8241
Beatos virtuvė

Apie dovanas kas, kam, ką ir kodėl?

(44)

Nemeluoju, mano vaikai apie Kalėdas pradėjo kalbėti rugpjūčio mėnesį. Na ne kalbėti ištisai, bet vis jiems išsprūsdavo du dalykai: a) kiek liko?; b) šito noriu Kalėdoms.
Jurgis kokius jau du metus svajoja apie nuotolinio valdymo lėktuvą. Nežinau, ar išsipildys svajonė, nes nemanau, kad yra tokių, o jei ir yra, tai kai bus didesnis. Draugės labai sumanus sūnus svajoja apie burtų lazdelę, nes kai ją turės, tai viską galės. Izabelė, kaip pridera septynmetei, svajoja apie iPodą, kad galėtų klausyti muzikos, bet mūsų Kalėdų senis užsispyręs ir technikai kol kas sako ne, pasirinkdamas labiau tradicines dovanas.

Bet su tom tradicijom irgi sudėtinga, štai viena draugė klausinėja, ar žino kas nors, kur gauti „skoningą“ undinėlę, nes barbinės jai nelabai. Tai aš jai pasakiau ir pati pagalvojau, kad, oi mes, mamos, taip norim tuos savo vaikus užauginti nuostabiais žmonėmis ir jiems siūlom tik tai, kas su skoniu ir ekologiška, bet juk ketverių metų vaikas tiksliai žino, kad nori tos undinėlės, kuri yra Disnėjaus filme, būtent tos, ir net skoningiausia rankų darbo undinėlė bus tik baisinga kūtvėla… Tai gal reikia vaikams bent per Kalėdas duoti tai, ko jie nori? Nes mes, suaugę, norime medinių žaislų ir knygučių, o jie nori šokolado ir iPodo. Arba dar didesnės nesąmonės, kaip Furby (aš kategoriškai buvau ir esu prieš, bet močiutė pasidavė).

Tai va, bet aš tai tikrai nesiųsiu telegramos iPodui ar telefonui, mes su seneliu sutarėm, kad dovanos bus žaislinės ir truputį praktinės… Pižamos, kojinės ir dar kas nors…

Beje, kalbant apie kojines, ypač tas kalėdines. Aš praėjusiais metais taip buvau užsikepusi jas pasiūti pati, kad siuvau Kūčių išvakarėse naktį, bet pasiuvau. Visiems. Tik bėda, kad jos kažkur dingo, liko tik viena, teks skelbti paiešką. Ir nors tai nei kiek nelietuviška tradicija, man ji labai patinka, nes į tą kojinę galima įdėti mažų smulkmenų – saldainių, pieštukų, dar kojinių J))

Dovanoti yra gera, bet vis tiek mane kartais apima panika, kad oooooooooooo, neturiu dovanų visiems… Tai tada aš nusiraminu šitaip: pakvėpuoju ir gerai pagalvoju, ir suprantu, kad visko mes turime, todėl bet koks dėmesio pademonstravimas yra gerai. Nors, tiesą sakant, apie jas pradėjau galvoti jau lapkričio mėnesį, tada man mano sesė Odeta sako: žinai, šiais metais nieko nedovanojam vieni kitiems, tik vaikams. Oi, galvoju, kas čia dabar? Mano sesė yra labai protinga moteris, bet aš tai vis tiek dovanų jiems turiu (geriausio alyvuogių aliejaus iš Portugalijos, manau, tokios dovanos yra geros).

Dovanos yra gerai, bet dovanoti reikia jausmingai ir kukliai. Dovana turi suteikti gerą jausmą ir parodyti, kad jūs galvojate apie tą žmogų bei linkite jam geriausio.

Mano manymu geriausios dovanos yra:

–          Knygos. Užrašų knygutės, kalendoriai. (Paprasčiausia būtų įtikti su kulinarinėmis, cha cha, arba kokiais albumais.)

Beatos planuote

–          Kojinės (visada naudojamas dalykas).

