8241
Beatos virtuvė

Skelbiamas konkursas su pačiu nerealiausiu prizu!

(81)

Mielieji, nežinau, kaip jūs, bet aš tai tikrai neišsiversčiau buityje be pagalbos. Ir ji mane pasiekia įvairiausiais būdais. Štai Nijolė, mano ir mano vaikų draugė, padeda įveikti išmėtytų daiktų kalną ir Bonbon pripėduotus koridorius išplauti.

bonbon

Jei ne ji, paskęsčiau nelygintuose skalbiniuose. Taip pat dar yra stebuklingoji Neringa, kuri ateina kartą ar dukart per mėnesį.  Aš net jos adresą telefone esu išsaugojusi NERINGA TVARKA BUS. Nes ta tikroji, idealioji namų tvarka, kai kiekviena kertelė ištvarkyta ir išblizginta, tikrai ateina kartu su ja. Aišku aš ir pati mėgstu prasieiti su skuduru per namus – iš karto nuotaika pagerėja.

Turiu ir gerų pagalbininkų, kuriuos laikau po kriaukle, kartais ir vonioje. Jau apie juos kalbėjau ne kartą, pasakojau, kaip gerosios bakterijos tampa mūsų pagalbininkėmis virtuvėje, vonioje ir visoje kitoje namų aplinkoje. Jau rašiau ir apie tai, kaip Probiosanus padeda įveikti nemalonius kvapus ir dėmes. Mes net su Brone prekiaujam jais  – taip tie Probiosanus valikliai su gerosiomis bakterijomis mums patiko ir įtiko.

Probiosanus svariu namu rinkinys

Ir jūs jau spėjote juos pagirti. Dėmesio, moterys, Probiosanus gamintojai netgi įsiklausė į jūsų išsakytus pageidavimus ir išpilstė grindų ploviklį į mažesnes pakuotes bei pakeitė indų ploviklio kvapą! Ar galite patikėti, kokia mes visos esame galinga jėga!

Tai va praeitą savaitę buvau susitikusi su Probiosanus vadovu Tomu, tai jis pasidžiaugė, kaip jau šitais valikliais prekiauja Latvijoje bei Izraelyje, papasakojo, kaip ilgai kūrė šitą naują etiketę, nes norėjo sukurti tokią, kad valiklį ar indų ploviklį būtų malonu akiai ir ant stalviršio laikyti

Ir štai, ką Tomas man pasiūlė to pokalbio metu. Sako jis man: imam ir padovanojam tavo blogo skaitytojoms nerealų prizą – generalinę virtuvės tvarką!

Bus iššveisti visi kriauklių kraščiukai, spintelių užkaboriai, nublizginti gartraukiai ir labai sunkiai su nešvarumais išsiskiriančios kaitlentės ar dujinės viryklės. Nervina pridegusi orkaitė ar priskretusios orkaitės durelės – bus iššveistos ir jos. Šaldytuvas skleidžia ne kokį kvapą – paruoškite valymui ir jį. O ką jau bekalbėti apie viršuje virš spintelių susikaupusį riebalinį dulkių sluoksnį, pasiduodantį tik patiems kantriausiems…. Ne tik viskas bus ištvarkyta su gerųjų bakterijų pilnais Probiosanus valikliais, bet ir dar viskas paaiškinta, kaip geriausiai su nešvarumais kovoti ir teisingai šiuos valiklius naudoti.

Betgi pereikime prie svarbiausio – o kas bus ta laimingoji, kam tą virtuvę sutvarkys?

Atsimenate, praeitą kartą diskutavome apie tai, kokius darbus labiausiai norėtume deleguoti vyrams, oi gavosi karšta diskusija (paskaitykite komentarus po straipsnio, jei praleidote).

O šįkart klausiu – koks buities darbas jums suteikia daugiausiai vidinės laimės, pasitenkinimo ir ramybės??

Aš jau ne kartą esu sakiusi, kad man lyginimas yra lyg koks balzamas, o taip pat ir spintų tvarkymas… Retai tvarkau, bet jei jau susitvarkau, jaučiuos kaip nugalėtoja!

O kaip jums???

Pasisakykite, pasidalinkite, ir gal pas jus užsuks Probiosanus valikliais nešina geroji fėja ir sutvarkys jūsų namų virtuvę iš pagrindų.

Taip pat jūsų dar laukia 5 Probiosanus Švarių namų rinkiniai, kuriuos sudaro indų ploviklis, įvairių kietų paviršių valiklis, vonios kambario valiklis, tualeto valiklis, kanalizacijos ir nuotekų talpų valiklis.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (81)
Komentarai
 1. Vaida parašė:

  Labas rytas, Beata,
  namų tvarka ir švara, ypač turint mažų vaikų (mano mažajai dar tik 10 mėn., tad pas mus šiuo metu etapas – mama tvarko, o aš iš paskos taip pat „tvarkau“, tik savaip :)) gan įdomus reikalas, manau, visos mamos, su tuo susiduria. Vis gi, kai jau man reikia nusiraminti, aš taip pat pradedu nuo spintų generalinės tvarkos, tiek savo, tiek ir vyro – tuomet vyksta generalinė tvarka, nenešiojami rūbai keliauja į krepšius atidavimui ir pan. Visada išaiškėja, kad turime daiktų, kurių nenaudojame, nors atrodo, kad praeitą kartą jau viską buvau atrinkusi ir pailkusi tik tai, kas reikalinga.
  Bent jau man, kai esu pavargusi arba po eilinės bemiegės nakties, kai atrodo, kad tikrai nėra jėgų, kažkur viduje varikliukas įsijungia ir noras tvarkytis atsiranda. Tiesa, su vyru darbus esu pasidaliję – jis prižiūri grindis ir LYGINA RŪBUS!!! nes, kaip jis sakė, tai labai aiškūs ir suprantami darbai (išsiurbliuoti ir išlyginti sudėtą krūvą rūbų), o jau visa kita mano atsakomybė. Štai virtuvės šveitimas – plytelės, orkaitė, gartraukis…ojojoi tikrai nėra mano mėgstamiausi darbai ir jie nustumiami vis kitai kitai kitai dienai….tad čia pagalbininkas tikrai praverstų 🙂

  • Beata Nicholson parašė:

   ha ha ha man spintos taip pat svajonė, bet niekaip neprasibraunu iki spintų sutvarkymo….tiksliau atrodo lyg ir tvarkingą, bet va sezonam pasikeitus reikia ir spintą naujai perrengt:)
   šveisti man taip pat nelabai

 2. Inga parašė:

  Labas rytas, Beata!
  Na iš tiesų ir klausimėlis, rodos, ar namų tvarkymas gali būti malonus? Ar kasdieniai buities darbai kada nors kam nors suteikė laimės ir vidinės ramybės? Be abejo, švarūs namai – jau pats rezultatas – tai kiekvienam malonus dalykas, bet kol tai yra pasiekiama ne vieną valandą reikia paplušėti…
  Gerai pagalvojus, galbūt dėl to, jog turime indaplovę ir indus plauti tenka tikrai retai, tačiau man, svajoklei, labiausiai raminantis buities darbelis yra indų plovimas. Situacija: vėlus vakaras, draugai jau išlydėti į namus, laikas nurinkti nuo stalo indus. Pusė i indaplovę, pusė į kriauklę! Pasiraitoji rankoves ir pirmyn pasinerti į tekančio vandens pasaulį. Indų plovikliai juk yra mažiausiai agresyvios valymo priemonės, beto jų malonus kvapas, o dar raminantis tekantis vanduo ir galų gale krūva švarių indų – PUIKU! Be visa ko, fone groja džiazas, rankos užimtos, protas ilsisi, galima ir pasvajoti, ir kitos dienos darbus galvoje susidėlioti.
  Taigi aš – už indų plovimą! xixi

 3. Sonata parašė:

  kai susitvarkai stalčius ar spintas, išsivalai šaldytuvą, išplauni grindis ir nusivalai dulkes, išlygini skalbinių kalną – visada aplanko tas jūsų aprašytas pasitenkinimas ir ramybė, bet kai išsiurbi voratinklius palubėse apima vidinė laimė, kad namie nebeliko kvarterantų 😉

 4. Alma parašė:

  O mane labiausiai džiugina švarūs langai 🙂 Taip sunku tokiam žygdarbiui susikaupti, bet po nuvalymo dar mažiausiai savaitę vaikštau ir grožiuosi 🙂 Šiaip esu iš tų retų egzempliorių, kurie tvarkytis mėgsta, man nieko nėra geriau nei švarūs ir jaukūs namai, todėl kasdien tam skiriu laiko, o kai neapsileidi (ir namiškius „išdresiruoji“), tai ne taip jau ir sudėtinga 🙂

 5. Virginija parašė:

  Labas rytas Beata,
  As tai pamirsau kaip atrodo sutvarkyta spinta, graziai sudeti rubai, nes turiu mazaji pagalbininka kuris po manes dar kartely sutvarko 🙂 noretusi kad namie butu tvarkinga (yra) bet deja reiks palaukti kol bus tvarka pagal mama 🙂 man tai namie ramybe kai gaminu ka nors naujo hmm apima tokia laime. tik visu pirma nueinu su savo mazyliu apsipirkti, zinoma ir jam koky gardesy nuperku , kad mamyte galetu ramiai gaminti 🙂

 6. Rita parašė:

  Dulkiu valymas ir grindu plovimas. Jei gaunu nieko netrukdoma ir netampoma uz rankoviu (2 vaikai :)) ramiai sau valinetis, tai toks jausmas, kad kartu ir dusia „apsitvarkau“ – kazkokios mintys galvoj plaukia, deliojasi, beveik meditacija gaunasi 🙂 Patinka man taip tyloj su savim pabuti, o paskui ir svarus namai labai akis dziugina.

