Nežinau, ar jums taip būna, bet man neseniai ėmė ir atsitiko. Praėjusią savaitę perskaičiau vieną sakinį, kuris man kokias tris dienas nėjo iš galvos. Ir netgi privertė bėgti greičiau ant bėgimo takelio… Oi, tik negalvokite, kad aš čia tuoj prisipažinimą apie savo sportiškumą skelsiu. Na taip einu pasportuot, vakar net pusvalandį nesustodama nurisnojau vidutiniu greičiu. Man, meškiškos prigimties moteriai, tai yra pasiekimas. Kai bėgau, tai vis prisimindavau tą sakinį ir iškart daugiau energijos atsirasdavo. Taip taip, nes kai kas nors patempia už ūso, tai kaipmat reaguoji.

Tai kas čia dabar per skandalas? Visai paprastas. Viskas dėl vieno žodžio, tiksliau, viso sakinio, kurį perskaičiau Lrytas.lt puslapyje apie dainininkę Astą Pilypaitę (kuri man atrodo jauna ir laiminga moteris, o ne brandi, kuri turi viešai pasiaiškinti, kodėl būdama tokio amžiaus dėvi tokio ir tokio ilgio sijoną). Brandus amžius ne kliūtis????? Ar žurnalistė neišsimiegojus, ar tiesiog nežinojo kaip pakreipti straipsnį, ar tiesiog naudojo nuvalkiotas, nuzulintas iki koktumo klišes. Tai Asta dabar jau yra brandaus amžiaus moteris??? Tai kas tada yra Fauja Singh – 101 metų Londono Maratono dalyvis, kuris jau dvyliktus metus bėgo maratone, o pradėjo dalyvauti, kai jam buvo 89 metai?… Kas tada jis? Gal galite man padėti sugalvoti antraštę? Žmogus, kuris turėjo būti miręs, vis dar bėga maratonus??? Va šiuo atveju tikrai tiktų „Brandus amžius ne kliūtis bėgti maratonus“, o ne užsidėti trumpą sijoną…

Aišku, šimtametis bėgikas yra visiška taisyklės išimtis, bet tada visi tie šešiasdešimtmečiai ir penkiasdešimtmečiai, kurie bėga kartu su šimtamečiu, kaip pavadintume juos?

Galbūt gerbiamos Žemaitės ir Vingių Jono bei Katrės laikais keturiasdešimt jau buvo branda, nes greičiausiai jau gal ir anūką kokį vieną kitą reikėjo sūpuoti. Dabar, pavyzdžiui, savo anytos, kuriai daugiau nei šešiasdešimt, aš niekada negalėčiau pavadinti sena. Man nepatinka tas lyginimas ir graudenimas, kad va, vakarų pasaulyje, tai yra taip, o štai pas mus, tai jau kitoks pasaulis – vargingesnis ir ne toks modernus, tai mes va mąstom šitaip. Bet ar ne patys užsidedam tuos štampus? Ar tik ne dienraščių lyderis ir nuomonės formuotojas štai taip parašo?.. Branda šioje vietoje man skambėjo taip: moterie, kai tau daugiau nei keturiasdešimt, tu iš tikrųjų esi sena, ir jei tu užsidėjai truputį trumpesnį sijoną, apie tai būtinai reikia parašyti, nes kaip tu drįsai, sene tu??? Turėtum gėdytis…

Štai palyginimas ir ištrauka iš gyvenimo. Pavyzdys iš Maskvos, kuris išlindo mums su Judita aptariant šitą svarbią moters ir brandaus amžiaus temą. Judita fotografuoja ne tik mano knygas, ji yra stulbinančiai talentinga juvelyrikos fotografė. Jei netikite, nueikite pasižiūrėti į Astley Clarke, čia viskas jos fotografuota. Taigi, ją dabar susirado juvelyrikos kompanija iš Rusijos ir norėtų, kad Judita su jais dirbtų.. Gerbiami rusai nupasakoja Juditai, kas yra jų klientas: nu znajete, naš klient, eto ženščina v vozraste, 35 i bolše…