–          Kvepiančios žvakės (aš labai pamėgau šitą dovaną, tai prašom, galite man dovanoti. Odeta, jei skaitai, štai tau užuomina… Cha, cha, cha, cha)

–          Žurnalų prenumeratos (sakysite, kaip nuobodu, bet labai praktiška)

–          Fotosesijos (aš va prieš porą metų dalyvavau Fotopastelės kalėdinėje fotosesijoje, neatsidžiaugiu iki šiol… (ir šiais metais jie rengia kalėdines šeimos fotosesijas savo nuostabiai išpuoštoj studijoj, mano kaimynystėj)

Fotopastelė

–          Maisto produktai ir maistas (visada labai gerai, bet, aišku, ne perlinių kruopų maišelis – apie maistines dovanas kalbėsim visą savaitę, o sekmadienį laukia TV laida)

Kalėdų dovanos

–          Bilietai į teatrą, operą ar kelionės, patirtis ir t. t.  (praėjusiais metais Tomo mamai dovanojau afternoon tea Savoy viešbutyje, viena geresnių dovanų, kalbam apie tai iki šiol, šiais metais rašysiu pakvietimą ranka: opera ar koncertas, drinks&dinner in Vilnius).

O ką jūs manote? Kokia jums geriausia dovana? Ir nevaidinam, kad apsieisim be dovanų, nors po mažutę, bet malonu gauti, tikrai.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (44)
Komentarai
 1. Giedrė parašė:

  Man su dovanomis keistai kažkaip yra – jei atvirai, man įpakavimas net svarbesnis už pačią dovaną:) Nežinau kodėl taip yra, bet gražiai supakuota saldainių dėžutė man teikia daugiau džiaugsmo nei gerokai vertingesnė dovana įkišta į maišelį. Gal dar nuo vaikystės likęs tas saldus dovanos paslapties jausmas čia kaltas:)
  Aš labai mėgstu praktiškas dovanas išskyrus kojines ir puodelius:) O dar smagiau man būna gauti valgomų dovanų – įvairių saldainių, sausainių, arbatos ar kavos. Tada, nurimus visam šventiniam šurmuliui ir atsigavus nuo persivalgymų, labai smagu išsitraukti iš spintelės visas tas dovanas ir mėgautis jomis vakarais geruoju minint jų autorius:)

 2. Migle parašė:

  As visiskai pritariu, jog fotosesijos, teatro bilietai ir visos kitos pan gift experiences yra labai labai nuostabios dovanos! Ypac semai. Taciau yra smagu gauti ir kokia moteriska prabiangia smulkmenele (kosmetikos rinkini, kuno prieziuros priemoniu ir pan.), tiesiog ko labai labai troksta tavo sirdele, bet pati tam nepaskirtum pinigeliu (arba galbut nevisada turi ju uztektinai). Tiesiog kaip as sakau ne pirmo butinumo, bet labai malonus ir praltiski dalykeliai 🙂

 3. Darau, Blė parašė:

  Tamstos išvardytos dovanos yra pakankamai universalios. Aš tik norėčiau pridėti, kad ir suaugusiems reikia žaisliukų. Tiesa, tam reikia žinoti konkretaus subjekto pomėgius.

  Man, jau gerokai perkopusiam trisdešimtį, labai gera dovana būtų Meccano tipo konstruktorius. Na, toks su skylėtomis geležėlėmis ir varžteliais/veržlikėmis. Puikiai pritaikoma buityje konstruojant visokius niekučius. Ar šiaip varžtelių ir veržlikių dėžutė, būna tokie rinkiniai.

  Dar manau, kad prie universalių dailykų gali būti ir visokie virtuviniai „gedžetai“. Na, koks nors ten pipirų malūnėlis su baterijomis, gudrus obuolių sėklų išėmiklis, „panaglintas“ skustukas daržovėms ir taip toliau.

  Prie operos, fotosesijos ir panašių galima priskirti ir tokias dovanas, kurios suteikia kažkokią patirtį. Jojimo pamoka, šuolis su parašiutu (na, čia brangoka, bet jeigu norisi ir galima sau leisti) ir panašūs dalykai.

