8241
Beatos virtuvė

Pirkiniai ir festivaliai

(30)

Jei atvirai, tai vos pavelku kojas, bet šiandien į Real Food Festival privalėjau nueit. Paraginau kursiokų, vieną kitą ir visi būreliu, kaip kokie tikri studentai, nuėjome. Šiandien dar gi ir pigesnis įėjimas ir tikrai labai jau nepasigailėjau.

Nors ką jau čia apsimesi, pasigailėjau aš ir dar kaip, kai reikėjo tempti viską namo persikreipus. Ir kaip gi čia nepirksi, visokių delikatesų ir naujienų ir gardumynų. Aš tikrai, patikėkite, neturiu progų ir laiko pastaruoju metu svajingai trainiotis po visokias deli ir turgus, taigi, kai pasitaiko galimybė iš arti pamatyti įvairią produkciją ir ją pirkti iš tų, kurie jį gamina, iš karto griebiu tą galimybę už kaklo ir lenkiu ją prie žemės.

Iš tiesų, panašaus pobūdžio festivalių, kurių pagrindinė tema – maistas ir mažųjų gamintojų produkcija – gourmet, artizan (tikrieji amatininkai, o ne gamyklos),  Anglijoje yra tikrai daug. Jiems rūpi jų maisto kokybė pirmiausia, o ne kiekybė, taigi, čia nesieksponuoja fabrikai ir korporacijos, o labiau bobutės su uogienėmis ar kokie nors jauni ūkininkai. Net mano anytos kaimas turi savo…

Mano mėgstamiausias ir nuolat lankomas Londone yra the Taste of London ir jie jau beveik už mėnesio. O į šitą patekau beveik atsitiktinai – paskaitos metu, kai galima kalbėtis, naršiau po www ir atradau įrašą apie tai. Na ką, sakau, einam ryt, kai baigsim sudėtingą sirupo skaidrinimo procedūrą, tai ir nuėjom. Aš per daug neišsiplėsiu, o tik trumpai papasakosiu apie tai, kas ir kaip ten vyksta.

Žinot Knygų mugę? Buvote? Tai va, beveik taip pat, tik esponuojasi ne knygos ar žurnalai, o sausainiai ir šokoladai, dešros ir kumpiai, pagardai ir uogienės, vynas ir alus, daržovės ir miltai. Aš esu tikrai tipinė, klasikinė ir geidžiamiausia lankytoja, nes visų klausau, visus kalbinu ir viską perku (net baisu pagalvoti, kokia teta iš manęs gausis po 30 metų). Nes tai kaip nepirksi? Paragavai, turi pirkti… Na, ne viską, kartais ir nueinu į š0ną, pasakius „ačiū“. Mano kursiokė viena iš  manęs net paėmus piniginę buvo. Sakė, gal tau užteks?

Tai aš, kai grižau su ta perkreipta nugara ir išnarintais pečiais, išdėsčiau pirkinius ir padariau apžvalgą. Ir va, štai prašau, greitai greitutėliai pasidalinu savo grobiu:

3 skirtingų rūšių sūriai. Jau iš šio Welso ūkio esu kažkada pirkus, tai ėmiau ir dabar. Su žolėm ir česnakais, su imbieru ir tradicinis. (3 sūriai už 10 pinigų).

Be galo gardi suomiška ruginė salyklinė duona, (3 pinigai – be proto brangi, žinau).

Plonos kiaulienos dešrelės iš retos veislės laisvai besiganančių kiaulių (svarbu labai). (pusė kilogramo – beveik 4 svarai).

Mėsainiai (galvoju, reikia pabandyt, nes labai jau išgirta ta jautiena buvo, tik žole ir šienu maitinta, brandinta ir mylėta. (6 stambūs mėsainiai už 10 svarų).