Štai taip, juokėmės mes su Judita labai labai iš šito jų pareiškimo, nes man 35 ir 40, ir 50 metų moteris yra jauna ir kupina jėgų, ir dar gali šimtą kartų gyvenime viską pakeisti. Tas pareiškimas „brandus amžius“ – tai toks nevykęs bandymas sudėti viską į dėžutę, kur nėra vietos nei svajonėms, nei polėkiui, tik stereotipams ir kitų taisyklėms.

Matote, kaip galima prie žodžio prisikabinti. Aš tada pagalvojau, gal čia tik man vienai taip atrodo? Gal aš nesuprantu pati, ką aš manau, gal iš tiesų 40 yra brandus amžius? Ir ačiū dievui, kad padariau apklausą Facebook, nes man ji nuėmė visą įtampą ir susinervinimą, todėl, kad jūs mąstote taip, kaip aš. Aišku, visada yra pavojus pasiklysti žodžiuose, bet aš manau, kad moteris, kuriai yra keturiasdešimt, yra jauna, o tas brandumas, jei vertinsime kitais kriterijais ir vienu iš jūsų pasiūlytų atsakymų, ateina tada, kai pradedi mėgti alyvuoges ir juodąjį šokoladą. Gal ir taip, tada aš nuo aštuoniolikos labai brandi…

Man labai patiko Alinos komentaras, kuris atkartoja tai, ką aš manau:

Ta lietuvių kalba kiša koją su tokiais išsireiškimais, manau. Pagyvenęs man asocijuojasi su padėvėtu… Žodis, kuris visiškai netinka žmogui, aš manau. O brandaus amžiaus žmogus, tai kaip pribrandintas vynas – kuo daugiau metų, tuo brangesnis :))))) 40-metės dar jauniklės, ypač šiame amžiuje :)))

O kalbant apie vyną, tai ne visi vynai yra tinkami laikyti. Dauguma pasaulio vynų gaminami ir vartojami iš karto, (1-5 metai) va čia ir dabar. Na galbūt palaikomi porą metų, ir tik dalis vyno laikoma tam, kad subręstų, kad suminkštėtų taninai ir atsiskleistų jo skonis. Kai vynas yra pačiame savo žydėjime, tai jis pats geriausias, o nesulauktas tinkamas momentas jam atkimšti – neatskleistas jo potencialas. Laikas, kada jis yra pats geriausias, labai greitai praeina ir po to vynas pradeda senti ir prastėti. Tai jei  imtume moters ir vyno analogiją ir sakytume, kad 40 metų yra ta žymė, nuo kurios žmogus eis tik prastyn, tai aš nesutinku.

Atrodo ir jūs nesutinkate, nes didžioji dauguma mano, kad 65 metų ir daugiau sulaukusius galima būtų apklijuoti etiketėmis „brandus“. Nemaža dalis uždėtų etiketę ir tiems, kurie tik atšventė 50-metį.

O išvada kokia? Nereikia kabinėtis prie žodžių, keturiasdešimt yra naujas trisdešimt.

Aš, Beata, ir man yra 33 metai, aš esu labai jauna, ir dar būsiu jauna kokius 35 metus…o dabar jau gal ir brandi?

O čia ne į brandumo, bet į jaukiai sušildančio maisto temą – burokėlių sriuba su grikiais!

p.s. Šio sekmadienio t.y. vakar dienos Sunday Times priedas Style ant viršelio turi Julian Moore,(jai 52metai) antraštė: in her PRIME (kas reikštų Žydėjime, arba pačiame gražume gerume, viršūnėje)
Gero pirmadienio ir visos artėjančios savaitės

 

 

 

Komentarai
  1. O man tai visai nebaisu ta branda nors ji ir siejasi labiau su diedukais ar mociutem, nes net tevu kartais brandziais nepavadinciau, kuriems apie 50.
    O Asta, tai aisku, saunuole moteris, tikrai grazi ir tokia apranga jai tinka. Svarbu, kad zmogus nepasiklydes realybej.

