8241
Beatos virtuvė

Savaitgalio pusryčiai ir kvietimas į mugę

(13)

Žinote, aš va kartais dabar susiskambinu tai su viena pažįstama, tai su kita… Na, reikia susitikt, bet kaip to laiko rasti, ypač kai gruodis ant nosies?? Ir tada jau pasipila pakvietimai į visokius pasibuvimus ir atrodo, kad lyg kas vonią būtų atkimšęs – taip greitai pradeda bėgti laikas, kaip  vanduo iš vonios. Taip ir su tuo laiku gruodžio mėnesį… Tai lapkričiui einant į pabaigą ir kol dar neprasidėjo karštinė, ir dovanų pirkimas, ir visokios veiklos, aš siūlau truputį atsipūsti… Būtent tai ir darau šituos du savaitgalius: per daug nieko neplanuoju ir didelių festivalių neorganizuoju… Noriu pailsėti… Tai ir šio šeštadienio laidoje kviečiu lėtų ir tingių pusryčių…

Iš tiesų, šitos laidos labai norėjau, nes pusryčiai – ypač savaitgalio – yra mano mėgstamiausias dalykas ir nėra nieko man mieliau, kaip savo svečiams ar šeimai gaminti savaitgalio pusryčius, kepti blynus ir gaminti Benedikto kiaušinius ypatingomis progomis… Iš tiesų, tai yra ypatingas laikas, taigi šioje laidoje aš darau tai, kas dažniausiai pasitaiko mano savaitgalio vėlyvų pusryčių repertuare…

Turbo super kefyro kokteilis, kuris suteiks energijos visai dienai, taip pat labai tiks ir paprastomis savaitės dienomis… Tiems pusryčiams, kai užsuka pas jus po šeštadienio turgaus giminaičiai, aš siūlau išsikepti keksiukų – jie ir savaitgalio kepiniams, ir pusryčiams puikiai tinka… Taip pat gaminsiu dalyką, kuris tikrai visada pareikalauja aukščiausio meistriškumo – iš karto daryti penkiolika dalykų. Tai – pusryčių klasika – Benedikto kiaušiniai. Tai yra be lukšto virtas kiaušinis su hollandaise padažu… Palauk palauk, o kur blynai??? Bus ir blynų, nes, be abejonės, lietuviai blynams yra prisiekę amžiną meilę. Laidoje – vieni blynai purūs ir ypatingi, kiti – avižiniai, kur obuolio daugiau nei blyno…

Čia su jumis dar dalinuosi receptu su tikru pusryčių karaliumi – kiaušiniu. Taigi, lašišos Fritata su špinatais ir varške.

Beveik paskutinis savaitgalis, kai galite tingėti :P))) Paskui jau aš kviesiu skubėti ir pradėsime ruoštis Kalėdoms.

Klausiate, ar man niekas neatneša pusryčių į lovą??? Na taip, atneša, bet labai retai… Paprastai man nervai nelaiko lovoje voliotis ir laukti, aš mieliau kitiems tuos pusryčius gaminu… Siūlau šį šeštadienį laidą žiūrėti lovoje arba geriau taip: tegul viena pusė būna lovoje ir žiūri laidą, o kita žiūri laidą virtuvėje ir gamina pusryčius tai pusei, kuri lovoje…

Na, o kai papusryčiausite, kviečiu paplanuoti, ar jums nepavyktų prisidėti prie vienos gražios iniciatyvos (galima net nesugadinus savaitgalio tinginystės). Aš praėjusiais metais palaikiau ir dovanojau knygų bei gi prijuostę iš kolekcijos, ir šiemet vėl kviečiu nelikti abejingiems – juolab, kad tikslas yra kilnus, kiekvienas galime prisidėti savaip ar bent jau kitiems pasakyti.

Taigi plačiau apie iniciatyvą, į kurią čia taip kviečiu atkreipti dėmesį.

