8241
Beatos virtuvė

Blogai blogai blogai (t.y., tinklaraščiai ir kiti raštai)

(43)

Aš vos kojas velku ir galva nebeveikia, apie priežastis pasisakysiu kitą savaitę, bet kadangi Gerb. Rokiškis ar dar kažkas ėmė ir pradėjo blogų savireklamos akciją, tai ir aš jaučiu pareigą prisidėti. Juolab, kad blogus (tiksliau, lietuviškai gražiai reikėtų sakyti – tinklaraščius) labai mėgstu ir skaitau… Prieš kokius penkerius metus blogai atėjo į eterį viešąjį ir visi pradėjo masiškai apie juos kalbėti ir rašyti. Aš tik klausiau ir ausim karpiau. Pirmas blogas, kurį pradėjau skaityti, turbūt buvo Labas.co.uk blogas, kurio autorę pažįstu, ir jos įrašai man juokingi ir išsamūs…. paskui pradėjau rankiotis šen be ten ir kauptis savo blogui…. Kitas vienas iš pirmųjų ir iki šiolei mėgstamas (nors retai atnaujinamas) yra Giedriaus Vilpišausko blogas, pasikydęs kažkur tarp fantastikos, keptos anties, čeburėkų ir malkų skaldymo bei drožinėjimo ar bebrų darinėjimo. Giedrius, be abejonės, yra vienas  talentingiausių rašytojų, rašančių apie maistą ir ne tik apie maistą LT interneto erdvėje. Man patinka viskas, ką jis rašo. Dabar, suprantu, Giedrius užsiėmęs rimtais darbais, bet neabejoju, kad apie jį tikrai dar išgirsime ir ne tik internete. Nuo Giedriaus prasidėjo mano lietuviškų kulinarinių tinklaraščių skaitymas ir stebėjimas. Labai greitai paskui atradau Manovirtuve.com. Saulius – profesionalus kulinaras, baigęs mokslus Cordon Bleu Londone, ir jo receptai labai aukštos kokybės, aiškūs ir tikrai labai geri.  Paskui kulinariniai lietuviški blogai ėmė dygti kaip grybai po lietaus: vieni mandresni su ilgesingais pavirkavimais prie sausainių lėkštės ir gyvenimo prasmės paieškomis cukraus pudroje, kiti – labai mokyklinukiški, treti –  solidūs, patvarūs, ilgai grojantys, bet pravėsę.  Mano  blogų reader’is  buvo sukaupęs turbūt kokius tris šimtus prenumeruojamų blogų, bet neseniai, po ilgo kaupimosi, susitvarkiau ne tik prieskonių spintelę, bet ir Google reader’į – sumažinau prenumeratos kiekius. Vienus blogus labai mėgstu, kitus mėgstu nelabai, bet vistiek stebiu.

