8241
Beatos virtuvė

Sakmė apie siurblį arba kaip jį išsirinkti, arba siurblių pasaulio žėmėlapis

(25)

Oi, labai svarbi tema, nes dalykas vienas yra man svarbus – tai siurblys, kažkaip prasieini su juo per pakampes ir iš karto geriau pasidaro… Na, aišku, ant siurblio kaip ant šluotos nepaskraidysi, bet kad be šluotos išsiversčiau, o be siurblio tai niekaip… Aišku, kažkada anksčiau tų siurblių nebuvo, o mūsų prosenėlės puikiai viską iššluodavo šluotomis ir išblizgindavo skuduru. Čia tik dabar tas žodis turi kažkokią neigiamą reikšmę, o anksčiau geras skuduras buvo kiekvienų namų džiaugsmas. Vis dėlto, dabar nenorėčiau keliais ropoti švaros ieškodama, o ir nepalyginamai patogiau visokius trupinius, smėlį ar dulkes susiurbti ir tik tada jau grindis plauti.

Aš, kai kažkada rinkausi siurblį, tai aišku, sakiau paprastai – reikia man tokio, kuris gerai SIURBTŲ. Ne šviestų, ne pasitiktų mane mėgstama daina, bet aiškiai ir galingai išvaduotų grindis nuo nešvarumų. Ir labai ilgai su tuo siurbliu buvau laiminga. Na, bet dabar išmanumas sklinda kone į visus reikalus, tai, aišku, pastebėjau pas drauges būdama ir šiaip akį parduotuvėse užmetusi, kad dabar siurbliai turi tiek visokių savybių, kad akys raibsta, kuri sau bėga ir tikrai norisi sakyti, help, duokite siurblių pasaulio žemėlapį. Na, arba tiesiog, išrinkite tokį, kuris GERAI siurbtų, ha ha ha…

O esate girdėję, kiek per metus vidutinio dydžio bute prisikaupia dulkių?? Ogi apie 10 kilogramų!!! Nors aš dar pasiginčyčiau, nes kai yra vaikų namuose, – staiga užauga smėlio kalnai ir trupinių takeliai sujungia virtuvę su žaidimų kambariu. Aišku, trupiniai gal tik vaizdą gadina, bet štai dulkės yra rimtas pavojus – nuo jų ir alergija kyla, ir odos bėdos gali ištikti, ir miegas prastėja, ir kosulys atsiranda.

Beata_siurblys

Tai kas gi man svarbu, kai renkuosi dulkių siurblį? Aišku, kad man patinka gražūs siurbliai. Bet tokių dabar nemažai. Tada kitas dalykas – man patinka ekonomiški prietaisai, kurie galvoja ne tik apie save, bet ir apie gamtą, kaip mažiau energijos sunaudoti. Tai anksčiau galvojau, kad tie, kurie GERAI siurbia, tai ir elektrą gerai „valgo”, o pasirodo, yra siurblių, kurie naudoja dvigubai mažiau energijos, tačiau yra tokie pat efektyvūs. Dar ir jūsų, mano virtualūs bičiuliai, patirtis beigi patarimai pravertė, kai paklausiau feisbuke, pagal ką man siurblį rinktis, pasufleravot, kad labai patogu, kai gali pasirinkti norimą siurbimo lygį ir siurblio galią reguliuoti – juk kartais vos kelis trupinius reikia surinkti, o kartais tenka grindis „atkasti”, kai į namus suguža -niolika vaikų po pievas prisilaksčiusių. Šiaip, manrods, gerokai svarbiau kokybiškai išvalyti grindis ar kilimą, o ne tai, kokia galia nurodyta ant siurblio. Ir čia mažiau gali būti daugiau. Bet visgi, va, man parduotuvėje išaiškino, kad A klasės siurbliu per metus išsiurbiama beveik 300 g daugiau dulkių nei C klasės. Aš, beje, irgi mokiausi A klasėje.

Kitas svarbus dalykas – svoris. Ne mano, aišku, o siurblio. Nenoriu tampyti sunkaus siurblio, dar ir laiptai pas mus namuose yra, tai man reikia kad būtų lengvutis ir staigiai paskui mane visur spėtų. Tokį ir vaikai lengvai suvaldys.

