8241
Beatos virtuvė

Pagaliau pavasaris arba kaip suvaldyti save

(2)

Pagaliau pavasaris, o aš noriu tik dviejų dalykų – judėti ir rašyti.

Atsikėliau aš ryte ir vietoj to, kad gulėčiau, skaityčiau ar dar ką nors daryčiau, prisėdau prie kompuko ir taukšt. Koks malonumas, kaip džiaugsminga – dar fainiau, nei pusryčiai į lovą ar gera kava. Didžiausias malonumas man gyvenime yra tada, kai aš esu savo pačios direktorė. Jau seniai pastebėjau, kad man geriausiai rašosi ryte, kažkaip tada viskas einasi greitai ir gerai. Esu bandžiusi daug metodų, vienas iš jų ir geriausiai pasiteisinęs – atsikelti anksčiau už kitus ir padirbėti prie kompo.

Štai, pavyzdžiui, dabar pusė vaikų atsikėlę, dar yra ir miegančių. Vyras, aišku, visada miega, nes jau toks jo būdas, o aš, va, sėdau prie kompo ir rašau savo savaitinį blogo įrašą. Kai pagalvoji, na, kam man to reikia? Bet nėra nieko geriau, nei rėmai, į kuriuos save įsidedi. Ir tik nusipiešęs, nusibrėžęs ar nusikalęs sau gyvenime rėmus, gali tikėtis to pasiekimo malonumo. Vis tik didžiausias iššūkis gyvenime yra suvaldyti save.

Štai, pavyzdžiui, aš esu parašiusi aštuonias knygas – man net pačiai baisu nuo to skaičiaus. Aišku, aš esu visai ne Čekuolis ir mano knygos yra truputį kitaip rašomos nei jo knygos. Nors dabar ir esu truputį atkalus kažkokį ritmą ir supratimą,  vis tik aš ir bet koks kitas rašantis žmogus pasakytų, kad tik rašydamas gali parašyti. Ir nebus taip, kad eisi gatve ir trenks žaibas aka įkvėpimas, viską mesi ir atsisėdęs purpt ir parašysi. Oi, anaiptol, reikia tiesiog dirbti, kaip artojui, kaip grindų klojikui – lenta prie lentos… Taip ir su rašymu – puslapis prie puslapio. Ir vis tik, geriausias tam laikas man yra rytas.


Jei su darbais ir pareigomis dar sugebame kažkaip susitvarkyti, tai kaip daryti su sportu? Judėjimu? Yra žmonių, kurie yra, na, super geri šitame klausime.  Žinot, kas jiems geriausiai padeda? Ogi nustatytas ritmas, taip pat sumokėti pinigai ir atsakomybė prieš draugus. Kaip pavyzdį visada keliu savo sesę, kuri griežtai su savo draugėmis sportuoja pas kineziterapeutę belenkiek metų ir tris kartus per savaitę!  Tada dar nusipirko sporto sesijų su asmeniniu treneriu. Kitoje barikados pusėje esu aš, kur, tipo, turiu sporto salelę namuose ir vaikštau į mėgstamas pi pilates treniruotes, kuriose dabar jau du mėnesius nebuvau, nes LAIKO, MATAI, NERADAU. Tai ar jūs įsivaizduojat, kokia mano savijauta?? Labai bloga savo atžvilgiu, kad taip negaliu susikaupti. Siaubingai. Bet svarbiausia visada yra PRADĖTI.

Taigi, Velykoms pas mus buvo ėriukas ir penki tortai. Kai išvažiavo svečiai ir aš susitvarkiau virtuvę, tikrąja to žodžio prasme, paėmiau save už plaukų ir ištempiau pajudėt – padariau savarankiškai 40min pilates. Jausmas – FANTASTIŠKAS. Tai va, kaip matote, kai viskas atrodo yra lengva ir, oi, tik imk ir daryk, vis tik didžiausia kova ir darbas visada yra su SAVIMI.

O šiandien jau tikras pavasaris ir, tikiuosi, atsisveikinom su minusu ir sniegu ilgam. Mano šio pavasario sau iššūkiai ir norai yra judėti ir rašyti. Ne visada  lengvai pavyksta, reikia ir prisiversti. Todėl imu save ir treniruoju, nes tik mes pačios esame sunkiausiai pasiduodantis treniruotėms, bet kartu ir daugiausiai rezultatų galintis duoti asmuo. Va, čia jums ir mano antradienio mintys.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Aurelija parašė:

    Viskam, ką nori daryti papildomai, reikia save nuteikti, rasti dėl ko tą ar aną turi pradėti daryti, bet nors ir žinai, kad du litrai vandens per dieną gerai ir tavo oda iškart pradės švytėti, nagai blizgėti, raukšlės išsilygins ir saldūmynų mažiau norėsi, kaip įspirti sau į minkštąją ir tuos du litrus vandens išgerti? Nors porą puodelių per dieną, kad nuo kažko pradėti… Tiesiog įsipilti vandens ir atsigerti – pamirštu. Pasidėti ąsoti su vandeniu matomoj vietoj – ai. Buvau pradėjus net žymėtis lentoje, kurią dieną, kiek vandens išgeriu. Po mėnesio mečiau tą reikalą… O juk žinau, kad reikia. Bet gal per mažai noriu? Nes kai tikrai labai nori, tai imi ir darai ir nėra tada jokių ai, pamiršau, tyngiu, nėra kada. Hmm, reikia labiau panorėti :)! Bandysiu :).

  2. Jolita parašė:

    Per vakarą su drauge 3 buteliai šampano – bedaug, o va 2 l vandens per visą dieną – beveik neįmanoma

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.