Dabar virtuvinių blogų mano reader’yje yra gal dešimt. Turiu paminėti Ugnę ir jos „Skanu ir sveika“: jos receptai kūrybingi, tekstai informatyvūs – nei per daug, nei per mažai ir kalorijų saikingai, bet kūrybingai. Visada mėgstu paskaityti, ką savo virtuvėje žaidžia Elžbieta, kuri yra tikrai tortų ir želė meistrė. Esu ragavusi jos gamintų tortų – tikrai nuostabūs. Ir šiaip, mes susibičiuliavome, Elžbieta man patinka. Žaviuosi Neringa, ji  dažnai atnaujina blogą ir netuščiažodžiauja. Viskas kokybiška ir pritaikoma gyvenime. Mano bendravardės Beatos „Braškės su pipirais“ blogas taip pat vienas iš mano mėgstamų ir skaitomų. Ir  Vilmos blogas taip pat man patiko, bet dabar kažkur Vilma pritilo, tikiuosi, neilgam… Turiu pagirti trijų merginų, kurios itin nagingos ne tik prie viryklės, bet ir prie fotoaparato – Brigitos, Eglės ir Jurgos nuotraukos visuomet maloniai nuteikia akį….. Su Egle teko susipažinti,  su Brigita-  ne, o Jurgai jaučiu simpatiją (nors nesu jos akyse mačius),  nes viename įraše perskaičiau, kad kažkada ir jai Karnišovas buvo mėgstamiausias rinktinės žaidėjas… Ha ha ha ha ha.. Va štai, matote, kaip galima pamėgti blogus arba ne. Blogas pasako apie žmogų geriau nei bet kas kitas.  Skaitydamas, jautiesi lyg autorių truputį pažinotum. Vienas iš tokių yra Kokonas, nors vėl – jų autorių nepažįstu asmeniškai (gal tik vieną autorę truputį), man patinka jų neskystas ir tikras rašymas bei idėjos, kurias Kokonas spinduliuoja. Jau išsiplėčiau, bet va štai, dar pabaigai apie virtuvę norėčiau paminėti Jogos mityba – du kokybiški, bet dabar pritilę blogai, oi, ir Eglės Monkey Dinner negaliu pamiršti…. Ir niekaip negaliu pamiršti Prisiminimų su Iliustracijomis ir Popo. Jis rašo gana dažnai ir trumpai, tai man ir patinka, o kur dar  paprastas  balso tonas…

Iš tiesų, tas balso tonas labai jaučiasi bloguose ir iš karto matosi, jei kas nors nori pasirodyti išmintingesnis, gudresnis ar kietesnis, nei yra iš tikrųjų…. todėl geriau taip nedaryti, na, bent jau tokia mano nuomonė….

Na, o jei jūsų nedomina virtuvė, bet domina restoranai, tai be abejonės, –  geriausia restoranų kritikė ir apžvalgininkė yra Aistė ir jos Luxeat.com. Ji rašo puikius straipsnius puikiam žurnalui Moteris ir lankosi, nepameluosiu, geriausiuose pasaulio restoranuose. Beje, ji praėjusiais metais kartu su kitais kritikais pakviesta išrinkti geriausių pasaulio restoranų topo.

Bet turiu pasakyti, kad aš daugiau laiko praleidžiu skaitydama blogus ne apie maistą. Ir šitą sąrašą turėčiau pradėti nuo to paties gerb. Rokiškio. Taip pat visada nosį įkišu, apie ką rašo gerb. Užkalnis, kuris, anot kai kurių šaltinių,  yra netgi mano giminė….. bet taip pat  turiu prisipažinti, kad stebiu ir skaitau ir Užkalnio amžinojo ideologinio priešo A.Račo blogą, ten kartais daugiau laiko užtrunka skaityti komentarus nei pačius įrašus, komentatoriai ten kaip reta – aktyvūs ir šoklūs…… taip pat skaitau Commonsence ir Dansu dansu blogus, kurie rašo man įdomiomis temomis man tinkančiu tonu. Kita man įdomia tema – televizija su nuodugnia reitingų, tendencijų ir TV džiunglių analize su geru jumoru ir skvarbiu žvilgsniu rašo Uagadugu…. be abejonės, šis blogas – geriausias apie televiziją Lietuvoje, nes nieko panašaus neparašo nei vienas laikraštis anei žurnalas… Taigi  lenkiu galvą prieš Uagadugu tiršto gausumo ir kokybės turinį. Kada Uagadugu dirba??? Nežinau… arba labai labai darbštus ir užsidegęs rašytojas yra…

Taip pat negaliu nepaminėti Rasos Martens blogo, kuris mane visuomet gerai nuteikia, nes Rasa man šiaip patinka ir yra gera, protinga ir įkvepianti moteris, kita labai gera ir protinga, ir, be abejonės, įkvėpianti moteris yra Austėja,  jos labai turtingas blogas apie vaikus, jų auklėjimą, puoselėjimą ir gyvenimą…. ir dar vienos protingos ir įkvepiančios moters blogas yra Jurgos Lengvi daiktai. Manau, priklausomybę jiems jaučiu ne aš viena, tik ne visada Jurga per darbus prasibrauna iki blogo…

Taip pat dar vienas blogas, kurį skaitau ir kuris mane įkvepia yra Maisto banko blogas.