„Samosa and Co“: 5 dėžutės indiškų užkandžių – nedidelis šeimyninis verslas iš Welso,  viskas šviežia ir labai skanu (davė paragaut, aišku). (5 dėžutės vėl už 10 svarų)

4 maišeliai prieskonių (kmynai, raudonėlis, ožragė, kardamonas). (viskas, berods, 6 svarai)

Trys skirtingi pagardai – chutney (Laura, kursiokė rekomendavo ir pati prisiragavus, griebiau: aštrus bananų, čili, ir aštrus indiškas baklažanų). (3 indeliai – 7 pinigai).

Tada dėžutė brown‘ių (žinau, pati galiu pasidaryt, bet juk reikia žinot ir ragaut ir kitų). Jie – nauja, drąsi įmonė ieško distributorių, produktas tikrai labai geras. ( 3 svarai už įpakavimą)

Tada dar iš godumo vieną didelį sausainį paėmiau, kurį sėkmingai įveikė sutuoktinis.

Ir pabaigoje, labai patenkinta esu, įsigijus ypatingo vaisinio acto, nepakartojamo ryškaus, bet iš labai švelnaus skonio. Vienas juodųjų serbentų ir rozmarino, kitas aviečių ir čili. Šitie brangūs, bet ilgo grojimo ir naudojami po lašelį. (2 buteliukai 10 pinigų)

Na, o visai visai pabaigai – spalvotų blizgančių formelių keksiukams ir blizgančių, papuošimui skirtų, gėlyčių bei valgomų blizgalų kepiniam. Mes keturios prie to stendo stovėjom, alpom ir kitaip svaigom, visos nusipirkom ką nors blizgančio ant kepinio uždėt – bet tai, ar ne šarkos??

 

 

Reziume peršasi tokia: išleistas visas savaitės maisto biudžetas. Kitą savaitę valgysim tai, ką rasim šaldytuve.

Jei esate netyčia Londone, nueikite, festivalis tęsiasi iki sekmadienio,  manau, kad bus daug žmonių, bet ten laisvai galima maloniai praleisti visą dieną.

O dabar klausimas retorinis. Kada Vilniuje arba kur nors kitur, nebūtinai Vilniuje,  bus suorganizuotas kokio nors tipo Maisto festivalis? Pasakykite jūs man, ir, ar reikia? O gal ne? Juk randasi visokių mažų gamintojų ir kepėjų, ir virėjų, ir kavinių, ir to, ir ano, kodėl visi negalėtų susirinkti, kad ir nedaug jų, bet gražią kokią dieną – ar viduj ar kokiam parke  ir smagiai sau leisti laiką? Gardžiuotis, bendrauti, apie savo sūrius ir kumpius pasakoti??  čia šiaip mintis… O gal jau yra? tik nesakykite, kad Kaziuko mugė arba kokios dar ten dienos… Čia ne apie tai… (bet jei žinote apie kokį tokį renginį Lietuvoje, būtinai man praneškite)

Linkiu visiem gero ir turiningo savaitgalio ir nepasiduokite pirkimo manijai (kaip aš)! Būkite budrūs!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (30)
Komentarai
 1. apie mugę parašė:

  Kaip gražu. Net pavydu skaityti. Tikrai nieko tokio Lietuvoj nėra, o gaila…

 2. apie mugę parašė:

  Aš tokioj mugėj turėčiau ką veikti ir pinigų, Beata, išleiščiau ne mažiau už tave (cha, cha, cha), maisto pirkimui esu bevalė!

 3. Fragula parašė:

  Nuaplciau is dziaugsmo jei toks lt butu 🙂 o siaip esu uztikus nebloga Siauliu raj gaminama ir tik mugese ir parodose visokio plauko pardavinejama „suris su visa smetona“, taip ir vadinasi seimyninis versliukas, suriai nesuvokiamo skanumo! jei tik kur kas uzmatysit pasilepinkit ir nusipirkit, tikrai nesigailesit 🙂 tik gaila kad retai teuztinku 🙂 http://www.surissuvisasmetona.lt/

 4. Jurgita Daukantiene parašė:

  Jusu sesuo Odeta turbut perskaicius si straipsni uz galvos imasi :))) Kaip ta Beata visai netaupo…. :))))) Kiek prisimenu Odetos laida tai ji mokino kaip reik taupyti pinigelius 🙂 Bet sesutes ji taip ir neismokino :DDDD As juokauju,nes pati turbut buciau darius ta pati o savaites gale-keptos bulves :DDDD Labai smagus straipsnis,ir zinoma pritariu,kad tokiu renginiu Lietuvoje tikrai reikia 🙂 Gero,sotaus,gurmanisko savaitgalio ir jums!!!