Medicinos studentų mokslinės draugijos Neonatologijos būrelio narės organizuoja kasmetinį aukcioną „Kūdikio gerovė – mūsų ateitis“ ir renka lėšas pagelbėti Naujagimių skyriuje gydomiems mažyliams. Šiemet aukcionas vyks gruodžio 2 d. VDU auloje (Kaune). Gerosios fėjos taip pat organizuoja kalėdinę mugę Kauno Akropolyje (gruodžio 15-16 d.) – čia bus prekiaujama saldumynais gardumynais, kakava ir šiltais rankdarbiais, o surinktos lėšos keliaus į bendrą aukciono fondą.

Taigi kviečiu užsukti į mugę, pasivaišinti, o gal ką mielo nusipirkti. Jei visko turite daugiau, nei reikia, tai galbūt galite pasidalinti su mugės organizatorėmis kokiais rankdarbiais ar iškepti sausainių? Keksiukų? O gal tapote, lipdote, gaminate kokius papuošalus ir mielai lengva ranka atriektumėte šito gėrio kilnios iniciatyvos vardan?

Čia palieku kontaktus gerųjų fėjų:

LSMU MA Neonatologijos būrelio pirmininkė Vytautė Kadusauskaitė kadusauskaite@gmail.com

LSMUK Neonatologijos klinikos vadovė Eglė Markūnienė egle.markuniene@gmail.com

Labdaros ir paramos fondas
„Parama naujagimiui“
Įm. kodas 300068456
(Pinigus galite pervesti į fondo sąskaitą nurodydami, kad skiriate aukcionui)

Iki susitikimo Pegaso knygynuose!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (13)
Komentarai
 1. aleja parašė:

  Sioje laidoje Jus Beata atrodote labai sventiskai, labiausiai sudomino turbo sveikatingas kokteilis. Ir galbut galejo buti koses vienas variantas, kaip be ju pusryciai. Man blynai jau praeitas etapas, vaikai paaugliai, be to nedegu noru stoveti ilgai prie bliudu. O siandienines mano koses variantas buvo toks man labai naujoviskas: dviejuose puoduose isviriau miezines ir grikiu koses(nes ir tos ir tos buvo mazoka musu seimai). ir padariau sotu balta padaza is spirgiu . As susimaisiau abi koses , nes grikiai sausoki, o mieziai kaip tik. Gal pusryciams ir per sunku, bet man patiko.

 2. Ieva Jtl parašė:

  šiandien pavyko pažiūrėt laidą, nes dar nei karto nemačiau ir vis prasilenkdavau (tai btv, tai rusų programas tuo metu žiūriu).. dabar gal įsidėmėsiu, kad tv3.. pasirinkimas didelis, tai viskas susimaišo.. …. man patiko keksiukai, nors nei karto jų nekepiau dar, nes nerandu nei tų formelių popierinių, nei metalinių, o gal nepasirįžtu investicijoms.. ‘žmonėse’ irgi yra keksiukų receptas šią savaitę (krepšininko šeimos).. ‘benedikto kiaušinius’ bandžiau gaminti, bet žymiai paprasčiau, tik su kiaušiniu žaidžiau, su šonine ir kt. ne.. jokių kepimų, jokių špinatų – tik bandelė, toks virtas kiaušinis… ir, berods, viskas.. ….. sėkmės..

 3. Kristina parašė:

  ir as mėgstu tingius pusryčius savaitgalį 😀 Savaitės dienom rytais greit išsiverdu košės, o saviatgaliais ir aš mėgstu labai Benedikto kiaušinius, jie man mėgtsmaiausi and bandelės, arba angliškai vadinamo muffin’o riekelės, truputėlis špinatų arba lašišos.. Truputėlis Holandaise padažo ….shmm skanu 😀 Gero savaitgalio!

 4. Inga parašė:

  Man ši laida pati pačiausia iš visų! Sutapo, kad buvo mano mama namie ir dukra, vyrai turėjo reikalų ir anksti išdundėjo, tai mes pažiūrėjom lovoj laidą, ach, prabanga! Užsivedėm ir puoliau visoms damoms gaminti pusryčius, sulaksčius į parduotuvę prieš tai. Užsuko dar dėdė gamybos metu ir pagelbėjo suvalgyti:)
  Kai kas gavosi geriau, kai kas prasčiau, bet didelis dėkui už įkvėpimą, tokios puikios savaitgalio pradžios jau senokai neturėjom.
  Man Benedikto kiaušiniai labiausiai pavyko, tiesa, be šparagų.
  Omletas skanus, blynai tai gavosi kažkodėl neypatingi, bet manau, kad per daug įdejau baltymų, nes sudėjau dar plius du, kur liko nuo padažo mandro, o ir visi pusryčiaujantys jau buvo ganėtinai sotūs.
  Ačiū!

