Aš prieš dvi dienas  turėjau svečių, labai mėgstu kai ateina pas mane svečiai, nedaug jų buvo visai. Pora draugių, bet maloniai pabuvom paplepėjom,  skaniai pavalgėm ….na ir ką jūs sau galvojate, vakaro pabaigoje, mano draugės paaukojo  pinigų Kviečių į Svečius iniciatyvai. Dabar neslėpsiu ir pasakysiu atvirai, prašyti pinigų nėra pats maloniausias dalykas, juolab, kad jei pasikvieti į svečius žmones, tai kvieti juos nes tau jie patinka su jais nori leisti laiką ir dalintis, ir tikrai neverti savo draugų susimokėti vakaro pabaigoje, bet čia viskas kitaip ir jei aš bailių bailė galių, tai vadinasi gali visi……Bet man nereikėjo prašyti, nes pasakiau jau kviesdama, kad  prisidedam prie Kviečiu į svečius. Bet kiekvienas kuris paaukoja ir tam skiria nors litą, turi žinoti, kur tas litas eis ir ką jis veiks ir kaip tarnaus žmonėms…Taigi paprašiau Deimantės, kad ji plačiau papasakotų, kur bus išleistos jūsų surinktos lėšos ir kokios jos yra svarbios.

Deimantė Žebrauskaitė, Maisto banko direktorė, www.moteris.lt nuotrauka

Kam „Maisto bankas“ naudoja Jūsų finansinę paramą?

Dažnai sulaukiame klausimų, ar „Maisto bankui“ reikalinga finansinė paramą, jei mes gauname ir daliname maistą. Žmonės teiraujasi, kaip mums pavyksta už 10 Jūsų paaukotų litų keturių asmenų šeimą išmaitinti net penkias dienas. Juos stebina, kad kiekvienas „Maisto bankui“ paaukotas litas pavirsta 14 Lt vertės parama maistu tiems, kam sunku sudurti galą su galu.

Pirmiausiai pabrėžkime, kad „Maisto banko” kovoja su skurdu stengdamasis mažinti maisto švaistymą. Kasdien “Maisto banko” darbuotojai ir savanoriai bendrauja su maisto gamintojais ir prekybininkais siekdami, kad kuo daugiau tinkamo vartoti, bet netinkamo parduoti maisto būtų ne sunaikinama, o perduodama ant nepasiturinčiųjų stalo.

Kiekviena nauja įmonė, nusprendusi nebenaikinti maisto, svariai prisideda prie kovos su skurdu, nes nepatirdama didelių kaštų atiduoda vargingųjų maitinimui dešimtis, šimtus ir net tūkstančius tonų tinkamo vartoti maisto.

Kai “Maisto banko” darbuotojams pavyksta įtikinti gamintoją ar prekybininką maisto nebenaikinti, tada prasideda paramos maistu organizavimo rutina. Reikia profesionaliai vesti apskaitą, deklaruoti gautą ir išdalintą paramą Valstybinei mokesčių inspekcijai, paramos davėjui rengti ataskaitas apie jo suteiktos paramos maistu panaudojimą. Žodžiu, tai nemažas darbas.

„Maisto banko” „popierius“ tvarko keli profesionalūs darbuotojai  (finansininkas, paramos koordinatoriai) ir būrys jiems talkinančių savanorių. „Maisto banko” padalinių veiklą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje  koordinuoja keturi darbuotojai – kukliems jų atlyginimams irgi reikalinga Jūsų finansinė parama. Kas mėnesį vienam darbuotojui „į rankas” sumokant kiek daugiau nei 1000 Lt, jis sugeneruoja 50 tonų 200 000 litų vertės maisto. Tiek maisto leidžia nepasiturinčiuosius pamaitinti 125 000 kartų! Taigi, tai labai efektyvus būdas panaudoti kiekvieną Jūsų paramai skiriamą litą.