Apie angliškus blogus gal net nepradėsiu, bet turiu pasakyti, kad šitos savireklamos arba tiesiog – Pasiskelbimo, Kokius Blogus Mėgsti akcijos metu atradau ir naujų, karštų, šviežių ir įdomių blogų, kuriuos kaip mat įklijavau į reader’į…   Paminėsiu tris: tai yra toks labai daug alkoholio nuotraukų demonstruojantis blogas apie gyvenimo darną, gerą maistą ir baidarę… taip pat blogai Ta prasme bei Chuck Norris projektas – nekantrauju, kada galėsiu apsilankyti jų bare… Iš tiesų tai dar galėčiau pakalbėti, bet nepykite, jau virstu nuo kėdės.. taigi, gero skaitymo…. ir tikra tiesa yra tokia: kiek daug blogų, kiek mažai laiko…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (43)
Komentarai
 1. Luxeat parašė:

  Aciu uz paminejima, Beata 😉

 2. Julė parašė:

  >> bet neseniai, po ilgo kaupimosi, susitvarkiau ne tik prieskonių spintelę, bet ir Google reader’į – sumažinau prenumeratos kiekius.

  Labai sveika praktika, nors morališkai sudėtinga. Bent jau man, kilusiai iš tikrinės lietuviškos šeimos, kur puslitriukų dangteliai bei batų dėzės laikomi „a v drug prireiks“. Todėl aš elgiuosi drastiškai – ištrinu viską ir kaupiu iš naujo 😀 Su ta teorija, kad Geriausi ir Verčiausi sugrįš.

 3. rusu blogeriai parašė:

  noreciau parekomenduoti rusu kelis blogerius, rasancius kulinarine tema:
  http://vlad-piskunov.livejournal.com/
  http://stalic.livejournal.com/

 4. uagadugu parašė:

  Ačiū už gerus žodžius, Beata. Prie blogo dirbu apie 3 valandas kasdien. Kartais keturias, jei yra kokia įdomesnė žinia – visa kita – bananų plantacija, nes reikia ganyti Ali Kone su visais vaikaičiais ir provaikaičiais. Patys nedirba, jei neganai :(. O kai nedirba, pridirba eibių, nes pradeda rašinėti į visą pasaulį apsimetinėdami turį pasimirusį giminaitį su didžiuliu palikimu. Kartais tie kiaulės netgi nusiunčia mano nuotrauką, kaip iliustraciją. Atsimenu tavo komentarą ir kaupiuosi įrašui apie kulinarines laidas.

  • Beata Nicholson parašė:

   Uagadugu ir as esu gavus is gentainiu laisku, taigi priziurekite juos akylai! Kaip ten bebutu suprantu kad lieguviskai tv jauciate didesni pasaukima nei ozku ganymui… 3-4 val yra pagirtinai stebetinai ir issaukianciai daug, bet ir rezultatas matosi… Sekmes! Visada tikrinu ir lauksiu irasu apie kul laidas:)))

 5. Labas Beata,

  Thanks for the concierge mention in the article!

  Aciu labei!

  Emz

 6. Jurga parašė:

  Kiek netikėta buvo save rast, bet Karnišovo istorija prajuokino 🙂

  Reik ir man pasinaudot Julės patarimu. Imt ir ištrint viską. Juo labiau, kad naudoju du reader’io acountus 🙂

 7. Egle B parašė:

  Dėkui už paminėjimą 🙂 Kažkaip ant sąžinės truputį užlipo :))
  Gal reikia iš žiemos miego budintis 🙂

 8. Egle parašė:

  oi, Beata, tą su baidarėm tai aš ir skaitau. Jis toks biškį nepadorus kartais 😀 Atradau prieš keli mėnesius, bet dar nelabai suprantu ‘veža’ jis mane ar ne 😀 o visi kiti paminėtieji tai tikrai verti skaitymo.

