku susitvarkyti pabaigai (tad vyras kartais nesupranta koks viesulas pralėkė 😀 ), o kartais apsitvarkau ar išplaunu indus po kiekvieno padaryto veiksmo… Viryklė pas mus taip pat gali stovėti kelias dienas nekondicinėj būklėj, o kartais nuvalau kelis kartus per dieną… Matyt nuo mėnulio fazės priklauso… 🙂 Tiesiog prioritetus teikiu maloniai veiklai, su šeima praleistam laikui – būtent tai norėtųsi prisiminti senatvėj, o ne tai kaip nuvarau vaikus žaisti tam, kad galėčiau susitvarkyti ar kaip aš blizginu virtuvę kol draugai jaukiai šnekučiuojasi terasoje…

    P.S. Dėl Julios Vysockajos… Nors visokios lūpenos mano virtuvėje keliauja tiesiai į šiukšliadėžę, vis tik pamąsčiau… kad gal pas ją yra įmontuotas buitinių atliekų smulkintuvas, tada normalu, kad ji skuta bulves plautuvėje… 🙂

  38. oj, merginos, juokiausi balsu ir atsistojusi ploju Nevalai uz geriausia komentara — stai taip as suprantu sveika poziuri :)) Vakar su Brone darydamos saltibarscius turejom progu pasmaikstauti ranku plovimo tema (ar nusiplovei rankas po to, kai emei kiausinius? – ne, nenusiploviau, dar ir savus pasikasiau), o siaip lenkiu galva pries tas, kurios, jei tiesa raso, plauna grindis po kiekvieno maisto gaminimo ir pan. Sekmes, o as tuo tarpu paliksiu ant grindu metytis isskalbtos popierines serveteles likucius (netycia uzsiliko kiseneje, kai skalbiau dzinsus) dar valandai, o pati geriau einu i dusa 🙂

  39. Prisijungiu prie nevalų (nors savęs, žinoma, tokia nelaikau)! Supratau, kad norint palaikyti sterilią tavrką reiktų pastoviai su skudurėliu po namus vaikščioti. Po kiekvieno gaminimo. Neišeina man šitaip. Ir daržoves lupu į kriauklę ir farširuotom rankom prasibėgu 🙂 (o jei dar kotlečiukus reikia miltuose pavolioti… tai oj…) 😀 Paskui nuvalau. Bet kažkodėl vistiek neblizga 🙂
    Šiaip tai man visuomet buvo mistika (ir šiek tiek pavydu), kaip šeimininkės sugeba išlaikyti idealią tvarką virtuvėje ir visur kitur. Kai kiekvienas daiktelis guli savo vietelėje. Mano virtuvėj meniška netvarkėlė 🙂

  40. Daugumos keptuvių karštų plauti negalima 🙂

    „Farširuotos” rankos gerai skamba 🙂

    dabar sėdžiu prie kompo, skaitau spaudą ir mano virtuvė atrodo, kaip po karo, nes ką tik pavalgėm skanius pietus ir visi ilsimės, viską kita palauks 🙂

  41. Patarimas Lapei patarėjai:savus kiaušinius kasykitės iki soties, tik pirštų į burną nekiškit, nenusiplovus rankų

  42. Iš pradžių juokinga, tačiau daugiau paskaičius visai ir liūdesys apima – kaip jaustis Beatai, kuri tikrai yra visokeriopos tolerancijos pavyzdys, ir ką galvot Lapei, kuri aiškiai tikėjosi geranoriškos diskusijos? Gražu pažiūrėt, kaip bobos viena kitai į atlapus puola ir žodžių nesirenka – juk viena pas kitą į svečius nevaikštom, tai ko nervintis, kad kita ką nors daro kitaip? Aš iš tiesų sužinojau įdomių dalykų apie tai, kaip kitos šeimininkės tvarkosi, tačiau man švaruolės nėra dėl to blogos, kad jos švaruolės. Tiesiog nevisiškos švaruolės man mielesnės dėl paties požiūrio, artimo man, taip kaip tikroms švaruolėms mielesnės visiškos švaruolės. Ir kokia nesąmonė dėl to nervintis ir pyktis, ginčytis ar ką nors įrodinėti. Didžiausias smagumas yra draugiškoje diskusijoje, linksmame pokalbyje. Kaip kažkas ir pastebėjo – nenukrypkime nuo Lapės užduoto autoironiško tono 🙂

