8241
Beatos virtuvė

Pasiruošimas Kalėdoms pagal Vilmą

(9)

Vilma yra stebuklingas žmogus ir tiek. Ir štai dabar ji man nei labai maldauta, nei prašyta ėmė ir parašė labai aktualia tema keletą svarbių pastebėjimų, kurie manau ir man, ir kitiem pasitarnaus bei į šventinę nuotaiką įves. Aš šį savaitgalį ketinų užsiimti namų puošyba…aišku,  tikrai nesugebu taip,  kaip Vilma, bet kokia laimė, kad turiu tokią draugę kuri patarimų pažeria, tai dabar susiėmiau už galvos, ir einu ieškoti to maišo su vilnonėm išaugtom vaikiškom kojinėm. Ir dar turiu surasti, kur „saugiai“ padėjau lemputes, nes niekur nerandu, atsimenu, kad dėjau kažkur taip, kad tikrai rasčiau….Va kokią, gerą  vietą tom lemputėm  radau….Taigi skaitom Vilmos pastebėjimus ir patarimus apie puošimą namų ir gyvenimo…

Kaip nebrangiai prisivilioti Kalėdų dvasią į namus?

Ar jūs nemanote, kad jau pats laikas pradėti treniruotis gaminti šventinius Kalėdų patiekalus iš naujosios Beatos knygos?! Bent jau aš nesu tokia puiki šeimininkė, kuriai visi nauji patiekalai gaunasi iš karto puikiai, ypač tai galioja kepiniams. Prie ko aš čia vedu… Taigi mano tvirtu įsitikinimu imbieriniai elniukai geriau kepsis, langai lengviau valysis, dovanos galvosis ir visi kiti prieškalėdiniai darbai greičiau dirbsis, jei vienam kitam namų kampe kabės tik šiai žiemos šventei būdingi papuošimai. Taigi žemiau šiek tiek kuklių mano patarimų, kaip nebrangiai prisiviliot Kalėdų dvasią į namus. Pagrindinė mano taisyklė – jokių brangių žaisliukų, girliandų, vainikų liustroms, durims ir taip toliau, ir panašiai. Taip,dabar yra daug gatavų ir visai skoningų papuošimų, bet tai kiek jie kainuoja!!!  Užtat visus metus verta kaupti žemiau suvardytus dalykėlius.

Šiaudai, džiovinti augalai

Per įvairius išpardavimus įsigykite spalvotų šiaudų ir pakulų,džiovintų ir ryškiai nudažytų augalų, kitų floristikos priemonių. (Lietuvoje šitų visų priemonių galima nebrangiai įsigyti Senukuose, Sodo ir daržo skyriuje, Žaliam centre ar Shetelig parduotuvėse). Reikėtų rinktis kelias kontrastingas spalvas, nes pavyzdžiui vienais metais norisi, kad namai skendėtų aukse ir karališkam raudony, kitais metais norisi minimalistinių baltų,vos vos melsvų žiemiškų namų. Užteks vien šių detalių, kad sukurtumėt nuotaiką.

Miško turtai

Kol neužšąla ir neprisninga labai geras dalykas prisirinkti samanų ir konkorėžių, šakų su raudonomis uogomis bei kitų miško gėrybių. Jau artėjant šventėms aš mėgstu miške nusižiūrėti kokį linksmai išsiraizgiusį krūmą ir nusipjauti jo šaką, kurią kabinu palubėj. Tik gink die nepjaukite prabangių, kaimynų išpuoselėtų augalų ar tikrų medžių šakų. O krūmams žalos nepadarysite, juk jų paskirtis – nupjovus vėl tuoj užželti.

Atradimai beskonybės krūvoje

Visada labai smagu pasiknisti krūvoje baisių kiniškų kalėdinių žaislų ir papuošimų, kurie jau dabar stūkso eiliniuose prekybos centruose ar tam pačiam Jyske, ir surasti kažką neįtikėtinai skoningo ir minimalistinio, kažką tokio, kas kitus privers aikčiot – iš kur gavai?!!!