  2. Naudinga informacija. Pasaulio sveikatos organizacijos požiūris į amžių: iki 44 metų esi jaunas, iki 59 m. vidutinis amžius, iki 74 senyvas, iki 89 senas, nuo 90 m. ilgaamžis. Su tuo Jus ir sveikinu!

  3. sveiki,o man Asta Pilypaite be galo zavi moteris,kaip ir Beata 🙂 jei jos brandzios,tai tik savo ismintim ir siekiais! Jaunos moterys! Pats zydejimas gyvenimo! Taip,taip pritariu,jau siais laikais nebeizino prie ko kabintis ir kaip kalbeti,rasyti…tiesiog smirda klausytis kai nusikalba 😛
    Linkejimai Beatai :* musu seima MYLI JUSU LAIDA IR MAISTO GAMYBOS YPATUMUS :))))) SEKMES!

  4. O man žodis brandus, brandi yra apie žmogaus kokybę. Labai geras žodis, labai gražus. Aš tikiu, kad Beatai užsikabino daugiau tas emocinis rašinėlio turinys ir tai, kas tarp eilučių.
    Jei tokį puikų žodį kažkas vartoja norėdamas pasakyti, kad kažkokio ilgio sijonas kažkam netinka… paprasčiausiai gaila rašančiojo. Ir tai patvirtina, kad, deja, ne kiekvienas suaugęs yra brandus.

  5. man buvo tik 27, ką tik pagimdžiusi antrą, jaučiausi jauna žavi gazelė – tokia ir buvau ir čia banke, aiškinantis dėl tam tikrų dokumentų, mane aptarnaujanti mergaitė skambina aukštesniam vadovui ir sako: pas mane tokia MOTERIŠKĖ sėdi. aš net apsidairiau, kas čia be manęs pas ją dar sėdi ir supratau, kad tai aš esu moteriškė jos akyse… gerai, kad tik jos, nes aš ir dabar sau vis dar mergaitė, o ji su tokiu požiūriu pati ta moteriške pataps greičiau nei aš 😀 tik visgi aptarnaujantis personalas turėtų išmanyti kaži kokius mandagumo standartus 🙂

  6. bet tas žodis brandus aš manau yra geras, tik jis turėtų būti taikomas dar jaunesniems žmonėms, tada nebūtų įgijęs neigiamos konotacijos. Juk brandus, subrendęs, tai ne pasenęs… Brandos atestatas duodamas 18 metų žmogui, kuris jau yra brandus balsuoti, vairuoti, vesti, gimdyti, mokytis universitete, dirbti ir pan.

  7. Ojoj, ir aš prisikabinau prie to žodžio 😀 Vos perskaičius atburbuliavau 😀 Vien žodis „brandus”, manęs taip neužvestų. Gražus man tas žodis, taurus, teigiamas. Tačiau kai šis žodis susiejamas su nuostaba dėl trumpų sijonų, tai kraujas ir užvirė. Kas nustatė iki kokio amžiaus kokius sijonus turi nešioti? Amžiuje esmė? Ne kiekvienai jauniklei trumpas sijonas tinka, ne kiekviena brandi moteris nori padalkom žemę šluot. Toks jausmas, kad viskas turi būti sugraduota (ir dar taip nesveikai) – kuo jaunesnė, tuo sijonas trumpesnis. Kaip matom aplinkoj, dažnai dydžiai prasideda net ne nuo sijono, o nuo diržo (bet čia dabar ne apie tai 🙂 ). O jei moteris atrodo skoningai, elegantiškai, subtiliai, tai koks skirtumas kiek jai metų ir kuo ji dėvi: kelnėm, sijonu ir kokio dydžio.
    Na, va, Beata suteikė man progą dar kartą ta pačia tema išsiburbuliuot 😀