 7. Raimonda parašė:

  Sveiki,
  As irgi esu is tu zmoniu, kuriems spintos tvarkymas ir nebetinkamu rubu ‘metimas per borta’ yra vienas is didziausiu malonumu. Turiu vaikikiu, kuri taip pat itraukiu i si darba, kadangi jo rubeliu daugiausia. Tenka matuoti, ziuretii r visaip kitaip linkmintis, ha ha ha. Dar vienas is malonumu (gal cia ir neruosos darbas), bet megstu stumdyti baldus, o kadangi isstumdau juos visus, tai ir tuo paciu is visu kampu ir kampeliu issivalau dulkes 🙂 plius naujas interjeras namie, kuris savaip dziugina ir zavi 😀

 8. Juste parašė:

  labas rytas visoms,
  o aš rašau ne dėl konkurso, o pasidalinti savo džiaugsmu – nes man labiausiai patinka šveisti virtuvę :D, ir vonią. Negaliu paaiškinti kodėl, bet ir pats procesas malonus, o rezultatas visada matomas – nes juk kasdien koks lašelis aliejaus, ar padažo ar prieskonių žiupsnelis krenta ant stalviršių, viryklės, tai kai jau išsikuopi, tai viskas šviečia 🙂 Netgi turėdama laiko sutikčiau virtuvės šveitimo linksmoj talkoj sudalyvauti 🙂 🙂 🙂

 9. Ruta parašė:

  Labas visiems!

  Man tai labiausiai patinka tvarkytis stalčius. Kai viską iš naujo peržiūri, tvarkingai sudedi… Su spintos tvarkymu irgi panašiai. Mėgstu viską iškrauti ir tada gražiai neskubant sutvarkyti :).

 10. zivile parašė:

  O man tvarkymasis yra tarsi relaxsacijos forma, gryzusi namo is po darbo as niekaip negaliu ramia sirdimi atsigulti ant sofytes priesais tv ir atsipalaiduoti, kad ir gryztu 9 valanda vakare (taip mano darbo valandos tikrai ilgos..) as persirengiu ir kaip feja skalndau tarp sienu lentynu su skudureliu ir valau dulkes, man tai toks malonumas matyti blizgancius stalvirsius, issiplaunu visus indus grindis issiluostau na ir kas kad vakar lygiai taip pat tvarkiausi, o visa diena nieko namie nebuvo ir nebuvo kas prinerstu, as kiekviena diena sita rutuala kartoju, nes man toks didziulis malonumas po visko ateina, kad jauciuosi lyg geresniame pasaulyje, lyg taika butu ne tik mano lentynuose bet ir visame kame :))) tik nepagalvokit, kad as kokia pedante oj tikrai ne, tik as begalo myliu ta harmonijos jausma ir be jo gyvent negaliu 🙂

 11. Monika parašė:

  Sveiki,

  Ištikrųjų buities darbai man teikia vidinę laimę, sutvarkyti namai – tai nuostabi oazė, tik labai sunku ją išlaikyti visad švarią ir tvarkingą 🙂 Suplauti indus nėra sunku, bet man sunkiausia visus sudėlioti į vietas, o dar jei iš po kokio nors baliuko, tai visokios taurės, rečiau naudojami indai, tai kol viską išskirstai 🙂 dulkių valymas, grindų plovimas, spintų tvarkymas nesukelia sunkumų, įsijungiu muziką ir viskas atrodo lengviau susitvarko 🙂 Ant galo visada pasilieku vonios kambarį – ten mėgstu ypatingą švarą, tikrai apima pasitenkinimas, kai visur blizga 😉

 12. Raminta parašė:

  Kaip smagu vėl suprasti, kad mes tokie skirtingi 🙂 man spintos tvarkymas tai pats baisiausias dalykas – tvarkinga ji pas mane, tvarkinga, surūšiuota, bet kol prisiruošiu, tai mane kažkas „apsėda“: būnu niurzga, kaip kokia ragana, tad prisiverčiu įsibrauti į spintą-kambarį, kai viena namuose būnu, kad veltui šeimos nariai nenukentėtų.
  Tačiau man labai patinka tvarkymasis vonios kambaryje – viskas blizga, tviska, švaru, gaivu kaip kokioje reklamoj. Aš tik įsisuku, o ten PUFT ir jau tvarka! Galėtų tas PUFT mygtukas net tik vonioje taip lengvai įsijungti :))

 13. Rita parašė:

  Jau kai pradedu „tvarkyti“ nuotraukų albumus, o ypač receptus, tai galiu prapulti iš gyvenimo valandų valandas. Receptų surūšiavimas, perrūšiavimas, perdėliojimas iš naujo, senų išmetimas, naujų iškėlimas į matomą vietą ir t.t. – tai žiauriai sudėtingas, bet pats mieliausias darbas 🙂

 14. Iveta parašė:

  Drabužių spintos tvarkymas man – lyg naujo švaraus gyvenimo etapo pradžia. Generalinis spintos tvarkymas vyksta kas porą mėnesių, kadangi iš spintos reikia pašalinti sezonui nebetinkamus drabužius ir sudėjus juos į dėžutes palikti laukti tinkamo metų laiko. Aktualaus metų laiko drabužius gražiai sudėlioju į atitinkamas lentynas, pvz. kelnės, džinsai, megztiniai, palaidinės ir t.t. bei papuošiu kiekvieną lentyną atitinkamu aromatu – apelsino žievele, pasibaigusio kvepalų buteliuko kamšteliu ar aromatiniu maišeliu. Ech, tikra atgaiva sielai…Tuo tarpu kai spintos tvarkymas nevyksta, mielai renkuosi indų plovimą ir jų išdėliojimą lentynose panašiu principu kaip ir rūbų spintoje 🙂

 15. Eglucia parašė:

  Ramybės daugiausia suteikia savęs neapgaudinėjimas tvarkantis:
  – kai tikrai nuvalai dulkes, o ne nuputi jas nuo paviršių
  – kai ne tik surenki visokius drabstalus šalia šiukšlinės, bet tą spintelę ir gerai iššveiti
  – kai pramėtai nenaudojamus daiktus, o ne tik nustumi gilyn stalčiun
  – kai išvalai šaldytuvą visą, o ne palieki nevalytą kiaušinių indėklą
  – kai išsiurbi kilimą ir iškratai dulkių maišelį, o ne palieki jį (gal vyras pamatys ir tai padarys už tave)
  – kai nevaidini didmoterės ir garsiai pasidžiaugi, kad tvarkytis padėjo ir vyras su sūnum

 16. Marija parašė:

  Man patinka batu spintele. Smagu ziureti, kai kruva ju pupso visame kolidoriuje, mazoji viska matuojasi. As is eiles imu blizginu, apvalau ir lentynelese dedu juos svarius. Pasibaigus sezonui vienus dedu miegui i dezes, kitus traukiu avejimui. Kaip gera kai atidarius visada batai paruosti kojytems 🙂
  Ne ka maziau gera tvarkyti dukrytes rubus, ta atlieku dazniau. Sudelioti i kruveles ant dideles lovos, viska surusiuoti ir graziai suguldyti i komoda. Ruosiuojant visada dar atkiriu kasdieninius, namu ir iseigos drabuzelius 🙂

 17. Karolina parašė:

  Laba Diena Beata,
  Tvarkausi,kas dien,daugelis draugiu sako fanatike,o man tai suteikia džiaugsmo ir ramybės..pati geriausia meditacija,pabuvimas čia ir dabar,ir visiškai nesvarbu vaikai yra ar nėra namie..Labiausiai mėgstu plauti grindis,plauti langus..Susitvarkyti spinta,..O Nekalbu apie virtuve ten turi buti svara..Visada sakau nemėgstu lyginti,bet kai jau atsistoju tai iškart visą kalną sulyginu..Susitvarkius pasidaro gera,ramu ir atrodo jegu is kažkur daugiau atsirado 🙂

 18. Inga parašė:

  Laba,
  o aš apskritai nemėgstu tvarkytis. Kančia dideliausia, nes nematau prasmės – kitą dieną juk vėl tas pats. Ypatingai plauti indus, kažkas žiauraus :)) Tačiau tvarka man patinka, ne ta visiškai sterili, kai nematyti jokio daikto ar šeimyninio niekučio – o ta, kai viskas savo vietose, kvepia švara, o namiškiai šypsosi 🙂 Todėl KIEKVIENAS net mažiausias darbelis man yra iššūkis, o išplovusi indus jaučiuosi kone didvyrė! 🙂
  P.S. paatviravau apie savo ydas, tačiau tai nereiškia jog esu nevala 😀 tiesiog gyvenu ne viena ir mieliau namiškiams atsidėkoju skaniais patiekalais 😉

