8241
Beatos virtuvė

Aš išvykstu į Afriką su UNICEF

(11)

Jūs turbūt galvojate nu bet ta Beata… Ji jau visai nebegali susivaldyti… Taigi mano naujiena yra tokia –  jau šį sekmadienį kartu su UNICEF Lietuva atstovais, TV3 filmavimo komanda išskrendam į Tanzaniją. Tai palaukit dabar apie viską iš pradžių.

Beatos misija unicef Tanzanija

Apie projektą tikrai girdėjote? Man nebuvo labai paprasta apsispręsti, nes aš visaip kaip ilgai galvojau ir pradžioje entuziastingai sutikusi, paskui gražiau rankas ir galvojau apie savo vaikus, tariausi su šeima, su draugėmis. Nuomonių girdėjau visokių, bet juk žinote, kad aš esu iš tų kurie, yra linkę…na ok ok nesakyčiau linkę keisti pasaulio, bet kažkas panašaus… Aš vis prisimenu savo draugės dar Londone man pasakytą dalyką, kai prieš šią misiją pasiguodžiau, kad bijau ir nežinau, kaip čia dabar man pačiai tuos savo vaikus savaitei palikti… Tai ji sako: aha sunku bus, labai sunku, visų tikrai neišgelbėsi, bet go and make a difference. Tai aš taip ir galvoju, kad mažas pokytis ir būrelio vaikų gyvenimo pagerinimas yra vertas to.  Taigi būsiu jūsų akys ir ausys, ir širdis tenai toli ir viską jums papasakosiu, kaip yra viskas ten…

TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė, kuri yra buvusi abiejose UNICEF misijose Kambodžoje ir Sierą Leone man rašė va štai taip:

Patirtis sukrečianti, įdomi, visam gyvenimui, skaudi, linksma, tikra. Esi mama, tad nusiteik, kad emociškai lengva nebus. Tačiau – neišgelbėsi viso pasaulio vaikų ir turi tą suprast!! O pamėgint bent dėl kelių gyvybių – verta visada. Sužinosi, kokį didžiulį darbą atlieka Unicef , susipažinsi su šios organizacijos žmonėmis, tikslais, pamatysi „virtuvę“ iš vidaus.

A

Kas ir kaip? Tikrai esate matę jau du metus vykstančią TV3 ir UNICEF iniciatyvą – telemaratoną „Už kiekvieną vaiką“. Maratono tikslas surinkti lėšų UNICEF veiklai paremti. UNICEF Lietuvoje veikia jau dvidešimt metų. Tada UNICEF padėjo Lietuvos vaikams, dabar atėjo laikas mums padėti vaikams, kuriems to reikia.

Štai ką sako Jovita Majauskaitė, UNICEF vadovė Lietuvoje:

Per dvejus metus, kai vykdėme UNICEF ir TV3 misijas į Kambodžą ir Siera Leonę, įsitikinome, kad lietuviams rūpi ne tik savo kiemo problemos. Garsūs Lietuvos žmonės, susidūrę akis į akį su protu sunkiai suvokiamu skurdu bei televizijos eteris – motyvavo mūsų gyventojus: po misijų buvo paaukota beveik pusantro milijono litų, nuo mirtinų ligų paskiepyta apie du šimtus tūkstančių vaikų. Tai milžiniškas rezultatas, kuriuo gali didžiuotis visa Lietuva. Paskatinti tokios sėkmės, tęsiame savo misiją, suteikdami gyventojams dar daugiau galimybių prisidėti gelbėjant vienos vargingiausių pasaulio valstybių mažuosius piliečius.

S

Kas dar važiuoja??

Virginija Kochanskytė – visiems žinoma aktorė, UNICEF ambasadorė ir Giedrius Savickas, jo pristatyti kaip ir nereikia. (Jis dar praėjusiame sezone dalyvavo mano laidoje ir turiu pasakyti, kad ta laida a) buvo žiūrimiausia iš viso sezono turbūt b) visi ją matė ir vis dar youtube ieško o jus visada dar galite pasižiūrėti per tv3 play, aš ir pati su malonumu dar kartą pažiūrėjau).