  8. 100 % teisingos Beatos mintys. As daznai apie tai susimastau, tiksliau, situacijos ir stai tokie beviltiski straipsniai privercia susimastyti. Zinote, kai per TV isgirstu apie koki nors 65m „senuka” ar „senute”, – nusipurtau. Mano tevams po 80m, na bet mano smegenine niekaip nepriima ju kaip „senuku”, nors tu ka 🙂 paprastai sakau- vyresni zmones. Man – 40m., bet kad BRANDI – nu tai kaaa as zinauuu 🙂 Toks labai jau ipareigojantis zodis. Isties gaila, kad Lietuvoje per greit pasenstama, save ir kitus nurasoma. Aciu, sekmes

  9. Sveika, labai geras rašinys, aš irgi jau seniai kraupstu nuo mūsų spaudos ar žinių pranešimų: rodo kokį vyriškį 65 ar 70 metų ir sako: senolis padarė avariją… WTF, nu nėr žodžių, tai ar koks Berluskonis, ar, galų gale, mano tėvas, vyras iš stuomens ir iš liemens, yra senolis ar senukas? nu siaubas kažkoks, tas mūsų atsilikimas ir uab tamsa kaskart pritrenkia savo kaimietišku mentalitetu. Man 42, bet pasaulio standartais esu dar jauna, o kokioj Italijoj tai ir jauniklė :)))) Ar brandi? tik pats žmogus gali į tokį klausimą atsakyti, pilna brandžių trisdešimtmečių ir vėjavaikiškų penkiasdešimtmečių, tikrai ne žurnalistams spręst, at ta moteris, ar vyras, yra brandūs, o juo labaiu neskanu vadinti sveikus, jaunatviškus, aktyvius žmones senoliais ar senukais. Va.

  10. Man buvo 38 kai pagimdziau ketvirta vaikeli tai provincijos ligoninej buvau sena gimdyve su didele rizika jauciausi kad man butu 55 ziurejo kaip i nenormalia zodziu dabar man 41 esu jau visai nurasyta:)))) juokauju aisku tikrai pati taip nesijauciu

  11. Beata man 60 metu aš esu jau brandi moteris , bet ne sena, turiu dar daug jėgu ir su jaunimu randu bendras kalbas . Buna kad ir jauni jau save laiko ,, senais ,, tai labai priklauso nuo žmogaus . Nenusiminkit ir jauskitės širdy jauni. Esu Jusų gerbėja ir dėkui už laidas .

  12. ech…kazi ka i toki pasakyma atsakytu kokia Jennifer Lopez, Hale Berry ir kitos, kurios vaiksto zymiai „nuogesnes”…kitos 13-kametes atrodo zymiai blogiau ir ka dabar joms su trumpais sijonais vaiksciot? nors kita vertus…visi tegul eina kaip nori…va Madonna „kokia” jau, o apsitempusi triko dainuoja ir sokia ant scenos…ir dar jaunus berniukus kabina 🙂 jei rimtai Asta labai graziai atrodo, maciau ja nesenia ir tikrai nekilo toks klausimas, kodel tokia trumpa suknele…dabar baisus jaunystes ir netikrumo kultas

  13. Man atrodo,kad brandi moteris ar vyras yra virs 50metu 🙂 Bet brandi tai nereiskia kad sena..Manau brandus tai suauges,kazko pasiekes su didele gyvenimo patirtimi zmogus..Senu negaleciau pavadinti net 100mecio,nes jie kartais jauciasi sirdyje jauniau,nes mes budami kokiu 30m 🙂 Smagu,kad ir Beatai buna tokiu dienu kai kazkas is galvos neiseina,o maniau,kad man vienai taip buna 😀