Ką jūs darote, kai siurbiate, kad būtų smagiau??? Aš arba dainuoju (garsiai…), arba kalbu telefonu, tai aišku, kad man netiktų siurblys, kuris ūžia garsiau, nei aš, ha ha ha. Tylus siurblys yra gėris – namų gyvenimas vyksta savo eiga, nereikia stabdyti žiūrimų filmų, nereikia bijoti, kad kažkam sutrukdysi ir BonBon džiaugiasi, nes kai kartą viename viešbutyje, kur mes su juo buvome apsistoję, atėjo kambarinė su triukšmingu siurbliu, BonBonas labai pasipiktino ir lojo.

Mano vaikai, ačiū Dievui, nealergiški, bet aš turiu draugių, kurios žino viską apie alergijas ir ką daryti, kad jų būtų mažiau ar visai nebūtų. Tai jos (ir, žinoma, jūs, virtualiečiai) paaiškino man, kad yra alergenus naikinančių siurblių su antialerginiais filtrais. Kai siurbiame, net ir pačios smulkiausios dulkių ir kitų nešvarumų dalelės surenkamos į sandarią talpą, ir oro filtrai nebeleidžia jų atgal. Žodžiu, dulkės in, švarus oras – out. O parduotuvėje sakė, kad geras siurblys pašalina iki 90 procentų gyvų erkių iš kilimo ar kitos tekstilės gilumų. Likę 10 procentų nuliūsta ir išeina pačios.

ELXJ5_Beatos virtuve_electrolux_siurblys

Kas čia dar? Ai, nors šiaip mėgstu aiškius daiktus su viena pagrindine funkcija, tas siurblys, kurį galiausiai nusižiūrėjau, turi miniatiūrinį turbininį šepetėlį, kuris yra ypač patogus ir efektyvus valant apmušalus. Tokie tad svarbiausi dalykai apie siurblius.  Geras siurblys vertas pastangų! Žinau, kad kiekviena turit savo mylimiausią. Tai va, tikiuosi, kad paskaitėt ir daugiau apie siurblius sužinojot, nes aš tai rašydama ir link’us dėliodama, tikrai sužinojau.

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Sima parašė:

  Beata pirkite siurblį robotuką 🙂 Tai geriausias mūsų šeimos, šių metų, pirkinys.
  Užprogramuojamas, grįžti iš darbų, pramogų ir t.t., o namai jau išsiurbti.
  Robotukų taip pat yra įvairių, vieni braižo žemėlapius (šie geresni), kiti chaotiškai laksto. Yra ir su hepa (antireliginiais filtrais). Yra ir 2 viename, kurie ir plauna, bet rekomenduojama geriau pirkti atskirai, jei siurbti tai siurbti, jei plauti tai plauti.

 2. Dalia parašė:

  Sveiki, man dar yra svarbu siurblyje, kad būtų vandens filtras. Ne maišeliai popieriniai, kurių kaina labai nedraugiška piniginei. Ne medžiaginiai, kurie dulka kai juos kratai. O vandeninis filtras visus nešvarumus sugaudo į talpą, kurioje pripylėme vandens, dar kartais įlašinu lašelį eterinio aliejuko, tuomet namuose kartu ir Spa kvapai jaučiasi ir gaiva po siurbimo. Tik labai baisu pasidaro, kai tą vendenuką išpili, atrodo, kad nuėjus į kiemą purvą siurbei. Žinoma, save raminu, kad kai turi naminį augintinį, kuris mėgsta kieme pabėgioti ir dar mažą vaiką, gal tų žemių kalnai mažom dulkelėm atkeliauja…

 3. jurate parašė:

  sekasi Electrolux’sui….(ir vel)

 4. Ieva parašė:

  Tai koki visgi Beata issirinkai? Ta su kotu kompatiska ar melynaji galingaji?