 19. Neringa parašė:

  O aš negaliu išskirti vieno darbo, kurį labiausiai mėgčiau. Viskam reikia įkvėpimo – tada ir pats nuobodžiausias darbas pasidaro įdomus 🙂 Jeigu jau pradedu tvarkyti koki stalčių/spintelę, tai kiekvieną smulkmeną iščiupinėju, nereikalingus daiktus atidedu į šalį. Tik, deja, laiko nelabai lieka, kai namie du maži pipiriukai, kuriems įdomu viskas. Dažniausiai tvarkausi šeštadienį, tada sekmadienį taip gera atsikelti ir rasti namus tvarkingus. Tikrai, kaip sako, kitos, atsiranda daugiau jegų ir noro padaryti viską 🙂 Įsikėlėm į naują būstą, tai man dabar labai įdomus namų ūkio organizavimas – atradau gausybę tinklaraščių su patarimais, tikiuosi, atrasiu laiko ir aš įgyvendinti viską 🙂

 20. Egle parašė:

  Geriausiai jauciuosi, kai tvarkau savo mazosios spinta – kiekvienas ten kabantis drabuzelis primena koki nors jauku/malonu/smagu/netiketa prisiminima…o tuo paciu suvokiu, kaip greitai lekia laikas ir mano mazyte lelyte jau visa mergyte…Atrodo dar tik vakar ropojo su sliauztinukais, o dabar spintoje plevesuoja daugybe spalvotu sukneliu…O „miego zaisliukus“ pakeite karoliai, rankinukai ir kiti mergaitiski dziaugsmeliai.

 21. Andre parašė:

  Laba,
  Visos moterys tik ir raso, kaip jos atranda kazka, kas suteikia joms vidines laimes.. O man, itariu nei vienas namu ruosis darbas jos nesuteikia. Pagalvojau, jog labai noreciau sudalyvaut konkurse, perkraciau mintis, kas man suteikia vidinio dziaugsmo ir..neradau. Vonios sveitimas, marskiniu lyginimas ir langu valymas man kelia siauba, aciu dievui turiu nuostabu vyra, kuris kasryt pries darba issilygina marskinius 🙂 o man belieka visa diena lakstyt paskui mazaja ir valyt grindis, nutepliotus veidrodzius, sofa ir visa kita..bet tikrai visa tai atlieku be didelio dziaugsmo, nes mielu noru prigulciau ir toliau auginciau savo pilvinuka 🙂 uztat ka jau megstu, tai perstumdineti baldus, vis ideju kyla kaip geriau atrodytu kambarys arba perkraustyt daiktus is vienos spinteles i kita, nes galvoju, jog gal taip bus patogiau, bet turbut viso to poreikis yra Pokyciai, kurie visada kazkaip maloniai nuteikia 🙂

 22. Simona parašė:

  Laba 😉
  pačiai pradžiai norėčiau pridurti, kad jau savaitę svajoju apie lėtą guliašą, kuri net sapnuose svajoju išsikepti, tad bandysiu pagaliau tą padaryti realiai šiandien ir parašysiu įvertinimą 😉 prisipažinsiu, kad neesu nei tvarkymosi, nei maisto gaminimo vergė… Kažkaip dar vis laukiu to amžiaus, kada priprasiu prie namų ruošos ir gaminimo :} jei kažką gaminu, tai niekas nesiskundžia ir visi labai giria, tik liūdniausia, kad taip nutinka tikrai ne dažnai 😀 o dėl namų ruošos, tai gal dėl to nelabai mėgstu, nes mano nuomone – jei jau tvarkytis, tai iš širdies, kaip ir gaminti, nes prabėgom kažką greitai sukurti man ir nepatinka. O jei kažkas įdarbina, tai pasisiūlau indus plauti – kažkaip nuo vaikystės su sese vaidindavom indų plovimo reklamas, todėl iki šiol man linksma ta daryti ir reziumuojant nusišypsoti kaip į filmavimo kamerą ir perbraukiant per švarią lėkštę pasakyti „Švarai taip – o vargui ne“ 😀

 23. Violeta parašė:

  Labas Beata
  Man daugiausia laimės suteikia skalbinių lyginimas, nes tada laidai sau laidynę ir gali svajoti, ramiai pažiūrėti TV, nes mes juk galime dirbt kelis darbus kartu. Bet va tas išlygintas stirtas sudėliot gražiai po stalčiukus, kuriuose jau dažniausiai būna prabėgus bloga teta :Netvarka“ jau sudėtingiau 🙂

 24. inga parašė:

  man labiausiai patinka garsiai įjungti muziką ir tvarkyti spintas, plauti lentynas ir vėl viską sudėlioti tvarkingai į vietas

 25. Laura parašė:

  Sveiki visi ir visos 😉
  Niekas manęs taip neramina, kaip „generalinis“ virtuvės tvarkymas. Virtuvė- mano tvirtovė. Mano drabužių spintoje ir velnias koją gali nusilaužti, bet virtuvėje nebus net menkiausios dėmės.
  Kuomet tvarkau virtuvę, užsidarau joje visai dienai. Išvalau spinteles, išplaunu prieskonių indelius, išveičiu puodus ir keptuves, išblizginu taures, kartais viską perdedu į naujas vietas. Net sienas ir lubas nuplaunu. Ir šitaip plušu bent kartą per mėnesį. Ir nei kiek nepavargstu- priešingai- pasikraunu naujų jėgų. Kuomet viską baigiu, pasidarau puodelį latte ir mėgaujuosi savo „kūriniu“. Ir neduok dieve, kas nors pabandys man sutrukdyti „relaksacijos metu“ … gerklę perkąsiu 😀

 26. Inga parašė:

  Laba visoms šeimininkėms,

  vat man spintų tvarkymas netinka – mane alergizuoja dulkės ir aš pradedu čiaudėti….ar tvarkyčiau spintą kas savaitę, ar kas pusę metų, vis tiek ta pati bėganti nosis ir čiaudulys. Menkas malonumas, tad ir jokio pasitenkinimo. Džiugu bent tai, kad lyginimas manęs nealergizuoja. Jeigu skalbinių nėra užsilikę nuo trijų skalbimų, tai galiu lyginti ir „vėdinti smegenis“ kuo ramiausiai. Prie buities darbų priskirčiau ir nuotraukų tvarkymą, nes iki šiol iš kiekvieno gražesnio šeimos įvykio pas mane būtinai atsiranda po kelias popierines nuotraukas. Jeigu dar ir vaikas prisideda prie šio darbo, tai tik smagiau ir maloniau – nesvarbu, kad nuotraukos gali išsimėtyti per visą lovą 🙂

 27. Severija parašė:

  Aš pavargau nuo namų tvarkymo. Patinka tvarkingi namai, tačiau neturiu jėgų ir energijos juos padaryt švaresnius. Gartraukį prisiruošiu šveisti tik kartą per metus. Baisu, ane? Atrodo, kad visą dieną ir taip lakstau paskui savo vaikus- tai drabužius perrengti, tai valgyt paruošt, tai po kiekvieno valgymo virtuvę praplaut, nes mažasis valgo pats, tai susidėt kruopų indelius po mažojo užsiėmimo (leidžiu jam šią pramogą, nes jis man leidžia savąją- pagamint tuo metu. 🙂 Labiausiai mėgstu susitvarkyt virtuvę iš vakaro, kad rytas būtų jaukesnis. Smagu būtų pagalbininkė ir man- kai grįšiu į darbą, tikiuosi, galėsiu sau tai leisti. O svarbiausia reik keisti mąstymą- nebūtina viską daryt pačiai.

 28. Agnė parašė:

  Žinote, vaikai išmokė pakęsti šiek tiek netvarkos. Ne vietoje numestas žaislas, neišplautas puodelis, vienas mažas mažulytis dulkių kuokštukas kur nors po lova – tegu gyvena, kol rasiu jiems laiko. Bet kada diena iš dienos tvarkymuisi nelieka laiko, tai galiu kam nors galvą nukąsti. Tuomet tai jau visi būna prie darbo pristatyti – kas siurbliuoja ir grindis valo (stiprioji lytis), kam tenka malonumas valyti unitazą (vaikai kažkodėl baisiai mėgsta šitą užsiėmimą, ir aš jų nestabdau), kas po butą išmėtytus daiktelius nešioja (aukščiau pasirašiusioji).
  Ir dar turiu vieną keistą įprotį (jį, pastebėjau, turi ir mano mama) – kai gaminu valgyt (tai būna tikrai dažnai), tai negaliu apsikęst, jei koks puodas, mentelė, šaukštelis, plakimo šluotelė ir t.t. panaudotas nebūna iš karto „sutvarkomas“ – išplaunamas ir padedamas į vietą ar nusodinamas į indaplovę. Darbastalis ir viskas, kas aplink, turi būti visą laiką tvarkinga, kol darbuojuosi. Jokių neplautų indų stirtų kriauklėje, miltais nubarstytų paviršių, į vietas nepadėtų elektrinių pagalbininkų. Brr… Taip ir šokinėju gamindama – vis ką nors tarpuose išplaunu, sudėlioju į vietas, nuvalau.