  14. tos sypseneles cia visai nei i tema buvo,as ju nedejau,nesuprantu kaip jos atsirado 🙁 atsiprasau

  15. Na tai galima save apgaudinėti kiek tik norima. Tačiau mano suvokimu, ir daugelio vyrų Lietuvoje, 40+ yra brandi moteris. Nes ji jau nebetinkama gimdyti vaikų, ty kurti naujos tikros šeimos. Tai nereiškia, kad jai į žemę lysti reikia. Tačiau savo reprodukcinį ciklą tokia jau būna užbaigus. Žinoma, dabar su medicinos pagalba gali ir dar vyresnės gimdyti, bet tai jau nenatūralu. Manau jaunystės kultas susuko moterim galvas ir jos bando save įtikinti, kad vis dar yra jaunos (geidžiamos, reikalingos, turinčios perspektyvų ir panašiai) tačiau taip nėra. Yra ten visokių išimčių, bet nesiremkim jom, geriau į daugumą žiūrėkit. Kiekvienas amžius turi savo pliusų ir minusų, bet pripažinkim jį, o ne apsimeskim, kad yra kitaip. Vyrams labai panaši situacija, tik vėliau 10 metų viskas darosi. Man jau tuoj 40 ir mano žmonai panašiai. Ir nebėra ji gazelė, kuri buvo prieš 15 metų. Ir toks jau tas gyvenimas. Atverkim akis ir nusiimkim rožinius vakarų medijos suformuotų jaunystės standartų. Pilnas vakarų televizorius visokio plauko reality show, kuriuose 45+ moterys virtusios vaškinėmis lėlėmis bando jaunystę sulaikyti, kuri jau 20 metų kaip praėjusi.

  16. man 42m. bet dar kartais ir pati jauciuosi kaip vaikas,mano vaikai dar nedideli ,o tuo ir labai dziaugiuosi 🙂 Mamai 63 m. ir tu pabandyk pasakyti,kad ji sena 😀 Nors kai buvau 20m. 30-mtmeciai atrode jau tokie seni 😀 o apie 40-cius isivs patyleti-seniu seniai atrode :DDD

  17. O jūs pastebėjote kokie yra lietuviški sveikinimai jubiliejaus proga? 50, 60 70 ir t.t.? Vyrauja žodžiai: „nenusimink”, „ne riba”, „sunki gyvenimo našta (arba kryžius), „tai kas, kad veidà išvagojo ….”, „suvargusios rankos” ir t.t. Beveik kapiniü poezija kažkokia 🙂

  18. Labai geras pasisakymas, kadangi paciai greitu metu taip sakant tas 40 sueis, tai gal ir tema jautroka :-). Bet nemanau , kad vien tai. Pas mus isvis kazkaip tas amzius keistai traktuojamas, 12 metu mergaite jau paaugle (nors mano jaunele visiskai vaikas dar tokio amziaus), nors daugumoj pasaulio saliu dar vaikas, o paaugle 17, pas mus jau vos ne moteris…Tai aisku 40 – mete jau brandi. Kazkoks jausmas kad musu vystymosi laikrodis atgal sukasi…

  19. kadangi Lietuvoje visi panasiai atrodo, galvoja ir elgiasi, todel ir tokie kriterijai, zmogaus teisimas ir apreminimas. As visai nemanau kad reikia zmones skirstyti i kazkokius naudingumo etapus, turincius vieta ir paskirti. Kiekvieno zmogaus elgesys, vieta gyvenime ir pasaulyje yra jo pasirinkimas ir ne mums tai spresti. Niekada ne per velu vienaip ar kitaip rinktis ir siekti tikslo, bet to nepajusi budamas lietuvoje.zmoniu mentalitetas yra tiesiog is kitos planetos. Beata as puikiai suprantu jusu jausmus nes as irgi supykciau bet isbraukciau is atminties nes ten visai kitas pasaulis kur zmones nuvertinami.ziurekime i pozityvius pavyzdzius ir siekime teigiamu rezultatu o ne neigiamu 🙂