  Ir šiaip, būna, kad susiduri su kažkokia smulkmena, kuri yra ypač gera, kokybiška ir džiuginanti. Verta tada tokiu džiugesiu ir su kitais pasidalinti. Na, kad ir labai gera keptuvė 😀

 4. Viktorija parašė:

  Sunku nuspręsti kokia man yra geriausia dovana… Labai seniai teko apie tai susimąstyti. Na, bet galėčiau teigti, kad iki šiol geriausia dovana man – knyga. O taip pat pirmenybę teikiu šiltoms ir praktiškoms dovanoms. Pati šiais metais artimuosius ir draugus stebinsiu savo keptais imbieriniais sausainiais ir rankų darbo atvirukais. Tokios smulkmenos (patirtis rodo) puikiai gelbėja, kai užklumpa netikėti svečiai, kurių nesinori paleisti tuščiomis. Pas mus itin pamėgta tradicija dovanoti ne tik pirktines dovanas, bet ir pridėti kažką, kas sukurta su meile. Nuostabus jausmas, kai Kalėdos vis arčiau ir arčiau. Kartais netgi pasijaučiu, kaip vaikystėje. 🙂

 5. Daiva parašė:

  Kasmet galedavau isleisti daugybe pinigu dovanom. Vaikams pirkdavau tokius zaislus, kokiu tik uzsimanydavo, dar visokiu smulkiu praktisku dovaneliu pridedavau…zodziu, taskydavau pinigus i kaire ir i desine. O siemet pirma karta susimasciau, kad gerai apgalvota paprasta dovana gali suteikti daugiau dziaugsmo ir silumos. Todel siemet pirma karta (nors man jau 40 su uodegele) kepiau meduolines roges su elniais, vakare jas ispaisysiu. I roges sudesiu smulkes dovaneles, saldainis, mandarinus, mamai veido krema, arbata ir pan. 🙂 Vaikams nupirkom dovanas, tik mazyliui dar nepraradau vilties pabaigti iki Kaledu pasiuti lavinimo knygele. Siemet kaip niekad i dovanas sudejau savo brangu laika, meile ir siluma tiems, kam jos bus skirtos 🙂

 6. Aurelija parašė:

  Labai daugeliui dovanu pritariu: ir valgomom, ir nevalgomom, ir kvepiančiom, ir bekvapėm… Tačiau šiek tiek gaila, jog daugelis žmonių nebemoka džiaugtis smulkmenom (ta kvepiančia žvake, ar kojinėm). Aš stengiuosi vaikus įtikinti, jog bet kokia smulkmena gali atnešti didelį džiaugsmą. Nežinau, ar pavyks, labai tikiuosi… Kepsim su vaikais meduolius, dažys jos pačios savom rankytėm, barstys pabarstukus, dėsim į maišelius ir dovanosim, močiutėms, draugams. Šituo procesu mėgavomės ir pernai. Mergaitės dirbo visą vakarą, džiaugsmo buvo su kaupu.Turime ir mažų stiklainiukų uogienių paruošę. Tokios mūsų dovanos bus šiemet. Močiutėm ir seneliam dar pridėsim po fotognygą su mūsų 2013-ų metų akimirkų nuotraukom. 🙂 O vaikams žaislus stengiamės dovanot tokius, su kuriais būtų ką veikt 🙂

 7. zita parašė:

  Manau draugams labai tinka gera arbata,ta is arbatos parduotuves,graziai supakuota ir kvepenti kaledomis.Savo brangiausiems zmogeliam dovanoju praktiskas dovanas, pagal tai ko jie noretu.kam molinius indus,kam kokia neyprasta rukoriu komplekta.Na o savo vieninteliam anukeliui kaupiu dovanas jau nuo vasaros.Nors artimiesiam ir draugam irgi renku dovanas dar rudeni.Nepakenciu skubejimo ir suirutes,megstu dovanas supakuoti is anksto ir gruodzio pirmom dienom padeti po egle.

 8. sete parašė:

  Perliniu kruopu maiselis 😀 … Man tai banaliai-bet pacios nuostabiausios dovanos yra nuosirdzios smulmkenos- ar megstami saldainiai ar koks lupu blizgesys ar kokia grazi smulkmena namam (tik ne statuleles-ju negaliu pakest,geriau kazka praktisko).tiesa pamenu vienais metais esu gavus tiek duso zele, kad praktiskai visus metus nereikejo pirkt 😀 tai gal duso zele nelabai noreciau …,nors jei kokia ypatinga ir skaniai kvepiancia….