 5. jurga parašė:

  itariu, kad Lietuvos mazoms imonelems issinuomoti plota tokiai smagiai parodai butu per brangu

 6. Kinokadras parašė:

  Manau maisto mugės Lietuvoje labai reikėtų. Kol kas joje matau vien tik pliusus: viskas vienoje vietoje, galimybė reklamuotis rinkos naujokams ar mažai žinomiems gamintojams, puiki vieta bendravimui, idėjų pasisėmimui ir naujiems potyriams gomuriui, o jeigu dar mugė būtų rengiama arčiau gamtos ir šiltuoju metų laiku, o ne kovą per didžiausią pliurzynę kaip koks Kaziukas, galima būtų čia pat gamtoje rengti piknikus ir gardžiuotis nusipirktais skanumynais bei bendrauti su kitais 🙂 Manau būtų puiki pramoga visai šeimai ir nerealus atsipalaidavimas, tačiau kažkaip neįtikėtina, kad pas mus galėtų būti kažkas panašaus, nebent kokiame prekybcentryje ar Gedimino pr palapinėse, kuomet kelią reikia skintis alkūnėmis, o prasiskynęs vis vien nieko nematai, aplink visi pikti ir šaukia kam ragavai, jei nieko neperki 🙂

  • vaida parašė:

   Pritariu jums visoms keturioms. Jau ne pirmus metus visiems zyziu, kad jei Kaziukas būtų mėnesiu pavėlintas – išloštų absoliučiai visi. 🙂

  • Beata Nicholson parašė:

   na gal nešaukia, taip jau, bet tikrai manau kažkas pagalvos ir padarys kažką panašaus…bet kažkas turi ryžtis imtis tokia šventę organizuoti..

 7. asta parašė:

  Lietuvoje Kaziuko mugėje TIKRAI tas pats vyksta, tik ten įmaišyta ir kitų amatų bei didelių fabrikų gaminių. Bet kokiu atveju, ten tikrai daug yra paprastų šeimininkučių, atnešusių savo sūrio, pyrago ar medaus ir visada galima paragauti ir pasišnekučiuoti, ir net receptus gauti.
  Būtų smagu suorganizuoti išskirtinai maisto šventę. Dalyvaučiau su savo pudingu ;D

 8. Sandra parašė:

  As irgi noriu tokiu keksiuku papuosimu !!
  Ir noriu tokios muges Lietuvoje, kad butu pretekstas i ja grizti. O gal netgi ir sudalyvauti :))

 9. Giedrė parašė:

  Lietuvoje vyksta Bitininkų šventės. Pernai vyko Trakų rajone, o šiemet planuojama rugpjūčio 6-7 d. Molėtų r., Naujasodžio gyvenvietėje. Nebuvo ten „Maisto“ šventė, bet šalia įvairios įrangos bitininkams, buvo prekiaujama ir medumi, kitais produktais. Apie pernykštį renginį galite paskaityti: http://www.valstietis.lt/Pradzia/Patarimai/Bitininkyste/Bitininku-sventes-finala-sugadino-viesulas
  Gal panašias šventes rengia pieno perdirbėjai ar kitų sričių smulkieji gamintojai?

 10. Gabrielė parašė:

  Nemažai Lietuvos ūkininkų ir smulkiųjų maisto gamintojų dalyvauja AgroBalt parodoje,taip pat kas du metus vykstančioje BAF parodoje Vilniuje Litexpo rūmuose, manau laikui bėgant šios parodos išsirutulios į kažką panašaus. Taip pat tuo pačiu metu kaip BAF vyksta restoranų ir viešbučių verslo paroda, kur vyksta geriausių kulinarų ir konditerių konkursai, visai įdomus renginys.

