8241
Beatos virtuvė

Kalėdines dovanas ruoškime patys. Kas ir kaip sekmadienio laidoje.

(7)

Norisi, kad Kalėdų laukimas būtų ramesnis, atidesnis. Iš anksto nusiteikiu, kad jau šiemet tai švenčių lauksiu kitaip nei praėjusiais metais ir nepasiduosiu šitam šurmuliui. O dovanas jau tikrai suplanuosiu ir užsirašysiu labai iš anksto, kad vėliau galvos nepamesčiau po parduotuves lakstydama.

Žinau, kad tokį prieššventinį jaudulį ir net šiokį tokį įsitempimą ne aš viena išgyvenu. Ir mano draugės, vienos džiaugiasi dovanas suskaičiavę ir parūpinę jau spalio mėnesį, kitos teisinasi, kad jau niekaip negali visų giminių neapdovanoti, nes jau tokios gilios šeimos tradicijos, o be to ir labai malonios ir kaip jas nutrauksi. Bet prisipažįsta, kad oi paskauda galvelę kol prie visų vardų pliusus sudeda.

Tad mano pasiūlymas – imti ir pradėti. Nuo šių švenčių ir nuo savęs. O kaip ir nuo ko parodysiu šio sekmadienio laidoje, kurioje šurmuliuos ne dovanų ieškotojų minia, o namuose ir savo rankomis paruošiamos dovanos ir jų idėjos.

Tikrai nereikia net aiškinti, kad pačių pagamintų dovanų vertė ir misija visai kitokia. Jos neša žinią, dovanotojo dėmesį ir geriausias emocijas, kurias patys joms ir suteikiate gaminimo metu. Be to valgomos dovanos yra populiarumo viršunėje ir tinka visiems, nereikia įveikintėti tų daugiasluoksnių dovanų išrinkimo rebusų – koks kremas tinka tetai, o kokia segė pradžiugintų draugę.

sausainiai stiklainyje

Kalėdinių dovanų laidai ruošėmės ypatingai. Išpuošėmė namus ir apie tai galėčiau paruošti atskirą įrašą. Tai įtraukiantis  kūrybinis procesas ir teikiantis pasigėrėjimą begalinį. Tokioje aplinkoje, židiniui spragsint ir dovanų idėjos vyniojosi kaip iš rago ir į laidą sugulė.

Kaledines dovanos

Būtinai žiūrėkite šį sekmadienį ir pamatysite kaip sutalpinti dvi skardas gardžiausių sausainių stiklainiuose, o florentinams įkvėpti kokosinės nuotaikos ar kuo benustebinti tikrus gurmanus.

figos šokolade

Į laidą mielai sutiko užsukti ir Laura, kuri parodys kaip supakuoti dovanas naudojant paprastus namuose ar lauke randamus dalykus: sviestinį popierių, konkorėžius, eglišakius. Lauros rankose visos supakuotos dovanos tiesiog uždainuodavo. Tas paprastumas stveria už širdies. Būtinai pažiūrėkite ir jus įkvėps, idėjų pametės. Pamatysite, kad visai nebūtina išlaidauti blizgiems popieriams ar pirkti gana brangius šiuo metu dovanų maišelius. Jie bedvasiai.

Dovanų pakuotės

 

Na ir žinoma, laidos kulminacija ir didelis įvykis buvo meduolinio namelio kepimas. Tai dariau pirmą kartą savo gyvenimą, pamokyta Lisos, kuri yra tikra suomė ir pelnytai didžiuojasi namelių statymo išmanymu. Prisipažinsiu, baimės buvo, bet svarbiausia pradėti. Kelios sienos nuvirto, bet  iš anntro karto tvirčiau parastytos lipte prilipo. Vat Bronė idėjos paveikta, irgi tokį jau kepė ir sakė viskas ėjosi kaip patikimoje statybų aikštelėje. O jau vaikams džiaugsmo buvo tą namą puošti. Sunkiausia ir buvo – palaukti kol namas sustings.

meduolinis namelis

 

Kviečiu šį sekmadienį, 10 val būti kartu, laidą žiūrėti ir paskutinius taškus Kalėdinių dovanų pasiruošime sudėti. Juk tereikia pusvalandžiui užsidaryti virtuvėje, kad sukurtumėte dovanų džiaugsmą. O jei jau dabar norite stverti dovanas už ragų – prašom  arbata su prieskoniais – ar gi ne geriausia dovana?

arbata su prieskoniais

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (7)
Komentarai
 1. Viktorija parašė:

  Visai ne į temą, bet vaikai labai fainuoliai :))
  Kaip ir maniškiai visada dalyvauja procese :))

 2. Indre parašė:

  Sveiki,gal kas spejo uzsirasyti griliaziniu sausainiu stiklainyje recepta? 🙂

 3. Rimas parašė:

  Patiko naminio plastilino idėja 🙂 Reikės kada nors išbandyti, nes tas pirktinis, kiek žinau, tai kenksmingas yra. Tik namelio tas lipinimo glajus man nelabai patinka, nes su žaliais kiaušiniais. Gal galima kuo nors kitu pakeisti tą glajų?

 4. Raimonda parašė:

  fantastinis namuko receptas toks skanus ir baltymu papuosimas viskas super tik mes vietoj namelio eglute darem nes nameli jau pernai darem super aciu uz nuostabu ir skanu recepta super! taip ikvepe Jusu laida kad per si savaitgali viskas iskepta ir zaliuoja imbierine egle ant stalo ir kaledines puokstes puosia namus Linksmu Jums Sv.Kaledu!!

 5. Patricija parašė:

  Jau laikas ir šiemet galvoti apie dovanas, kai kurias idėjas jau „išsisaugojau“ galvoje, bet gal šiemet dar ir nauja laida bus tokia tema? 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.