8241
Beatos virtuvė

Savaitės karoliai

(2)

Tęsiu tradiciją karolių ir sakau, kad šis savaitgalis buvo toks, kaip čia sakyti, gal geriausias?? Taip, nes buvau namie! Na, ne visai namie, buvau ir namuose ir ne namuose, nes nuvažiavau į Kėdainiuose vykstantį Broma Jazz festivalį, tiesą sakant, su visa šeima nuvažiavome.

O šiaip visa praėjusi savaitė buvo aktyvi.

Pirmadienį buvau pavaišinta nuostabaus skanumo patiekalu, iš mano pačios pirmosios knygos. Keptos cukinijos su pomidorais ir feta. Ačiū Vilmai.

photo 1-60

Va taip raudonuoja putinai pas ūkininkę Genutę. Genutė prekiauja Tymo turguje uogomis ir pavasarį šparagais, odabar šparagų jau nebe sezonas, bet dar keletą radome.

photo 1-59

Marks and Spencer parduotuvė. Man taip ten patinka. Prisimenu Angliją. Visada būdavo viena mėgiamesnių parduotuvių. Žinau, kad daug kas skundžiasi, kad brangu ten, tikrai ne pigu. Bet ten tikrai verta apsilankyti, jei norite gerų ledų, vyno įdomesnio ir ne visai brangaus, su tiksliais aprašymais (tokių nėra jokiose LT parduotuvėse vyno) ir aišku visokie padažai ir priedai, dar plius ryžiai ir kruopos. Ir sausainiai (čia tikrai ne reklama, tiesiog truputis Anglijos, pasiilgau jos).

994192_10152660265772292_4386227992036582289_n

Baltos vakarienės, kuri ateina į Vilnių, maža repeticija. Bus super renginys. Kaip ten patekti? Nežinau, bandykite ‘googlinti’, ieškoti jų FB ir rašyti. Ištraukiau ir baltą suknelę, kuriai 12 metų ir ji FB užkūrė visą senų gerų suknelių galeriją. Ačiū, už aktyvumą.

photo 4-45

 

photo 3-51

Nematomas Frontas

Tikrai nueikite. Ir savo draugus užsieniečius nusiveskite, filmas titruotas angliškai. Tomui buvo puiki pažintis su skausminga Lietuvos istorija. Patriotinius jausmus ir tikėjimą idealais pažadinantis filmas. Eikite būriais.

Dar vienas filmas, tik jau visai kitokios nuotaikos ir tematikos. Yra 100 žingsnių kelionė. Jis jau nuo šios savaitės pabaigos atkeliauja į Vilnių. Tokius filmus vadina ‘Feel Good‘ filmais. Taigi pradėkime naujus (mokslo) metus su gerais jausmais. Aš turėsiu specialų seansą Beatos Virtuvės skaitytojams, paskelbiau apie tai praėjusią savaitę, jau yra pilna registracija. Bet net jei negalėsite su manim pamatyti nemokamai, aš sakau, kad filmas pilnas jausmų ir skonio. Rudeniui pradėti kaip tik, pažiūrėkite ‘treilerį’.

photo 5-33

Savaitgalį buvau Kėdainiuose, Jazzo festivalyje Broma Jazz.

O didžiausias reportažas tai iš daržo. Žinote kaip Marius Katiliškis savo romane pasakė: kaip miškais ateina ruduo (Vistik kokia stipri ir romantiška frazė, aš dabar ją kai pasakau sau, tai iš karto apsala širdis). Tai leiskite man sugalvoti atitikmenį ir savo Kėdainių daržui: soduose sirpsta vasara, nes ten jau pamatai, kaip iš tiesų gamta jau beveik artėja prie epogėjaus.

photo 4-46

photo 3-52

Tai ir aš nespėjau, iš tiesų, šį savaitgalį visokių dalykų pridaryti. Pagaminau pomidorų padažo tik visokio. Panašaus kaip kad virėm su Algiu praėjusiais metais.

photo 2-61

Net neabejoju, kad dar yra atostogaujančių, tai atsimenate, klausiau: kas jums yra atostogos, kokius tris dalykus padarėte?

