Šiandien kinai, korėjiečiai, vietnamiečiai ir japonai pradeda švęsti vieną didžiausių savo švenčių – kinų Naujuosius metus arba kitaip dar vadinamą Pavasario šventę. Nuo šiandien įvairiausi dalykai pas juos tęsis dvi savaites, tai sakau, kodėl gi mums neprisijungus? Visi žinom, kad Lietuvoje tikrai yra daug kinų maisto mylėtojų ir gerbėjų, o labiau ar mažiau tikrų kinų restoranų ir užeigų turbūt daugiau nei tradicinių lietuviškų patiekalų. Tai aš siūlau jei ne dvi, tai bent vieną savaitę paskirti kinų maisto eksperimentams ir išbandyti populiariausius patiekalus namuose.

Aišku, galite ir daugiau kinų Naujųjų metų šventimo tradicijų į savo namus įnešti – pavyzdžiui, prieš šventės pradžią jie susitvarko namus, o po to jau dvi savaites šiukštu nieko neliečia, nes tiki, kad valydami namus gali išvyti šventės metu aplankiusią laimę ir sėkmę, kurios jie paprastai taip laukia. Laimės spalva – raudona – puošiami ir namai. Laimę ir sėkmę kinams taip pat simbolizuoja skaičius 8. Beje, kaip tikima, kad nereikėtų pyktis per Kūčias ir Kūčių dieną, taip kinai stengiasi vienas su kitu elgtis itin maloniai visas šias dvi savaites – tai irgi neša laimę ir sėkmę. Taigi, daugiau pozityvumo ir geros nuotaikos.

Apskritai, tai kaip pas mus Kūčios ir Kalėdos, taip pas juos ši šventė yra labai sušeimyninta, todėl tie, kurie dar neturi savo šeimų, jaučia nemenką spaudimą. Bet kinai nebūtų kinai, dabar jau ir vienišiams yra išeitis. Pavyzdžiui, vadinamajai Pavasario šventei galima išsinuomoti… vaikiną.

O štai mano virtuvės pasiūlymai jums.

Tikrai kiniški koldūnai – privaloma šventės dalis. Šiuos mes gaminome TV laidoje apie kinų maistą.

Kiniški koldūnai

Dar viena kiniškų koldūnų versija yra kepti. Apie juos daugiau galite pasiskaityti viską žinančioje Wikipedijoje. Bet esmė tokia – kinai yra tikrieji koldūnų specialistai ir meistrai, jų dim sum nėra lygių. Čia tokia supaprastinta versija, kurią aš gaminu savo draugėms. Mes laidoje gaminome naudodami Viduklės tešlą, nes jos pasidarėme labai gausiai ir ji puikiausiai tiko. Tik įdaras ir pagardai kitokie, taip pat ir virimo būdas skiriasi.

Beatos Jiaodzi / Gyoza koldūnai iš Rytų

Ir turbūt visų laikų populiariausias kinų patiekalas lietuvio skoniui – traški saldžiarūgštė vištiena. Tai štai jos, tikrosios, visai kaip restorane, receptas. Galite valgyti su paprastais arba su kiaušiniu ir daržovėmis gardintais ryžiais.

Traški saldžiarūgštė vištiena

O jei norite pasigaminti labai labai greitai, tuomet jums labai tiks greita vištiena. Irgi su daržovėmis, irgi kiniška.

Greita vištiena kiniškai

Na o kas sugalvosite jau visai visai panirti į šios „Pavasario” šventės šventimą, tai galite ir antį išsikepti, Hoisin padažą pasigaminti ir valgyti sau rytietišku stiliumi su blyneliais. Mes tokią puotą suruošėm dar praėjusių metų TV sezone.

Beatos antis kiniškai

Jei kukliau, tai štai gryniausios kiniškos salotos su vištiena – vakarienei ar pietums pradėti.

Kiniškos salotos su vištiena

Na o beveik prie visų kinų patiekalų labai populiarūs yra ryžiai. Manęs ne kartą klausė, kaip gi pasigaminti tuos, kurie ne pliki, o su kiaušiniu ir daržovėmis (kurie kinų restoranuose paprastai būna neadekvačiai brangūs). Tai štai mano variantas – ryžiai su kiaušiniu

Labai tradicinis dalykas – kiekvienas kinų restoranas turi… Puikiai tinka kaip garnyras prie vištienos.

Beatos ryžiai su kiaušiniu

Tai skanaus visiems – jei yra proga, tai ir pažymėkime.

Tiesa, o gal galite papasakoti, ką jūs iš kinų virtuvės esate importavę į savo namus? Arba nebūtinai iš kinų? Pasidalinkite, visiems bus įdomu sužinoti.

Komentarai
  1. Man labai skanu, paprasčiausi japoniški Onigiri įdarytais sūdyta lašiša, arba kitaip vadinami trikampiai ryžių kamuoliukai.
    Taip pat, vasarą dažniau namiškiams patiekiu traškią saldžiarūgščią vištieną. Hmm..norėčiau, kada nors paragauti tikrąją ramen sriubą!

  2. Vištieną Gua Bao, vištieną sezamo sėklose, vištienos – krevečių salotas su ryžių makaronais

Rašyti komentarą