 9. Dalia parašė:

  Vajėj, koks malonus ir artimas įrašas 🙂 Labai mėgstu tai, kas praktiška ir subtilu arba ko sau pačiai perku retai, nes lyg ir nereikia, nors ir labai smagu. Čia sąrašas prasideda šiltomis vilnonėmis kojinėmis ir pirštinėmis, kvepiančiomis žvakėmis, meduoliais, skaniu vynu, mandrais makaronais ar sūriu, bilietais į teatrą, koncertą ar kvietiamais į baseiną, stalo žaidimai, knygos, gražios taurės ir t. t. Nemėgstu nenaudingų smulkmenų, visokių statulėlių ir staltiesėlių su besmegeniais. Pati šiemet dieverio šeimai pirkau šiltą vilnonį pledą, nors ir žaliai raudoną, bet labiau žiemišką, o ne kalėdišką 🙂

 10. Marija parašė:

  Gal kiek ir ne į temą, bet va jei Beata leistumėte žurnalą, tai jo prenumerata būtų nereali dovana. Knygos yra, laidos yra, blogas yra – liko tik žurnalas:)

 11. Sigita parašė:

  Man labai patiko kažkur internete beklaidžiojant perskaityta dovanojimo vaikams rekomendacija : what he wants, what he needs, what he wears, what he reads. Čia gal labiau JAV pritaikyta, nes jie pamišę dėl dovanų ir vaikai randa jų kalnus po egle, bet jaučiu, kaip šiemet ši frazė mane paveikė. Maniškiai gaus po 1 žaislą ir knygų. Apsirengimo nestokojam, tai ir nedovanosim 🙂
  Man labai patinka, tas „draugystės“ dovanėles, draugams ir kaimynams dovamoti praktiškas: gerus prieskonius, arbatą, virtuvinius rankšluostėlius ir pan. ir pati tokius dalykus mėgstu gauti dovanų.

 12. IngaM parašė:

  Sutinku su Giedre, kad dovanos įpakavimas labai svarbu, man irgi jis svarbus. Turiu labai artimą žmogų savo šeimoje, kurio dovanėlės kasmet būna vis įdomiau supakuotos ir niekada nežinai kas už tų nuostabių popierėlių viduj slepiasi. Ši auksarankė niekada nepatingi kiekvieno daikčiuko atskirai suvynioti, gaunasi daug mažų nuostabiai supakuotų dovanėlių. Aš tai labai vertinu, nes matai, kad žmogus skyrė labai daug savo laiko pakavimui, galvojimui apie tą žmogų kuriam pakuoja-nesvarbu ar suaugusiam dovanoja ar vaikui. O šiaip aš už tokias dovanas, kurias gali saunaudoti, suvalgyti ir pan., o ne kaupti krūvas puodelių, žvakidžių ar skulptūrėlių….Stengiuosi pati dovanoti suvalgomas dovanas-šiemet meduoliai, pyragai su džiovintais vaisiais, moliūgų džemas su apelsinais.

 13. Elvyra parašė:

  Sveiki.
  Kas teisybė,tai teisybė.Kiekvienam malonu gauti nors mažytę dovanėlę.Man mieliausios ir laukiamiausios yra rankų darbo dovanos.Juk apie kiekvieną pagalvota,rankų šiluma sušildyta.Labai mėgstu tokias dovanas dovanoti ir gauti.Elvyra

 14. Evelina parašė:

  Manau ,kad Ipodas nera blogas daiktas,mes padovanojom 5-ojo gimtadienio proga ir iki siol naudoja labai atsakingai.O ir lektuvu,Beata, tikrai yra http://www.ebay.co.uk/itm/like/161068503701?limghlpsr=true&lpid=102&device=c&adtype=pla&crdt=0&ff3=1&ff11=ICEP3.0.0&ff12=67&ff13=80&ff14=102
  Kaledos- noru isssipyldymo ir stebuklu metas.Ne daiktuose ar ju vertej yra esme, o tikejimo dovanoje-svajones tikrai pildosi!
  Siltu Jums svenciu ir svajoniu issipyldimo!

