8241
Beatos virtuvė

Ateina Žurnalas rudens lydimas

(11)

Jausmai ir pojūčiai – štai kas mums, moterims, yra labai svarbu. Ar renkame obuolius močiutės sode, ar niūniuojame kepdamos pyragą, ar su draugais dainuodamos švenčiame rudens sezono pradžią. Kaip sakė žurnalui kalbintas želdinimo ekspertas – jei norime pavasarį džiaugtis gėlių žaluma ir vešlumu, žemę reikia pakutenti jau rudenį. Taip ir jausmai – kutenami skleidžiasi.

zurnalo virselis ruduo

Apie tokį lėtą, sąmoningą valgymą pojūčiais, beje, irgi rasite naujajame mano žurnale „Beatos virtuvė“, o dar jame yra įkvepiančių istorijų apie jausmus ir muziką. Juk ji – maistas sielai. Muzika į žurnalą atėjo, kai galvojome, koks bus ruduo. Gabjotai muzika labai patinka, o kaip ji atrado muziką naujai, galėsit paskaityti. Pasirodo, ausinės gali DAUG. Deimantė svajojo sužinoti, ką skaito žinomi dainininkai ir muzikai, o aš prisiminiau nuostabiąją (dabar jau kadenciją baigusią) Švedijos ambasadorę Lietuvoje Cecilia Ruthstrom – Ruin, kuri vos atvykusi į naują šalį susiranda vietinį chorą, kad galėtų geriau pažinti vietinius žmones ir jaustųsi laiminga. Vilma sakė, kad jai labai patinka chorai, nes jie ne tik suvienija žmones, – kartais jie tampa žinia pasauliui apie mūsų šalį ir jos žmones. Gerąja žinia, kaip, pavyzdžiui, neprofesionalų choras „Bel Canto“ – informatikai, bankininkai, teisininkai, vadybininkai ir kitų specialybių žmonės dainuoja todėl, kad jiems tai daryti tiesiog smagu. 

belCanto_zurnalas_ruduo_2016

Ruduo man dar siejasi su gausa – sugalvojome, išragavome ir ištobulinome 40 naujų, sezoniškų patiekalų. Atsiverskite ir rinkitės rudens sezono pradžios ar derliaus šventei, lengviems kasdienos pietums, tingiems savaitgaliams ir bet kokiai progai.

svente_zurnalas_ruduo_2016

Šįkart metėme bulvių iššūkį (jame ir aš sudalyvavau, o keptos bulvės su grybais išnyko vos spėjusios nusifotografuoti) ir tikrai nustebome, kokia įvairi gali būti mūsų mylima bulvė. Dailininkė Nomeda Marčėnaitė iš bulvių mums beveik paveikslą sudėliojo, o mano feisbuko bendruomenės narys Valdas tiesiog nokautavo – iškepė iš bulvių pyragą su avietėmis ir ledais! Ir žinoma, daug daug daug vietos skyrėm mano mylimiausiai daržovei – burokėliui… Juk skaniausi dalykai dažnai būna iš paprasčiausių ingredientų. Bet neslėpsiu, jaučiu silpnybę ir tokiai užjūrio „slyvai“ kaip figa (jau šimtą metų visuose mano kvepaluose turi būti figų nata), štai, pažiūrėkit, kaip ši gražuolė atrodo ant atviro sumuštinio fetos kompanijoje.

figos_sumustinis_zurnalas_ruduo_2016

Vaikai! Kaip gi be jų. Be jų nebūna ir ačiū Dievui. Sukosi visur ir visada, per derliaus šventės fotosesiją ir kai fotografavom viršelį laukuose, ir kai sodyboje spalvino Linutė botus savo stebuklingais raštais ir paveikslėliais (kaip pasidaryti parašėm, aišku). O čia, prašau susipažinti – smalsuolė linksmoji Gintė. Jai tik ketveri, bet traškius avižinius sausainius iškepė lengvai ir su polėkiu. Pabandykit ir jūs su vaikais.

Ginte_zurnalas_ruduo_2016

Ir dar apie mokyklą parašėm, tiksliau, ką gi daryti ir kaip padėti savo vaikui, kuris tik ką iš darželinuko virto mokinuku. Šioje srityje patarimų per daug nebūna, tai supratau, kai mano studijoje vyko psichologės psichoterapeutės Aušros Kurienės susitikimai su mamomis. Tai ir Aušrą kalbinome, ir Valdorfo Žaliosios mokyklos mokytoją ir septynių vaikų mamą. Kaip ruduo turtingas spalvomis, taip ir žurnalas – tiek jame visko, kad neužteks jokio įrašo. Nes dar yra labai smagus interviu su Marijonu Mikutavičium, ir apie lėto, sąmoningo valgymo naudą parašė rašytoja Vitalija Pilipauskaitė – Butkienė, ir lengvos kasdienybės nepamiršom – rasite savaitės meniu pietums, kuriuos skaniai suvalgysite darbe, ar vaikui mokyklon įdėsite, ir Paryžiuje pasivaikščiosit…

paryzius_zurnalas_ruduo_2016

Tai imkite ir skaitykite naują rudens žurnalą, o skaitydami nepamirškite, kad tobulumas – ne šio pasaulio požymis (taip pasakė viena žurnalo herojė). Svarbiausia, kad gyvenime leistume sau daryti dalykus, ne dėl to, kad būtume geriausios ar geresnės, bet tiesiog šiai, dėl smagumo. Iš širdies.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. shiny parašė:

