8241
Beatos virtuvė

Apie mergaitę, kuri nusikirps savo gražiuosius plaukus, jei surinks pinigų vėžiu sergantiems vaikams

(6)

Taigi, esu Ieva. Labdaros ir paramos fonde „Mamų unija“ savanoriauju daugiau nei metus (ir jaučiu, kaip savanorystė mane „augina”), tačiau onkologinemis ligomis sergančius vaikus lankau nuo keturiolikos metų. Kai buvau trylikos, smarkiai pablogėjo mano pačios sveikata, penkis mėnesius praleidau Kaune ligoninėje, viena, toli nuo namų. Artėjo Kalėdos. Kaip šiandien atsimenu, kaip į skyrių paguldė metų ir vienuolikos mėnesių mergytę Augustę. Mėgau vaikus, nes neturėjau mažesnės sesės ar brolio, tačiau jausmo, kurį jaučiau išvydusi tą vaiką, apsakyti negaliu. Jos didelės putlios lūpos, rudos akys ilgomis blakstienomis liko širdyje. Susipažinau su mergaitės mama ir sužinojau, kad to mažo vaiko galvelėje didžiulis auglys. Vilčių nebėra… Širdis plyšo pusiau… Augustė per porą savaičių taip priprato prie manęs, kad per visą skyrių garsiai šaukdavo: „seseeeee!” Nebuvo net akimirkos, kad netikėčiau, jog Augustė gyvens.

Mamu unija_Ieva savanore

Gydymui Vokietijoje reikejo 200 000 litų. Augustei pinigus pradėjau rinkti tada, kai jos mama pasakė, kad Lietuvoje medikai neduoda vilčių pasveikti. Iki tol nebuvau susidūrusi su onkologija, su aukų rinkimu. Kartais atrodo, kad šiandien tam nesiryžčiau. Man buvo trylika, tai buvo didelė suma. Aš net nesupratau, kokia didelė… Bet supratau, kad jos žūtbūt reikia Augustei. Patalpinau savo darytą nuotrauką internete, aprašiau Augustės istoriją, kiek supratau pati, važiavau į bažnyčias ir prašiau pagalbos…Gerų žmonių dėka vos per porą mėnesių mergytės mamos sąskaitoje buvo visi reikiami pinigai.

Mamu unija_Ieva savanore_Auguste

Prasidėjo gydymas. Mergaitė nuolat būdavo onkologijos skyriuje. Lankydama ja pažinau ir kitus vaikus. Kartu mes žaisdavome, svajodavome. Tada ir apie „Mamų uniją” sužinojau…

Mamu unija_Ieva savanore

Daug visko buvo per tuos metus: kiek šypsenų, gerų žmonių, išpildytų svajonių, laimės ašarų, apsikabinimų. Netekčių. Per trejus metus netekau 18 draugų. Tų, su kuriais būdavau kartu nemažai laiko. Dievas laikė juos savo kvėpavime, kad menkos žmogiškos jėgos kuo daugiau išlaikytų, kad kuo dažniau pajustų laimės akimirkų. Aš išsiskyriau su jais, šiek tiek juos pažindama ir tikėdama iki paskutinio tų vaikų įkvėpimo. Mus išskyrė, tačiau tikiu, kad vėl suves. Į kas vakarą degamą žvakę sudedu neapsakomai daug. Net 18 jų krykštauja, žaidžia. Jie, tapę Šventais, širdyje kuria stebuklus, globoja, saugo, myli… Laikydama kažkurio, kiekvieno ranką, nė akimirką nepagalvojau, kad tai darau paskutinį kartą, glostydama pliką galvelę, kartojau, kad jau tuoj tuoj turės nuostabius plaukus, nors ir be jų esi tobulas. Aš laikydama juos, nes kojytės buvo per silpnos eiti, visa širdimi troškau atiduoti bent pusę savo jėgų, bent dalelę. Niekur nemačiau tiek gražių vaikų, kaip palatose, kur chemoterapija kapsi į mažą ir silpną kūnelį, kur akys – sielos veidrodžiai, trokšta gyventi, kur svajonės daug didesnės nei galime įsivaizduoti. Kur viskas tikra ir begalo trapu… Dažnas klausia: „Ar nesunku?”. Sunku. Bet jaučiu, kad esu tam, kad būtų lengviau. O Augustė… Jai jau penkeri:) auga, stiprėja, sveiksta.