Vežuosi kompiuterį, tikiuosi internetą pavyks rasti ir galėsiu rašyti blogą – dienoraštį, kaip mums viskas sekasi.

O kol manęs nebus, blogas dykas nestovės. Esu prikaupusi juodraščių, o blogui vadovaus Bronė, tai arba bus anksčiau mano parašyta arba Bronė ką nors parašys (jei turės naujienų apie naują knygą)

Tai va, mielosios ir mielieji, tikiuosi jūsų palaikymo šitam iššūkyje. Už kiekvieną vaiką.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (11)
Komentarai
 1. Liūtas parašė:

  Labai graži iniciatyva, tikrai palaikus jus, Beata! Be jokių abejonių net ir vienas žmogus gali pasaulyje ką nors pakeisti – ir net visai daug. Sėkmės kelionėje. (:

 2. Aušra parašė:

  „Jei manai, kad esi per mažas pakeisti pasaulį, pabandyk išsimiegoti su uodu palapinėje“. Mahatma Gandhi.
  Sėkmės!

 3. Kristina parašė:

  Labai saunu kad jus iamates tokios iniciatyva.
  Sekmes

 4. Roma parašė:

  Visokeriopos sėkmės Jums Beata ir Jūsų kolegoms. Kaip gera ,kad tokių žmonių kaip Jūs yra mūsų Lietuvoje….Sėkmės dar kartą!

 5. Edita parašė:

  Labas Beata, …jei nori pakeisti pasauli – tai pradek nuo saves… taip yra pasakes vienas ismincius. Geri darbai visuomet padaro zmogu laimingesni. Zmogui iki pilnos laimes truksta nedaug, juk svarbu socialiniu poreikiu ispildymas, jaustis reikalingam, bei jausti,kad kazkam tu rupi. Kiekvieno zmogaus savanoriskas darbas, savanoriskoje ar kitoje vieloje dudziule pagalba tiem, kam jos reikia… Sekmes!

 6. Ieva parašė:

  nežinau, kaip čia tiksliau pasakyti, bet jei gyveni skurde, tai ir važiuoti niekur nereikia.. man ta Afrika yra čia Lietuvoje.. absoliučiai laukinė gamta :).. taigi, gyvenimo sąlygos lemia tai.. didesnio skurdo (tuo pačiu ir kitų neigiamų gyvenimo pusių) vargu, ar rasčiau.. sąmoningai TAME gyvenu.. bandydama švarintis, kiek tai čia įmanoma.. nes čia gimiau..

 7. Laima parašė:

  Palinkėsiu sėkmės ir ištvermės tokiame, bent jau man, absoliučiai nepažįstamame krašte. Įsivaizduoju, kad tai bus visiškai nauja patirtis, o kaip žinia bet kuri ir bet kokia patirtis yra naudinga – šį kartą ne tik Beatai, bet ir Afrikos vaikučiams. Eilinį kartą žaviuosi šios neeilinės Moters polėkiu, energija, nuoširdumu ir paprastumu 🙂 Kuo geriausios kloties projekte!

 8. Natali parašė:

  Oi Beata, paskaiciau spaudoje internete komentarus ir nustebau kokie jie visi(beveik visi) pikti, tulzingi, su didziule neapykanta parasyti jums ir jusu misijai i Afrika…
  Kazkaip nejauku pasidare- kodel Lietuvoje tokie pikti ir nejautrus zmones?!

 9. Rasa parašė:

  Sveika, Beata. Džiaugiuosi dėl tavęs.
  Ir tuo pačiu norėkau paklausti – kaip aš, visiškai paprastas ir nedaug pinigų turintis žmogus galėčiau prisidėti prie UNICEF? Savanoriavimo/misijų/pagalbos?

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.