Grybai grybai jau aplink… Jau tikrai nes sykį sakiau, kad daugelis lietuvių, jei tik grybavimas būtų paskelbtas olimpine sporto šaka, džiugintų mus aukso, o gal net kokios platinos medaliais. Dar prieš kelias savaites, kai svečiavomės žurnalo reikalais Dzūkijoje, sutikome kelis žmones su kibiriukais ir pintinėlėmis iš miškų išneriančius. Sakė, grybų mažoka, bet jau yra. O tada gerokai palijo ir va, karštis atsirito toks, kad grybams po žeme lindėti pabodo ir jie greitai visi į saulės pakviesti išlindo. Labai jau noriu šiemet ir aš pagrybauti, bet pirmiausia skubu jums į vieną eilę sudėlioti geriausius pasiūlymus, ką galima nuveikti virtuvėje su rastais ar nusipirktais miškų pulkaunykais, seržantais, pamaivom ir lepeškom. Receptuose naudojamus pievagrybius drąsiai keiskite sezoninėmis voveruškomis, baravykais,  ekspermentuokite su prieskoniais, atraskite naujus skonius ir kurkite savus receptus.

Jei iš vakaro gerokai prisirinkote voveruškų, o gal paryčiais į miškelį subėgiojote, jūsų rytas gali parsidėti labai teisingai – nuo baltymais prisotintos fritatos ir ne bet kokios, o su voveraitėmis.

Fritata-Copy-632x370

Ir tęsiame voveraičių draugystę su kitomis mano vasaros favoritėmis, tai šparaginėmis pupelėmis. Oi, kaip jas mėgstu!.. Tiesiog apvirtas ir pakeptas svieste su džiūvesėliais ir su daaaug pomidorų. Tai tikrai galima ir voveraičių perteklių pateikti su šparaginėmis pupelėmis.

voveraites_su_sparaginemis-632x370

Na o jei reikia ką nors nustebinti/pagaminti vakarienę draugei ar draugui, tai siūlau nuotabiai gardžią vištieną su voveraitėmis – ištroškinta su baltu vynu ir užpilta voveraičių padažu – pirštus apsilaižysit.IMG_2981-632x370

Džiaukimės savo dosniais miškais ir voveraičių gausa. Štai, pavyzdžiui, Italijoje voveraitės yra delikatesas, jos ten vertinamos kaip prabangiausi prieskoniai ir kainuoja beveik 50 eur/kg… Na, o mes galime jų tikrai nemenkai rasti ir smagiai jas suporuoti su itališkais arborio ryžiais – pasigaminti glotnų risotto su voveraitėmis.

Odė lietuviškai virtuvei su švilpikais priešaky – jie šikart su grybų padažu – mėgsta tikrai beveik visi juos, ir maži ir dideli. Arba dar puikioji Marijos grybų sriuba – čia jau aišku, baravykai įžengia su savo nepakartojamu skoniu ir perlinių kruopų draugija.

Marijos grybu sriuba_Beatos virtuve

Aš pati labai mėgstu marinuotus grybus ir visada stengiuos bent kelis stiklainius turėti. Tai čia man be konkurencijos štai šis Marijos marinuotų baravykų receptas. Labai greitas gaminimo procesas, bet, kaip taisyklė, reikalauja laiko pasiruošimui.

Beatos marinuoti grybai

Štai dar vakarienės patiekalas, kuris galėtų vadintis „Iš to, kas yra šaldytuve“ arba „Išgelbėkime špinatų maišą nuo senatvinės mirties” – Cassarece su špinatais ir grybais…Tik pievagrybius pakeiskite turimais grybais.

IMG_4737-632x370

O šis receptas persmelktas Italijos saulės ir lietaus, tinkamas ir vakarienei, ir prabangiems pietums – vištienos scalopini su grybais ir marsala vynu.

IMG_0736-632x370

Vienas mėgstamiausių užkandžių vakarėliuose, tai grybai, įdaryti varške ir ir špinatais, su sūrio kepure. O jau skrebutis su miško grybais tikrai visus išvers iš kojų savo aromatu ir skoniu. Mmm….

Beatos virtuvė. Skrebutis su grybais

Tai va, tikiuosi, kad jau tikrai išsirinkot, kuriuo skanėstu pavirs jūsų pintinėje tupintys grybai…. Na, tai ar jaučiatės olimpiečiais grybautojais? Ar daug pririnkot ir kokių daugiausiai šiemet radot?

Rašyti komentarą