  20. Labai gražus straipsnis, Beata. Visiškai pritariu ir pastebiu, kad daugelis žmonių, užsisėdėjusių namie, paskendusių į rutiną turi šita nuomonę, jiems atrodo, kad jei esi virš 40 turi ruoštis gyvenimo pabaigai. Labai labai liūdna dėl to, tačiau toks tas lietuviškas supratimas. Ačiū visiems šventiesiems, kad bent jau dabar visas mąstymas keičiasi, nors kaip ir rašote, Beata, tokie dienraščiai iš ties išsemia pokyčių šulinį.

  21. Labas, Beata!
    Gera tema uzkabinai, man patiko. Man jau 35, uz keliu dienu bus 36. As kaip tik laukiu, kada man bus 40, nes nuo mazdaug to amziaus, man nebus keliami kazkokie reikalavimai „buti gazele”, gimdyti vaikus (mes su vyru esame keistuoliai savanoriskai bevaikiai, is manes niekas nieko nesitikes, nes po 40 ies jau arteja menopauze, ir moters karjera anot Kesto, baigiasi. Ir ACIU DIEVUI!
    Nes as esu jaunatviska, liekna, ilgaplauke, dauguma galvoja, kad man 28-eri. Bet man visiskai vienodai. As esu. Esu sau, ne kazkokiems vyru vertinimams, ne kazkokiai isivaizduojamai visuomenei, kazkokiam isivaizduojamam spaudimui. Visa tai Fata Morgana. Bukit sau, moterys, dauguma jusu yra puikios, gabios, kurybingos ir visokios kitokios. Mylekit gyvenima.
    O brandus zmones buna ir 25-eriu, kiti nesubresta ir iki senatves. Branda turetu ne amziaus, o mastysenos matuoklis.
    Kestai- go home. Ir kaip tu dristi savo zmona vadinti nebe gazele?….

  22. brandus amzius kada protas subresta, o tai pas visus cia nevienodai sitas gaunas. Na, net prasideda gal nuo 30 kokiu, vyrams museu, nuo 50, hmmm

  23. Pamenu, kai mano tėvukas švente savo 50-metį, trankiai, su šokiais ir visokiom linksmybėm, aš, tada jauna studentė maniau, nieko sau linksminasi senukai. O dabar po poros metų kai pati driokstelėsiu balių, tai matyt jaunimas taip irgi kalbės. O žvilgtelėkim plačiau – į interneto straipsnių pavadinimus ir į jų autorius.Autoriai tokie jauni „flianciukai”, kuriems visi kas virš 30 yra jau pernokę, o virš 40 net ir apvytę. Taigi čia autoriaus intelektas ir supratimas šviečia, panašiai, kaip rašant apie 3D ultragarso tyrimą tekste pavadina tai magnetinio rezonanso tyrimu ( ką tam kosminiam laive baladojo, tas supras, koks skirtumas). Taigi Beatos pasiūlytas straipsnio pavadinimas apie super maratonininką „Žmogus, kuris turėjo būti miręs, vis dar bėga maratonus” būtų sulaukęs mėnesio antraštės titulo, daug tūkstančių paspaudimų/skaitytojų ir dar kabėtų garbes lentoje….

  24. kaip jauties, taip ir yra(matyt labai pavargusi žurnalistė rašė:)));
    Būdama 35m auginau 3 vaikus, dirbau, jaučiaus pavargus kaip 60m., šiandien- kaip 35m.