Tai atsakymų buvo daug,  tikrai daug gerų ir gera energija pulsuojančių. Man nebuvo lengva atsirinkti, keletą perskatykite tikrai gerų:

Ieva:

Mano atostogos prasidejo siandien. Tavo straipsnis , Beata, priverte, paskatino susimastyti ir pasiklausti, ar viska darau, kad laisvos dienos butu geros. Siemet viskas susikloste kiek kitaip nei norejau, siemet liksim namie. Jau buvau siek tiek pradejus saves gailetis, bet paskui visai netycia pamaciau paveiksleli, kur dvi drauges plepa imerkusios kojas i kibira vandens. O po apacia tekstas: nesvarbu, kad nenuvaziuosi prie juros. Jeigu mokesi dziaugtis ir megautis tokia akimirka, tuomet vanduo kibire atnes daugiau laimes nei visa jura.
Per sias atostogas nutariau priimti viska taip, kaip yra. Tiesiog nesinervinti ir dziaugtis mazais stebuklais. Kol kas sekasi gerai. Turiu dar viena svajone, kiekviena diena bent po valanda pajudeti. Nesvarbu ar tai butu pasibegiojimas ar pasivaiksciojimas.
Man atpstogos: laikas sau, gera knyga ir geri pokalbiai niekur neskubant ir megaujantis.

Geru visiems atostogu! 

Giedrė:

O man atostogos – tai pirmiausia nuostabus atsipalaidavimo jausmas kai atsikeli iš ryto ir tą pačią sekundę suvoki, kad tau NIEKUR nereikia lėkti, tempti vaikų į darželį, pilti paskubomis benziną į baką, prieš pietų pertrauką paskubomis susiplanuoti būsimą vakarienę, per pietų pertrauką paskubomis lėkti apsipirkti, tada po darbo griūnant lėkti į darželį ir galiausiai namo prie puodų. Ta sekundė suvokimo mane užveda gera nuotaika visai likusiai dienai:) O dar atostogos – tai būtinai kelionė. Ir nesvarbu kur – ar į užsienį ar į artimiausią kaimą, svarbu – susikrauti mantą, šeimyną ir keliauti. Ir dar ilgas vakarojimas. Prie žvakės. Be žvakės. Su šeima. Su vynu. Su knyga. Nesvarbu kaip – svarbiausia čia, tas žinojimas, kad keltis anksti NEREIKIA. Tai va, man šie dalykai svarbiausi. O oras jau nebe toks svarbus. Apskritai seniai pastebėjau, kad kuo mažiau tikiesi, tuo labiau džiaugiesi gavęs. Taigi, manau, kad mano reikalavimai atostogoms yra minimalūs, bet užtat labai realūs:) Gerų visiems atostogų!

Laima:

Muginėjau “ Vyšnių festivalyje „, saulinėjau Jūrmaloje, o dabar agurkėju savo virtuvėje. Terbelė stebuklingai praverstų agurkiukams iš Mamuko parsinešti

Bet terbą siunčiame Aurelijai. Valio!

 Mmmm  Gera skaityti, kai atostogos atveria visai kitus pojūčius ir patirtis. Kadangi, dažniausiai turiu galimybę vasarą atostogauti ilgiau nei mėnesį, todėl stengiuosi šias atostogas susiplanuoti ir patirti kuo daugiau nuotykių. Ir visa prabėgusi liepa buvo turininga. Buvau prie jūros, išsimaudžiau ežere, aplankiau Gražutės nacionalinį parką ir pabuvojau užsienyje. Permasčiusi visą šią patirtį, pagalvojau, kas ją daro ypatinga ir svarbia man. Taigi, išskyriau tris atostogų komponentus:
1) bent vienas pirmas kartas. Mano atveju buvo ne vienas: pasivaikščiojau po pelkes, aplankiau Londoną ir susitikau su įkvėpiančia menininke Marina Abromovič.
2) Geri draugai. Pokalbiai, pasivaikščiojimai, pasisėdėjimai drauge su jais visada skatina tobulėti, ieškoti ir viduje sušukti: „Esu laiminga, kad turiu kiekviena iš jų!“.
3) Patirtos naujos būsenos. Klampodama per pelkes, klaidžiodama po Londono gatveles, vis iš naujo stebėdama Klaipėdos senamiesčio įžymybes pagaudavau save nustebusią, susidomėjusią, pasimetusią ir sutrikusią. Pajusdavau ir tai, ką sunku apibūdinti žodžiais, nes niekada neteko patirti prieš tai 
Visa tai ir yra atostogos. Kai būni, patiri ir nespaudžiamas laiko rėmų įprasmini savo patirti

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Kristina parašė:

    Kokie krapai!!!! ir as tokiu savo kiema noreciau 🙂 O m&s ir ma patinka, karts nuo karto nueinu ten apsilankyti, nes ten taip truputi brangiau, bet labai skanu, o vat Waitrose atvirksciai – brangu, bet neskanu 🙂

    Ir suknele labai grazi 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.