 5. Lina parašė:

  As is savo patirties galiu pasakyti pagal ka as renkuosi siurbli, kad butu manevringas, reguliuotusi galia, tylus (nes kai kurie gali ausis isuzti, ar net kaimynus pazadinti), ir su keiciamais maiseliais (ne su vandens filtru)… siuo metu turiu su vandens filtru – nu mesiu salin… siurbia tai gerai, bet kai atidirbi siurbliuodama kambarius dar reikia dirbti plaunant siurbli, zinokit, svyra rankos… neaktualu tiems, kas retai siurbliuoja (karta per savaite ar dvi), o man turint suni ir norint kad namuose butu svara tenka siurbliuot kas antra diena, tai toks siurblys – tikra nelaime :))))

 6. Renata parašė:

  Kaip supratau, tai čia ne apie siurblių pasaulį, bet apie Electrolux… Turėjau jų siurblį ir be proto džiaugiausi ir visiems aplink rekomendavau – ir tyliai, ir gerai siurbė, ir dar daug ergonominių dalykų apgalvota, bet…. plastmasės lūžo viena po kitos visur, kol galiausiai parėjo tas siurblys visai, o kaina tai buvo 1000 lt. Tai man dėl to labai liūdna, nes sunku bepasitikėti Electrolux po to – gal jie kokį komentarą apie savo plastmases galėtų?
  Turiu dabar kitos firmos, siurbiantį į vandenį – tas tai patinka, bet kad garsus be proto, o siurbimo galia daug prastesnė, nedžiugina…

  • "Electrolux" ekspertas parašė:

   Laba diena, Renata,

   apgailestaujame, kad nusivylėte „Electrolux“ siurbliu. Būtume dėkingi, jei elektroninio pašto adresu info@electrolux.lt atsiųsite išsamesnę informaciją (kada pirkote, ar kreipėtės į garantinį servisą, koks modelis, kur įsigyta ir kt.), kurią galėtume išanalizuoti ir pateikti gamyklai, siekiant užkirsti kelią panašiems nesusipratimams.

 7. Lina parašė:

  Sveikos, parasykit kokio modelio siurbli patartumet pirkti. Dairausi i siurblius-sluotas, kaip ir Beatos, ar patartumete toki pirkt, ar baterija gerai laiko?

 8. Inga parašė:

  O as merginos visada visiems rekomenduoju Miele siurbli. savuoju jau dziaugiuosi 8 metus! Kaina nemaza, bet jau senai jis man atsipirko

 9. super parašė:

  Man geriausias atradimas tai Thomas Multi Clean X8 Parquet su vandends filtru, tinkantis parketui/laminatui. Atsisveikinau su Spin&Go sluota ir senu siurbliu.
  Esu labai juo patenkinta. Siurblys tikrai galingas,siurbia ir sausai ir drėgnai, po siurbimo oras tampa drėgnas, gaivus. Kas labai nustebino, kad drėgnai išsiurbus nelieka jokios žymės ant grindų, nes tuoj pat grindys nusausinamos.Rekomenduoju šį siurblį turėti kiekvienam, kam rūpi gaivus,švarus bei drėgnas oras patalpoje
  Kaina nemaza, bet vertas tu pinigu, nusipirkom daug pigiau negu visur, turbut nereklamuosiu kur :)) bet jeigu reikia kam tai rasykite

 10. Adrija parašė:

  O aš kaip tik su electrolux nudegiau….nepatiko siurbimo galia – silpnai siurbė. Turėjau rankinį. Turint vaikus ir naminius gyvūnus ieškojau tikro patikimo pagalbininko. Šiuo metu turiu Dyson siurblį. Atitinka ir patenkina visus mano lūkesčius, o svarbiausia po valymo su juo, išvalomas ir oras, susiurbia visas dulkes ir alergenus. Kaina nemaža, bet kokybė nepriekaištinga

  • "Electrolux" ekspertas parašė:

   Laba diena, Adrija,

   norėjome paprašyti daugiau informacijos apie siurblį, kuriuo nusivylėte. Gal galite elektroniniu pašto adresu info@electrolux.lt parašyti, kokį modelį įsigijote ir kt.?