 11. apie surius parašė:

  Beata, sie suriai yra mano megstamiausi! is ju pats pats pats mano megstamiausias yra juodame vaske, labai stipraus skonio ir dar jauti granules,kai valgai. Prie vyno Suuuuuper! Lekiu i savo vietine ‘Organic’ parduotuvuke pirkti dabar, nes jau seile varva pamacius! O tau skanaus! xxx

 12. Vilija parašė:

  Aš kaip ir Asta, manau, kad mūsų mugės tikrai yra kažkas labai panašaus. Nebūtinai Kaziuko, būna ir kitomis progomis ir kituose miestuose (rudenį Kaune būna derliaus šventė), kuomet ir visokių naminių aliejų gali rasti, sūrių, dešrų, džiovintų arbatų, grybų, pyragų, vaisių, daržovių ir panašiai. Gal tik žalios mėsos neteko matyti… Ir dar pas mus įsimaišo ir kitokiso prekės, ne tik maisto, gal dėl to, viskas šiek tiek kitaip atrodo… Bet iš esmės tai tas pats 😉

 13. Martina parašė:

  Kaip Asta ir Vitalija minėjo, lietuvoje vyksta, tik gal kitais pavadinimais.
  Taip pat ir Šilutėje kiekvienais metais vyksta Rudens šventė. Tradiciškai kiekvienas rajono miestelis ir kaimelis dalyvauja su savo „stogeliu“, kur vaišina ir prekiauja vietos gyventojų gėrybėmis: dešrytes, sūriukus, sausainius, duoną, medų ir visą kitą gėrį. Dar būna rankdarbiai, medinukai visokie, siuvinukai ir panašiai. Aišku, kaip ir visur įsimaišo kičo ir kiniškų šūdukų vaikams, bet tai negadina šventės 🙂

 14. Kristina parašė:

  Na, va, skaičiau Beatos įspūdžius ir svaigau…
  Taip, pas mus, Lietuvoj, irgi galėtų būt panašaus tipo renginių. Pirkėjų atsirastų tik va, tų realių ūkininkų, kurie viską DARO PATYS, reikia surasti :).
  Kiek žinau, prie kavinės MANO GURU (Vilniaus senamiesty – Vilniaus/ Labdarių g ) savaitgaliais vyksta sūrininkų turgelis. Čia irgi suvažiuoja žmonės, patys auginantys galvijus, melžiantys jų pienuką ir… gaminantys sūrius.
  Na, dar TYMO TURGUS – fainų fainiausia vieta natūralaus maistuko įsigijimui. Tik jau kiek užmačiau, po truputį virsta į Halės turgų… Atsiranda perpardavinėtojų :(.

 15. apie jarmarką parašė:

  Taigi jau kuris laikas kiekvieną sekmadienį Gedo propekte šurmuliuoja ūkininkų ir ne tik jų turgus, tokių turgelių mieste padaugėjo per pastaruosius metus, nereik jau taip sakyti, kad nieks nevyksta, kelios parodos ir viskas. Mažoka, sutinku, bet pradžia padaryta, o jei bus paklausa, išdidės ir iki londonietiško dydžio 🙂
  tik dar reiktų biškį galvas praplauti, nes baisiai nori apgaudinėti ir įkišinėti prastus, parduotuvinius gaminius.
  tiek trumpai apie mus, lietuvius Lietuvoje 🙂

 16. zivilas parašė:

  Nu kaip gi ner kaip gi ner, yra ir Lietuvoj kažkas panašaus, tik reikia vaziuoti 50 km nuo Vilniaus 🙂 yra tokia bendruomenė surininku namai Dargužiu kaime, jie organizuoja sezonines maisto šventes, tik jos buna labaiu temines-suriu, obuoliu ir tt.Bet ten grynu gryniausi maisto festivaliai.tai vat pareklamuosiu 🙂
  http://www.surininkunamai.lt/
  o seip per pastaruosius metus tikrai atsiradus paklausai pridygo turgeliu, mugiu, Tymo turgus kazkas panausaus dar butu, tad nera jau taip blogai.ir galvoju kad bus ir dar geriau. nes zmonems to reikia.O Beata tai yra tikra šaunuole, kad duoda mums zinot,kas gero yra Anglijoj, ir kad mes galim tuos gerumus nusiziuret ir noret pasidaryt pas save Lietuvelej :)Arne taip ? 😀

