8241
Beatos virtuvė

Los Angeles calling arba Lietuva saulėtoje pakrantėje

(4)

Pasakoju Tomui apie savo dienotvarkę ir įvykius, tai jis sako, – „džiaukis, kad nesi pop star, bo tada tavo gyvenimas būtų toks kiekvieną dieną“. O jei iš tiesų, tai įdomiausias man yra jausmas, kad aš esu kaip savo kieme, nors ir esu kitoje pasaulio pusėje, nei Lietuva. Bet štai – op, ir sutinku savo giminaitį, kurio kelerius metus nesutikau Vilniuje,  tada sutinku mamos buvusios kolegės dukrą ir sūnų, dar sutinku vieno Lietuvos kurorto merą ir smagiai leidžiu laiką su savo mokyklos laikų drauge, – ir viskas vyksta lietuviškai, praktiškai – trispalvės fone, ir dar visą laiką galvoje skamba kepurinė.

Beatos virtuve_Los Angelo lietuviu dienos

Beatos virtuve_Los Angelo lietuviu dienos

Los Angelo lietuvių dienos, į kurias važiavau Lietuvos konsulo Dariaus Gaidžio kvietimu, yra šis tas! Anot organizatorių ir vietinių lietuvių, – didžiausia šventė Vakarų pakrantėje, sutraukianti ženkliausias minias lietuvių. Na, o aš ten atsidūriau, nes vežiau pristatyti savo naująją gražiąją knygą anglų kalba apie Lietuvą – „Taste Lithuania“.

Beatos virtuve_Niujorkas_taste Lithuania

Galėčiau dar ir apie Niujorką bei Vašingtoną pridėti pasakojimus, tai tik paminėsiu, kad Niujorke su Odeta pabėgiojome per Bruklino tiltą, lietui lyjant… Su draugų šeima ir su Lietuvos konsulu Niujorke.  O tada keliavom į Los Angelą.

Beatos virtuve_begimas_Niujorkas

Ankstus skrydis iš Niujorko į LA, trunka 6 valandas. Jei imtum tokio ilgumo skrydį iš Lietuvos, patektum į Dubajų. O čia tik perskrendi į kitą tos pačios šalies pakrantę. LA šviečia saule ir palmėmis. Važiuojame į Lietuvos Garbės konsulės Daivos Navarette – Čekanauskas (nuotraukoje stovime šalia) sesers Vidos (nuotraukoje pačiame viduryje) namus, čia darysime medaus tortą.

Beatos virtuve_amerika

Daivos Navarette ir Mariaus Markevičiaus, (Amerikos lietuvis, filmo „The Other dream team“, autorius) bendras tikslas – suvienyti lietuvius, kuriančius užsienyje. Todėl jie įkūrė tokią organizaciją – Lithuanian World Arts Council. Man labai patinka ši idėja, jai paremti ir buvo sukviesta bendruomenė, ir padarėme labai smagų vakarą, kur aš pamokiau, kaip gaminti medaus tortą.

Beatos virtuve_amerika

Beatos virtuve_amerika

Beatos virtuve_amerika

Tiesa, prieš tai mes ir medaus tortų, ir žagarėlių dar su Odeta iškepėme. Užkandžiai, vakarienė, pokalbiai… Smagu, kai Amerikoje kai kurie žmonės turi tokius didelius namus, kokius turi Vida ir Arūnas. Jie superaukšti ir gražūs žmonės: Arūnas – Australijos lietuvis, Vida – LA lietuvė, gyvena Santa Monikoje.

Beatos virtuve_Los Angelo lietuviu dienos

Lietuvių dienos šeštadienį prasidėjo pažintimi su Ruta Lee. Va čia tai pamačiau, kas yra tikra ŽVAIGŽDĖ. Ji tiesiog valdo minią ir visus! Buvo labaI smagu su ja susipažinti. Padovanojau savo knygą. Tikrai įspūdinga moteris. Ir kažkaip, kadangi tiek ryškiai pasidažiusi, galvoji, kad ji yra vyresnė, nei yra iš tiesų. Bet energinga ir žvali, ir dar kalbą atidarymui rėžė.

Beatos virtuve_amerika_ruta lee

O šiaip tai, 30 laipsnių karštyje jaunimas su tautiniais kostiumais atrodė kaip tikri didvyriai, bet kaip gražu!!!!

Beatos virtuve_amerika

Man vis dar sukasi galva, bet jau greitai grįžtu namo… Kalifornijoje labai gerai, bet namuose geriausia. O kaip Lietuvą mylėti – mokausi ir mokausi iš Amerikos lietuvių, pas visus namuose tautinių motyvų paveikslai, įrėmintos juostos ir rūpintojėliai, visos moterys su gražiausiais gintariniais papuošalais ir apyrankėmis. Aš, tuo tarpu, neturiu nė vieno… Viskas, Kalėdoms noriu gintarinių papuošalų …

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Milda parašė:

    Jetus Beata, kaip įdomu visą tai skaityti!!!! Ir kaip šaunu jausti tą tikrą lietuviškumo dvasią užsienyje 🙂 Labai labai labai džiaugiamės dėl Jūsų 🙂 Linkėjimai iš Airijos 🙂

  2. Ina parašė:

    Norejau paklausti Beatos kur Los Andzele galima butu isigyti knyga Taste Lithuania?

  3. Antanina parašė:

    Miela,Beata,jus labia graziomis spalvomis nupiesete lietuviskus amerikionus.Argi nezinojote,kad Lietuva mes mylim tik is toil,as ,gyvendama Lietuvoje irgi nesipuosiau gintariniais karoliais,o cia labia didziuojuosi tuo ir bandau buti ,,patrijote“…juk Lietuvoje nesukausi gatvej,,as lietuvis,as uz geresni gyvenima Lietuvoje,o cia vaidinu,kad man labia rupi Lietuvos reikalai,o kuo prie to prisidedu?JUk dabar jau laisva Lietuva.Tai va…

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.