8241
Beatos virtuvė

TV bokštas: mano ir Tomo požiūris

(15)

Tai ką, sovietų sąjungos pasiilgot? Komentaras, kurį išgirstu, kai pasigiriu, kad važiuosim į TV bokštą. Apie sovietų sąjungą dar pakalbėsim, bet dabar apie TV bokštą. Taip jau atsitiko, kad aš savo gimtadienio proga rugpjūčio 31 dieną ten buvau pasikėlusi su sese ir vaikais, Tomas buvo Londone ir labai graužėsi. Ne dėl to, kad mano gimtadienis ir per jį nebus su mylima žmona, cha cha cha, bet dėl to, kad nepalaukiau jo į TV bokštą užkilti, tikrai taip.

TV bokstas Beata 2_Beatos virtuve

Jam TV bokštas yra svajonė. Pirmą kartą ten lankėmės prieš 11 metų, tada, atsimenu, buvo labai visiems linksma, žvengėm, o nenaudėlis mano svainis Benas net sugebėjo ten užsirūkyti. Tada buvo tie niekingi laikai, kai visur buvo rūkoma, išskyrus TV bokštą, dabar, ačiū dievui, niekur neberūkoma, juolab TV bokšte.

Ką norite, tą sakykite, galbūt kai kuriems žiūrint į TV bokštą akis graužia, bet yra ir tokių, kuriems ši vieta patinka. Padarius mažą draugų nuomonių tyrimą galiu pasakyti, kad bendros nuotaikos yra tokios: ką? TV bokštas? Nebuvau šimtą metų ir neisiu, juk ten baisu, neskanu – sovietų sąjunga. Kiti tuo tarpu sako: kaip man patinka TV bokštas… Net ir mažiausiai į sentimentalumus linkusi mano draugė sako, kad iš TV bokšto geriausiai gali pamatyti, koks ilgas yra Vilnius.

Per pastaruosius du mėnesius ten buvau du kartus, o per pastaruosius metus – net tris kartus, tai iš esmės galiu sakyti, kad tai yra mėgstamiausia Vilniuje vieta. Bet, kaip sako Tomas, gerai, kad maistas ten nerungtyniauja su vaizdu.

TV bokstas restoranas 1_Beatos virtuve

TV bokstas restoranas 2_Beatos virtuve

Restorane staliuko rezervuot nereikia, visada vietos yra. TV bokšto restoranas – tai pavyzdys, kaip galima užstrigti laike. Nors ir bandoma iš tos laiko kilpos išlipti, pribarstant ant patiekalų visokių sovietmečiui nebūdingų ingredientų, pavyzdžiui, anakardžių riešutų, rozmarinų ar kario prieskonių, ar kuskuso kruopų, bet laike vis tiek strigtelėta. Kai aš mėginau kartą ginti, kad gal ir gerai, jog ten taip viskas po senovei, tai man buvo pasakyta: „Pamatytum tu Talino TV bokštą“. Ten, anot buvusių, yra modernu ir kaip užsienyje, kai tuo tarpu „Paukščių take“ kaip Sovietų sąjungoje. Tikrai. Faneros stalai, plastmasinės staltiesės (gerai, ne plastmasinės, bet tiek sintetinio pluošto, kad išpiltas vanduo nesusigeria). Meniu laminuotas ir kupinas fantaziją žadinančių pavadinimų: Saturnas, Persėjas, Kentauras. Žinoma, yra ir Skrydis, ir Skraidančioji Žuvis, ir Linksmasis kočėlas yra. Savaime suprantama, kad meniu yra ilgas ilgiausias, ir žinant, kad restorano virtuvė tikrai ne stadiono dydžio, net nereikia kelti klausimų, kas šviežia, kas užšaldyta. Taip pat nereikia klausti, kokios rūšies šampanizuoto vyno galima gauti – aišku, kad tik Alitos.