  43. Šiek tiek liūdnoka dėl kai kurių „gaspadinių” autoritariškos nuomonės, bet kiekvienuose namuose savos taisyklės, dėl to savitumo jie ir yra idomūs 😉 Pas mane irgi taip, kai Kristina rašė, kartais labai labai idealu ir, kaip bando įgelti anyta, panašu į vaistinę, o kartais – labai meniška 😀 Tačiau rankų plovimas po 100 kartų ir, ne tik gaminant maistą, man nuo mažens šventas reikalas (mama medikė) ir kartais jau ir pačiai sveikai neatrodo, bet nepakenčiu, jei tos rankos bent kiek lipnios 😀 Tik kasdien tvarkytis ir lakstyti su šluoste po visus kampus man tikrai atrodo neracionalus laiko švaistymas, todėl visą vieną pusdienį per savaitę skiriu generaliniam valymui nuo A iki Z. Taip pat VISADA bet kurį daiktą panaudojus iš karto dedu į vietą (taip tikrai susitaupo daugyyybė laiko). Na, o viryklę, stalviršius, kriauklę ar netyčia išriebaluotas grindis valau iš karto po prisitaškymo. Orkaitę, jei ji pribėga, irgi šveičiu, vos tik pravėsta, bet iš proto dėl to nesikraustau 😀
    O jei kiti namai turi kitokias nei mano taisykles, kurios tuose namuose pasiteisina – didelis respect tiems namams, jų šeimininkams ir jų taisyklėms Gražaus pavasario visoms ir visiems 🙂
    P.S. Dar galiu pasidalinti savo patirtimi apie labai neprastą valymo priemonę – Piwel stainless steel wool – metalizuotos muiluotos vienkartinės šveitimo kempinėlės (pakuotėje 8 vnt.)- puikiausiai nušveičia visokius pridegimus nuo viryklės (maniškė elektrinė metaliniu paviršiumi), nuo puodų, keptuvių ir… taip taip – nuo orkaitės paviršiaus 🙂 Kainuoja mažiau nei 1 eurą, tik nežinau, ar Lietuvoje tokių yra pirkti… nors įtariu, kad Lietuvoje visko yra 🙂

  44. Liuks tema :))
    Aš tvarką mėgstu, tik tingiu ją daryt, o ir grįžus po rimto darbo dienos norisi padrybsot ant sofos, o ne su skuduriuku slampinėt :))
    Todėl vieną kartą per savaitę mano namus rimtai sutvarko namų darkytoja. Ir man negėda. Atsiprašau. Kitomis dienomis aš imu į rankas skudurus ir dulkių siurblį tik jei nutinka koks buitinis force majeure. Indų nešvarių nemėgstu, stengiuos suplaut vakare, bet kartais paimu ir neišplaunu. Nė karto dėl to priešinfarktinės būklės nebuvau.
    O šiaip tai ta diskusija vėl eilinį kartą privertė susimąstyt apie tai, kaip nemėgstu į savo namus kviesti „pažįstamų” (komfortiškai jaučiuos pas save sulaukus tik draugų ir artimų žmonių). Taigi jų tarpe gali imti ir pasitaikyti, pavyzdžiui kokia superpavyzdinga gaspadinė, kuri sėdės, akimis ieškos voratinklių palubėj, matuos lėkščių blizgesio lygį, susikaupus spėlios ar aš ploviau rankas kada nors ir susibloguos jei iš po fotelio išsiridens katino plaukų kūckailis (pavasaris dabar, šeriasi jis). Tada toks žmogus mane labai pasmerks, kitą dieną pašiurpusi pasakos savo bendradarbiams pas kokią valkatą buvo svečiuose. Labai nemalonu. Rimtai.

  45. Oho, kokia arši diskusija užvirė! 🙂 Na, manau čia viskas daug paprasčiau: yra kurios dirba namie (šeimininkauja), tai aišku turi laiko išsiblizgint (joms triskart valio!), ir yra kurios beveik visą dieną namie nebūna (čia aš: dirbu iki vėlumos, rytais penkiskart per savaitę praleidžiu sporto salėj), na tai kur tu brangus žmogau rasi laiko tai virtuvės sterilizacijai??? Net ir prie geriausių norų… Nes gamint lb mėgstu, bet laiko tik tam pagaminimui ir užtenka. Sugriebi kokią laisvą minutėlę tik indams suplaut, o visi šveitimai lieka geriausiu atveju savaitgaliui (jei aišku kitų planų nėra:p ).
    Betgi čia tik virtuvė, nesipykim 😉 Peace! 🙂

  46. Pati mačiau, kaip Beata per savo laidą su kažkokiu vyru darė žuvies salotas, paskui ji jas paragavo, tą patį šaukštą įkišo atgal į salotas ir davė laidos svečiui paragaut.