  • Sonata parašė:

   Aš irgi esu už tai, kad Kalėdos – stebuklų metas ir vaikai turi gauti tai, apie ką svajoja, tačiau tai nereiškia, kad senelis atneš patį brangiausią daiktą. Juk ne vieną svajonę vaikai turi. Jeigu mes aukštai užkelsime kartelę, tai ką mes kitais, ir dar kitais metais dovanosime? Svajonė irgi turi limitą, ir kartais dar vaikas per mažas gauti tai, ko užsigeidė. Pvz kad ir tas tas lėktuvas, juk penkiamečiui sunku jį valdyti, ir jei gaus tokią dovaną, tai tėtis jį leis, o vaikas tik užvertęs galvą stebės. Yra ir paprastesnių lėktuvėlių, kurie lengviau valdomi, tik aišku, ir čia yra labai slidus dalykas, kad gavęs jis nepasakytų „ne toks“…
   Aš pati esu už praktiškas dovanas, šiemet svajoju, kad senelis man padovanotų fotografijos kursus.

 15. Asta parašė:

  Gerai, kai yra kam primena, kad vaikų norai ir jų išsipildymas nevisada turi sutapti su tėvų skoniu ir norais :)) Šiaip patiems artimiausiems norisi išrinkti kažką ypatingesnio – vadinamosios „įspūdžio“ dovanas man atrodo vienas iš geresnių variantų. O visiems draugams, kaimynams ir artimiesiems pats geriausias reikalas – valgomos dovanos. Mėgstu tokias ir dovanoti, ir gauti.
  Beje, savo ir draugų vaikams šiemet norėjau dovanoti knygas, bet vyras užprotestavo, kad vaikai yra vaikai ir jiems reikia žaislų 🙂

 16. LINA parašė:

  Mano nuomone kaledoms netinka brangios ir prabangios dovanoms(tam yra gimadieniai ir kt.progos).siuo metu laiku butent ir tinka visos tos smulkios,bet tokios sirdziai mielos dovaeles:uogienes stiklainukas,gera knyga,kojines,kuno prieziuros priemones,gero vyno butelis ar kava bei arbata:).As kadangi esu knygu fanatike,tai man kaledom tai pati gerausia dovana(na aisu nepamaisys ir idomiu ,nematytu saldainiu rinkinukas:)).Tad tokios mano nuomone ir turetu buti kaledines dovanos-siltos,mielos ir praktiskos!

 17. Sija parašė:

  Man smagiausia gauti tai, apie ka buvau nors karta kazkam uzsiminus. Tas kazkas isidemejo ir sulauke progos. Pajunti, kad zmogus tikrai butent apie tave pagalvojo, o ne belekaip is belekur prigriebe ir , tegu ir itin graziai, supakavo. Leptelejau, kad pasiilgau kazkada su tuo zmogum valgyto surio skonio. Ir gavau ( jau gavau, atstumas didelis, tai atkeliavo dabar) visa didele jo galva :). Negaliu atsidziaugt ir suriu, ir dovanojusiojo demesiu. Tokioj situacijoj dziaugciausi ir perliniu kruopu maiseliu.Tikrai.
  Vaikai nebutu vaikai. Musiske Senelui prisake atnesti vista. Nes jos numyletoji is sodybos iskeliavo i dausas. Sakem salta, reikia pavasario palaukt, siulem dar pagalvot ko noretu. Ne, vista ir viskas. Juk jai namuose tai nesalta :). Suku dabar galva, gal kokia taupykle vistos formos, ar dar ka. Pernai labai pageidavo daug morku, nes isgirdo kalbant, kad mazai pasilikom i miska nesti. Tuoj rado iseiti- palaukit, as Kaledu Senelio paprasysiu, atnes. Kompiuterine technika gerai, bet velgi ismaste- ai, beveik visi turi, neidomu. Gal dar paaugs ir „suskels “ pageidavimu . kas zino.
  Man laukiamiausios dovanos – kulinarine knyge, bet kokia, kurios negaliu nuejus i knygyna nusipirkti. Dazniausiai visos cia esancios buna parnestos ir jokiu Kaledu nelaukia. Zvakes irgi. Skanestai, naminiai. Bet kojines…. na nee.
  Ir pati stengiuosi isgirsti kazkoki zmogaus nora, netycia issprudusi.Kad galeciau ji igyvendinti.

