8241
Beatos virtuvė

Po turnė

(13)

 

Štai taip mane pasitikdavo Pegasas prie durų

Sekmadienį buvo paskutinė stotelė Klaipėdoje, 0 vėlai vakare jau buvau savo namuose Londone. Dabar kaip tik atidaviau savo kompiuterį remontui, tai skolinuosi vyro. O šiaip, tai dvi dienas norėjau praleisti be kompiuterio…

Savaitė buvo turtinga nuvažiuotais kilometrais, sutiktais žmonėmis ir dovanomis. Visi susitikimai vidutiniškai truko po 1,5 valandos. Per savaitę tapau Pegaso knygyno geriausia žinove ir kliente. Knygų pirkau tiek, kad visos netilpo, nes, žinoma, dar turėjo tilpti visi atsigabenti rūbai, duona, mėsos, ikrai ir, savaime suprantama, kalendoriai… Skaudama širdimi jų atsivešiu į Londoną vos kelis, bet nieko negaliu padaryti, sveria jie daug (500 g), o lagaminas ir lėktuvas – ne guminis. Ryanair‘as juo labiau. Aš ir taip visada skraidau su 20 kg bagažu…

Labai mėgstu pasirašinėti, tik visada pametu gerus tušinukus ir markerius. Tomas sako, kad apyvartoje turbūt yra mažiau nepasirašytų knygų, nei pasirašytų… Cha cha cha (Kristinos Kondrotienės Kauno Pegasas nuotrauka) 

Apie pirkinius

Pegaso direktorė Klaipėdoje mane pagyrė, kad pasidalinu su atėjusiais savo pirkiniais ir rekomendacijomis. Man tikrai negaila. Aš šventai tikiu rekomendacijos ir pasidalijimo galia – jei man patiko, aš tikrai su malonumu pasidalinsiu… Kol kas dar nieko neperskaičiau, bet galiu pasidalinti grobiu: aforizmų ir minčių rinkiniai, knyga Nr.1 – Prezidento dienoraščiai ir, aišku, kalnas vaikiškų knygų… Na gerai, nehiperbolizuojam – 6 vaikiškos knygos… Jau kurį laiką žadu susikaupti ir parašyti apie knygas, kurios patinka man ir vaikams… Tikrai susikaupti prižadu artimiausiu metu, nes tema aktuali, ypač artėjant šventėms.

Ne tik knygynai

Vytenė, būsima gydytoja, aktyvi studentė

Džiaugiuosi gyvai susipažinusi su Vytene, kuri su kitomis medicinos studentėmis organizuoja aukcioną ir mugę, kurios tikslas – surinkti pakankamai lėšų nupirkti specialią lovytę neišnešiotiems dvynukams. Kalėdinė mugė dar vyks, tai jei turėsite progos – apsilankykite, aš apie juos jau rašiau.

 

Su Vaineta ir Roma

Taip pat susitikau Marijampolėje su Vaineta ir jos močiute Roma. Vaineta yra labai linksma ir talentinga mergaitė. Ji serga cerebriniu paralyžiumi ir nevaldo rankų, bet tapo kojomis. Jos paveikslą įsigijau labdaros vakarienėje Londone. Esu sujaudinta jos pasiryžimo ir atkaklumo.

Su smagiąja čiauškute Liepa ir jos mama

Taip pat teko man garbė ir su vaikais, kurie tikrai daug laiko praleidžia ligoninėje, Santariškių vaikų onkohematologijos skyriuje, iškepti keksiukų. Ten gavau taip pat krūvą dovanų – vaikų rankomis darytų papuošalų ir veltą pirštinę iš Liepos mamos. Tokios šnekorkos, kaip mažoji Lieputė, dar neteko sutikti. („Beata, tu ir vėl čia! – sako ji, vartydama mano knygą. – Tu vis gamini ir gamini, kada atvažiuosi pas mus į svečius?“)

Dovanos, kurias gavau iš vaikų

Aš – vairuotoja

Ne paslaptis – aš vairavimo egzaminą išlaikiau tik iš trečio karto, bet tai visai man nesutrukdė dabar puikiausiai vairuoti. Nebijoti ir sėkmingai vairuoti LT ir UK. Neretai, jei rodaisi per televiziją ar šiaip kur viešoje erdvėje, gali pasirodyti, kad esi labai kažkuo ypatingas. Supratau, kad kai kas tikėjosi, jog būsiu vežiojama vairuotojo.. Cha cha cha – visur nuvažiavau pati ir tikrai daug km priskaičiavau. Marijampolė, Kaunas, Kėdainiai, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda ir, žinoma, Vilnius.  Atsiprašau dar kartą visų, kad per daug optimistiškai buvau nusiteikusi Marijampolės nutolimo nuo Vilniaus klausimu, todėl pavėlavau.