Kojinės ir visa kita

Ai dar vos nepamiršau išaugtų (ir dabar neįtikėtinai mažų!) vaikų vilnonių kojinių ir pirštinių! Juk taip paprasta jas sukabinti ant ilgo ryškaus šiaudo. O pižamuotiems mažiams paprasta ir linksma iš ryto atliuoksėjus kištėlt pirštą į jas ir patikrinti, ar per naktį jose ko skanaus neprisikaupė…

Šviesos šaltiniai

Ir žinoma lemputės. Mes dabar turim tiek lempučių, kad tik ir laukiam, kada sutems! Net rytas nebėr niūrus be saulės, nes gi yra proga užsidegt lemputes. Aš lemputės perku kitiems metams iškart po Kalėdų, nes tada jos kainuoja net 60 proc. pigiau ir gali įsigyti iki tol neįkandamai brangias lemputes.

Jau kaip apsiginkluojam šitomis priemonėmis, reikia laukti įkvėpimo.Vieniems Kalėdos ateina lapkričio 25 d., kitiems tik gruodžio pabaigoj. Aš nebijau jau nuo gruodžio pradžios džiaugtis šia žiemos švente, nors kiti sako – perdegsi. Juk Kalėdos – tai ne data kalendoriuj, o kažkas šilto ir jaukaus širdyje. Ir kai mano vaikas laksto po papuoštus namus ir šaukia – mamyt, ir čia žvaigžde, ir čia žvaigžde, žinau, kad pas mus jau pačios tikriausios Kalėdos.

Gerų švenčių ir jums, kada jos beateitų, Vilma

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (9)
Komentarai
 1. Rita parašė:

  Vilma – apsigimusi interjero dizainerė be specialaus išsilavinimo! Tik neparašei, kur pigiai nusipirkti fantazijos:)
  Aš neapsisprendžiu, kokios spalvos noriu namų papuošimui šiais metais – raudonos, ar elektrik:) Tai ir stovi namai nepapuošti be spalvų…..
  Tad visiems linkiu įkvėpimo ir fantazijos šį savaitgalį…

 2. vaida parašė:

  ak, Vilma.. trūksta žodžių :))

  Rita, reikia prašytis pas Vilmą į svečius, įkvėpimo pasisemti.. 🙂

 3. Eglė parašė:

  Man tie Vilmos namai yra iš viso pasakų karalystė, ne namai iš katalogo, o iš širdies. Pasiilgau!!!

 4. Laura parašė:

  Paskaičiau ir apsiverkiau… 🙂 Trumpas straipsnis, bet labai šiltas ir jaukus. Taipr ir norisi greičiau sulaukt tų Kalėdų, ypač kai esi toli toli toli nuo namų… O dar tos vaikiškos kojinytės, galutinai pribaigė mane. :))
  Nerealiai gražu. Visiems šiltų, gražių ir ramių Kalėdų. 🙂

 5. Lina parašė:

  Labai ačiū už šaunius patarimus. Beja advento vainiką, kabinamą ant durų labai lengvai galima pasidaryti pačioms. Aš sulenkiu vielą į apskritimą ir storai apipinu eglės šakomis, tada papuošiu ir tikrai labai gražiai atrodo.

 6. Laura parašė:

  Kaledos, kaip Vilma sako, tikrai kazkas jaukaus sirdyje, o ne tik data kalendoriuj. Vakar namus prikvepinau apelsinais, idejusi i orkaite zieveles ir jas pakaitinusi valanda ant minimumo. Dabar musu namai dar ir skaniai kvepia! Su sventem !!!

 7. JoRa parašė:

  Labai grazu! Gal kas zinote daugiau ‘receptu’ kaip naturaliai namus pakvepinti?

  • Laura parašė:

   Galima tiesiog ir prieskonius megstamiausius pakaitinti, ne tik zieveles. As zieveles sumaisau su cinamono lazdelem ir gvaizdikeliais. Ant eglutes darome cinamono ornamentus, kurie sumaisomi su mokykliniais baltais klijais, obuoliu tyre ir cinamonu (recepta galima rasti lengvai internete). Jie labai kvepia ir laikosi is metu i metus. Tikiuosi, kad si bei ta patariau…Sekmes kvepintis!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.