8241
Beatos virtuvė

Plovas Bobų krante arba superkelionė į Dzūkiją

(2)

„Tai prašom, medus yra medyje, ten, kur bitės skraidžioja, reikia inkopc ir paimc medus. Jaunavedžiams ir visiems pamoka, kaip reikia medų kopinėt“ – su virve ir geiniu rankose pasitiko mane ir TV laidos „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ filmavimo komandą Dzūkijos bitininkai. Žinokite, rimtas sportas yra tas dzūkiškas alpinizmas, ir kai aplinkui zyzia, rodos, net pats oras, tai medaus norisi kiek mažiau. Na, bet dzūkai drąsūs, ir mane drąsino, tai pabandžiau „kopci medin“…

keliauk ir ragauk_Dzukija

Ir šiaip tai turbūt ekstremaliausia kol kas nufilmuota mano laida, nes į Dzūkiją skridau oro balionu! Truputį bijojau, bet mano bičiulis, žurnalistas ir karšto oro baliono pilotas Giedrius Leškevičius sakė, kad tai saugiausia oro transporto priemonė ir nėr čia ko bijot. Ir dar gitarą išsitraukė kilometro aukštyje ir padainavo. O kad žinotumėt, kokia mūsų žemė graži iš paukščio skrydžio…..

IMG_3464

Jau po drevinės bitininkystės muziejaus, mano bičiulis, tautodailininkas ir gidas Algis pakvietė į gimtąjį kaimą, kur kartu su žmona Vitalija ir dukrele gyvena. Čia jis man papasakojo, kaip reik „grybauc“, aš gera studentė, iškart po jo pamokymų radau baravyką!! Ta proga apžiūrėjome grybų bunkerį, kur dzūkai grybus džiovina, o Vitalija mane pamokė gaminti virtų bulvių vyniotinį su džiovintais grybais. LABAI skanu.

keliauk ir ragauk_Dzukija

Manot, pavalgėm ir namo važiavom? Tikrai ne, dar užsukau į didžiausią Lietuvos kaimą – Marcinkonis. Čia Lankytojų centre sužinojau apie Zackagirio pažintinį taką, o beieškodama gido pakliuvau į Marcinkonių etnografinio ansamblio rankas. Tai ir pašokau, ir padainavau, ir prijuostę pasimatavau. Ar galite patikėti, kai kurie ansambliečiai šiame kolektyve daugiau kaip 40 metų!!..

dzukijoslaida 36

dzukijoslaida 24O tada – po Zackagirio tako įdomybes ėjau su gidu Jonu Bajoriūnu, ir kopas atradau kaip Nidoje, ir aukštapelkėje pasivaikščiojau, jos vardas, žinokite, „Meškos šikna“… Dar buvo daug skanių reikalų ir įdomių nuotykių, viską pamatysite jau šeštadienį,  18.30 val. per BTV.

keliauk ir ragauk_Dzukija_Beata

Laidos anonso nuoroda štai čia – http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/anonsai/ziurek-keliauk-ir-ragauk

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Marte parašė:

    O tai kur receptas, taip suintrigavo o jo ner

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.