8241
Beatos virtuvė

Svečiuose Vaidotas iš „Maisto banko“ – ar įmanoma valgyti taupiai ir skaniai?

(2)

Prieš penkerius metus, kai aš pirmą kartą perskaičau, kiek žmonių Lietuvoje gyvena už skurdo ribos ir kiek jų paprasčiausiai trūksta pinigų maistui, iš karto supratau, kad „Maisto bankas” yra ta organizacija, kurią verta remti ir palaikyti. Patys žinote apie mano ir „Maisto banko” iniciatyvą „Kvieču į svečus”, kuri ragina visus žmones ruošti pusryčus, vakarėlius ar iškylas, o savo dėkingumą vaišių šeimininkui išreikšti litais. Tie pinigai vėliau pervedami į „Maisto banką“, kuris padeda maistu nepasiturintiems.  Aš dėkinga esu, kad man niekada nereikėjo skaičuoti, kiek išleisti maistui. Aš nesitaškau ir matau kainas, bet neskaičiuoju, kiek šiandien galiu išleisti maistui.

Na štai, o dabar noriu pristatyti Vaidotą Ilgių, „Maisto banko” vadovą, su kuriuo esu pažįstama nuo tada, kai pradėjau remti šios organizacijos veiklas. Štai net nuotrauką turiu, kurioje aš, Vaidotas ir „Maisto banko” direktorė Deimantė Žebrauskaitė esame „Sostinės dienose”, kur visus raginome prisijungti prie „Kviečiu į svečus”.

maistobankas kvieciuisvecius

Vaidotas išskirtinio stoto ir veiklumo žmogus, tad kai pamačau jo feisbuke, kad jis sau išsikėlė užduotį pramisti už 5 litus per dieną (būtent tiek pinigų dienos maistui dažniausiai turi sunkiau besiverčantys žmonės), iš karto pakviečiau į svečius, kad papasakotų, kaip viskas einasi ir kaip gi tas gyvenimas už 5 Lt? Vaidotas man ne tik daug papasakojo, bet ir atsiuntė nuotraukų, ką už penkis litus sau pasigamina.Kaip jam sekasi dabar? Skaitome svečio rubrikoje.

Maisto bankas Vaidotas 5 Lt per diena

Apskritai, aš manau, kad tikrai galima maitintis skaniai ir taupiai. Vienas iš tokių nebrangių ir džiuginančių patiekalų – ežiukai!!! Kas užaugo be ežiukų? Niekas užaugo be ežiukų! Bet gal pirma pasakykite, kas jums yra ežiukai? Vieni daro su varške, kiti su miltais. Iš tiesų, tai čia mūsų lietuviški makaronai, kurie padaryti rankomis ir greitai, ir yra tikrasis komforto maistas. Tie, kuriuos rasite šiame recepte, – pagaminti iš pilno grūdo mitų. Galite įdėti truputį daugiau varškės, jei norite. Visiems priminė vaikystę…

Beatos virtuve - pilno grudo eziukai

Kai gaminome šiuos ežiukus lofte, mūsų fotografė Dovilė labai jau gyrė ir sakė, kad dar skaniau, kai su pilno grūdo miltais. Kaip gera kartais ištraukti senų gerų receptų… aa??

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Skaitytoja parašė:

    Laaaabai daug žmonių Lietuvoje neturi 5 Lt maistui, ypač mamos su vaikais.Pasidomėkit tikrąją situacija Lietuvoje. Lietuva ne tik Vilnius.

  2. Ingrida M. parašė:

    Būtent straipsnis ir siūlo mums pagalvoti apie tokius žmones ir jiems padėti….

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.