TV bokstas restoranas 3_Beatos virtuve

TV bokstas restoranas 5_Beatos virtuve

 

Nors maistas nei sujaudino, nei nustebino, nei kaip nors kitaip nuteikė, bet užtenka tų papildomų emocijų tiesiog dairantis į Vilniaus panoramą iš aukščiau (ypač gerai matosi mažiau romantiški rajonai – Karoliniškės, Lazdynai).

Savaime suprantama, jei toks restoranas būtų kur nors ant žemės, tai klausimas, kas ten lankytųsi, gal niekas? Ir kodėl mes negalime TV bokšte turėti modernaus restorano? Kodėl negalėtų būti kokteilių baro? Gal jūs kas žinote, kas valdo, prižiūri ir yra atsakingas už šitą restoraną? Perduotumėt linkėjimus. Kai aš čia vedu svečius iš užsienio, tai sakau: čia jie užsikonservavo, kad autentikos būtų…

TV bokstas restoranas 4_Beatos virtuve

Bet dabar leiskite pasakyti, kad kaskart, kai ten buvau, laiką praleidau gerai. Kiekvieną kartą pakilus į viršų užima kvapą ir susijaudinimas liejasi per kraštus. Manau, tai puiki vieta šeimai, tik gaila, kad Vilnius su visais aplinkkeliais, dideliais sporto klubais ir dar didesniais prekybcentriais, ir mašinų virtinėm, ir stikliniais a la dangoraižiais nuskubėjo į priekį, o Paukščių Takas kaip buvo 90-uosiuose, taip ir liko.

Aš tikrai grįšiu, ir jūs apsilankykite. Keturių asmenų šeimai vakarienė su pakilimu kainuoja apie 200 litų, galima išleisti ir gerokai daugiau arba perpus mažiau, jei tik pakilsite ir išgersite kavos.

Myliu TV bokštą, bet truputį liūdžiu…

TV bokstas Tomas_Beatos virtuve

When I first came to Vilnius over a decade ago, the TV tower was one of my first experiences. I loved the soviet feel to the entrance. Reaching the restaurant was like stepping back in time. The views were simply staggering and the food staggeringly bad.

I had vowed to return but it has taken me until this year to do so. Having had such a rich experience 10 years ago, I was relishing my return. We chose to celebrate my birthday with meal overlooking Vilnius.

My first impression is the size. Man, its big. Im sure its been growing. You see it on the horizon regularly when you go about town but it is truly awe inspiring to see it from underneath. Its also such a great place to take photos! As we entered I noticed that the entrance had been renovated, brightened and made more welcoming. Certainly it achieves this – although in my opinion at the expense of character.

Money was paid for tickets which although expensive, I believe to be thoroughly good value. We then took the lift to the 19th floor in a much improved lift. By this stage I was beginning to question has the TV tower lost its soul?

Entering the restaurant I was much relieved. Inside it was almost identical to how I remembered. The service was the same, the food was the same (although now it has added inappropriate garnish) and of course that view has remained constant (save for an ugly blue and yellow monstrosity that has appeared close to airport.)

We stayed for about one and half revolutions (of the restaurant!) and left smiling, full and energised by the experience. The kids positively loved it and so did I. For me its a good place to spend a birthday; breathtaking yet unpretentious.

Although it represents an era that Vilnius would rather forget, I see it as an enduring icon that is to be savoured. Id rather it turned back the clock and kept it character and iron curtained charm. I dont think anyone goes to the restaurant for the food and it would be a surprise if it was anything better than just edible. So TV Tower: please stay as you are, we love you!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (15)
Komentarai
 1. Elona parašė:

  O, visai norėčiau į TV bokštą, kada reikės nuvažiuoti, niekada nebuvau. Ir į Talino reikės nuvažiuoti, nes tik kai būnu Vilniuje, tai tik į kokį Akropolį ar senamiestį nuvažiuoju. Vilniuje mokaiusi metus, jis man patiko, tik lyg šiol nepatinka tie kamščiai, patinka kad daugiau kultūros, dėl vaikų užsiėmimų, mokslų ten geriau. Nors kartais per daug apie jį kalbama, ypač per TV kas ten gyvena, atrodo kartais kad Vilnius tai visa Lietuva.

