Spausdinti

Tai kas gi buvo tas madingas dalykas, kuris ėmė ir nuvilnijo per pasaulį kaip didžiulė banga, prasidėjusi bent prieš dešimt metų ir sėkmingai atbangavusi iki Lietuvos? Tai yra lėtai kepta kiauliena, dar kartais vadinama plėšyta ar plėšoma kiauliena.

Plėšyta kiauliena ir kopūstų salotos

0
komentarai
15
Porcijos
12 asm.
Kepimo, virimo laikas
4 val.

Kiaulienai:

1,5 -2 kg kiaulienos mentės,
1 galvos česnako,
2 šaukštų medaus,
1 šaukšto saldžiosios paprikos miltelių,
1 šaukšo malto kumino,
1 šaukšto grūdėtų garstyčių,
1,5 šaukšto kalendros,
2 šaukštų druskos.

Salotoms:

1 raudongūžio kopūsto,
2-3 obuolių,
5 vidutinio dydžio morkų,
3 šaukštų natūralaus jogurto,
3 šaukštų majonezo,
2 šaukštų raudono vyno acto,
žiupsnio uoginės paprikos,
žiupsnio druskos,
1 šaukšto kmynų.
Kaip gaminti?
Reklama
38285

Gaminimas

1

Pradėsime nuo kiaulienos mentės. Rinkitės rimtesnę – apie pusantro kilogramo sveriančią mentę be odos ir be kaulo. Ruošiame marinatą. Imame vidutinio dydžio česnako „galvą”, skilteles nulupame ir gerai susmulkiname. Beriame jas į dubenį, ten pat dedame du šaukštus medaus, šaukštą saldžiosios paprikos miltelių, šaukštą smulkinto kumino, grūdėtų garstyčių ir pusantro šaukšto kiaulieną labai mylinčio prieskonio – kalendros. Žinoma, dedame ir druskos – tokiam mėsos gabalui reikia maždaug 2 šaukštų ir tiek pat šaukštų aliejaus, kad viskas tolygiai, gražiai pasiskirstytų.

2

Visa šia prieskonių mase gerai ištriname kiaulieną ši abiejų pusių. Leidžiame pasimarinuoti per naktį šaldytuve.

3

Jungiame garų orkaitę, aš turiu ir dažnai naudoju „Electrolux“ orkaitės režimą „pusiau garai, pusiau karštas oras” kuris puikiai tinka sultingai plėšytai kiaulienai gaminti. Kepsime lėtai, po truputėlį, tad pakaks 110°C, 3,5 – 4 valandas. Jei kepsite paprastoje orkaitėje, sandariai suvyniokite mėsą į foliją arba dėkite į kepimo rankovę. Bet man plėšoma kiauliena geriausiai pavyksta Electrolux garų orkaitėje – čia mėsa būna ir pakankamai minkšta, apskrudusi ir šiaip gaminti garuose man patinka, kodėl taip, galite paskaityti čia.

Reklama
41011
4

Kol kiauliena kepa orkaitėje, pasigaminkime puikiai prie jos tinkančių salotų. Kopūstą supjaustome plonais šiaudeliais ir dedame į dubenį. Juos būtinai reikia suminkštinti, todėl pasūdome ir „pamasažuojame”. Obuolius nulupame, išimame sėklas, sutarkuojame šiaudeliais, kaip ir morkas. Ir Obuolius, ir morkas dedame į dubenį prie kopūstų. Man kopūstų salotose labai skanu kmynai – įberkime gerą šaukštą.

5

Padažas, kaip gi be jo! Galite naudoti tik majonezą, bet man patinka jį atskiesti liesu jogurtu arba grietine. Nes kopūstų salotos turi būti kreminės, padažo turi būti gana daug, tai kad nebūtų per riebu, aš padažą gaminu iš 3 šaukštų lieso jogurto ir 3 šaukštų mėgstamo majonezo.

6

Rūgštelės suteiks 2 šaukštai raudono vyno acto ir dar būtinai įberkite žiupsnelį uoginės aitrios paprikos. Viską išmaišome ir pilame į salotas. Sumaišome ir viskas!

7

Gal jau laikas traukti kiaulieną? Minkštutė, sultinga, ji puikiai tinka patiekti amerikietiškai – bandelėje kartu su salotomis (bandelę pjaunam pusiau, dedam kiaulienos ir ant viršaus salotų, viską dengiam bandelės pusele). O aš dažniausiai valgau tiesiog – mėsą su salotomis. Labai labai gardu.

Ingredientai
Beata
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Reklama
41003
Komentarai
  1. Miela Beata, ačiū Jums už receptą. Noriu išbandyti, bet ne su kiaulienos mente, o su nugarine arba sprandine. Kaip manote, ar pavyktų?

  2. Sveiki, Beata. Ir aš turiu tą stebuklingą Electroliux orkaitę su garais. Bet noriu paklausti; ar uždengiate indą kepant ar ne? Vieną kartą kepiau pagal Jūsų receptą,skonis ir tekstūra buvo FANTASTIŠKI. Bet truputėlį padegė viršus, įtariu, kad nuo medaus , nors ir buvo uždengtas. Aš kepu stikliniame inde su dangčiu. Dabar noriu dar kartą bandyti, kad pavyktų ideliai ir mąstau kaip su tuo uždengimu elgtis Iš anksto dėkoju už atsakymą

  3. Kepeme Naujų Metų vakarienei. Gavosi pasakiškai skanu! Ir koks atradimas taip paruoštos salotos!

  4. Sveiki, o sakykit, kiaulienos tokiu būdu gaminant apkepti pirma nereikia, ane? Nes jautiena pagal jusu recepta gaminau, reikejo apkepti pirma.

  5. Sveiki,

    O susidaręs skystis kepant kiaulienos kumpį ar tiktų plovui? Beje, kumpis iš parduotuvės jau roasted.

    Ačiū

Rašyti komentarą