 29. Teresė parašė:

  Laba diena, Beata ir visos nusivylusios ir ne tik, šeimininkės 🙂
  Tvarkytis man patinka tik tada, kai matau rezultatą ilgiau, nei pusę dienos… O tai retai kada būna 🙂 Paprastai , darbo dienomis, namus tvarko dukros, o vakare , grįžęs iš darželio į namus viską „sutvarko“ sūnelis :))) Na, o šeštadienis yra mano diena, tuomet galiu išgriebti ranka visus drabužius iš spintos lentynų, nusiurbti “ kvartirantus“ iš palubių( tik niekaip nesuprantu, iš kur jie pas mane 9 aukšte), išsišveisti virtuve, taip kaip patinka man ir, svarbiausia, iššveisti vonią ( šis darbas man mieliausias, kadangi labai jau patinka šviežutėlis jos blizgesys) . Langus patikiu blizginti vyrui, kadangi bijau aukščio( o gal man tik taip atrodo, kad langų valyti nereikėtų :D). Na, o lyginti nekenčiu, lyginu tik tada, kai reikia drabužį rengtis 🙂 Taigi va, turbūt nesu ta didžioji tvarkinguolė, tokia būsiu tik tuomet, kai vaikai bus labiau suaugę, nes tik mamos supranta, kaip yra sudėtinga plaikyti idealią tvarką namie, kur laksto trys ir daugiau vaikų… Be to, kad ir kaip juos bandytum pripratinti tvarkytis, taip kaip reikia suaugusiems, praktiškai kol nesulaukia paauglystės, tai, misija neįmanoma 🙂

 30. Diana parašė:

  Buities darbai apskritai nera mano stichija, bet as labai megstu rusiuoti ir tvarkyti failus, dokumentus, saskaitas… Todel stalciu tvarkymasis butu mano megstamiausias buities darbas… Man visada labai keista, kaip zmones megsta skirtingus namu ruosos darbus, ir manau pasinaudoti kitu zmoniu pagalba yra geras patarimas – kaip pasaulyje butu smagu, jeigu visi darytumem kas mums patinka, ir vieni kitiems taip padetumem!

 31. Greta parašė:

  Laba diena, Beata. Sudomino informacija, kad jums reikia asistento. Manau, jog butu smagu su jumis dirbti.:)

 32. Greta parašė:

  Cia informacija is rugsejo 9 dienos straipsnio.

 33. Vitalija parašė:

  Sveiki! Man irgi patinka spintas issikraustyti, paziureti ka cia jau galima pradeti nesioti namie, kas keliauja i maisus ir i spintos virsus (kai pereinam is vasaros i rudeni). Man taip pat patinka stalcius tvarkyti, ypac kur visokiu dokumentu, uzrasu yra. Tai nuolat atrandu koki pamirsta recepta is zurnalo kur nukisus buvau. Labai gerai kai sukrauni didele kruva jau nebereikalingu garantiniu lapu,siaip nereikalingu dokumentu, atrodo nuo visko apsivalai 😀

 34. Raminta parašė:

  Man tvarka namuose, kaip ir daugumai moteriškos lyties atstovių, yra neatsiejama nuo geros savijautos! Lyginimo, atvirkščiai nei Jūs, miela Beata, taip ir nesugebėjau pamilti, bet be galo gerai pasijaučiu kai mano visa indų, puodų, keptuvių, puodelių, lėkštučių, kavinukų ir visokių kitokių naudingų rakandų krūva, būna išblizginta, be dėmelių ir sudėta į savo vietas:D Tada bet koks pagamintas maistas ar gėrimas būna nerealiai skanus, kai valgai ar geri iš švaraus indo! Netgi indų spintelėj, visos lėkštės ir bliudeliai sustatyti vienas prie kito, beveik simetriškai 😀 Aišku, tvarka mano namuose palaikoma visada. Dulkės būna greit pašalinamos. Tik va, lyginimą, dažnai stengiuosi apeiti ir kitam šitą lyginimo „estafetę“ perduoti ;D

 35. Martynas parašė:

  Sveika, Beata,
  Man labai patinka tvarkant stalčius viską išimti, išvalyti, sutvarkyti ir gražiai sudėti. Pasileidžiu muziką ir viskas aplink mane tampa, tarsi ramybės oazė. 😉 Patinka ir virtuvėj stalčiukus tvarkyt 😉

 36. Ingrida parašė:

  labas Beata,
  Man didžiausia atgaiva sielai yra namu tvarkymas, su malonumu valau dulkes, šveičiu grindis. Tikrai tikrai jaučiu dideli malonumą tai darydama. O jau kaip paskui gera širdžiai, kaip viskas blizga tai nėra net ką kalbėti… Tik labai nemėgstu lyginti drabužių ir tvarkyti spintu… lyginu sukandusi dantis, o jau kad spintą tvarkyčiau tai turi ateiti kažkoks įkvėpimas…

 37. Inga K. parašė:

  Net ir man kartais užeina noras tvarkytis. Tada palaukiu, kol jis praeis 😀 Išskirčiau indų plovimą. Indų puolu plauti supykusi. Tai savotiška reabilitacija, mano laikas apmąstymams. Po indų plovimo terapijos seanso pyktis paprastai praeina ar bent sumažėja 😀 O šiaip geriausia motyvacija tvarkytis – iš anksto pasikviesti į namus svečių 🙂

 38. Daiva parašė:

  Labas Beata,
  Nesu didelė konkursų gerbėja, o juo labiau jų dalyvė.. tačiau šis konkursas privertė ir mane pasukti galvą, koks „namų darbelis“ man suteikia malonumo, ir kurį atlikus nesijausčiau iš savęs pavogusi valandėlę skaitymo, piešimo ar tiesiog poilsio prie TV po darbo dienos… Ir tas darbelis yra vonios kambario tvarkymas – nuo … iki… po visų didžiųjų plovimų, šveitimų nėra nieko maloniau kaip sutvarkyti lentynas… perdėlioti kvepalų buteliukus, pasimėgauti kiekvieno iš jų kvapu, prisiminti kaip jie atsirado namuose, ant „gyvatuko“ sukabinti švarius rankšluosčius ir susitvarkyti papuošalų bei kosmetikos dėžutes… ir nesvarbu, kad tų šešių kvadratinių metrų kambarėlio tvarkymui sugaištu iki poros valandų…

 39. Sabina parašė:

  Sveiki,
  man asmeniškai labiausiai patinka tvarkytis virtuveje. Galiu ten visa diena praleisti (o kartais ir dvi). Kažkaip net nepavargstu tvarkydama, o kuo puikiaisiai atsipalaiduoju ir matyt pasisemiu energijos iš savo švariu spynteliu ir blizgančiu puodu 🙂

 40. Agne parašė:

  Pasitenkinimo, vidinės laimės ir ramybės… Kad ir kaip begalvočiau – nei vienas. Taip, tai kas būna po to, rezultatas – labai džiugina ir pakylėja virš kasdienybės, pakelia nuotaiką ir nuspalviną dieną. Pervilktos švarios patalynės kvapas ir čežėjimas kažkokiu keistu būdu padaro lovą platesnę, sapnus spalvingesnius ir dažniau nuteikia paišdykavimams su brangiuoju. Nuvalytos dulkės dulkelės nuo lentynų, rėmelių, palangių bei išvalytos grindys staiga nuima įtampą ir nupučia dulkes nuo minčių galvoje. Gaivūs ekologiškų valiklių kvapai po virtuvės, vonios šveitimo taip pat sukuria pakilią nuotaiką. Tačiau patys buities darbai man labai nepatinka.. Man tai beprasmiškas darbas, laiko švaistymas lyginant su egzistencija, gyvenimo trumpumu ir trapumu. Stengiuosi juos atlikti kaip galima greičiau, todėl labai vertinu patogias priemones, prietaisus, kurie padeda sumažinti šią kančią 🙂 Kažkada labai išgyvendavau dėl to, kad grindys dėmėtos, kad langai neblizga. Būdavo atvejų, kad net svečių dėl to nekviesdavau. Tačiau su metais, o su jais gi ateina ir išmintis beigi žinojimas, kad svarstyklės visgi sveria į buvimo kartu džiaugsmą, atradimus, naujų dalykų sužinojimą, mečiau tuos pergyvenimus. Ir labai džiaugiuosi šiuo atėjusiu žinojimu.

 41. Visi (išskyrus langų valymą ir lyginimą). Ypač jei susinervinu ar ant ko nors supykstu, tai iš karto pasiraitoju rankoves ir kimbu į buities darbus.
  Pastebėjau, kad muzika man padeda namuose kalnus nuversti 🙂 Su ja galiu tvarkytis, plauti, blizginti, valyti iki begalybės 🙂

 42. Audronė parašė:

  Sveiki,
  tiesiog dievinu langų valymą! Brūkšteli kelis kartus per stiklą ir pasaulis nušvinta: skaidru, ryškios spalvos. O kai lyja, per švarų stiklą gražiai nubėga lašeliai.