 9. bea parašė:

  ir aš nuoširdžiai dėkoju už paminėjimą 🙂 gaila, bet pati nesudalyviausiu blogų savireklamos savaitėje, nes sergu ir dukra serga. turbūt antras variantas blogiau – nes visai nuo jos atsitraukti neturiu kada. betgi laikykimės, toliau bloginkime (mes, kai pasveiksim) ir būkime visi šiltai ir jaukiai

 10. Rimga parašė:

  ai Beata, nebedek mano komentaro…persigalvojau, kad labai kaip kokia pikta teta parasiau:)

 11. Beata Nicholson parašė:

  Rimga, matau ir pačiam pačiai neblogai sekasi rašyti:)))))))

 12. Beata Nicholson parašė:

  ačiū už įdomų komentarą:))))

 13. Rimga parašė:

  Beata, isimk jeigu gali. Labai „susipergyvenau“, kad ten prie mano vardo tokia ikona su logotipu islindo (cia ypatingoji didzioji paslaptis…nauji produktai turi su juo startuoti:). Nezinau kaip panaikinti, nespinduliuoju kompu ismanymu ir komentara gal trecia gyvenime parasiau:) help!

 14. Emili parašė:

  Įdomu buvo apie tinklaraščius paskaityti – vieni skaitomi, kitus tik dabar atradau. Visgi gaminau aš, jei ne savo galva, tai daugiausiai iš knygų . Dėl to jos guli patogioje vietoje virtuvėje, yra pastoviai vartomos, iš jų gaminama ir planai kuriami. Štai ir dabar: turėjau puikių šaldytų braškių , tik makt kefyro ir braškių desertą iš Beatos antros knygos, jį- į šaldytuvą ir rašau komentaruose apie savo skaitomus blogus.
  Dalios asmeniškai nepažįstu, bet netiesiogiai bendraujant žinau, kad tai labai gabus žmogus, darbštus ir visapusiškas. Todėl labai malonu, kad ji pradėjo rašyti : http://geravirtuve.blogspot.com/ Receptai „protingi“ ir gali būti panaudoti visom progom.
  Jau metai kaip atradau šiuos blogus (nei vieno šių rašančiųjų nepažįstu asmeniškai, bet žaviuosi) : http://nijola-rozes.blogspot.com/ (rašo įdomi, spontaniška, lyriška Nijolė) ;
  http://rasosaugalai.blogspot.com/ (rašo Rasa – didelė žinovė savo srityje ir , mano nuomone, labai korektiškas žmogus).
  Sakysite, prie ko čia blogai apie rožes (Rasos, tiesa, ir apie kitus augalus)? Dalia tarp kitko irgi rašo antrą blogą irgi apie rožes : http://tarproziuziedu.blogspot.com/.
  Ogi todėl, kad taip puiku pasisodinti rožių, mano favoritės – angliškos (David Austin). Puikus patiekalas ir vaza su rožėmis – labai dera ant stalo.
  Ir antra priežastis apie jas užsiminti – tai rožių žiedlapių uogienė/marmeladas. Galbūt ir Beata tam neabejinga ir pasidalins savo patirtimi….arba tiesiog atras tai 😉 …..

 15. Ugnė parašė:

  Ojėj, kaip ačiū už tiek daug naudingų nuorodų!
  🙂

 16. ina parašė:

  Labuka,man labai patinka tavo receptai, turiu tavo isleistas knygas, tai nuostabios knygos, man jos padeda kai nebezinau ka pagaminti pietums ar sutinkant draugus. Saunuole tu taip or toliau.
  Labiausiai patinka „baravyku sriubyte“.