31 mieste „Maisto banko“ sandėliuose ir maisto dalijimo punktuose kasdienius darbus padeda nuveikti virš šimto savanorių. „Maisto banko“ sandėliuose didžiuosiuose miestuose dirba penki samdomi vairuotojai- sandėlininkai. Jie užtikrina, kad parama maistu iš rėmėjų būtų surenkama operatyviai ir laiku. Kas rytą „Maisto banko“ automobiliai važiuoja į 98 prekybos tinklo „IKI“ parduotuves ir surenka paskutinės dienos galiojimo maistą, kurį dar iki pietų išdaliname nepasiturintiems ir juos globojančioms socialinėms organizacijoms.

Vien kurui vežant maistą į dalinimo punktus pernai išleidome 56 000 Lt. Mums labai reikalinga Jūsų parama degalų įsigijimui, nenaujų automobilių priežiūrai ir remontui, privalomam draudimui.

***

Taigi, atsakymas į Jūsų klausimą „Kur „Maisto bankas” naudos paaukotas lėšas?“ yra paprastas – jos bus naudojamos paramos maistu organizavimui nepasiturintiems. Lėšos organizuojant paramą maistu reikalingos transportavimui (kurui, mašinų priežiūrai, vairuotojų atlyginimams), sandėliavimui (nuomai, komunalinėms paslaugoms), ryšiams ir administravimui (važtaraščių ir ataskaitų rengimui, apskaitai, paramos paieškai).

Maisto nepasiturintiems remti „Maisto bankas“ niekada neperka, bet kreipiasi į verslo įmones, kad šios nenaikintų maisto, arba kviečia visuomenę paaukoti. Jūsų finansinė parama leidžia mums vargingai gyvenantiems žmonėms patiekti dešimt kartų daugiau maisto, nei galėtumėte nupirkti parduotuvėje.

Na, o jei dar paklaustumėte – kas yra tie, kuriems Jūs padėsite paremdami „Maisto banką“, ar tikrai parama maistu yra reikalinga – atsakysiu pateikdama pavyzdį. Neseniai „Maisto banko“ pašto dėžutėje radome keturių vaikų mamos klaipėdietės Linos Petrikienės laišką. Ji rašo, kad „Maisto banko“ paramos dėka jos šeima galėjo paragauti maisto produktų, kuriuos matydavo parduotuvėje, bet niekada negalėdavo įsigyti. Svarbiausia, rašo Lina, kad gaudama paramą maistu ji sutaupo pinigų vaikų rūbams ir avalynei. Sumažėjus šeimos išlaidoms maistui, ji galėjo nupirkti šiemet gimnaziją baigusiam sūnui išleistuvių kostiumą ir batus.

 (www.thesign.lt nuotrauka)

Komentarai
  1. Negaliu atgauti pasitikejimo maisto banku :(. Visada stengdavausi padeti ir pasidalinti tuo ka turiu, bet kaip liudna pasidare kai pamaciau, kad tuos maisto davinius gauna daug uz mane turtingesni zmones ir maitina savo sunis, tai taip liudna pasidare :(.Tad dabar neaukoju, nors noreciau padeti zmonems kuriems sunku, bet tik tiems kuriems TIKRAI reikalinga pagalba, o ne tiems, kurie tik deklaruoja esantys neturtingi. Liudna :'(

  2. Kritiniu laikotarpiu maisto bankas išties atlieka nuostabią misiją. Tačiau manau turėtų būti kažkoks limitas, kiek laiko galima padėti vienam žmogui – juk pripratęs prie gero – pats savimi nebemokės pasirūpinti, visai kaip prijaukintas laukinis žvėris.

  3. O man nekyla ranka aukoti maisto bankui, nes dirbu netoli jų vieno sandėlio, ir tiesą sakant kai matau su kokiom mašinėlėm atvažiuoja žmonės to maisto pasiimti, arba kaip apsirengę ateina tie „nepasiturintys” (kartais palieka mašiną kitoje aikštelėje, nemanau kad troleibusu važiuoja), tai žinokit galiu pasakyt kad man labiau reikia to Maisto kurį žmonės aukoja nei tiems kuris jis atiduodamas… Arba kai ateina snickers šokoladuką valgydamas 150kg „berniukas” ir prisikrovęs maišelį bandelių išeina tai irgi kažkaip tikrai galiu pasakyt – neturiu ką gero pasakyti apie tokią organizaciją.

Rašyti komentarą