8241
Beatos virtuvė

Pačios linksmiausios šventės – Žemaitijoje!

(0)

Aš tik filmuodama savo laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ sužinojau, kad kai švenčiame Užgavėnes, daromės kaukes ir persirengėlius visokiais gardumynais vaišiname, tai tuo pačiu turėtume žemaičiams padėkoti. Pasirodo, jie visą likusią Lietuvą šių iš Vakarų Europos atėjusių tradicijų išmokė ir todėl dabar taip linksmai žiemą išvarom, Morę degindami ir blynus valgydami. Beje, žemaičiai per Užgavėnes ne blynams geriausią stalo vietą skiria, bet tradiciniam šių kraštų šiupiniui su įsmeigtomis virtomis kiaulių uodegomis… Ragavau pirmąsyk – labai sotu ir gardu.

Zemaitija_kaukius muziejus_keliauk ir ragauk_siupinys

Aš, beje, namuose turiu kelias kaukes iš skirtingų pasaulio kampelių, man jos labai patinka. Tai suprantama, kad negalėjau neužeiti ir į Platelių dvaro sodyboje esantį vienintelį tokį Lietuvoje Užgavėnių kaukių muziejų. Tikrai verta, – daugybė gražių, linksmų kaukių, o ji norėsit, amatų centre vietiniai jus išmokys patį kaukę pasidaryt. Aš, žinoma, irgi pabandžiau…

Zemaitija_kaukius muziejus_keliauk ir ragauk

keliaukirragauk 72

Beragaudama šiupinio sužinojau, kad vos už dviejų kilometrų, prie Platelių ežero kranto švenčiamas tikras tradicinis žemaitiškas mergvakaris! Truputį lijo, bet aš tai žinau, kad nėra blogo oro ir su savo šunim per lietų mėgstu pasivaikščioti, ir čia labai apsidžiaugiau, kai vietiniai man parodė palei ežerą nutiestą dviračių taką. Juo tik viens du ir pasiekiau Beržorą ir mervakarį. Pasirodo, žemaitės mergvakarį vadindavusios pintuvėmis – mat ne tik šoko, dainavo, bet ir vainikus iš žolynų pynė ir, žinoma, būrėsi…

Zemaitija_mergvakaris_keliauk ir ragauk

Zemaitija_mergvakaris_keliauk ir ragauk

Zemaitija_mergvakaris_keliauk ir ragauk_Beata

Na, o tada jau atėjo eilė Plungei! Čia gyvena nuostabus žemaitis (pastebėjot?? žemaičiai visi labai smagūs…), mano bičiulis, vestuvių dainininkas Donatas Čižauskas. Jis mane ne sykį kvietė atvažiuoti, paragauti jo gaminamos tradicinės žemaičių sriubos  – cibulynės. Bet žinote, aš nesu didelė svogūnų gerbėja, tiesą sakant, visai jų nevalgau, todėl truputį atidėliojau šią degustaciją. Ir visai be reikalo! Cibulynę darėme plauste, Babrungo tvenkinyje ir aš, Donato įkalbėta, visgi paragavau, o tada jau tik valgiau ir valgiau, šiltomis virtomis su lupena bulvėmis užkasdama… Jei ir jūs Užgavėnėms, šiupiniui ir šventėms neabejingi, įsijunkit savo TV šeštadienį, 18.30 val. per BTV mano laida.

Donatas_Beata_keliauk ir ragauk_cibulyne

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.