8241
Beatos virtuvė

Metai geresni, kai užrašyti

(10)

Kokie metai!!!!!!!! Dar vieni puikūs metai. Visus metus mane lydėjo užrašų knygelė–planuotė, kuri debiutavo praėjusiais metais. Aš atsimenu, kaip dar tada Londone gavau atsiųstą užrašų knygą – dar vieną įgyvendintą svajonę ir idėją, tapusią fiziniu objektu, o ne tik kažkuo mano mintyse. Atsimenu, kaip tada su ja fotkinausi (ir dabar turiu tą patį šaliką, ir manau, jį turėsiu dar ilgai). Kaip džiaugiausi, kokia graži, kokios elegantiškos ir nuotaiką įkvepiančios nuotraukos. Tiesa, tada iš karto krito į akis, kad tikrai rimta knyga išėjo, tokia uch kokia, kaip rimta klėtis, kur daug kas telpa. Bet svarbiausia, kad graži idėja buvo įgyvendinta.

Šių metų kalendorius gimė kelionėje, o mane įkvėpęs žmogus yra Virginija Kochanskytė, UNICEF gerosios valios ambasadorė, su ja kartu važiavome į Tanzaniją… Pažintis su Virginija man kaip užuolaidą praskleidė – tai, ką buvau pamiršus ar kuo net nebuvau domėjusis visus savo grožiu. Poezija! Kada paskutinį kartą??? Kada? Ar yra dar laiko prisėsti su tomeliu? Lenkiu galvą prieš jus, kurios randate tam laiko, kurios turi savo mieliausius poezijos rinkinius, bet neatsimenu, kad koks poezijos tomelis butų bestselerių viršūnėse, tuo tarpu tie keisti pilki atspalviai…

Poezijoje atspalvių nesuskaičiuojama gausybė. Poezija yra širdies kalba, joje kalba tai, ką jokia proga niekada nepasakytų, nes kartais taip sunku sudėti į žodžius tai, ką jauti.

Beatos planuote

Tai va, dardėjome vienoje mūsų kelionėje Tanzanijoje purvo keliais ir man atėjo supratimas, kas ir kaip. Tegul poezijos būna daugiau ir kasdieniame gyvenime. Ne, nėra tai kažkokia revoliucija, tiesiog lengvas prisilietimas… Taigi, va ir ėmiausi. Kai grįžau, Virginijos prašiau rekomendacijų. Klasikus žinome, bet poezija gyvena tarp mūsų, jaunų moterų, tai ir poetės – jaunos ir šiuolaikinės. Knygelėje puslapius dalinasi dviejų jaunų ir jau premijų gavusių poečių eilės – Ramunės Brundzaitės ir Indrės Valantinaitės, kurias taip pat nebuvo lengva atsirinkti iš gausaus jų būrio. Bet išrinkome, sakykim, moteriškiausias.

Knygelė, kaip visada, papuošta nuostabiausiomis Juditos nuotraukomis. Mintis: poezija ir laikas sau – jis gali būti ir arbatos puodelyje, todėl arbata, arbatžolės ir puodeliai yra leitmotyvas, o karts nuo karto surasite ir eilėraštį.

arbata

Planuokite, rašykite, svajokite, nieko nepamirškite. Visada būkite ten, kur norite būti. Atsipūskite, pabūkite kitur su poezija, ar net ašarą galite išspausti. Tik gerumo, ir tyrumo.

Beatos darbo knyga

Tai va, tokia ji yra. Nuostabi, ir be jokių pasipuikavimų – gražiausia, poetiškiausia kitų metų planuotė Lietuvoje. Kas parodys man gražesnę??? (Tikrai tirai, tegul pasigyrimas nebūna tuščias, aš tikrai manau, kad mūsų planuotė yra pati pati nuostabiausia, jei manote kitaip, arba turite ką parodyti ir kuo pakonkuruoti, sakykite, nes aš taip pat labai noriu žinoti ir pamatyti.)

Be to, kad labai graži, knygelė dar ir be galo maloni – glotnus ir rašyti malonus popierius, minkštas, švelnus viršelis. Ji mažesnė ir plonesnė nei praėjusiųjų metų solidžioji (mokomės), su tekstilne juostele, vadinama lesė, pažymėti dienos puslapiui ir gumele, kuri padės suturėti visas knygelėje saugomas paslaptis.

O dabar imkite ir gyvenkite…Planuotė, žinoma, jau įkelta Bronelės prižiūrimoje mano el. parduotuvėje ir jau važiuoja ir į knygynus bei didžiųjų maisto parduotuvių knygų skyrius.

Gruodžio 5 dieną ypatingoje vietoje skaitysime poeziją ir skanausime…Bet apie tai dar parašysiu.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (10)
Komentarai
 1. Živilė parašė:

  Šios nemačiau, bet jau labai „knieti“ pačiupinėti ir pasižiūrėti 🙂
  Nors jau turiu pasiruošus „nieko rimto“ kasdienių ir šventinių įrašų knygelę 2014 🙂 bet gal dar persigalvosiu!
  http://www.niekorimto.lt/darbo-knygos/2014-metu-kasdieniu-ir-sventiniu-irasu-knyga_1559

 2. Vida parašė:

  …labai gaila, kad tokie „prisilietimo“ pristatymai su arbatėle ir eilių skaitymu, o gal ir deklamavimu gyvai iš atminties yra prieinami tikkkk… vilnietėms…
  yra, Beata, ir provincijoj 🙂 moterų, kurioms tai siekiamybė…ir labai norėtųsi pamatyt ir įsigyt Tavo sukurtą planuotę, bet,,,,,,,,

 3. Danutė parašė:

  Jaučiuosi nerealiai atsilikus niekad neesu mačius tokių unikalių planuočių 😮 Būtinai paieškosiu kur tokią galiu įsigyti ir nusipirksiu. Beata gal galėtum pasakyti kur tavo knygelę–planuotę yra (bus) platinama?

 4. Beata Nicholson parašė:

  Oi, kaip ačiū už gražius žodžius. Ši planuotė tikrai keliaus į knygyną Londone „Knygnešys“, be to, viską ir visokį užsienį siunčia ir Bronelė iš mano el. parduotuvės, o Lietuvoje – planuotė jau keliauja į knygynus ir maisto prekių parduotuvių knygų skyrius. Klauskite ir prašykite. Ačiūūū

 5. Rasa parašė:

  Labai dailute ir simpatiska knygute planuote 🙂 Reiks Kaledu Senio paprasyti, kad tokia atanestu – kartu su sieniniu kalendoriumi:) Oi, kaip bus miela i jas rasyti….:)

 6. Ingrida parašė:

  Jau laukiu knygyne ir pirksiu

 7. Alvilė parašė:

  Pagaliau aš ją turiu! Žiūrėjau, žiūrėjau į nuotraukas, o šiandien nudrožiau į knygyną ir pasidovanojau 🙂 Nors darbo kalendorius naudoju daug metų, niekada nieko panašaus nesu turėjusi! Tokio žavaus, švelnaus ir, panašu, kad labai patogaus! Regis, metai su tokia gražia kasdiene knyga tikrai bus geresni!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.