8241
Beatos virtuvė

Geriausi dalykai namie arba kaip pasigaminti Laimės burbulą

(13)

Štai prašau koliažas: čia tarp šių nuotraukų trys dienos. Pirmadienio vakare su pilvu (čia prieš išvykstant iš namų), o kita – ketvirtadienį apie pietus (kai grįžom namo).

Viena mano draugė iš Londono, kuri pati prieš porą mėnesių susilaukė pirmagimės, rašo: „oh, Beata, you must be in such a happy bubble“. Va, kaip pirštu į akį, happy bubble, kitaip to ir nepavadinsi. Viskas, ko žmonėms reikia yra kūdikiai ir laimės burbulai. Nes kūdikiai visiems primena apie tą laimės burbulą, kuriame gyveni, kai jie ateina. Net jei pats ir neturi kūdikio, ir neturėjai, vis tiek tas laimės burbulas tave paliečia, nes taip jau motina gamta yra surikiavusi. Jei motina gamta nebūtų sugalvojusi to laimės burbulo, tai žmonija jau senokai gal būtų išsibaigusi, ir ganytųsi dinozaurai, bei stūksotų ąžuolų girios neįžengiamos čia mūsų LT teritorijoje. Bet dabar yra taip, kad Gamta tau atsiunčia burbulą, kai tik susilauki kūdikio ar dviejų (arba daugiau).

Na, aišku, nebūna gi visko „už ačiū“. Tenka padirbėti šiek tiek, kad gautum tą prizą. Bet pati metamorfozė ir moters organizmo galimybės yra, kaip sakoma, kvapą atimančios. Vieną vakarą tu su pilvu ir nesvarbu, kad jau nebe pirmas pilvo gyventojas, vis tiek sunku įsivaizduoti, kaip ten susirango kaip sraigė tas kūdikis. Kaip jis ten telpa ir kaip paskui, kai jau jis čia , tu vėl plona… Ha ha ha ha. Tai va, noriu pasakyt, kad gyvenime ploniausia jaučiuosi būtent tada… O šiaip, niekada nesibaigianti diskusija, tai vaiko auginimo atostogos ar darbo stovykla. Manau, būna visaip, dabar man yra visiškos atostogos ir tiesiog techninė smegenų profilaktika. Vėl dėl to laimės debesies ir šiaip, tiesiog, pasidarai (nežinau, ar ilgam), bet labiau susikoncentravus, ramesnė, pvz., iš mano gyvenimo visai dingo beprasmis scrolinimas – dalykas, kuris suėsdavo belekiek laiko, emailų, feisbuko, ir t.t.. Noriai bendrauju su visais, bet kažkaip nebescrolinu, bet lygiai taip pat gyvenu „su ritmu“, ir svarbiausia – galiu niekur neit iš namų… Įdomu, kiek man tai tęsis. Taip pat labai pamėgau košę, oi, jau kai dėsiu dabar receptų, ha ha ha… Laukite.

Bet labiausiai tai norėčiau pasakyti, kad visi, kurie gąsdina (ypač vyresnioji karta), kad susilaukus kūdikio tai kankynė ir bemiegės naktys, ir skausmai, ir dar bala žino kas, tai aš noriu pasakyt jaunąjai kartai: viskas priklauso nuo nusiteikimo, bet kad jau gamta turi tau paruošusi laimės burbulą, tai reikia tik jį susirasti ir reikia jo tikėtis.

Tai va, aš dabar gyvenu savo ir mūsų sūnaus Harisono Tomo malonumui. Prisidėjau naujų knygų į Kindle skaityklę, pati rašau dienoraštį, nes nenoriu atprasti, jau buvau išėjus į lauką. Ha ha ha ha, ir turiu pasakyt kad pasiilgstu Londono, nes ten auginau savo pirmus du vaikus, tai ten jau trečią dieną eidavau visur. Na, turiu kur eiti ir čia Vilniuje, bet kažkaip dabar noras tik į kiemą ir šiaip namuose.