 2. lina parašė:

  na mataistas man ten labia nepatiko, bet apie Sovietizmą nepagalvojau, kita vertus – kodėl viską reikia moderninti? čiustyti? tegu būna Sovietiškai unikalu 🙂 manes tai nejaudinas, nes paparastai kylu dėl vaido, na vaikams ledų ir sulčių. valgius tesu kartą ir daugiau nevalgysiu 🙂 bet į Tv bokštą tikrai galėčiau kilti ir kilti. …tieisiog…pamedituoti 🙂

 3. Giedre parašė:

  Musu vaikai jau senokai kaulijo kelimasi i tv boksta, pries pora savaiciu ispildem ju nora. Vaikams viskas gerai, kol mes stebedami Vilniu ant nesaugiai svyruojanciu kedziu apsisukom rata, jie ratu apibego gal 30 kartu, kokias 3 minutes pasidaire pro langa, isgere pieno kokteiliu ir pareiske- gerai galim jau leistis zemyn 🙂
  Restorano meniu neisbandeme, bet aplinka na nors truputeli galetu buti pazengusi i prieki. Na bet zalio Vilniaus vaizdas man atperka visus nesklandumus.

 4. Inga parašė:

  TV bokštas priklauso apačioje įsikūrusiam Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui), valstybės valdomai akcinei bendrovei, prisirtai Susisiekimo ministerijos kuruojamų veiklų sričiai.

 5. sisi parašė:

  neradau cia Tomo nuomones-o del jos skaiciau si straipsniuka;]

 6. sisi parašė:

  radau!

 7. kristina parašė:

  Man patinka TV bokstas 🙂 As ten tik 2 kartus buvau per savo gyvenima, bet lipciau dar karta ir draugus ten atsivesciau 🙂 Kai buvom Prahos TV bokste, ten gerem karsta vyna, smagu, gal tikrai koki geriau kokteiliu bara galetu padaryti vietoj restorano 🙂

  Tom, I am glad you liked it 🙂

 8. Sandra parašė:

  Na, ką gi, bent jau ne Sovetskoje igristoje pilsto:)

 9. jurgutis13 parašė:

  Vilniaus TV bokšte esu buvusi tik kartą, senokai, tačiau tada tikrai įspūdį darė vaizdas- juk dėl jo ir verta užspaudus savyje liftų baimę kilti užgultom ausim į aukštybes. Daug metų galvojau, kad kaži ar ten verta grįžti, nes jau buvau. Tačiau šiemet teko apsilankyti Rygos TV bokšte. Su vyru tikėjomės ne tik įspūdingo vaizdo (kurio nelabai pamatėm, nes smarkokai snigo), bet bent jau kavytės išgerti po ilgos kelionės pėstute per pusnynus iki to bokšto (labai prastai Rygoj su to bokšto pasiekiamumu ir informacija turistams). Tačiau teko nusivilti, nes pakilus į apžvalgos aikštelė net kalbos nebuvo apie kavinę, nes ten net kėdžių nėra, kur galima būtų prisėsti ir pasigrožėti vaizdu. Maža to, visas tas kelias minutes, kol mėginom pažiūrėti į apsnigtą Rygą, už nugarų stovėjo tetulytė, kuri mus ir atlydėjo. Žodžiu, mes žiūrom į ta vaizdą, o ji nekantriai laukia kada jau atsižiūrėsim ir ji galės eiti savo darbų dirbti. Pasijutom lyg trukdytume.
  Kokia man peršasi išvada? ogi kad Vilniaus TV bokštas yra nepalyginamai fainesnis nei Rygos dėl daugelio aspektų;
  1. Patogiai pasiekiamas viešuoju transportu
  2. kieme nelaksto palaidas veršio dydžio vilkinis šuva, kuris neaišku ar supranta lietuviškas komandas (FUUUUU)
  3. Apžvalgos aikštelė yra aukščiau nei Rygos Tv bokšte
  4. yra kur atsisėsti
  5. o atsisėdus galima ne tik kavos išgerti, bet ir užkąsti
  6. aikštelė sukasi
  Na ir kas kad sovietmečiu kvepia? Kada nors ir iki Paukščių tako modernesni laikai ateis:) Visgi aukštai, tai gali šiek tiek užtrukti:)
  O dabar dar labai cekava apsilankyti ir Talino TV bokšte….