 18. Dalia parašė:

  Dėl nuotolinio valdymo lėktuvų, jų žinoma yra ir daugybė modelių. Pvz., svetainėj http://www.hobbyking.com daugybė berniukams, vyrams ir ne tik skirtų dalykėlių.

 19. Ieva parašė:

  Man pati geriausia dovana – laikas. Buvau taip pamaloninta, kai mano drauge pasake, kad ji visa diena skirs man:) Visa diena graziai suplanavo, paruose pietus ir pokalbiai musu liejosi liejosi liejosi…. Buvo tokia grazi diena, dar iki siol ja prisimenu! Nes tai buvo diena man! ´

  Ieva

 20. Asta parašė:

  O man Kalėdos tokia šventė, prie kurios niekaip nedera brangios dovanos – gimtadieniams, sukaktuvėms ir panašioms progoms taip, bet tik ne Kalėdoms. Norisi jaukių, gražiai supakuotų ir šypseną keliančių smulkmenų.

 21. Snaige parašė:

  As esu mama kuri pritaria visiems beveik be isimties eko projektams , eko zaislai , eko maistas , eko drabuziai , grazus multikai ir visa kita kas yra teigiama ir paprasta .Kaledos – gal tai kaip tik yra ta svente kai vaikus stebuklo vardan galima nustebinti Kaledu senuko modernumu 🙂 Ipad is siaures asigalio 🙂 ? Visai smagu jeigu tik galimybes leidzia 🙂 Ipadas nera vien angry birds … galima rasti ir parinkti zaidimu kurie lavina net ir Ipad pagalba 🙂 Sventu Jonu bendruomene siais metais vygdo grazia akcija baznycioj galima nuo medelio pasiimti vaiku norus ( vaikai yra is Svencioniu ir Svencioneliu dienos centru ) ir juos pildyti ir ten galima rasti visko … Ir mes su 8 meciu sunum „nuskynem “ lapeli masina su distanciniu ir daug saldumynu ir ilgai diskutavom kaip cia taip toookia brangia dovana dabar reiks pirkti bet tada as ramiai paklausiau o ka tu ten pirmu numeriu i Kaledu senuko sarasa irasei ? atsakymas tyliai buvo istartas X Boksas ( paaiskinu 🙂 kompiuterinis zaidimas su teigiamais ir net sakyciau judriais zaidimais visai seimai ) na ir ka sutarem kad teks jam prisideti is taupykles savais pinigais dienos centro vaiku dovanom ir gal tada elfai pranes kad kazkur Uzupi yra vaikas kuris moka dalintis ir labai nori xboksiuko ..

  • Agni parašė:

   gera ideja..

  • Paulina parašė:

   As dėl iPad’u. mano kambarioke dirba darželyje: kartą man papasakojo kaip ji jiems kalbėjo apie kalėdas, kad kaip smagu puošti eglutę… ir op vaikai sako „taigi iPad yra žaidimas, kur galima papuošt eglutę“ nuginkluoja tokie pasakymai. Tuoj nebereiks vaikams nei tikros kalėdinės eglės, ką jau kalbėti apie norą ją puošti. Gal ir dovanų tuoj prašys virtualių?

 22. Jolita parašė:

  Mes kas metai su sūnumi (jau dvylikamečiu) turim tradiciją dovanoti artimiausiems draugams ir giminėms ką nors savo rankomis padaryto – taip prieš kelis metus virėm muilą, po to darėm kalendorius, paskui gaminom virtuvinius padėkliukus, o šiemet radę odos jau pasiuvom aplankus knygoms! Šaunumėlis, jau žinau, kaip mūsiškiai džiaugsis! Dar ko nors prikepsim. Koks malonumas prisiminus, kaip gavom dovanų nuo brolio žmonos jų pačių keptą namuką ar nuo vyro sūnėno šeimos – čatnius ir pačių gamintus gardumynus. tad aš už- tokias dovanas, nors
  džiaugiuosi visomis:)

 23. Reda parašė:

  Pirmais bendro dovanojimo metais kaip reikiant subankrutavom, nuo tada giminėms, draugams ir pažįstamiems dovanojam namų gamybos kalėdines dekoracijas: siūtus ar nertus eglės žaisliukus, kalėdinius vainikus ir pan. Be to, man pačiai tos kalėdų senelio dirbtuvėlės gamina kalėdinį džiaugsmą nuo pat lapkričio :). Savo ruožtu, man taip pat labai džiugu dėlioti kalėdinius gražgrožius (nebūtinai tik rankdarbinius) ir prisiminti kurie draugai prieš kiek metų tą ar aną padovonojo (ne kuriais atvejais kalėdiniais žaisliukais ir draugystės metus galima paskaičiuoti :).