Dar, man rodos, svarbus labai dalykas yra kaip priima tą trečią vaiką kiti du vaikai, tai ką gi, nusidriekė namuose gyva eilė. Ir jei anksčiau (ir dabar vis dar) dažnesnės buvo diskusijos ir ginčai, kas sukraus ir iškraus indus iš indaplovės, tai dabar didžiausios diskusijos ir noras, ir džiaugsmas yra palaikyti Baby Harry… Nu tikrai. Tomas nešasi jį žiūrėt F1 (kas miega, kas žiūri), o man kažkaip su Izabele, atsimenu, buvo labai keista keltis naktį ir maitinti kūdikį. Tai dabar man visai ne keista, o labai smagu. Ir dar dalykas, kad technologijos pasistūmėjo belekaip, tai dabar sėdi – maitini ir telefone skaitai, ką tik nori (pvz., kaip prižiurėti bambą, kodėl kūdikių oda sausa ir pan.), tada gali skaityti visas knygas (ir tas, kurias skaičiau, kai anie vaikai buvo maži), tik dabar jau skaitau jas Kindle…

Tai va, toks trumpas reportažas iš Laimės burbulo. Ačiū jums, už tiek sveikinimų ir linkėjimų. Dabar iki kol Haris eis į mokyklą galėsiu skaityt…

AČIŪ, geri žodžiai visada visada sugrįžta. O tos, kurios svarstot ir galvojat, ir gal jaučiate tą krebždėjimą viduje – „noriu vaiko“, tai aš jums sakau, tai didžiausia gamtos dovana mums…

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Edita parašė:

  Po dviejų savaičių laukiu savo burbulo atskridimo bus pirmas vaikas ir tokie straipsniukai labai nuramina. Man taip pat atrodo, kad tai yra stebuklas ir džiaugsmas ir tie visi ooojjj keltis naktįįįį ojjjj diegliukaiii skamba erzinančiai. ŽMOGUS ateis į pasaulį. Ir tos dejonės atrodo visiškai bereikšmės prieš tą baby ačiū ne tik už tobulo suflė receptus, bet ir už optimizmo pudingus

 2. Violeta parašė:

  Super straipsnis. O Harisono paskutinė foto…. mielybė…

 3. Elžbieta parašė:

  Sveikinu Beata, kupini laimės tie pirmi metai 🙂 ir būtent tuomet supranti kokia svarbi kiekviena diena ir… minutė (jei pavėluoti pamaitinti labai jaučiasi :)))

 4. Gintare parašė:

  Sveikinimai jusu seimynai. Gal galetum pasidalinti kokias knygas skaitai. Labai idomu, as ir noreciau i savo kindle isimesti kazka idomaus.

 5. Aurelja parašė:

  Beata, linkėjimai Jums! Mažiukui daug skanaus pienelio! O visai šeimynai – šypsenų, kad kiekviena diena būtų jomis pasipuošusi :)!

 6. Regina.... parašė:

  Sveikatos ir laimes visai jusu seimynelei…ir kad mazutis augtu sveikutis…bus vasara…bus gera…mieloji Beata…

 7. Milda parašė:

  Beata, jūs tokia nereali, užtat ir vaikai jūsų tokie patys nerealus, ne kaip pas visus :)) Aciu kad dalinates mintimis ir išgyvenimais, pozityvumo burbulas kiekviena kart perskaičius!

 8. Vilija parašė:

  Sveikinimai dar kartą visai jūsų šauniai šeimai. Puikus pastebėjimas, kad ploniausia moteris jaučiasi iš kart po gimdymo! 😀 Tikrai! Tarsi iš drambliuko per dieną pavirsti į panterą :)) Puikiai atrodot, Beata!
  Svajojam ir mes apie trečią… BET, mūsų antras mažylis gimė su negalia, tai baimės akys diiiiidelės. Bet kažkodėl jaučiu, kad tas slaptas mūsų su vyru noras išsipildys kažkada ir vėl turėsime galimybę pabūti laimės burbule.

 9. Salvinija parašė:

  Miela Beata ir Tomai, mieli Vaikuciai,

  Sirdingiausi ir dziaugsmingiausi sveikinimai sulaukus sunaus ir broliuko !
  Aciu , miela Beata , kad siuo dziaugsmu dalinieji su mumis ! Aciu uz puikias mintis ir nuotraukas !

  Su graziausiais prisiminimais-

  Salvinija, Tomas ir Gabrielius Jautakai-
  Hargreaves

 10. Kristina parašė:

  Kuo nuoširdžiausi sveikinimai, labai graži istorija kupina gyvų tikrų emocijų. Ir mes to burbulo laukiam, tikimės neaplianks ir mūsų 🙂

 11. Laura parašė:

  Sveikinimai visai jusu graziai seima! Paciu nuostabiausiu akimirku jums su mazuoju Hariu 🙂

 12. ona parašė:

  nuosirdziausi sveikinimai graziajai jusu seimai kudikelis tiesiog nuostabus aukite sveiki

 13. Simona parašė:

  Laimes burbulas tikrai egzistuoja, as jau jame 9 savaites (lygiai tiek kiek musu baby Benui). Sveikinimai su sunelio atejimu i si pasauli ir linkejimai is vis labiau pavasariu kvepiancios UK. 🙂

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.