Mamu unija_Ieva savanore_Auguste

Kai papasakoju kam nors, kad savanoriauju, dažniausiai žmonės stebisi, sako: „aš negalėčiau”. Daugeliui nesuprantama, kaip būdama septyniolikos metų paaugle, didelę dalį savo laisvo laiko skiriu sergantiems vaikams. Bet, o Dangau, mes turim 24 valandas per parą! Viską susidėliojus į vietas, galima tiek daug nuveikti!..

Būna, kad verkiu. Ir kad bijau. Tai jausmai, tai emocijos. Taip pat kaip jaučiu laimę, tai jaučiu ir baimę. Emocijų neslepiu, nes tada nebūčiau savimi. Tada viskas būtų netikra… Išgyvenu dėl kiekvieno vaiko sveikatos pablogejimo, džiaugiuosi kartu, kai sveikata ir nuotaika gerėja. Myliu juos visokius, su visais jų jausmais.

Mamu unija_Ieva savanore

Dabar norėčiau pristatyti savo draugę Samantą. Jai vienuolika metų. Samanta pasakoja: „Kai sužinojau, kad gausiu chemoterapiją, kiekvieną dieną galvojau apie savo ilgus, gražius plaukus. Ar jie nuslinks? Ir štai aš jau be plaukų. Buvo sunku priprasti prie jausmo, kuomet einant gatve žmonės neatitraukia akių nuo mano plikos galvos. Niekada nesupratau, ar tai gailestis, ar pasityčiojimas. Tačiau man padėjo artimų žmonių padrąsinimas ir rūpestis. Žinią apie ligą sunkiausia buvo ištverti mamai, nes ji ne Lietuvoje. Bet dėl manęs labai stengiasi tėtis, sesės, draugai. Palaikymas man reiškia daug. Per šį laikotarpį buvo visko: liūdesio, džiaugsmo, nusivylimo ir skausmo. Bet dabar aš jaučiuosi geriau, tik kartais kankina skausmai… Į ligoninę važiuoju tik susileisti vaistus, nebeturiu ten gulėti ištisas savaites. Tačiau vis prisimenu savo draugus ligoninėje, kuriems reikia dar didesnės pagalbos nei man“.

Mamu unija_Ieva savanore

Kartą išgirdau, kaip vos ketverius metukus turinti mergytė sako mamai: „Man nukris plaukučiai ir aš būsiu negraži…“. Tai liko širdy. Norėjosi tuoj pat nusikirpt ilgus savo plaukus ir pasakyti jai: „Brangioji, Tu tokia nuostabi! Ir be jų ne mažiau nuostabi…“. Matau, koks vaikams svarbus yra mūsų palaikymas. Besąlygiškai juos palaikau, ir tada kai jie linksmi, kai liūdni, kai jiems skauda ir kai jie pyksta. Matau, kaip svarbu turėti reikiamus vaistus, kaip svarbu, kad net slapčiausios svajonės pildytųsi.

Todėl sumaniau surinkti dar daugiau pinigų vėžiu sergantiems vaikams – 30 000 eurų. Man padeda ir Samanta. O surinkusi pinigus nusiskusiu savo storus, mylimus plaukus, ir įrodysiu vaikams, kad juos palaiko labai daug žmonių. Ir kad be plaukų jie taip pat nuostabūs! Ar padėsite man įgyvendinti šį iššūkį vardan visų vėžiu sergančių vaikų?

Mamu unija_Ieva savanore

Kviečiu skirti palaikymo auką vėžiu sergančių vaikų gydymui. Parodykime vaikams, kad juos palaiko labai daug žmonių. Paramos paskirtyje nurodykite „Palaikau Ievą ir visus vėžiu sergančius vaikus“. Šie pinigai labai svarbūs, norint suteikti sergantiems vaikams visa, kas geriausia… O iš mano storu plaukų bus pagamintas nuostabus perukas vėžiu sergančiai mergaitei.

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“

Įmonės kodas: 302288579

Swedbank AB

Banko kodas 73000

BIC – HABALT22

Taip pat galite palaikyti mus pavedimu iš užsienio per PAYPAL sistemą. El.paštas egle@mamuunija.lt

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Audra parašė:

  Nuostabi mergina!

 2. Egle parašė:

  Palaikysiu šiuos nuostabius žmones. Sėkmės, sveikatos ir energijos eiti pirmyn!

 3. Rūta parašė:

  Šaunuolė mergina! Ir vis supranti, žmogau, kad mūsų kasdieninės menkos problemos, niekų niekai…

 4. Vaida parašė:

  Siandien pagalvojau, kad reiktu naujos rankines… kai perskaiciau sita staraipsni, supratau kokie niekai tai yra….

 5. REGINA parašė:

  kUR GALIMA PAAUKOTI NUKIRPTUS PLAUKUS

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.