   Norime informuoti, kad renkantis siurblį būtina atkreipti dėmesį į jo parametrus, kad atitiktų lūkesčius: vieni modeliai yra skirti namams, kuriuose yra augintinių, kitiems svarbu, kaip tyliai veikia prietaisas, alergiški dulkių erkėms renkasi antialergiškus siurblius. Tad perkant siurblį, labai svarbu įvertinti aplinką, kurioje gyvenate, ir gyvenimo būdą.

 11. Silvija parašė:

  Man namuose vandens siurblys, daug geriau už įprastus siurblius. Daug mažiau dulkių… vien tik pliusai. Aišku tokių siurblių kaina yra didesnė šiek tiek.

 12. Violeta parašė:

  Įsigijau electrolux ergorapido šluotą ir nusivyliau…su pilnai įkrauta baterija išsiurbiu apie 70kvadratų, bet ne čia blogybė…besisukantis šepetėlis, jei siurblį trauki į save tokia trajektorija kurioj yra trupinių, viską iššaudo aplink…o stumiant į priekį per kart irgi ne viską visada susiurbia.. (pvz. Vaikų pritrupintus riestainius, kačiuko iš dėžutės išneštą, prie pėdučių prilipusį kraiką, su batais patsineštus žemių grumstelius)o vaikščiot po kambarius kaip su žoliapjove ratu, nevisada patogu ir yra galimybių..tikėjausi patogiai siurbliuoti laiptų pakopas…bet…traukimo galia silpna…ko neužkabina šepetėlis…viskas lieka pakraščiuose…taigi tempiu iš rūsio senutėlį philips’a…o naująjį pirkinį į kampą…vietoj virtuvinės šluotos…kai reikia kažką pašluoti čia ir dabar..bet galima valyt neidealiai švariai.

 13. Antanas parašė:

  Gavo iš elektroliux siurblį mainais į reklaminį straipsnelį. Ar galima pasitikėti tokiom „apžvalgom“?

 14. Valytojas parašė:

  Negaliu susigaudyti tuose galingumuose _ reikia kuo galingesnio siurblio. ,,Oro įsiurbimo galia,, – mažai gamintojų rašo. Noriu siurblio , kad galingumas siurblio variklio būtų 2200 W , o įsiurbimo galia 450. Ką galite kas pasiūlyti???

 15. paulinukes parašė:

  Buvo labai idomu skaityti, tikrai išsamus straipsnis niekada neturėjau elektroliux siurblio, tačiau iš Jūsų apžvalgos manau, kad jis gali būti geras:) Tačiau norėčiau pasiteirauti, kokį siurblį naudojote prieš ši? aš šiuo metu turiu Thomas, kuri mano nuomone taip pat labai geras:)

 16. Olga parašė:

  Na va nors aiškus, naudingas straipsnis ir labai laiku radau. Nes atėjo laikas keisti siurblį, tai kai pasižvalgiau internete koks pasirinkimas https://www.elektromarkt.lt/lt/buitine-technika/buities-technika/dulkiu-siurbliai nustebau, nes seniai neteko pirkti siurblio. Dabar aiškiau pasidarė ir liko pasirinkti tik iš kelių modelių.

 17. Rimante parašė:

  Man taip pat pasiteisino electrolux siurblys. Nors dabar turiu ir siurbli sluota (kito gamintojo), bet generalinei tvarkai visuomet renkuosi paprasta ir galinga siurbli, jis tikrai siurbia geriau. O gal galite patarti apie oro kondicionierius? Norime namuose, nes gyvename virsutiniame aukste ir vasara tikrai nepakanka ventiliatoriaus, kad nesijaustume kaip siltnamyje. https://sauguspasaulis.lt/oro-kondicionieriai?c3=3121 ivairiausiu yra, bet kaip rinktis ir i ka atsizvelgti? Veikiausiai noreciau, kad ir sildymo funkcija butu, na kad rudeni, kai dar sildymas neijungtas, o namuose dregna ir nejauku, galetume pasisildyti

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/01/BV_kakava_banner.gif
26103
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/BV_kosmetika.gif
26104
Naujausias receptas
Archyvas


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.