8241
Beatos virtuvė

Kaip grūdinasi Šefai

(0)

Nesitikėjau, bet, tiesą sakant, po dviejų dienų „Litexpo“ jaučiausi tiesiog išskalbta. Tikrai. Bet negalvokite, kad kokia nors blogąja prasme, iš tiesų, tai didelės žmonių sankaupos ir susitikimai man apsuka galvą, apsvaigina ir įkvepia energijos, tačau, o, vaikel, reikia tam sveikatos. Ne tik man vienai, bet ir visam būriui žmonių, dirbusiems ir organizavusiems visus konkursus, kurie per dvi dienas įvyko kasmetinėje Baltijos maisto ir gėrimų mugėje BAF bei sveikatingumo verslui skirtoje parodoje ketvirtadienį ir penktadienį.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVK), kurios nare jau esu ir net turiu vardinį švarką, jie yra būrelis nuosekliai ir atkakliai dirbančių žmonių. Jie dirba be biudžetų ir beveik tik iš pašaukimo.

Beatos virtuvė - Nacionalinė virtuvės šefų rinktinė

Aš labai palankiai vertinu konkursus, kaip sportininkams – varžybos, kaip pianistams – koncertai, taip šefams ir virtuvės žmonėms – tokie konkursai. Aišku, kiekviena vakarienė jų restorane yra naujas pasirodymas, bet vis tiek, konkursai yra gerai ir reikalingi, ir ypač -jaunimui. Taigi, trumpai – nes ilgai visus maistus apžiūrėti galite LRVVK feisbuko puslapyje, kur fotografas nesustodamas fotografavo, o Jūratė viską nuosekliai tas nuotraukas dėjo ir aprašinėjo.

Aš konkursą vedžiau su Stanislavu, jis nerealus, patyręs šefas ir linksmas labai, ir dar su ūsais! Pats sako esąs kuklus virėjas. Dabar dirba Kijeve.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Stanislovas

BAF’ e eksponuojasi maisto, o labiausiai tai restoranams skirta industrija, kitaip tariant, visokie apratai ir įranga restoranams. Pavyzdžiui, „Jurgis ir Drakonas“ kepė pizzą, nes demonstravo ne tik miltus, bet ir pečius, kurie labai jau gerai įkaista ir juos pardavinėja MBR įmonė.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Jurgis ir drakonas MBR

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Jurgis ir Drakonas MBR Marija

Daug gerų dalykų ir naujienų: pavyzdžiui, „Lemon Bar“ – ar girdėjote? Va, toks Laimonas turi įdomų barą, kuris atvažiuoja į jūsų šventę ir daro kokteilius, visokius sau. Va taip. Labai man patiko kokteilis, kai darysiu šventę – kviesiu.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Lemon Bar

Moliūgų uogienės ? Yra!

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF moliugu uogiene

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF moliugu uogiene

Ir naminiai ledinukai. Na, naminiai tai šiuo atveju, ta prasme, kad žmogaus rankų darbo gamybos, o ne iš fabriko, NICE

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF naminiai ledinukai

Ievos skanumynai! Man tiesiog atradimas, taip gražu ir skanu, ir dar linija kepinių be glitimo. Iš Gargždų Ievos skanėstai. Gargžduose geriausia vieta pirkti pyragus ir skanumynus.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF saldumynai be glitimo

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF saldumynai be glitimo

Arba dar, naujiena. Mūsų draugai – „ProBioSanus“. Dabar dar ir šampūną šunims pristatė!

Beatos virtuve - Litexpo BAF ProBioSanus sampunas sunims

O dabar prie Šefų. Ketvirtadienį triumfavo Klaipėda. Visi laimėjo iš Klaipėdos. Geriausia jaunųjų virėjų komanda iš Klaipėdos Turizmo mokyklos. Ir pirma vieta jų buvo ir geriausias Kalėdinis tortas – taip pat jų, tiksliau, visos trys prizinės vietos. Štai taip varo Klaipėda. Bravo!

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Klaipedos turizmo mokykla laimejo

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF

IMG_5453

Penktadienį kova dėl geriausio Lietuvos virėjo titulo. Net du virėjai gynė savo titulus. Justinas Misius iš „Sweet Root“. Ir Deivydas Praspaliauskas iš „1 Dublis”. Jau žinote, laimėjo Deivydas.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Deivydas Praspaliauskas geriausias virejas

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Deivydas Praspaliauskas

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Deivydas Praspaliauskas

Na, neslėpsiu, aš taip ir galvojau. Tiesiog, jis šiuo metu yra geriausias. Ir viskas. Taip kad greitai greitai rezervuokitės staliukus, gal dar spėsite šiais metais pakliūti, o gal ir ne, pas jį į „1 Dublį“. Desertas jo atrodė taip.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Deivydo Praspaliausko desertas

O Deivydo mokinys Evaldas, kuris yra iš Klaipėdos, jis laimėjo antrą vietą, antrą kartą iš eilės. Evaldas greitai, žinokite, bus mano laidoje ir pamokys ir mane, ir jus, kaip išrūkyti morkas ir išsivirti gerą vištienos sultinį, bei pasidaryti suktinuką. Tai čia viskas ateityje.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF Evaldas 1Dublis

Abi dienas konkursantus vertino patyrusi, bet smagi komisija. Šefai iš Prancūzijos, Rumunijos, Austrijos ir Latvijos. Ir tik negalvokite, kad kas nori, tas ten ir vertina – turi teisėjai žinoti taisykles ir būti dalyvavę tarptautiniuose konkursuose.

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF vertinimo komisija

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF

Ir dar buvo atėjęs Deividas – atradimas iš mano laidos Mažųjų virtuvės šefų rubrikos. Tai aš puoliau ir greitai supažindinau mažąjį Deividą su didžiuoju Deivydu. 

Beatos virtuve - Litexpo kulinarijos konkursai BAF mazasis virtuves sefas Deividas ir Deivydas Praspaliauskas

Konkurse buvo tik viena moteris – Dovilė. Gaila, neturiu nuotraukos su ja. Ji iš restorano „Sole Respublika“. Reikės ten nueiti. Oi, tiek daug tų restoranų ir naujų vietų, kaip čia spėti? Kaip visur pabūti?

Print Friendly, PDF & Email

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.