8241
Beatos virtuvė

Naktinė Aukštaitija: ateiviai, žuvys ir Merūnas

(0)

Kai galvojom, kur dar su mano laida „Keliauk ir ragauk.Lietuva“ nukeliauti galėtume, staiga šovė mintis, kad dieną keliauti yra tarsi ir įprasta, o kas, jei atrastume naktines keliones? Idėja buvo gera ir gaji, greitai „aplipo“ pasiūlymais, ką gi įdomaus galima atrasti naktinėje Aukštaitijoje. Tada liko tik paskambinti Merūnui (buvau girdėjusi, kad jis puikus žvejys) ir susitarti, kad pamokys mane žvejoti naktį. Merūnas papasakojo, kad jo bočiai buvo užkietėję žvejybos fanai, senelis sukūrė žvejybos kalendorių ir visus močiutės sidabrinius šaukštus išlydė blizgėms. Tai va, Aukštaitijoje susipažinome su žymiausiu Molėtų žveju Sigitu Lukšta, ir ragavome… na, net nedrąsu pasakyti, bet žuvų pašaro. Žinokit, skanus!

Keliauk&Ragauk-29

Keliauk&Ragauk-27

Nemanykit, kad naktinės kelionės tik žvejams. Štai, Lietuvos etnokosmologijos muziejus laukia dangaus kūnų stebėtojų ir sutemus, ir net žiemą. Lankiausi čia su savo vyru Tomu bei vaikais Jurgiu ir Izabele. Pamatėme mėnulio kraterius, tikrų tikriausią ateivį ir sužinojome, ką valgo kosmonautai.

Keliauk&Ragauk-4

Buvau ir Mindūnų ežerų žvejybos muziejuje. Čia įrengta senovinė rūkykla, kurioje turistams ruošiami aukštaitiški delikatesai. Tai ir mus vaišino seliavomis, ir aš tikrai gardžių rūkytos žuvies salotų pasiūliau.

Keliauk&Ragauk-134

Keliauk&Ragauk-125

Ši BTV eteryje pasirodysianti laida yra septintasis „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ dešimties laidų ciklo epizodas. Kartu su Valstybiniu turizmo departamentu kuriamo projekto autoriai pateiks patrauklų kelionės po Lietuvą maršrutą ir patvirtins, kad išvykoms nėra blogo oro. Su skirtingų kraštų tradiciniais patiekalais supažindins naująją TV laidą kartu su Beata kurianti etnografė, kulinarinio paveldo ekspertė Nijole Marcinkevičienė. TV laida „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ rodoma kiekvieną šeštadienį 18.30 val. per BTV.

Laidos anonsas yra štai čia, lnkgo svetainėje.

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.