Šiauliai (Laimono Simaičio nuotrauka)

Geri, gražūs, malonūs žmonės. Negaliu pasakyti, kiek žmonių teko sutikti, bet tikrai daug, visur manęs laukė, visur šypsojosi ir visur jaučiausi laukiama, pageidaujama ir visaip buvau išgirta bei maloniai sutikta. Tikrai jaučiuosi susikuklinus nuo viso dėmesio, kurio sulaukiau, ir visiems dėkinga, kad atėjote su manimi susitikti.

 

Susitikimas Kaune (Kristinos Kondrotienės nuotrauka) 

Apie ką kalbėjome?..

Turiu pasakyti, kad kai vedu renginius ar šiaip viešai kalbu, aš jaudinuosi, bet šį kartą jaudulio beveik nebuvo, tik impulsas kiek įmanoma daugiau atiduoti, nes tikrai gavau daug daug – mačiau pačius maloniausius ir draugiškiausius veidus. Kalbėjau apie kalendorių, laidas, knygas, ateities planus…

Mielosios šiaulietės, (Laimono Simaičio nuotrauka) 

Apie dovanas

Turiu pasakyti, kad man nereikia nei dovanų, nei gelių. Man dovana yra susitikti, man smagiau dalintis sausainiais ir saldainiais (imbieriniais iš antros knygos ir Pergalės soufle).

Bet labai vertinu gautas dovanas ir būtinai noriu padėkoti, ir paminėti… Cha cha cha cha – gal ir kiti autoriai pasileis į turnė??? Gavau obuolių sūrio (labai labai kokybiškas ir garsus, nepervirtas, minkštas, bet tvirtas). Džiovintų moliūgų – valgiau pirmą kartą gyvenime, medinių pakabukų, vyno (labai taikliai padovanotas, toks mano mėgstamiausias vokiškas rieslingas. Sagę-drugelį ir daug daug duonos – pasirodo, Verbūnų duonos įkūrėjas ir vadovas buvo mano mamos mokslo draugas, tai gavau nei daug, nei mažai – keturis didžiausius kepalus duonos. Gera duona yra turtas ir jį vertinu. Man padovanota duona tikrai labai gardi – ir tamsi ruginė, ir su saulėgrąžom ar razinom. Pasidalinau su šeima ir tiesiog jaučiuosi tikrai nepelnytai apdovanota gėrybėmis…

 

Gardžioji Verbūnų duona

Nosis.

Siaubingai mane pavedė ir įsitaisė velnias žino ką. Gydytoja įtarė, kad pusiau rimta ir didžiam mano siaubui tarpuose turėjau gėdingai išsipūsti nosį…

Savijauta vidutiniškai prasta. Bet nemėgstu nei skųstis, nei vaistų per daug vartoti… Taigi, praeis.

Išvada tokia: man turnė labai patiko. Pegaso labai gražūs knygynai, ten dirbantys žmonės – labai paslaugūs, o visi atėję – nuostabūs.

Kai bus nauja knyga – būtinai važiuosiu vėl į turnė, tik norėčiau, kad taip netemtų anksti, tai galėčiau pamatyti daugiau… Dabar leisiu sau dvi-tris dienas grįžti į naminį ritmą. Tiesą sakant, dabar noriu daugiau laiko praleisti su vaikais ir virtuvėje, ir mažiau – prie kompiuterio, tad tikiuosi, kad suprasite. Šią savaitę įrašo reikės palaukti iki šeštadienio. Šeštadienį prasideda kalėdinių laidų maratonas. Visos likusios trys laidos bus šventinės. Šį šeštadienį kviečiu pradėt gaminti dovanas…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (13)
Komentarai
 1. Nadia parašė:

  Laba diena.Ar butu galima isigyti tu kalendoriu Londone?Labai,labai reikia….As kaip ir jus negaliu gyventi be kalendoriaus,jau dabar rasau ant siu metu kitiems metams planus.O kadangi esu jusu begaline fane:)) tai labai noretusi tureti jusu kalendoriu!