 43. Eglė parašė:

  O man be galo patinka siurbti kilimus!:) Smagu matyti kaip įvairios dulkelės dulkelytės, trupiniai ir plunksnelės kyla nuo kilimo ir jis tampa kaip naujas:D Akivaizdus pasitenkinimas ir akims ir širdžiai:))

 44. Ieva parašė:

  Man labai patinka ka tik sutvarkytu ir svariu namu kvapas. Toks jausmas, kad ne tik grindys svarios, bet ir siela nusipurte dulkes, galva prasviesejo. Tada tik truksta ant stalo pamerktu gyvu geliu. Ta akimirka kuomet galiu pasidziaugti sutvarkytais namais, isvirtom uogienem ar sutvarkytais stalciais yra nepakartojama! Tik gaila, kad zavios akirkos prabega ir vel gali tvarkytis is naujo! Bet kai ko ismokau: sulaikau ta dziaugsma viduje kiekviena karta, ikvepiu tos svaros ir tvarkos ir pasidziaugiu, nes zinau, jog kita diena ar net tos pacios dienos popiete viskas pasikeis. Bet uz tat kambarius pripildys vaiku juokas, zaislai, ismetytos knygos ir kojines, atsiras net smelio ir zemiu virtuveje!
  As nesu labai tvarkinga, nors tvarka labai megstu.Ttvarkytis man padeda keli saviitaigos pratimukai. Tiesiog pradedama tvarkytis trumpam uzmerkiu akis ir „susitariu“ su savim: viska as suspesiu, viskam, ka suplanavau uzteks laiko ir tuoj galesiu dziaugtis tvarka stalciuje, virtuveje ar vonioje. Pabandau net pasidziaugti kaip bus smagu kai pabaigsiu. Tuomet sau pazadu puodeli arbatos ir gal net gabaleli pyrago. Klausausi megstamos muzikos, tai ir padeda. Nebesiimu neimanomu misiju: kuomet pradedi plauti grindis, o paskui imiesi stalciu, langu, palangiu. Pasakau sau: dabar sutvarkau virtuve ir lieku virtuveje. Nors labai knieti dar imtis to, ano ar dar trecio.
  Dar pastebejau, kad jeigu nezinai, ko imtis is karto: tuomet imuosi to, kas man labiausiai patinka! O man labai patinka skalbti rubus, juos isrusiuoti, sudeti i skalbimo masina ir tada laukiant kol jie issiskalbs padarau labai daug kitu darbeliu. Tada viskas einasi greiciau ir lyg tarp kitko. Dar man patinka lauke padziauti skalbinius ir juos surinkti. Lyginimas man tapo malonumu kai pradejau lyginant ziureti megstamus filmus. Tuomet dvi valandas galima pralyginti ir laikas neprabega.

  Dar megstu priziureti savo balkono geles. Jas palaistyti, nuskinti nuzydejusius ziedus. Paskui iseidama is namo butinai pasidziaugiu savo darbu. Pastebejau, kad butina viduj pasidziaugti savo padarytais darbais. Nesvarbu ar tai butu islyginti skalbiniai ar sutvarkyti vaiku zaislai. Juk gera bent jau ta akimirka ir nereikia sutvarkius vieno kambario pykti, kad dar trys liko. Labai sunku ismokti dziaugtis ir vertinti savo darbus, ypac jei to nevertina kiti. Bet pasistengti verta!

  dar vienas dalykas, ka pamegau: sutvarkyti saldytuva. Tiek gerio galima atrasti, nereikia eiti apsipirkti, galima apsieiti bent ta diena su is naujo „atrastom“ gerybem, jas sunaudoti. Saldytuvo tvarkymas ar bent perziura, ko yra viduje padeda ir piniginei ir sutaupo laiko, pazeria ideju kitiems pietums ir dar atsiranda laisvos vietos:)

  Pastebejau, kad vistiek reikes susitvarkyti. Su pykciu ar su meile reikes tai daryti nezinia, bet juk pacios galim pasirinkti ir siek tiek pasilengvinti darbus.

  Lengvai nudirbamu darbu visiems!

 45. Juste parašė:

  Sveika Beata ir visos darbsciosios moterys,

  nors dar esu jauna (25m.), bet megstu tvarka, kad viskas blizgetu. Kaip sakoma, jei kasdien prisiziuresi, lengviau bus atlikti generaline tvarka. Stengiuos kasdien po truputi bendra tvarka prilaikyti. jei aptaskomas kranas – nuvalau, jei stalvirsis/kaitlente/baras/aplink kriaukle… nesvarumai- nuvalau tuoj pat. Kasdien malonu buti svariuose namuose. Galiu drasiai teigti, maloniai jauties, jei i diena skiri bent 30min tvarkos. O jei generaline, tai viska praeinu net su dantu krapstuku, kad nebutu jokiu uzsikisimu. Nuo sviestuvu, sienu, baldu odos, langu, plintusu, geliu lapu, uzuolaidu, rozeciu, arbatinio, drabuziu, spintu, po virtuves komplektu (kur apacioj uzdengta prie grindu) ir dar daug ka vardinti… Valau visur, net kur nematoma, bet dulkes gi kaupiasi visur, kur tik gali nusesti 🙂 Tik viena patarima turiu Jums mielosios moterys – mylekit minimalistini stiliu – tada dvigubai palengves tvarkymasis. Neapsikraunu daiktais, jei kas nereikalinga ar nejudama tikrai geriau negaileti ismesti ar isvezti ar padovanoti. Tuomet gera kai siurbliuojant grintis tenka patraukti tik pufus ir koki geles vazona, o vonioj keleta daiktu pakelti, kad butu nuvalytos dulkes.

  Kad ir kaip musu nosies plaukeliai apsaugo mus nuo dulkiu, neapsunkinkim nosiai darbo! ;))

 46. Žaneta parašė:

  Sveiki 🙂 Truputėlį užmečiau akį į komentarus ir pastebėjau, jog ne mano vienos svajonė išlaikyti namie tvarką bent valandai ar kelioms turint mažų vaikų, o namie darbų begalybė… Vaikas užmiega ir prie darbo. Viena diena namų tvarka, kita – maisto gaminimas, nes kitaip per tą valandą ar dvi tiek nespėtum. Šiaip namų ruošai stengiuosi skirti bent dvi valandas. Šiuo metu patys patraukliausi darbai verda virtuvėje, tiek valgio gaminimas tiek virtuvės tvarkymas po viso gaminimo malonus, net indus plauti man visai patinka. O iš kitų buities darbų kažkodėl vienas mėgiamiausių grindų plovimas, galbūt dėl to, jog tai finalinis darbas po visų kitų ir jį įvykdžius namie įsivyrauja galutinė tvarka (aišku ji ne ilgam). Be proto nemėgstu lyginti, nežinau kito tokio baisaus darbo, jau geriau dulkes valyti (ko irgi labai nemėgdavau). Langų valymas ar spintų tvarkymas nėra toks baisus, tik jau tam reikia labai prisiruošti… Aišku ir laiko daugiau tam turėti, nes norisi viską, ką darai daryti neatmestinai, o jau kaip reikiant, tam labiausiai tiktų „Eglucia“ komentaras, atspindintis, jog visa darbų malonumą vainikuoja, kai darbą atlieki kokybiškai ir iki galo 🙂

 47. Ievos mama parašė:

  Koks buities darbas man suteikia daugiausiai vidinės laimės, pasitenkinimo ir ramybės??
  Iš tiesų nesu ta, kuri labai mėgsta vis tvarkytis ir tvarkytis. Bet jei reikia rinktis, tai pagalvojus apie laimę ir ramybę… indų plovimas man tai suteikia! Plaudama indus aš mastau, atsipalaiduoju, tekantis vanduo ramina 🙂 dar šiandien plaudama indus pagalvojau, kad man tai dar labiau patinka rudenį, kai jau vėsoka, o mano rankas šildo šiltas vanduo 🙂
  Į antrą vietą paskirčiau spintų pertvarkymą kai keičiasi sezonai. Tuomet jaučiuosi tokia nugalėtoja, kai spintose pvz dabar jau vasarinius rūbus, pakeitė rudeniniai. Viskas taip gražu ir tvarkinga 🙂

 48. Milda parašė:

  Uoj, Miela Beata, man – visai kitaip nei Tau.. Spintų tvarkymas tai kažkas košmariško.. Matyt todėl, kad kartais jis net kelias dienas užsitęsia.. 😀

  Didžiausią malonumą man teikia siurbliavimas! Kartais ir pasisukioju ratais su tuo siurbliu, padainuoju ką nors.. 😀 Žodžiu, mėgaujuosi!
  Tiesiog smagu būna matyti kaip kiliminė danga tampa tokia švarutėlė 🙂

 49. Edita parašė:

  Labiausiai palaima apima atsisakius nereikalingų daiktų – išmetus ar kam nors atidavus. Visada galvoj groja plokštelė, kad „kada nors prireiks“, bet ta pati daina irgi atsibosta, tad pagaliau prasivalius namus nuo visokio užsigulėjusio „kada nors prireiks“, skraidyti norisi. Šiaip aš už netvarkingą tvarką, nors sielos gilumoj pedantė, bet noras persiauklėti didesnis. Pats tvarkymas malonumo kaip ir neteikia, bet koks gaivumo gūsis išsiplovus visus užkaborius. Mm.. labai patinka potvarkiminis jausmas 😀

 50. Breketuota parašė:

  Aš taip labai nemėgstu tvarkytis, kad net sunku sugalvot kokį nors džiaugsmą teikiantį darbą 🙂 Gal koks gėlių laistymas, galim įskaičiuot į buitį? 🙂 Man visi valikliai smirdi, visi dulkių siurbliai sunkūs, o visi skudurėliai nemieli, nes šlapi… Bet kai kas nors sutvarko arba pati prisiruošiu susitvarkyt – tooookia palaima 🙂 Tai reziumuojant – geriausias darbas tas, kuris baigtas ir jau matosi rezultatas. tada tikra harmonija užplūsta 🙂