 17. Ausra parašė:

  kaip noreciau tu blizganciu papuosimu! jau kuris laikas ieskau iki uzsimusimo ir NIEKUR negaliu rasti, nei online, nei ne online….;
  o de maisto festivaliu Lietuvoj – kai dar gyvenau Kaune, tai panasus renginys ten vykdavo kasdien; ir vadinos jisai „TURGUS“!

 18. spyglle parašė:

  mes Dubline taip pat turime panasaus pobudzio turgeli. Jis zymiai mazesnis, bet kiekviena sestadieni paciame miesto centre galima isigyti organic darzoviu, prieskoniniu zoleliu (paklausiau moteriskes ar neturi krapu, tai liepe ateiti po 4 savaiciu 🙂 ), naturaliu jogurtu, uogieniu, suriu, italisku gerybiu, skanios ir ivairiu rusiu duonos, gardziu kepiniu 🙂
  O naturali uogiene labai skani gaunasi pagal Jusu Beata recepta!! Neatsimenu, kada pirkau „fabrikine“ uogiene 🙂

  • Beata Nicholson parašė:

   kaip tai krapų neturi??? Anglijoj pilnos parduotuvės krapų…ir šviežių ir džiovintų…už keturių savaičių:))) juokas
   na bet tikiuosi ateis krapų diena

   • spyglle parašė:

    atsiprasau uz paveluota atsakyma, nes atostogaujam, bet, taip, tikru tikriausiai buvo man atsakyta, kad krapai bus in 4 weeks 🙂 ju preksytalis yra organic, tai gal nespejo uzauginti organic krapu 🙂 o paprastu krapu ir dziovintu, tai taip, tikrai galima rasti visur 🙂

 19. Dovile parašė:

  Sveika Beata, ačiū už tavo komentarą mano bloge, buvau apstulbus kai atsidariau nurodytą puslapį, atleisk kažkaip neradau tavo mail’o parašyk man, pasitarsim kaip toliau elgtis.
  Dovilė

 20. Krapai parašė:

  Yra tų krapų ir Dubline, ir kituose Airijos miesteliuose, ir jau seniai yra, pati pirkau, o pardavinėja juos ir supermarketai tokie kaip SuperValue, Tesco, o taip pat turi mažos parduotuvytės kur prekiauja maisto produktais ir daržovėmis pakistaniečiai ir kt.

 21. Rugilė parašė:

  Gal mūsų tautinės tradicijos kiek kitokios mugių, jų juk tikrai ne tiek mažai, ir Litexpo ir Kaziuke ir galu gale Žemkėj du kart metuose būna, tik čia viskas vienoje vietoje, nes mat kaip minėjau – lietuviai laabai praktiški. O štai va šį avaitgalį Rumšiškių Liaudies buities muziejuje šurmuliuos Šeimos šventė, ten kiek girdėjau bus tradiciškai ir mugės ir net grilio čempionatas, aišku muzika šokiai estrada ir visokios ten rungtynės, tai va aš kaip sena rumšiškietė visus kviečiu apsilankyti 🙂

 22. Gintautė parašė:

  Šeštadieniais (o gal ir sekmadieniais, – nesu tikra), Kaune už Lituanikos IKI parduotuvės vyksta turgus, kur galima įsigyti namie keptos duonos, varškės sūrio su bazilikais ir kitom prieskoninėm žolelėm, ūkininkų išaugintų daržovių ir pieno produktų: grietinės, sviesto, pieno. Pradžia nuo 9-10 val., tęsiasi iki 12-13val.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.