8241
Beatos virtuvė

Saldžiojoje Suvalkijoje – mes radom raguotinį!!!!

(2)

Aš manau, kad šakotis turėtų kainuoti kokius 500 eurų, ne mažiau. Aš žinau, ką reiškia kepti ką nors reiklaus laikui ir dėmesiui, bet va, pirmą sykį gyvenime sėdėjau prie šakočio volo ir supratau, kad reikia ir kantrybės, ir jėgų labai labai daug! O jau karštis!!!

Ši „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ laida apie Suvalkija apskritai yra ypatinga – mane pasitiko marijampolietis operos solistas Edmundas Seilius ir šiame krašte labai mėgiamu šakočiu iškart pavaišino. O tada kaip toje pasakoje, kur trupiniais kelias į stebuklingą trobelę buvo nužymėtas, – ėjome mes su Edmundu į vienuolyną. Ėjom istorijos paklausyti ir sužinoti, iš kur kilo gimtojo Edmundo miesto – Marijampolės vardas, o ką sužinojom!!!! Ką atradom!!! Iki šiol netikiu, kad toks dalykas man nutiko – vienuolė malonioji buvo paruošusi man pažiūrėti seną kitos vienuolės sąsiuvinį, kur ana receptus buvo susirašiusi, ir, o, dangau, ten radom autentišką, tikrą, seną seną šakočio receptą!!!!! Tai patikėkit, laimė mano buvo didelė ir tęsiasi iki šiol.

sakotis_keliauk ir ragauk_suvalkija

keliauk ir ragauk_suvalkija_seilius

Šakočio namuose pasidaryti, greičiausiai, nepavyks, bet tikrai neverta liūdėti, aš laidoje iškepiau ir superinį šakočio tešlos pyragą, tikrai džiaugsis visi šakočio mylėtojai.

keliauk ir ragauk_suvalkija

Tada dar į Zyplių dvarą užsukom, čia ir paveikslų pažiūrėjom, ir skulptūrų, ir va, visas madų šou spontaniškai įvyko…

keliauk ir ragauk_suvalkija

Šiaip tas dvaras tikrai labai gražus ir turi, ką pasiūlyti turistams, tai jei keliausite – patariu užsukti ir pasidomėti. Beje, šalia ir vynuogynai auga – ten jau vien dėl nuostabiai saldaus kvapo užeikite. Ir dar daug visko įdomaus pamatėme, bet geriau visko nepasakosiu, jau šeštadienį patys BTV įsijungsite 18.30 val. ir viską pamatysite. Štai, čia paspaudę galite laidos anonsą pažiūrėti.

keliauk ir ragauk_suvalkija

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Nijole parašė:

    Sveiki. Paveluotai isijungiau BTV Jusu laida (neturiu galimybes perziuret tv laidos). Kadangi sakocio tikrai namuos nepasidarysiu, prasau nurodyti p.Beata savo skaniai atrodancio raguocio pyrago recepta. Dekoju 🙂

  2. Simona parašė:

    Beatos geltonas švarkelis puikiai derėjo prie šakočio temos ir ne tik ;)Gal pareklamuosite švarkelio gamintoją!?

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.