 17. Alina parašė:

  Sveiki, siūlau į geriausius http://skanusgyvenimas.blogspot.com/, ten dažnairandu man patinkančių patiekalų, kurie yra gana paprasti, bet tikrai dieviški.. 🙂 Dar šis tinklalapismane privertė pasitempti ir pagaminti kalėdoms dovanų meduolinius namukus, tobula!

 18. Neringa parašė:

  Beata, aciu uz grazius zodzius! Smagu girdeti 😉

  Zaviuosi ir as Tavaisiais irasai! Sekmes, taip ir toliau!

  Silciausi linkejimai

 19. Rokiškis parašė:

  Jaučiuosi pakylėtas ir dėkingas, garbioji Beata. Nes išties nesu vertas tokio gero atsiliepimo, kokio susilaukiau iš tamstos. Ir labai dėkoju už akcijos palaikymą 🙂

 20. Živilė parašė:

  Fantastiškas „skanuirsveika“ blogas! Ačiū, Beata. Ir sėkmės semiant patirtį 🙂
  p.s. aš jaučiuosi asmenškai pažįstanti Jus, nors anei gyvai mačiau, anei ką. Įdomu jausmas. Dar irJurgą iš „lengvidaiktai“ taip „pažįstu“.

 21. Artūras Račas parašė:

  Beata, jei labai atvirai, tai buvau nustebęs.
  Ačiū.
  Bus dar viena paskata, stengtis, kad komentarų, kuriuos yra kam skaityti, būtų dar daugiau ir kad juos perskaityti užtruktų dar daugiau laiko:)
  Sėkmės.

 22. Beata Nicholson parašė:

  ačiū visiem kas pasidalinot skaitomais blogais, dabar tai tik skaityk ir skaityk

 23. […] verslininkai, įmonės, žurnalistai, rašytojai, politikai, muzikantai, ekstremalai, kulinarai ir t.t. – visi, kas nori pasidalinti savo pastebėjimais ir […]

 24. Angliški blog'ai parašė:

  Laba diena, Beata,

  gal galėtumėte parekomenduoti kelis angliškus blog’us?
  Dėkui iš anksto.

  Giedrė

 25. Gimtasis Rokiškis… ;D jis tikrai man gimtasis 😉

 26. Birutė parašė:

  Beata, Kaip tinklalapis vadinasi kur jūs kūrėte savo tinklaraštį,
  JIS MOKAMAS?

 27. […] Rokiškis, Troy, Komjaunuolis, Grumlinas, Powiukė, Pipedija, Kaspinuotis, Čyvas, Beata, Užkalnis (primenu, kad Užkalnis jau protokoluose), Saulius Rimkus,Račas, Piktas gnomas, […]

 28. Simona parašė:

  O man šis blogas patinka -> http://damndinner.wordpress.com/
  Receptai paprasti, aiškū, linksmai aprašyta 🙂 tobulėjanti, jauna mergina autorė, bet tikrai sugeba padaryti skanių patiekaliukų 🙂

 29. Ramunė parašė:

  Šaunu, kai merginos nagingos net tik prie viryklės, bet ir prie fotoparato. 🙂

 30. Aleksandr parašė:

  Ačiū, bus ka paskaityti vakarais ! 🙂

 31. Laima parašė:

  Kviečiu užsukti į Andalūziškas istorijas. Rašome iš Pietų Ispanijos apie regioną, jo žmones ir gastronomiją. Gal kam bus įdomu atkurti vietinius receptus ir adaptuoti juos lietuviškoje virtuvėje: http://www.virgenextra.lt/istorijos

  O pasibaigus pandemijai kviečiame Beatą į svečius 🙂 Su tikrai nuostabiomis virtuvės fėjomis pasidalinsime vietinės virtuvės paslaptimis 🙂

  Saulės visiems! Linkėjimai!

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.