8241
Beatos virtuvė

Rinkinys į pliažą

(4)

Su savo moterišku jaukiu kolektyvu dažnai, įdomiai ir po nedaug kalbame apie įvairius dalykus. Va prieš keletą dienų nuklydome į vaikystės dienas ir prisiminimus, ką į pliažą nešdavomės. Mano prijuosčių direktorė Bronė sako, kad jai be agurkėlio, juodos duonos ir šoninės joks pliažas nebuvo mielas. Iki šiol nežinau, kas vaikams ir suaugusiems atsitinka, ar vėjas pripučia alkio, ar saulė pilve skylę išdegina, bet nepraeina nė pusvalandis ir kaip kokiam kino teatre prasideda treškinimas popieriukais.

Taigi, galite greitai apsispręsti, kurioje stovykloje jūs esate: ar prie tų, kurie į pliažą su termosu ir dėžutėmis traukia, ar prie tų, kurie išdidžiai pilvą gurgina ir pliaže, ginkdie, nepuotauja. Pas mus, šiauriau, saulė nors ir lepina smarkiau nei kokią Angliją, bet vis tiek ne tokia jau spiginanti, kaip Maljorkos paplūdimy. Todėl ir nešamės užkandžius, tam ir čeburekai (Tiesa, kaip ten su jais? Ar vis dar vyksta aktyvi prekyba?). Be to, manau, jei turi mažų vaikų, tai du kartus per dieną prie jūros išsiruošti nėra toks jau paprastas dalykas…

Taigi, trumpai apie tai, ką aš nešuosi ir kaip man atrodo elgtis geriausia.

Aišku, Bronės paminėta šoninė, juoda duona ir agurkas yra klasika, kurios iš mūsų galvos taip lengvai neištrauksi. Bet per paskutines savo atostogas aš su kumpiais ir dešrom nepersistengdavau. Tiksliau, jų iš viso į pliažą neėmiau, nes tie dalykai, kurie prakaituoja (pavyzdžiui, sūris, dešra), karštyje labai greitai praranda savo vaizdą ir skonį. Šilumoje geriausia vaisiai ir daržovės, nes juose daug drėgmės ir visada sveika. Viską geriausia susipakuoti į dėžutes, ir nebūtina susipirkti įvairiausių dydžių arsenalą – mes, taupieji, žinome, kad ledų pakuotės ir net gražiai išplautas indelis nuo grietinės yra puikus indas morkų lazdelėms, agurkų pagaliukams. Va pomidorų tai nepjaustau arba visai privengiu. O uogos ir bananai puikiausiai tinka.

Mano pintinę dažniausiai užpildo vaisiai ir daržovės, o šalia jų – kažkas sauso ir galbūt truputį sūraus pakramsnoti. Tikrai nesiūlau keptos duonos, įvairiausi duonos traškučiai yra puiki alternatyva. Galite ir patys pasigaminti: mėgstamą duoną ar plokščiaduonę (pvz., lavašą) lengvai patepkite aliejumi, pabarstykite druska, sezamų sėklomis ir prieskonių mišiniu (pvz., kuminais ir paprikomis). Supjaustykite pageidaujamo dydžio kvadratėliais ir pašaukite į karštą orkaitę 5–7 minutėms, kad apskrustų.

Žinoma, visada galite pasidaryti mišrainės ir sluoksniuoti ją į stiklainiuką. Siūlau puikų variantą su grikiais ir fetos sūriu.

O kartais galima ir visai nesinešti nieko, arba labai minimaliai, pavyzdžiui morką. Tada užsiauginsite labai gražų alkį ir pamatysite, kaip net patys nevalgiausi vaikai su malonumu kirs daržovių troškinį nė kiek nesiraukydami.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (4)
Komentarai
 1. LinaLina parašė:

  Kai atostogaudavom formatu Moterys+Vaikai, prie jūros imdavom lęšių troškinį su morkom ir pomidorais, virtus žirnius, virtas pupeles kokiu kepintu svogūnu pagardinas. Iš padėties beviltiškumo amžinai alkani vaikai lesdavo, šaukštas tarp burnų nespėdavo skraidyti. O va draugė, po kurios stogu šitos stovyklos vykdavo, iki šiol nuo žodžio lęęęęšiai susisuka. (kadangi yra labai mandagi, tai visą laiką nusijuokia).

 2. Vita parašė:

  Vaikystėj pliaže mama ištraukdavo pagraužt šviežią saldžią traškią morką, užkrimst sumuštinį – duoną / batoną su užvožtu kotletu – ir agurko „ant gaivumo“. Bet nieko nėr saldžiau smėlio nubarstytuose, jūros sūrumo iškvėpintuose senosios Palangos pliažo prisiminimuose už lietinius blynus su uogiene, parduodamus prie gelbėtojų centro… Dabar dukrytei paimu svarbiausia – gerti, ilgai pliaže dar neteko užsibūt, kad išalktų. Bet tik grįžusi puola ryt kaip žuvėdra. Manau, ir dabar būtų smagu pastovėt eilėje prie blynų ir širšėms pavydžiai zurziant saldintis gaivų poilsį, nors paradoksas – iš blynų „išaugau“ 🙂

 3. Jolita parašė:

  O mudviem su broliu mama paimdavo šokoladinio sviesto. Pamenu, kaip pardavėja jį suvyniodavo į tuometinį pilką šiurkštų popierių. Mama pajūry tepdavo sviestą ant batono ir mes, vadinami nevalgieji jos vaikai, tuoj sušlamšdavom alkio genami, net aptirpti nespėdavo:)

 4. Jurga parašė:

  O mes vaikams paimame riešutų, džiovintų spanguolių ar abrikosų. Ir nebaisu užtrukus ilgiau – kaip ten mano maistas, ar dar nesugedo saulėje, ir užkąsti puikiai ir skaniai galima, ir dūkimui energijos yra 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.