 24. Dalelija parašė:

  Kadangi pinigų neturiu daug, be to mėgstu rankdarbius, tad dažniausiai aplinkiniams dovanoju savos gamybos dovanas, aišku visada atsižvelgiu į kiekvieno pageidavimus ir pomėgius. Pažįstu ir tokių žmonių, kurie dovanodami pabrėžia, kokią brangią dovaną nupirko, bet visai nesvarbu, kad visiškai neatsižvelgdami į žmogų.Aš manau, kad jau geriau pigesnė dovana, bet iš širdies 🙂

 25. Erika parašė:

  Pačiai visada maloniausia gauti knygą dovanų ar kažkokią rankų darbo dovanėlę. Kasmet šv. Kalėdų proga visiems draugams ir artimiesiems dovanoju knygas ir savo pačios gamintas dovanėles: dekoruotas užrašų knygutes, knygų skirtukus, žaisliukus eglutei, sages pasipuošti, arbatines, dekoruotas žvakes ir t.t. Nepamenu, kada esu ką pirkusi parduotuvėje:) Gaminant dovanėles visada galvoji apie tą žmogų, kuriam ji bus skirta, sudedi visą savo meilę į ją, šilumą… Kasmet, artėjant šventėms, visi klausia, ar šiemet irgi kažką savo padarysi:)

 26. Gerda parašė:

  As taip pat esu pametusi galva del visokiu eko-lavinamu ir t.t. zaislu…bet gi vaikai kartais nori visai ko kito…pernai kaip isprotejusi pripirkau tonas dovanu (rimtai), jos net po egle netilpo…nes narsydama po ivairias parduotuves ir to norejau, ir ano…butent NOREJAU AS 😀 ir ka gi…Kaledu rytas, pakuojam dovanas…mano 4-mete ispakavusi pagaliau ta dovana, kurios labiausiai norejo, i kitas ne nepazvelge..kai kurios taip ir liko neispakuotos. taip kad, mano nuomone, nepaisaint visu isitikinimu, noru ir isivaizdavimu kas turetu buti musu namuose, o kam vietos cia nera, visgi pirmiausiai reikia atsizvelgti i norus tu, kurios jiems skirtos ir dovanoti tai, ko jie labiausiai nori 🙂

 27. Ieva parašė:

  Nupirkau planšetę.Vieną keturiems.Tada pradėjau galvot,kad mažylei gal nebus įdomu…Reiškia,reikia jai atskiros dovanos.Nori paspirtuko.Hm,ne sezonas,bet gal pavyks gauti.O sūnus?Jam vos prisilietus viskas genda ir lūžta.Tai gal ir jam ką kitą dovanoti?Bet ką?Tėtis siūlo lėktuvėlį su nuotoliniu valdymu,Idėja,bet nelabai gera-kur gi skraidins,juk žiema kieme?O padovanoti ir pasiūlyti neatplėšt iki pavasario kažkaip…Bet pokalbis buvo naudingas-supratau,kad jokio prabangaus skustuvo mano vyras taip nenori,kaip lėktuviuko 😉

 28. Evaldas parašė:

  Dėl kvepiančių žvakių tai nesutikčiau. Pažįstų daugybę moterų/merginų, pas kurias namuose pilna tų žvakių ir jos nei deginamos yra (nes gi mat gražu, tai gaila), nei kokios kitos praktinės naudos duoda 🙂

  • Linara parašė:

   Nesveika deginti žvakes, jei jos nėra pagamintos iš natūralaus bičių vaško. Žvakių gamyboje yra naudojami naftos produktai ir degdamos jos skleidžia negeras medžiagas į Jūsų aplinką.