 51. Viktorija parašė:

  Kokia puiki tema!
  Aš ją išsaugojau, ir tikrai skaitysiu kai reikės įkvėpimo sutvarkyti namus 😉 O jo tikrai prireikia. Būna taip, kad darbo kalnai, o rankos kaip išvirkščios. Tada ieškau straipsnių apie namų tvarkymą, vartau žurnalus, ir turiu pora knygų ta tema. Viena gražiai ir spalvingai iliustruota, su begale patarimų, kita rimta, pačios tvarkos karalienės – Martha Stewart’s knyga „Homekeeping handbook“. Atkeliavo iš už Atlanto, kaip tikras lobis 743 psl. 55$ Turbūt brangiausiai kainavusi knyga namų bibliotekoje… Tai va, man svarbiausiai yra nusiteikti, pagaut įkvėpimą, o tada didelio skirtumo nėra, ar iššveisti vonią ar indus išplauti 🙂 Namų tvarkymas tarsi nematomas, nesibaigiantis darbas, bet tik nustok jį darius, iškart pasimatys. Pajuto tai namiškiai savo kailiu, kai susirgus savaitę laiko lovoj gulėjau. Nei švarių kojinyčių, nei lėkštučių neliko, teko patiems suktis (gyvenam tryse, aš ir 2 vaikai). O aš pasveikau, ir toliau atlieku savo moterišką priedermę – būti gerąją namų fėja 🙂 O dėl namų tvarkytojos, tai man labai sunku būtų į namus įsileisti kažką, kas mano betvarkę sutvarkytų. Nenorėčiau, tarsi kažką intymaus prarasčiau- savo namų „nešvarius skalbinius“ , jaukumą svetimam žmogui patikėčiau. Buvo etapas, kai dėl darbų gausos be pagalbininkės neišsiverčiau. Džiaugiausi tvarka, bet buvo nejauku, geriau, jei tik galėsiu – aš pati tvarkysiuos 😉

 52. Aušra parašė:

  Labiausiai dieną įprasmina spintos tvarkymasis, nes kitaip nei kiti tvarymosi objektai (kriauklė, vonia, grindys) šią sutvarkius matosi, kad kažkas buvo daryta ! Vieną kartą net draugo pagalbos sulaukiau : ne viena dieną vis dusavau, kad nėra laiko spintai sutvarkyti, o vieną rytą atsistojusi prieš ją dar garsiai pagalvojau “ neturiu ką apsirengti…“ . Brangusis priėjo, išvertė visus drabužius iš lentynų, numetė nuo pakabų ir klausia: “ Negi tikrai nėra?“ O kalnas pūpsojo tikrai nemenkas 😀 Beja jis prasitarė, kad nujautė jog nepyksiu, nes gi buvau sakius, kad reikia tvarkytis. Gavau puikią progą 🙂

 53. Sigita parašė:

  Vaje, vaje, kiek panasiu minciu radau cia uzejus :D. Man tvarkymasis ir patinka, ir nepatinka. Patinka, kai turiu tam laiko ir nera salia zirzincio vyro, kuriam amzinai viskas svaru ir tvarkinga :D. Indus megstu susiplauti is karto, kai jau yra ka plauti, nes nemegstu apkrautos virtuves. Sveisti visokius gartraukius, spinteliu virsunes ir pan. man yra kazkoks baisus darbas, stengiuosi atlikti ji, kai tik akis uzmato tuos dalykus, bet neslepsiu, daznai stengiuosi uzsimerkti kai akis kyla i ta lygi :D. Rubu spintas stengiuosi palaikyti tvarkingas, o kai jau nieko ten neberandu, suprantu, kad kazko yra per daug ir tada pradedu akcija-atrakcija – „netelpa, nenesioju, lauk!“ :). Stalcius, ypac zemuosius, paskutiniu metu „puikiai“ sutvarko beveik metuku mazoji tvarkytoja, tad ju beveik ir nelieciu :). Klozeto valymas grieztai paskirtas vyrui valyti, nors kartais tenka ir man ta „karaliska sosta“ isvalyti :P. Is esmes megstu tvarka, bet vonios visokias plyteles taip tingisi valyti, kad net kartais nesusilaikius pavalau jas duso metu 😀 Suprask, kad jau kazkas tikrai bade akis tuo momentu 😀 :D. O jei jau rinkti ta veikla, kuri teikia malonuma, bent jau kazkoki, tai turbut grindu plovimas. Ypac dabar, kai mazoji seimos nare ropineja visur, viska paskui save tempia, slapina ir pan., tai tas grindis atrodo vis valau ir valau :D. Bet kaip sakoma, viskas priklauso nuo poziurio 😉 Pvz. Beata mane ikvepe kulinariniams bandymams virtuveje ir kartais ikvepimas apima tokia niuria diena, kaip siandien, kai norisi ko nors saldaus, silto ir kepto. Imi ir issikepi obuoliu pyraga, kuris tampa pietumis, o tada aisku pradedi grauztis del „lysnu“ kaloriju…. Tai kas belieka, uzmigdai vaika pietu miegelio, isikinkai plauti grindis jau taip „is sirdies“, o kai jas isplauni, paprakaituoji kaip reikiant, tuomet tikrai nesijaucia jokia kalte nei del papildomo pyrago gabalelio, ar kitu bedeliu, nes tas grindu plovimas veikia kaip atgaiva tai vidinei namu seimininkes deivei 😀 Vat taip vat jauciuosi tuomet 🙂

 54. Eglė parašė:

  Dievulėliau! Buitis ir malonumas?! Mane ant laužo sudegins, bet toli gražu nesu tokia tvarkinga, kaip tas gražus būrys (minia) moteriškių aukščiau pasisakiusių. Visaip galvojau, po namus pavaikščiojau, vienon kiton kertelėn žvilgterėjau ir, man rodos, neradau tokio buities darbo, kuris VISADA teiktų malonumą, dažniausiai smaginuosi visai kitaip, nei lygindama, plaudama indus, valydama langus ar siurbliuodama 😀 Vadinasi prizo negausiu:))) Nors, vienas darbas namie, tvarką ir švarą garantuojantis patinka- dirigavimas. Viena dukra langus valo, kita indus plauna, keturi sūnūs stoja mūrų kambaryje, vienas siurbliuoja, kitas dulkes nubraukia, trečias grindis praplauna, o mažiausias sofos pagalvėles iškedena. Vyras tuo tarpu židinio stiklą šveičia… O aš kavą gerdama, patogiai foteliuke rymau ir visus prižiūriu. Prisisvaigau. Einu šveist gryčios 😀

 55. Vilma parašė:

  Mano mėgstamiausias buities darbas – mezgimas (o ką, ne darbas?), kol indai plaunasi indaplovėje, grindų plovimas atidėtas vakarui, o mažoji parpia pietų miego. Visa kita – būtinybė ir valios pastangos. Yra gyvenime ir malonesnių dalykų.

 56. Evelina parašė:

  Pats geriausias jausmas būna, kai pavasarį ilgus žieminius batus nuplaunu, nuvalau, išblizginu ir sudedu vasaroti. Pasidaro lengva lengva ir šviesu 🙂 Deja, rudenį blizginant vasarinius batelius tokio jausmo nėra…

 57. Margo parašė:

  Sveikos darbstuoles 😉
  Kaip noreciau jus visas paeiliui pasikviest i savo namus ir suteikt jum ta begalini dziaugsma tvarkantis 😉
  Mane kaip ir daugeli „veza“ rezultatas – svaros kvapas, atlikusi tuscia vieta spintoje naujam garderobui 😉
  Labiausiai megstu „prasinesti“ pro vyro spintos dali ir pasalinti man nepatinkancius ar jau ikyrejusius akiai daiktus 😉 gerai, kad jis kaip ir dauguma vyru ne itin pastabus.. 😉
  Dar ir uz pakenciamu buities darbu – lyginimas. Musu seimoje, nerasyta taisykle – kas lygina, to ir tv pultas 😉 Kitaip sakant lygintuvas ir tv nedalima vienuma patampa 😉 kadangi tv namuose vienas, tai ner kur dingt tam kitam, kuris vartosi ant sofos, o ne lygina 😉
  Sekmes visoms darbstuolems, o jei kuriai pritruks to tvarkymosi dziaugsmo – mielai prasom i svecius 😉 kontaktai pas mielaja Beata 😉

 58. Audronė parašė:

  Laba diena. Ieškojau naujo recepto ir radau šią rubriką. Iš esmės, nesu didelė mėgėja taukšti forumuose, bet…jei jau galima net už tai gauti dovanų, kodėl gi ne 🙂 Gėda prisipažinti, bet jei kas nors už mane sutvarkytų butą, išlygintų ir sutvarkytų spintą-būčiau labai dėkinga. Mėgstu geriau darže pasikapstyti, nei su skudurėliu po namus lakstyti. O jau lyginimas-didžiausia bausmė!

 59. jule parašė:

  ziauriai graziai atrodo „nauji“, Jusu, Beata, plaukai 😉

 60. Jolanta parašė:

  Sveika Beata ir visos kitos šeimininkės.

