8241
Beatos virtuvė

Kaip mes su Rafailu po Šiaurės Aukštaitiją keliavom…

(0)

„Pati paroda pasako, kad tuščia, užkalta, nėra, išrauta“, – apie Lietuvoje esančias žydų sinagogas sakė man nuostabaus balso operos solistas Rafailas Karpis. Filmuodami laidą „Keliauk ir ragauk.Lietuva“ mes su Rafailu leidomės į kelionę po Šiaurės Aukštaitiją. Sovietų okupacijos metais sandėliais ir sporto salėmis paversti mediniai Lietuvos žydų maldos namai iki šiol daug kur atlieka tokią pat paskirtį. Bet va, Joniškyje bendruomenės žmonės yra aktyvūs, ėmė ir atstatė sinagogų kompleksą. Baltoji ir Raudonoji sinagogos, nuostabios, o ypač, kai Rafailas giedojo žydišką giesmę, kuriai taip tiko sinagogų skliautai… Neslėpsiu, širdis virpėjo ir ašaros akyse kaupėsi, taip buvo liūdnai gražu.

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija_Karpis

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija_Karpis

Ką dar Aukštaitijoje mačiau? Išbandžiau žiemgaliečių XIX a. grūdų kuliamąją ir ragavau bravore vienintelių tokių visoje šalyje salyklo blynų. Gasčiūnų, tituluotų 2017 metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine, bendruomenės moterys vaišino kokiu šimtu bandelių ir atskleidė paslaptį, kad joks kepinys nebus skanus be paukštienos „taukiukų“.

Gasciunu bandele_Keliauk ir ragauk_Aukstaitija

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija

Ragavom ohohoho, kiek, tai gerai, kad su Rafailu dar ir pasportavom – šiaurietiškojo ėjimo lazdomis mojuodami žingsniavome ilgiausiu Lietuvoje per pelkes nutiestu mediniu taku, nuo kurio į visas puses matyti mažaaukštės pušaitės. Matėm ir vienintelį Joniškio rajone natūralų Miknaičių ežeras. Būtent jame susirenka kone tūkstančiai migruojančių laukinių žąsų.

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija_Karpis

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija

Keliauk ir ragauk_Aukstaitija

Štai čia laidos apie Aukštaitiją anonsas, nepraleiskite, jau šį šeštadienį, 18.30 val per BTV. O ankstesnis mano laidas galite pažiūrėti ir štai čia, lnkgo.

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014– 2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.