 5. Marija parašė:

  English muffinų yra pirkt Marks & Spencer Vilniuje. Ten ir jų, ir bagels, ir crumpets, ir bulvių traškučių su druska ir actu, ir vanilės ekstrakto, žodžiu, angliškų (na, nebūtinai angliškų, bet randamų Anglijoj ir kituose užsieniuose, o Lietuvoj – sunkiai) gėrybių oazė vidury sostinės 🙂

 6. Eglle parašė:

  Man si laida buvo labai aktuali, nes be pusryciu nekeliu kojos is namu ir nesuprantu,kaip galima ju nevalgyti?! Ypac,isimine Benedikto kiausiniai. Kai ju recepta perskaiciau Beatos knygoje man tai pagaminti pasirode misija neimanoma. Siandien pamacius viska vizualiai atrodo siek tiek paprasciau. 🙂 Labai dekoju uz keksiuku recepta, nes be ju neisivaizduoju savo gyvenimo, tai bus smagu isbandyti kitoki varianta. :)))

 7. Vegetariniai patiekalai parašė:

  Laba diena, p.Beata,

  nepraleidziu nei vienos Jusu laidos, labai patinka viskas ka Jus darote, kaip kalbate,kaip gaminate… Nuostabi laida, o ypac vedeja, kuri spinduliuoja moteriskuma, svelnuma,geruma ,malonu klausytis ir ziureti.
  Ir noriu paprasyti skirti kuria nors laida vien vegetariniu patiekalu gamybai (be zuvies,mesos,kiausiniu) 🙂
  Aciu, ir linkiu didziausios sekmes ! 🙂

 8. PUIKI LAIDA parašė:

  Priminė apie jūsų skelbtą ir į užmarštį nukeliavusį pusryčių konkursą. Niekas receptų nesiuntė ar pražiopsojau jo finalą?

 9. […] pat susitikau su Vytene ir jos draugu, perdaviau lauknešėlį jų organizuojamam aukcionui ir kalėdinei mugei, jei galėsite – prisidėkite… ir dar prieš tai buvau VDU konferencijoje apie […]

 10. Niam niam parašė:

  Nu negaliu, kaip man patinka ši laida. Net pradėjau šeštadieniais anksčiau keltis, kad nepramiegočiau šios laidos. Anksčiau būdavo tų visokių kulinarinių laidų, bet jos manęs tiek nesudomindavo. Kai pažiūriu tavo laidą, man aišku ką gaminsiu valgyti šeštadienio vakarui arba sekmadienio dienai. Nebereikia klausti šeimos: „Ką valgysim?“. Turiu abi tavo knygeles, man jos labai patinka, svarbiausia kad viskas gaminama taip paprastai, kad net aš pradėjau gaminti. Anksčiau tiek negamindavau, nes man nepatikdavo. Draudės pastebėjo kad aš „suBeatėjau“ :))
  Ačiū tau Beata už tai kad esi 🙂

 11. […] Džiaugiuosi gyvai susipažinusi su Vytene, kuri su kitomis medicinos studentėmis organizuoja aukcioną ir mugę, kurios tikslas – surinkti pakankamai lėšų nupirkti specialią lovytę neišnešiotiems dvynukams. Kalėdinė mugė dar vyks, tai jei turėsite progos – apsilankykite, aš apie juos jau rašiau. […]

 12. Ačiū! parašė:

  Kiekvieną šeštadienį žiūrim laidą „Beatos virtuvė“. Mums ji labai patinka. Visada užrečia gera nuotaika ir noru gaminti… Ačiū, Beata!

 13. Dėkinga parašė:

  Kiekvieną šeštadienį žiūrim laidą „Beatos virtuvė“. Mums ji labai patinka. Visada užrečia gera nuotaika ir noru gaminti… Ačiū, Beata!!!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.