  • Beata Nicholson parašė:

   Laba diena Nadia, del kalendoriaus tai vieninteliai kurie gali ji atsivesti bus knygnesys, tai nezinau ar jie tai padarys, bet iš mūsų parduotuvės galite nusipirkti ir mes siunčiame į Londoną

 2. aleja parašė:

  Labai sakyciau sveikintinas noras po turne pailseti nuo kompo, issivedinti galva ir viska susidelioti i stalciukus. Bent jau man po kelioniu taip buna, is pradziu galvoji, koks esi issikroves, o po to jauciu, kad baterijos pakrautos ilgam:)
  Labai pamalonino kad Jums itiko vokiskas rislingas, kurio parveza mano vyras, is savo sefo olando. Jisai Vokietijoje nusipirkes vyndarystes dvara su tikrais vyno rusiais ir musu vaikai ten pabuvoje sako, kad jokie siaubo kambariai jiems neprilygsta, nes ten kraupoka.
  Labai patiko susitikimas su Jumis ir netgi trumpas apsikabinimas (fotografuojantis, cha cha):))

 3. Alma parašė:

  Beata, nauja šukuosena labai labai tinka jums! 🙂

 4. ieva parašė:

  kaip graziai Beata viska aprase ir aptare. visada labai smagu skaityti jusu tekstus. tikrai turite talenta labai vaizdingai rasyti, perduoti emocija. aciu. 🙂

  p.s. galetumete pati parasyti knyga vaikams. neabejoju butu puiki.

  • aleja parašė:

   cha, geras verslo planas, knyga vaikams. Tiesa, Beata per susitikima neivardijo knygos temos, ka gali zinoti, gal vietoj kulinarines bus isleidusi pasaku knyga vaikams :)))))

 5. Ačiū parašė:

  Dukra, kuri taip pat vardu Beata (7 metai), labai laukė susitikimo. Dabar ji visiems giriasi, kad turi knyga ir kitos, didelės Beatos autografą. Atėjus savaitgaliui, atsineša knygą ir prašo ką nors pagaminti iš Beatos valgių (taip ji sako). Tad auga nauja kulinarė.
  Beatos mama

  • pievu parašė:

   Pailsėkite. Viena kūma, buvusi susitikime su Jumis, paskui manęs ir savęs kartu klausė: „Ar ta Beata tikrai tokia visiems draugiška ir maloni, ar čia tik gera vaidyba“. Štai kas lieka kai kurioms kūmoms. 😛
   Bet visa jau praeityje. Gerų švenčių Jums ir Jūsų trims šeimyniniams žmogiukams. Mes žiūrim laidų pakartojimus ir ilsinam po pirkinių kojeles.

 6. Giedre parašė:

  Jaudinantys susitikimai su nepaprastais žmonėmis: būsima gydytoja, kuri jau dabar galvoja apie būsimus pacientus ir nori juos ne tik gydyti, bet ir labiau padėti, nuperkant būtinų dalykų ir apie mažąją dailininkę Vainetą. Manau, kad pati Beatos vietoje, pristatydama jos piešinį, irgi būčiau apsiašarojusi ir lygiai taip pat po to susigėdusi dėl tokio sentimentalumo protrūkio.

 7. Miela, Beata, parašė:

  Miela, Beata, nesu as labai stropi ir uzkietejusi kulinare, bet augant vaikui bei vyro poreikiams vis skaniau valgyti, kaledu proga giminaiciu paprasiau jusu knygu dovanu. Pirmoji knyga jau perskaityta. Ir tikrai, labai smagu ja buvo perskaityti nuo pradzios iki galo, susivokti, perprasti jusu receptu nuotaika ir pasiduoti smagiai virtuves nuotaikai 🙂 Dabar laukiu, kada mazius guls pietu miego ir pulsiu skaityti antrosios knygos, nes ji man kaip Remarko romanai, kaip geras vynas, t.y. kokybiska ir kabinanti!

 8. Laida parašė:

  KUR DINGO JUSU LAIDOS ?|:(((((((

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.