  47. Daržoves lupu ne į kriauklę, o į kokį nors dubenį, bet ir į kriauklę nematau problemos – viskas išplaunama. Be to, pačiai teko kartą per grand balių kriauklėje maišyti salotas – didelio kiekio neturėjau kur sumaišyti. Žinoma, kriauklė buvo iššveista iki operacinės lygio. Be to, prisiminiau, kad mano močiutė visada kopūstus „čečkavodavo” į super švariai iššveiztą vonią. „Čečkarnė” tokia didelė buvo, užsidėdavo ant vonios, panašiai kaip senovinė „Fėjos” skalbimo mašina… Raugdavo kopūstų pilną didelį kubilą, vaizdai kaip kaime, nors gyvenome 5-ajame daugiabučio aukšte miesto centre.
    Dėl viryklių. Mano svajonė – dujinė, bet neturiu tam galimybių, kadangi reikėtų dujų balioną lauke už namo sienos laikyti, o tai būtų prie įėjimo į namą… Tad turiu stiklo keramiką. Lengvai apvalau kaskart po maisto gaminimo, o generalinei tvarkai ant sudrėkinto stiklo užpilu spec. valiklio ir uždengiu gerai maistine plėvele. Po nakties – viskas nusivalo puikiai, kur reikia – pagramdau spec. peiliuku. Orkaitei, grotelėms ir skardoms puikus būdas – daniškas skystas rudasis muilas (toks suskystintas ūkinis muilas, manau, kad galima LT ūkinį muilą sutarkuoti ir su vandeniu maišant pasigaminti tokį šampūno tirštumo tepalą). Viską juo ištepi, skrardas, groteles įdedi š juodą šiukšlių maišą ir atsargiai padedi kokį nedicką puodelį amoniako, viską uždarai ir laikai per naktį… Tiesa, reikia saugotis amoniako garų ir padėti tas skardas taip, kad amoniakas tik garuotų viduje maišo, bet neišsilietų. Pačią orkaitę išmozoji tuo ruduoju muilu, įdedi puoduką amoniako ir sandariai uždarai orkaitę, apkamšai, kad negaruotų amoniakas laukan…
    Dėl farširuotų rankelių – nesupratau diskusijos. Visko būna, visko pasitaiko, tikrai nemanau, kad nors viena iš šios diskusijos dalyvių laksto kaip pamišusi farširuotomis panagėmis ir gamina rankų darbo saldainius-rutuliukus. Tiesa, pamenu komišką atvejį savo namuose, kai draugė gamino zuikį iš 2 kg faršo + kiaušinių ir kt. priedų… Ji pasakė, kad močiutė ją išmokiusi faršą gerai išdaužyti ant stalviršio, tik tada zuikis būna geros konsistencijos. Mano draugė – beveik 2 m. ūgio. Tai kai pradėjo mėtyti tą pusskystį faršo kunkulą ant virtuvinio stalviršio, vaizdai buvo kraupūs…. Pašovusios zuikį į orkaitę, valėme virtuvės langus, nes pas mane stalviršis prie lango 🙂 Mano virtuvė paprastai spindi, o zuikiui ar kotletams faršą išplaku mikserio kabliais.

  48. Liudna skaityti pikciurnu postringavimus apie higiena. Is savo puses galiu pasakyti kad yra karegorija zmoniu megstanciu postringauti apie svara, deja kiek esu sutikus tokiu ir is tikro ju namus pamacius nesu pastebejus tos pedantiskos svaros. Gal cia poziurio i svara klausimas. Jei kur ir atrode tvarkinga tai greitai tas ispudis issisklaido iejus i vonia ar atidarius spintele.

  49. Nieko man nėra geriau nei Golden švaros prekės namams. O ypač „super 10” valiklis, jis absoliučiai viskam tinka (nebereikia kruvos skirtingų valiklių) O dar didelis pliusas, kad draugiškos žmogui ir augintiniams :))

  50. Geri patarimai ir komentarai verti demesio. Nesuku pernelyg galvos ir as del tvarkos. Ir ramiai uzmiegu jei noriu, o indus isplaunu ryte. Dabar nauji virtuves baldai, buitine technika. tad norisi priziureti. Koks valiklis indukcinei kaitlentei tinkamiausias ir ar butina naudoti specialu?

Rašyti komentarą