 29. Dina parašė:

  As perskaiciau Beatos irasa apie Mango Majo ir labai uzsimaniau jo, tai majonezas visai pradziugintu mane Kaledu proga, nes gauti jo man yra neimanoma :). Man patinka paprastos, mielos, netiketos, dar neatrastos dovanos. Pvz, koks grazus meno dirbinelis, idomus papuosalas, paciu virta uogiene, kaimynes kasmet dovanojama bananu duona ir, zinoma, vaiku darbeliai. Viena karta gavau GPS dovanu ir ka, na, geras daiktas, bet ir pati galiu nusipirkt toki. O Mango Majo nebus ant mano siu metu Kaledu stalo, nebent kas susimils imest i laukneseli… 🙂

 30. Daiva parašė:

  O mes savo tevams pensininkams dovanojam savaitgalius sanatorijoje – dazniausiai birstone, ten dabar atidarytas naujas Egles filialas, buvo siemet rudeni ir labai patiko. Bet anksciau senesnese sanatorijose irgi smagu buvo. Jiems tu daiktu jau daug ir nereikia. Ten pasilepina pora dienu, pailsi, pakeicia aplinka, nes bent jau musiskiai nelabai nori kur toliau keliauti, tik i nida vasarai porai savaiciu susiruosia, kur toliau tai ne.

 31. Jolanciuke parašė:

  Vau kiek daug idėjų čia radau :)) Ne tik vaikai rugpjūčio mėnesį pradeda galvoti apie Kalėdas 😀 Aš irgi pradėjau sukti galvą jau. Dabar tik rimčiau pradeu ieškoti. Reikia būti pasiruošusiam, kad nereiktų papulti į tą masinį beprotizmo bumą 🙂

 32. Jolanta parašė:

  Aš manau, kad dovanas reikia rinkti ne pagal tai, kas tau patinka, o pagal tai, kas patinka tam žmogui.
  Man labai padeda Norų Saugykla http://www.norusaugykla.lt
  Kai pati pradėjau savo norus užrašinėti, tai aplinkiniai irgi užsikrėtė 🙂 Dabar bent jau artimiausiems žmonėms visada turiu kelis variantus, ką galima padovanoti ir neprašauti.

 33. Kotryna parašė:

  Labai fainas straipsnis . Aš pati kai nesugalvoju dažnai tiesiog nuperku dovanų čekį, kad žmogus galėtų pats išsirinkti. Bet prieš tai reikia irgi pasidomėti kokį čekį pirkti kad žmogui patiktų. Pasiskaitynėjų visur, pvz čia http://dovanu-cekiai.tumblr.com/ http://dovanu-cekiai.tumblr.com/ . 🙂

 34. DaivaK parašė:

  Puiku straipsnis, galvoju apie Kalėdas, kaip ruoštis, ką dovanoti. Kaip visada viskas užsitempia ir pradedi pirkti dovanas paskutinėmis dienomis. Kartais atrodo, kad vyrams sunkiausia kažką surasti, nes labai įnoringi tai tenka taupyt laiką ir imti Kalėdoms dovanų čekį pvz. https://www.geradovana.lt/kaledines-dovanos/kaledines-dovanos-vyrams. Tokiais atvejais kai išsisemi tai padeda.

 35. Ineta parašė:

  Labai nesmagu, kai nepasveikina gimtadienio, moters, motinos dienos proga sakydami, jog negalėjo atvykti. Dabar pilna dalykų veža į namus, o gėlių kurjeriai ateina pasitempę, su šypsena, tai priežasčių nesveikinti nebelieka. 🙂

 36. Asta parašė:

  Gražiai supakuota dovana kelia didesnį įspūdį. Tarkim, man pačiai yra ypač svarbu, kaip dovana supakuota, tai parodo, kiek laiko ir dėmesio žmogus skyrė rinkdamas tą dovaną, kiek širdies įdėjo. Praeitą kartą sukau galvą ką padovanot sūnui paaugliui, jo noras būti savarankiškesniu, pametėjo „vokelio“ idėja, tai galvojau kaip juos originaliau įteikus, patiko idėja iš čia https://www.lietuviskigaminiai.lt/c296-dovanu-dezutes

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.