8241
Beatos virtuvė

Žaidynės, kurias turime visi žiūrėti, gerbti ir mylėti dar labiau už neseniai pasibaigusias…

(5)

Mielieji, trečiadienį prasidėjo Parolimpinės žaidynės Londone, aš kol kas dar Lietuvoje, bet labai tikiuosi, kad pavyks gauti bilietų į šias žaidynes kurios tikrai yra žmogaus galimybių ir stiprybės šventė. O kol kas mano draugė geriausia, puikiojo gido Savas Londonas autorė rašo mums apie parolimpines žaidynes.

Nuostabiausias, drąsiausias ir daugiausiai ištvermės reikalaujantis sportinis renginys Londone šiais metais dar tik prasideda. Trečiadienį prasidėjo Parolimpinės žaidynės Londono Olimpiniame parke.

Būtinai pažiūrėkite šį klipą.

Puikusis angliškas kanalas Channel 4, turintis teises Jungtinėje Karalystėje transliuoti Parolimpines žaidynes, savo sukurtu Superhumans video pakeitė visą neįgaliųjų olimpiados įvaizdį. Bent jau aš kiekvieną kartą šį klipą žiūrėdama beveik apsiverkiu ir negaliu atsistebėti, kaip puikiai viskas sugalvota, nufilmuota ir sulipdyta, ir kokie drąsus bei nuostabūs gali būti žmonės… Juk išties negalia gali ištikti absoliučiai bet kurį iš mūsų… Ar kada nors esate pagalvoję, kaip jūs jaustumėtės ir elgtumėtės, jei prarastumėte galimybę matyti, vaikščioti, bėgioti, kalbėti ir šokinėti? O kaip su paprastais kasdieniniais rūpesčiais ir savo svajonėmis tvarkosi žmonės, gimę su negalia? Parolimpinės žaidynės mums visiems eiliniams, vidutiniams ir standartiniams žmonėms tik įrodo, kad vidinė stiprybė, ištvermė, užsispyrimas ir sunkus darbas sulūžusį ar kiek kitokį kūną gali paversti aukščiausios klasės sportininku ar sportininke.

Noriu papasakoti apie vieną Parolimpinių žaidynių dalyvę, apie kurią mačiau ne vieną reportažą ir skaičiau daugybę straipsnių. Mūsų NBC Sporto komanda ją kalbino ir filmavo. Paprastai ciniškų žurnalistų gauja ne vieną ašarėlę išspaudė iš džiaugsmo, kuris maišėsi su skausmu… bet labiausiai visi žliumbė dėl to, kad liko be galo susižavėję Martine Wright.

2005 metų liepos 7 dieną, vieną dieną po to, kai buvo paskelbta, jog Londono miestas laimėjo teisę rengti Olimpines žaidynes 2012 metais, Martine vėlavo į darbą. Ji pasirinko kitokį – neįprastą – maršrutą ir Circle Line metro traukinyje atsisėdo šalia Shehzado Tanweero, vieno iš keturių savižudžių, tą lemtingą rytą susisprogdinusių Londone… Moteris atsimena tik baltą blyksnį, po to juodą tylą, klyksmus, policininkės Liz, kuri su ja laukė pagalbos ir stabdė kraują, mėlynas akis ir kažkodėl palubėje atsidūrusį jos naują sportinį batelį. Tačiau klyksmai po truputėlį ėmė tilti…

Martine buvo viena paskutinių žmonių, ištrauktų iš sulankstyto traukinio vagono. Dar vėliau ji prabudo ligoninėje su virš kelių amputuotomis kojomis… Ji sakosi esanti gimusi po laiminga žvaigžde, nes išgyveno. Ir ne tik kad išgyveno, bet sugebėjo susikurti nuostabų naują gyvenimą: vėl pradėjo vaikščioti, ištekėjo, pagimdė sūnų, įgijo piloto teises, išmoko slidinėti, iššoko parašiutu, ir atrado mylimą sporto šaką – neįgaliųjų tinklinį.

„Aš maniau, kad amputavus kojas mano gyvenimas pasibaigė. Sunkiausia prisiminti iki nelaimės buvusį gyvenimą ir prisiminti save tokią, kokia buvau. Tačiau aš nusprendžiau, kad susikursiu naujus prisiminimus ir griebsiu likimą už sparno bei iš esmės pakeisiu savo gyvenimą. Aš tapau tos baisios dienos dalimi, tačiau iki šiol, kai prisimenu pačią tragiškiausią savo gyvenimo akimirką, padėkoju Dievui, kad išgyvenau“, – britų žiniasklaidai pasakojo Martine.

Kartu su kitais 4200 sportininkų moteris dalyvauja Parolimpinėse Londono varžybose. Ji stengiasi niekuomet neprarasti puikaus humoro jausmo ir kikena, kad bent jau jos kojos sportuojant nepasmirsta…

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. Liūtas parašė:

  Jūsų nuoroda į video Lietuvoj neveikia. 🙂 Va veikianti nuoroda: http://www.youtube.com/watch?v=kKTamH__xuQ

 2. varna parašė:

  Puikus rasinys! Byra asaros skaitant, nes ta diena ir as buvau Londone… Aciu uz grazias mintis, Vilma!

 3. Ačiū parašė:

  Ačiū Jums, Beata, už šį įrašą – deja deja, Lietuvoje ne taip daug kam ir rūpi ar įdomus šis renginys….

  • Beata Nicholson parašė:

   Parolimpinės žaidynės UK sulaukia labai daug dėmesio ir tikrai yra įkvepiantis reginys….

   • Ačiū parašė:

    Taip, tas matosi ir iš reportažų – pilnos tribūnos sirgalių 🙂 Lietuvoj gi (obettačiau) net ir per TV sporto žinias ne visada pranešamos naujienos iš parolimpiados, o jei ir pranešamos, tai tik po kokio krepšininko kojos traumos… Man atrodo, turėtumėm didžiuotis savo šalies atstovais, o žiniasklaida – šviesti piliečius… Nesvarbu, kad gal šį kartą kažkam nepasisekė – bet juk sekėsi anksčiau.
    p.s. O lietuvių golbolo komanda anglų rinktinę sutriuškino 😀

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.