  Aš apsidžiaugčiau, kad nors pusę dienos galėčiau pasigėrėti, tvarka ir švara. Kadangi dabar mažiausiai tik 7 mėnesiai, tai daugiausiai laiko tenka skirti jai,o ne tvarkymuisi.
  Kai tik atsiranda laiko tvarkytis, stengiuosi jį tam ir išnaudoti. Bet vos tik grižta vyrai….. tvarkos kaip nebūta. Aišku didžiausias vyras (jam 7m.) su mielu noru man padeda tvarkytis. bet mano pagrindinis tvarkymas prasideda kai vaikai miega.

 61. Indrė parašė:

  Labas visoms!
  Nežinau kaip kitoms, tačiau mano didieji apsitvarkymai būna labai reti. Ir kad jie įvyktų turi būti didžiulė netvarka galvoje. Iš to noro „sudėti viską į lentynas ir išmesti šiukšles“ dažnai išeina drastiškas baldų perstumdymas, preciziškas spintelių ir stalčiukų perrūšiavimas. Kai kada „generalinė“ tampa tapetų klijavimu ar sienos perdažymu. Po tokių reformų jautiesi kitu žmogumi.
  Eiliniams namų ruošos darbams nusiteikinėju tikrai ilgai, man jie euforiją retai kada sukelia, todėl sukandus dantis juos atlieku kaip galima greičiau. Žinot tą jausmą kai vakare kepi pyragą ir dubenį, kuriame buvo tešla palieki per naktį, ir kai ryte ruošdama kavą, prisimeni tą dubenį… Nemėgstu palikti neplautų indų nakčiai.

 62. Laura parašė:

  Seniai bebuvau čia užsukusi, bet taip į temą šis kokursas, pasinaudosiu eteriu garui nuleisti – įsivaizduojate, vakar nubėgau į kirpyklą, čia greitai greitai man nukirpkite, sakau, vaikai laukia, nėra kada…o kirpėja, tokia fifi, kad atskaitė man moralą, visos vaikų turim, bet laiko skirti sau reikia, nagučiai, plaukučiai, ragučiai turi būti sutvarkyti ir šiaip vonioje su putomis pamedituoti reikia…nieko aš jai nesakiau, gal kiti ir moka gyventi, gal ir įmanoma kai vaikams 10 ir 12, bet kai 1 ir 2, tai kokie nagučiai ragučiai, suguldau vaikus miegui, ir prasideda tikrasi laikas sau – sukuosi skraidau, kambarys, virtuvė, vonia, šveičiu, kuopiu, valau, renku žaislus, plaunu indus, džiaustau skalbinius, viskas mane džiugina, meditoju į valias, panyru į nirvaną ir regiu nušvitimą. Ir be ironijos aš čia – pailsiu, sugrįžtu į save, žodžiu, tvarkytis yra jėga. Sėkmės visoms užsiimant šituo šauniu reikalu:)

 63. Aida parašė:

  Sveika Beata!
  Iš esmės esu pasyvi blogų naršytoja, o tuo labiau rašytoja, tačiau vistik skaitytoja esu gal aktyvi ir pamačius koks čia nerealus prizas laimėtojo laukia nusprendžiau pasireikšti ir pagauti savo laimės paukštę 🙂 Pirmą vietą, manau visiškai peltynai skiriu lyginimui! Ties lyginimu ir kokia joga galiu drąsiai dėti lygybės ženklą! Tai man atsipalaidavimas, meditacija, o tuo pačiu ir labai geras namų ruošos darbas. Niekas taip nepuošia spintos kaip švarūs, gaivūs, o svarbiausia išlyginti rubai! Apie tą jausmą kai krenti į gaivius bei katik išlygintus patalus geriau net neužsivesiu 😀 Nr. 2 skirčiau savo geriausiam pagalbininkui siurbliui! Su juo ne tik visas dulkes, bet ir šalant orams nesiliaujamai slenkančius plaukus surenki, bet visus kilimus „prikeli“ iš saldaus sapno! Vos nepamiršau svarbiausia, jis man padeda įveikti smulkiais ir ne visada tokias jau smulkias „avarijas“, kaip išbyrėję miltai, cukrus, ar skalbimo milteliai ( ši avarija mano namuose ypač dažna). Savo garbingą trejetuką užbaigsiu paskutiniu, bet tikrai ne prasčiausiu darbu, tai yra vonios šveitimas! Nors iš esmės šis darbas, tiksliau jo procesas nėra labai malonus ar lengvas..greičiau katastrofiškai sunkus, bet vistik pamačius rezultatus širdis uždainuoja! Iššveitus vonią, kranus, plyteles ir jų tarpelius pasijuntu tikra didvyrė! O tada jau atrodo, kad ir kalnus nuversti galėčiau..taigi šį savo pačiai labai netikėtą pasisakymą užbaigsiu tuom, kad reiktų stengtis į viską žiurėti kuo pozytiviau, net nemalonioje padėtyje stengtis įžvelgti kažką gero, ir tada ne tik namai, bet ir mintys bus švaresnės 🙂

 64. Asta parašė:

  sveikos,
  kadangi gyvenu kaime, turiu nemažai vietos gėlėms, medžiams, ir t.t. tai labiausiai atpalaiduoja gėlynų ravėjimas, tvarkymas, augalų persodinimas iš vienos vietos į kitą … Tam, žinokit, ribų nėra 🙂 jaučiuosi kaip kitame pasaulyje, užsimirštu, galva „prasivalo“ nuo darbinių rūpesčių, akys pailsi, tiesiog nuostabu!!! Be galo myliu augalus, jie mane džiugina savo gražiais žiedais, o aš jiems atsilyginu savo rūpesčiu.

 65. Viktorija parašė:

  Miela Beata ir šio puslapio skaitytojos,
  Dažniausiai karštligiškas tvarkymasis apima tada kai be galo netenku kantrybės ir supykstu ant savo dviejų mažų vaikų, kurie tik sutvarkius, pertvarko kambarius vėl. Kad nešaukčiau ant jų puolu šveisti ir tvarkyti virtuvę, nes ten dažniausiai daugiausiai laiko reikia skirti, kad būtų švara. medituoju su savimi… Ir nuvalius paskutines dulkes nuo stalviršių ir kaitlentės apima ramybė.
  Be galo patinka sutvarkyti kambario vietas, kurios jau seniai seniai prašosi būti sutvarkytos: ilgai netvarkytos spintelės, arba vaikučių rankų nutapšnoti langai (nesvarbu, kad gražūs jie pabūna tik vieną, max 3 dienas), sandėliukas, į kurį beveik visus metus buvo kaupiamas visoks buitinis šlamštas. Tokios vietos, kurias sutvarkius matosi akivaizdus rezultatas. Va tada ir apima didelis pasitenkinimas ir jaučiuosi padariusi didžiausią darbą. 🙂

 66. Akvile A parašė:

  Oho, kiek čia apie tas spintas 🙂 O mūsų penkių šeima normalios spintos net nebeturi 🙂
  Mane labiausia ramina ir galvą pravalo išskalbtų ir išdžiuvusių vaikų drabužėlių nuėmimas nuo džiovyklės, sulankstymas ir sudėliojimas į vietas lentynose. Visiška relaksacija. Ir apskritai – vaikų drabuželių tvarkymas, lankstymas, peržiūra ir išskirstymas į jų vietas. Viena iš trijų mano mergyčių mėgsta drabužėlius keisti kelis kartus per dieną, tai šiokios tokios krūvelės susidaro 😀

 67. Aida parašė:

  Sveika Beata!
  Iš esmės esu pasyvi blogų naršytoja, o tuo labiau rašytoja, tačiau vistik skaitytoja esu gal aktyvi ir pamačius koks čia nerealus prizas laimėtojo laukia nusprendžiau pasireikšti ir pagauti savo laimės paukštę 🙂 Pirmą vietą, manau visiškai peltynai skiriu lyginimui! Ties lyginimu ir kokia joga galiu drąsiai dėti lygybės ženklą! Tai man atsipalaidavimas, meditacija, o tuo pačiu ir labai geras namų ruošos darbas. Niekas taip nepuošia spintos kaip švarūs, gaivūs, o svarbiausia išlyginti rubai! Apie tą jausmą kai krenti į gaivius bei katik išlygintus patalus geriau net neužsivesiu 😀 Nr. 2 skirčiau savo geriausiam pagalbininkui siurbliui! Su juo ne tik visas dulkes, bet ir šalant orams nesiliaujamai slenkančius plaukus surenki, bet visus kilimus „prikeli“ iš saldaus sapno! Vos nepamiršau svarbiausia, jis man padeda įveikti smulkiais ir ne visada tokias jau smulkias „avarijas“, kaip išbyrėję miltai, cukrus, ar skalbimo milteliai ( ši avarija mano namuose ypač dažna). Savo garbingą trejetuką užbaigsiu paskutiniu, bet tikrai ne prasčiausiu darbu, tai yra vonios šveitimas! Nors iš esmės šis darbas, tiksliau jo procesas nėra labai malonus ar lengvas..greičiau katastrofiškai sunkus, bet vistik pamačius rezultatus širdis uždainuoja! Iššveitus vonią, kranus, plyteles ir jų tarpelius pasijuntu tikra didvyrė! O tada jau atrodo, kad ir kalnus nuversti galėčiau..taigi šį savo pačiai labai netikėtą pasisakymą užbaigsiu tuom, kad reiktų stengtis į viską žiurėti kuo pozytiviau ir tada ne tik namai, bet ir mintys bus švaresnės 🙂

