Spausdinti

Kolegė Anna apie šiuos sausainius sako: Dovanoti tinkamų sausainių idėja nėra nauja, todėl prieš metus jai sugalvojau „updeitą“ – šiuos sausainius būtinai turime suvalgyti kartu su tais, kuriems juos įteikiu. Iš anksto supakuoju dovanas ir tiems draugams, su kuriais matomės itin retai.

Jei Kalėdos gali mus susodinti prie vieno stalo, kodėl gi ne? Beje, šie šokoladiniai sausainiai mane labai nustebino – tokio sodraus, gilaus šokoladiškumo jų puselės, o riešutinis kremas viską glotniai sujungia ir sukuria truputį pyragaitiško džiaugsmo. Stiklainį puoškite blizgučiais arba etikete su palinkėjimu.“

Šokoladiniai sausainiai su riešutiniu įdaru 

0
komentarai
3

Reikės:

250 g minkšto kambario temperatūros sviesto
140 g rudojo cukraus
140 g cukraus
3 kiaušinių
450 g kvietinių miltų
60 g kakavos
1 šaukštelio kepimo miltelių
žiupsnio druskos
žiupsnio malto kardamono arba cinamono

Įdarui:

150 g juodojo šokolado
180 g grietinės
1 puodelio (apie 150 g) skrudintų lazdynų riešutų
Kaip gaminti?

Gaminimas

1

Įkaitiname orkaitę iki 150 °C. Minkštą sviestą gerai išsukame su cukrumi, kol masė pabals ir taps puri. Po vieną įmušame kiaušinius ir vis plakame.

2

Miltus kartu su kakava ir kepimo milteliais persijojame per sietelį. Suberiame į sviesto masę. Pasūdome, pagardiname kardamonu arba cinamonu ir išmaišome.

3

Formuojame rutuliukus, dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos, paliekame tarp jų tarpus. Rutuliukus delnu paspaudžiame.

4

Kepame apie 15 minučių arba kol švelniai paruduos. Ištraukiame iš orkaitės ir paliekame atvėsti.

5

Gaminame įdarą: šokoladą ištirpiname virš garų vonelės, nukeliame nuo ugnies, paliekame šiek tiek pravėsti ir supilame grietinę. Išmaišome.

6

Nulupame skrudintų riešutų luobeles, riešutus pasmulkiname. Ant vieno sausainio dedame šaukštelį kremo, pabarstome riešutais ir uždengiame kitu sausainiu. Šonus taip pat aplipiname riešutais.

Ingredientai
Beata
Receptą sugalvojo
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Komentarai

Rašyti komentarą