 10. Sigutė parašė:

  Na iš tikrųjų, pakilti verta dėl vaizdų, tačiau maisto kokybė … oioi:) Mes užsisakėme tik saldėsių: pyragų ir alia pieno kokteilių. Palikome „neįveikę“ gardumynų:)

 11. […] grįžome, mūsų mėgstamiausia vieta Vilniuje (tiksliau, Tomo mėgstamiausia) tapo TV bokštas. Senokai nebuvome, bet artėja Tomo gimtadienis, tai manau, vėl nuvažiuosime ten su visa šeima. […]

 12. Vilius parašė:

  Keista, kad Beata nusitaikė jau ir į bokštą-apetitas ir norai suprantama ir ne tik Lietuviški. Teko matyti laidas ir knygas receptų čiupinėjom. Jeigu taip būtų ir jos valdomame restorane-yra „kaip nors“ todėl, kad kažkas turi būti. Būtų gaila ji atiduoti „veikliems“ „Nikolsonams“. Gal be reikalo taip reaguoju į Beatos ir jos Tomo nuomonę (bet tikiuosi nuomonę galima reikšti ne tik Beatai), bet be Rygos ir Talino bokštų, teko pabuvoti ir Berlyno bei Paryžiaus Eifilio bokštuose,… Ką vertinti kaip modernumą-nesiimčiau, tik kainos yra super modernios. Patiekalai ir jų kokybė-iki Vilniaus Tv bokšto restorano, kažin ar kada prisimodernins. Tai tik mano nuomonė, bet Vilnius šiuo atveju buvo puiki vieta(pabuvoje -pavaišinti svečiai likdavo sužavėti)- pasikeitė restorano vadovai- gaila būtų perskaityti, kad dėl veikliųjų modernizuotojų, „Paukščių takas“ nedirba, nes viešųjų pirkimų dalyviai pajėgūs buvo tik laimėti konkursą šių patalpų nuomai, viskas kas liko tik mineraliniam „Nėries“ negazuotam vandeniui už modernią kainą, arba „Bankrotas“ ar STT,FNTT akcijos ar tyrimai ilgiems ne tik mėnesiams . Bet duok Die, kad viskas kas moderninama, tikrai būtų visiems aišku, kad norėjo ir padarė geriau, o ne todėl pakeitė, nes nėra kur dėti savų išmestų, nesugebėjusių niekur daryti tai kas reikia, bet garsiai šaukė už savo partinius vadukus. Gal Aukų žuvimo vietų LT SM neleis moderninti, tai bokšto apačioje bus galima pabūti, Tiems, kas čia buvo tada kai to reikėjo ir aukų artimiesiems.

 13. Aušra parašė:

  Viskas sustingę laike, bet nėra taip blogai. Maistas kaip maistas, bet dėl aptarnavimo prieš svečius buvo labai gėda…

 14. Lėja parašė:

  O mums su vyru labai patiko. Gal dėl to, kad lankėmės pirmą kartą. Pamatyti Vilnių iš viršaus, paanalizuoti, aks kru randas nuostabus jausmas.
  Iš anksto nusipirkome vakarienę su kuponu https://www.geradovana.lt/net-165-m-aukstis!-vakariene-tv-bokste-ab-lietuvos-radijo-ir-televizijos-centras
  Tai nusivilti neteko. Aišku lūkesšiai nebuvo superiniai, todėl patiko dar labiau. Maistas visai skanus ir vaizdai gražus, savam miestE:)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.