 68. Neringa parašė:

  Sveikos merginos! Nežinau ar priimsit į konkursą mano mėgstamiausią namų ruošos darbą, nes dalis to darbo vyksta už namų ribų. Tai yra išrūšiuotų šiukšlių išnešimas į tuos spalvotus burbulinius konteinerius. Mano vyras mane laiko atliekų rūšiavimo maniake, nors vaikai, kaip ir aš tą reikalą laiko savaime suprantamu dalyku. Na žodžiu šiukšlių išnešimas yra tarsi apsivalymas, plius stovint prie konteinerio ir kraunant iš maišelių švarias popieriaus ar plastiko pakuotes kažkoks smalsumas užplūsta užmesti akį, ką gi mes čia tiek vartojom. Skamba turbūt maniakiškai, bet man tai – kaifas :)))

 69. Aušra parašė:

  O ar žinot tą jausmą, kai pradedi tvarkyt tik vieną kampą, bet po to pamatai, kad stalčiuose netvarka, langus nusišveiti, užuolaidas pasikeiti. Ir taip

 70. Aušra parašė:

  O ar žinot tą jausmą, kai pradedi tvarkyt tik vieną kampą, bet po to pamatai, kad stalčiuose netvarka, langus nusišveiti, užuolaidas pasikeiti. Ir taip visus kampus apsitvarkau vienu ypu 🙂 Vat tada „pati sau faina“ esu 😀 Man patinka tas jausmas, kai padarai daugiau nei planavai 🙂

 71. Edita parašė:

  Surinkti vaiko žaislus ir išlaikyti juos tvarkingai 5min 🙂 misija neįmanoma , bet jei pavyksta išgerti kavos bent minimaliai tvarkinguose namuose – tobula 🙂

 72. Laura parašė:

  Sveikos merginos, dar pasisakysiu: įsivaizduokite, ką tik grįžau iš meditacijų cento – grindis ploviau. Gal tiksliau, iš sporto salės:) Įkvėpta entuziastingų pasisakymų, nusipirkau pro-biotik valiklių irvirtuvę bei prieškambarį ploviau visą valandą. Žinokit, grindų plytučių tarpai balti tapo! Dabar visi žinos, kad jie ne pilki buvo, tiesiog pas mus buvo purvina:D:D Ką norėjau pasakyti – jeigu jau Beata sako, kad gamintojai atsižvelgia į nuomonę, tai perduokite prašom, kad instrukciją didesnėm raidėm rašytų:) Man asmeniškai visu turi būti instrukcijos, tai ir grindis pagal jas plaunu:) o ką, gal kas nors svarbaus bus – tai net negera akim pasidarė, beveik neįskaitoma. Ir tarp kitko, parašyta – papurkšt ir drėgnu skudurėliu pavalyt. O tai švariai nuvalyti nereikia? Būtina įtraukti į instrukciją 😀
  Tiek žinių kol kas, einu pietaut;)

 73. Asta parašė:

  🙂 man visai patinka spintos tvarkymas (ypac geras relaksas tai budavo per sesijas, pries egzus 😀 ) bet beda tik, kad tvarka joje isbuna iki pirmo ‘ka rengtis?’.. matyt nemoku susitvarkyti tinkamai.
  o kas del tvarkymosi.. pvz siandien situacija, atkeliauja sms i vyro tel su klausimu ar gali draugai eidami pro sali kavos puodeliui uzsukti, uz 45 min. pirma reakcija ‘Ne!’ – sekmadienio rytas, tik is lovos issirite su kavos puodeliais, bet veiksmas vyksta greit, vienas puodelius i indaplove sudeda, kitas pasiurbliuoja, trupinius pasluosto, greit lovos paklotos, ir reikiamu laiku kava garuoja, smagumelis 🙂
  O su ypatinga nostalgija prisimenu velykini namu tvarkyma, nezinau kodel kaledinio tokio nesigauna, bet velykinis kazkoks stebuklinis, paskutinius kelis metus taip nesigauna, bet kol buvo vaikai pypliai, tai buvo kazkas nerealaus.. kazkoks apsivalymas po ziemos..

 74. Aiste parašė:

  O man patinka rūšiuoti! Viską ir visur 😀 Vadinu save rūšiuotoja 😀 Rūšiuoju, dėlioju ir kiloju iš vienos vietos į kitą daiktus svetainės lentynose ir stalčiuose, patalynės komplektus, pledus ir kt.miegamajame po lova, drabužius drabužinėje (pagal sezoną, pagal spalvą, pagal paskirtį), žaislus vaiko kambaryje, lentynėles vonioje, produktus virtuvės spintelėse ir stalčiuose, puodus ir indus, net maistą šaldytuve 🙂 Žodžiu rūšiuoju ir kaifuoju 😀 😀 😀 Ir vis ieškau tos naujos, patogesnės tvarkos 😀

 75. Milda parašė:

  Anksčiau, jei kas būtų paklausęs kuris buities darbas suteikia daugiausiai vidinės laimės, pasitenkinimo ir ramybės, būčiau atsakiusi JOKS, nes tai darbas ir dar buities. Na, kas gi gali tame būti ramaus ir susijusio su laime? Tačiau dabar, kai turiu du mažai didelius namų darkytojus, bet kurią dieną galiu drąsiai sakyti – tik pabūkit su jais kas nors bent valandėlę, ir aš su tokia laime, ir vidine ramybe tvarkysiuosi namuose, kad švies ne tik sienos ir grindys, bet ir mano veidas:)

 76. Rūta parašė:

  Labiausiai patinka stebėti, kaip namus tvarko mano vaikinas:). Bet renkantis iš blogiausio geriausiu įvardinsiu indų plovimą. Pati iki šiol nesuprantu kodėl, bet dalinantis ruošos darbus visuomet pasirenku šį:)

 77. Monika parašė:

  Prieš du metus namuose pasigirdo kūdikio balsas ir nuo tada visas gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Ir iki tol, atrodė, gyvenimas lekia pašėlusiu greičiu, tačiau gimus dukrytei pagalvojau: kiek daug turėjau laisvo laiko… Tapau mama bet nemečiau nei darbo nei vyro 🙂 ir aukštai iškelta galva galiu pasigirti, kad niekas nepadėjo, nei mama nei anyta nei pulkas tarnaičių ar…. na kartais vyras mažąjį pirštelį pridėdavo, tačiau didelių aplodismentų už nuopelnus namų ruošoje nepriskirčiau 🙂
  Sutinku su ankstesniais komentarais, kad labiausiai patinka rezultatai, tačiau iš tikrųjų ir pats procesas gali teikti malonumo 🙂
  1. Šveitimas. Dirbant protinį darbą, kartais reikia pailsėti nuo galvojimo, tada pats tinkamiausias laikas išveisti ką nors tikrai nešvaraus. Nemoku nupasakot to nuostabaus jausmo, kai su kempine brūžini pirmyn atgal o galvoje vis gaiviau ir šviesiau.
  2. Maisto gaminimas. Apskritai maisto ruošimas man teikia malonumą dėl aplinkinių pagirų. Na, sutikit jei susitikus kaimyną jis pirmiausiai užsimena, kad vakar pro atvirą virtuvės langą sklido dieviški kvapai, tai jo žodžiai stipriai paglosto savimeilę 😉 Pats procesas teikia malonumą, kai išbandau naujus receptus: kruopščiai susiperku produktus, tiksliai juos sveriu…
  3. Dar vienas malonumas buities srityje: ieškojimas tinkamo valiklio. Kas bebūtų grindų, stiklų, vonios ir kt priemonės, pasirodo koks naujas „properis“ ir jau jis iš parduotuvės keliauja su manim namo, tada jau nieko nelaukus turiu jį išbandyti. Dėja, daugumos gamintojų reklamos visiškai neatitinka tikrovės :)))))))))

 78. […] mano mielosios ponios ir ponai (!), praėjusią savaitę kartu su Probiosanus skelbėme absoliučiai nerealų konkursą – tiksliau, jo prizas yra kiekvienos šeimininkės svajonė, […]

 79. Žaneta parašė:

  Labas Beata,
  O aš niekaip iš virtuvės išeit negaliu,gaminu ir gaminu,o labiausiai tai mėgstu pyragus kept,desertas gamint.Kai stalas būna pilnas visokių gėrybių,draugai degustuot atlekia.O,kada visi išsiskirsto,virtuvė sutvarkyta,spintelės nuvalytos,tada geriu arbatą ir pro langą,gamta mėgaujuosi:)
  O kiti namų ruošos darbai -kartu,su šeima;)

 80. Jurgita parašė:

  Labas,
  man patinka gaminti ir tiesiog skalbti rūbus rankomis (daugiausia vaiko), na o didelius rūbus vis tik patikiu skalbimo mašinai. 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/Beatos-Virtuve-Banner-Misiniai-300x250-3B-NEW.gif
26103
https://www.beatosvirtuve.lt/wp-content/uploads/2016/02/Beatos-Virtuve-Banner-Misiniai-300x250-3B-NEW.gif
26104
Naujausias receptas
Archyvas


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.