  25. Sveiki, nežinau ar kas beskaitys mano mintis, bet šiaip internetinėj erdvėje garsiai pakalbėsiu. Pasakykit man kaip ten su mylima Tina Turner? Ar Ji pasą pametė? Ar neatsiranda „protingos” žurnalistės, kuri pasakytų, kad na jau kaip kaip pagal josios metus sijonas turėtų jau būt pakankamai ilgas. Ir iš viso, taip šokt scenoj….
    Argi nėra tokios taisyklės: Jeigu tinka ir patinka, kodėl gi negalima? Taip, kad aukštyn nosis ir kaip jautiesi, taip ir atrodai.
    Bet šiaip kartais toks spyglys gerai, va ir bėgimo takeliu ilgiau paplušėt galima ir garderobą persižiūrėt. Gerų emocijų daugiau!

  26. o as tai linkeciau dazniau prisimint,kad gyvemam,mielieji,tik karta, ir tas kas taip nuleme per daug i lekste neprikrove, todel visas laikas yra naudingas ir reikalingas ir panaudojamas gali but unikaliai. O kai jau tampa nebereikalingas tai mes ir iskeliaujam. Ir niekas neturi tokios galios ar teises ribu braizyt, nes skaiciai yra reliatyvus konceptas apskritai ( kalbant apie amziu – pavyzdys: Korejoj tais paciais metais kaip ir mes gime zmones yra metais vyresni. Todel kad ten amziu skaiciuot pradeda nuo isciu ir islindes is mamos pilvelio buni jau vienu metu). Visuomene yra organizmas ir visi jame turetume sutilpt, bet tikrai ne visuomenes/ viesos nuomones reikalas aiskint,ar nustatinet ” kas tinka”, „kaip reikia” nes objektyvaus kriterijaus siuo atveju cia nera, tad nera ir butinybes prie to „derintis ” ar „paklusti”. Dar kart- gyvenam karta ir visas laikas yra musu.

  27. tai gal ant drabužių etikečių reikėtų pardėti rašyti 20+, 30+, 40+…
    kai po kelių metų darbo susiruošiau pakeisti darbo vietą, sužinojau, kad mane priimant pagrindinis minusas buvo, kad man 36 ir aš turiu tik 1 metus panašaus darbo patirties, tai papasakojusi buvusi darbuotoja sakė nesitikėjo, kad aš turiu tiek energijos.
    Ta magiškai gimimo datos eilutė pase uždeda štampą daugelio samonėje, dažniausiai kol žmogus jos nežino visai kitaip bedrauja.
    Sekančioje darbo vietoje toks klausimas neiškilo, nes angliškoje CV nebuvo gimimo datos 😀 ir pirma darbo diena HR pasakė, kad priimant į darbą nėra ir negali būti jokios diskriminacijos lyties, amžiaus ir kt. skirtumu. Pagrindinis kriterijus ar tu gali atlikti savo pareigas ir kaip tai darai. Taip tai užsienio kompanija – jie arba neturi tokių štampų arba istatymai jiems draudžia turėti.
    Didžaiusias amžiaus rodiklis yra kaip pats jautiesi, ar sau patinki su trumpu sijonu ir aptemptu triko, nepatinka nenešiok arba marš į sporto salę… Kas pasakė ar kur parašė, kad brandi moteris negali nešioti mini? Kas nutarė, kad po 40 moterys neturėtu gimdyti? Mano mama gimė kai močiutei buvo 43, manęs čia nebūtu jei jos laikais kas būtų pasakęs, kad ji per sena. Mediju suformuotas jaunystės kultas spaudžia tokiems smegenis, tik ką jie darys kai bus 40-ties ir daugiau? Kaip tada kalbės? Labai jau mėgstame sudėlioti viską į lentyneles…