  Miela Beata, kai tik pradėjote leisti šį žurnalą, labai džiaugiausi ir godžiai skaičiau kiekvieną puslapį. Čia apie pirmuosius kelis numerius. Deja, kuo toliau, tuo labiau šis žurnalas mane nuvilia, nes vietoj receptų pradeda dominuoti visokie interviu ir dar bala žino kas, kas man visiškai neįdomu ir neaktualu, ir neįkvėpia bėgt į virtuvę kažką naujo išbandyti. Bet juk čia ne žurnalas „žmonės“ ar dar kokie paistalai! Suprantu, gal kartais trūksta įkvėpimo prigalvoti pakankamai receptų, o reikia užpildyti tiek daug puslapių, bet pradėt skiest turinį kažinkuom, kad tik kuo storesnis žurnalas gautųsi… Nei šis nei tas. Jau krenta viskas link referato nemylima tema, kur visaip gudraujam dėdami daug paveiksliukų, didindami tarpus tarp eilučių, ir t.t. kad tik įvykdyt ilgio reikalavimą. Gal geriau mažiau, bet konkrečiau ir labiau apie maistą? Tikiuosi kadanors šis žurnalas grįš į teisingą kelią, sekmės!

  • Alvyda parašė:

   Miela Shiny,
   jeigu skaitėte kiekvieną Beatos žurnalą, tai rekomenduoju vėl žvilgtelt į antro numerio pradžią, kur Beata aprašė žurnalo viziją, kad temos suksis ne tik apie maistą, bet ir apie vaikus, šeimą, sezoniškumą, žmones ir apie gyvenimiškas temas. Kad belaukiant skanių pietų ar skanaujant naują desertą bus galima ir vieną kitą straipsnį paskaityt. Ir geriau jau patys pačiausi receptai, net jei ir mažiau jų. Ir ačiū už rubrikas apie sezoniškas daržoves, receptus vaikams ir straipsnius apie vaikus.

  • Lina parašė:

   Labai džiaugiausi kai žurnalas „Virtuvė“ buvo pakeitęs formatą – kurį laiką jame sugyveno puikūs rezeptai, įkvepiančios gaminti nuotraukos, straipsniai, kuriuose kūrybingi žmonės dalinosi gyvenimo receptais. Pasikeitė redaktorė, ir vėl viskas po senovei. Turbūt tik nedaugeliui tiko naujasis žurnalas. Kiekvienam skaitytojui sava lektūra. Man patinka, kad „Beatos virtuvėje“, kaip ir kiekvienoje jaukioje virtuvėje, verda gyvenimas ir smagiu ritmu sukasi nuostabūs pašnekovai.

   • kita Ieva parašė:

    visiškai pritariu dėl „Virtuvės“… ypač nusivyliau, kai pernai (atrodo) radau straipsnį, identišką buvusiam tame pačiame žurnale prieš pora metų (radau, nes mėgstu vartyti senus virtuvinius žurnalus)…

  • Edita parašė:

   Labai patinka Jūsų žurnalas. Myliu,skaitau,gaminu. Sūnus dievina lietinius blynus pagal Jūsų receptą. Vyras varškės spurgas ☺
   O aš mėgstu BBQ…Tiesa tradiciškai su šašlikais tik netradiciniu receptu kuri atradome gyvendami Ispanijoje. Galiu pasiūlyti ir Jums išbandyti. 1 kg. sprandinės 4 apelsinai ir 3 citrinos. Pipirai,druska ir lauro lapai pagal skoni. Jei sulčiu truputi mažoka supjausčius vaisius dapilu truputi apelsinu sulčiu 100%. Viska sumaišau ir palieku parai šaldytuve. Jei tikrai geri ir šviežus vaisiai užtenka ir nakčiai pamarinuoti. Puikus skonis ☺
   Labai dėkinga už puiku žurnalą.

 2. Paula parašė:

  LABAI jau grazus virselis! Tuoj busiu Lietuvoj- begsiu pirkt! 🙂

  http://enjoybypaula.com

 3. renata parašė:

  Man visi nr. Super. Labai geri straipsniai, gyvenimo receptai ir skonių paieškos kasdienieniuose bei sezoniniuose atradimuose yra labai labai super!

 4. Ieva parašė:

  O man kaip tik butent tie visi interviu ir straipsniai ne tik apie maista labai labai patinka. As asmeniskai neisbandau nei puses visu receptu… Bet labai megstu pasiskaityt Beatos rasymus! Va ir vakar kepdama pyraga is Kepiniu knygos, pirmiausiai perskaiciau jo „istorija“. Turiu ir as beveik visus Beatos virtuves zurnalo numerius, bet si karta uzsiprasiau rudeninio numerio ne del receptu, o butent del Beatos rasiniu! Nes receptu pilnas internetas ir pilnos knygos!

 5. Buhalteris parašė:

  Kas jau kas, bet Beatos žurnalas pas mus darbe tarp buhalterių matyt daugiau liaupsių sulaukęs 🙂

 6. Lina M. parašė:

  O aš jau perku Beatos žurnalus net nevarčius, nes man ten patinka absoliučiai viskas. Visų kitų moterų žurnaluose publikuojami visokie horoskopai, grožio receptai, mados, dietos, Zvonkių naujienos jau taip atsibodę, kad taip ir lieka neperskaityta…

 7. Viktorija parašė:

  O šiais metais (tiksliau kitiems metams planuotis) ar bus darbo kalendorius – planuotė? 🙂

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.