  28. Daugeliu atvejų čia stebime žurnalistų neetišką elgesį, kurie neturi apie ką rašyti, dėl to vaikosi pigių sensacijų ir dažnai yra pasiruošę meluoti net savo antraštėse, kad tik pritrauktų dėmesį.
    Kitas dalykas – moters amžius nėra šitaip sureikšminamas jokioje protingoje civilizuotoje visuomenėje, čia tik mūsų sovietinio palikimo ir atsilikimo bruožas. Yra toks leidinys ‘Moters savaitė’, skirtas (kaip matome iš pavadinimo) moterims. Tai jo paskutiniame numeryje vieno iš straipsnių antraštė skamba maždaug taip: „Kaip rengtis 50-metėms? Raudonai ar tiks ir įkapės?” 50-metei įkapės???
    Mane tokie dalykai trikdo. Juk jei ne kryptingai formuojama visuomenės nuomonė, dažna nei nepagalvotume, kad ojojoi, man jau 40 – kokia aš sena! Ar atvirkščiai – man tik 20 – kokia aš jauna! Gyveni savo gyvenimą ir tiek, ir net gimdyti gali kai tau virš 40 (taip, Kestai, linkiu pasidomėti). Taip kad žiauriai liūdna, kai susiduri su tokiais bukais ir absurdiškais tekstais.

  29. Cha cha cha :)) Kai prieš keletą metų man stuktelėjo 40 mano draugelka man drėbtelėjo: žinai, labai norėčiau būdama TAVO METŲ taip atrodyti :))) Atleistina jai, tuo metu mergaitei tuo metu buvo vos 27… Bet jei paklausit ar aš jaučiu stereotipus kvėpuojančius man į pakaušį atsakau – tikrai taip. Kaip ten bebūtų, esu nemenkai pabuvus ir Europoj, ir už balos ir čia, ir skirtumėlis yra… Už balos 40 metų dažna moteriškė apsikuopusi su karjera tik pirmagimį gimdo, Europoj 40-50 metų moteriškės laksto sau laigo, mažus vaikus augina, o mūsyse virš 40 jau yra labai ponia :))) Apie tas, kurios išdrįsta susilaukti kūdikio būdamos 43-45 metų pas mus laikraščiai rašo, nors tai netgi ne pirmas jų vaikas būna. Darbo rinka – atskira tema, čia GAL kažkiek progreso jau esam apturėję, bet tas žalios jaunystės kompleksas, sakyčiau kaip kokiam Holivude, tikrai jaučiasi :)))

  30. Man 39 metai, be kosmetikos atrodau apie 27-29 metų, mano giminėje visos moterys atrodo žymiai jauniau nei turi metų, o kas svarbiausia – visos energingos, veiklios ir kupinos gyvenimo džiaugsmo. Taip nutiko, kad vaikų neturiu, šiuo metu išsiskyrusi, bet tikiu, kad greitai sutiksiu savo žmogų ir susilauksiu vaikų. Nebijau gimdyti 40, mano pažįstamų tarpe sėkmingai gimdė iki 45 metų.
    Iš tiesų, aš geriausiai jaučiuosi būdama ne Lietuvoje, nes čia pilna stereotipų.. Daugiausia jų turi vyrai, deja tai pasikeis tik per kokius 50 metų…

  31. Puiku, Beata, kad tokį straipsniuką įmetėt. Jau tas metų cenzas užkniso. Ta bacila sklinda iš žiniasklaidos.Paklausykit pageidavimų koncertų. Kokios eilės – pagrabinės – 50, 60 m.jubiliatams.Negaliu klausyti. 6o- metį kokiam straipsnį ar pranešime įvardina – senolis.
    Parduotuvėje ar kokioje viešoe vietoje 50 – tę moterį vadina- ” močiute”. Siaubas ir dar daugiau….
    Palinkėjimas p. Kęstui, tegu jūsų žmoną įsimyli žymiai jaunesnis nei jūs – o bus jums ” ne gazelė…”

  32. Neee… ne kai alyvuoges ir juoda sokolada pamegsti , o kai pelergonijos( na tos, kur smirda) pradeda kvepeti reikia atsisakyti bent jau to” nesolidaus” krizenimo viesumoje….Tik va-man 52, o pelergonijos vistiek smirda:)

Rašyti komentarą