Na, nežinau, koks jūsų santykis su sportu ir mankštomis? Aš tai esu sportuotoja bangomis, nes tikrai labai mėgstu ir noriai išbandau visokias mankštas, štai ir Insanity esame su sese Odeta lankę, ir namuose neretai ant bėgimo takelio pasportuoju, o dabar turime su kolegėmis prie darbo įsigiję sporto abonementus. Apie mankštas mano žurnalui anksčiau jau rašė mano mylima draugė, beveik giminaitė, nes ji yra mano Izabelės krikšto mama – Vilma.
Ji mane „atvedė” į Londoną, ir dabar ten susitinkam, ir būtinai aptariame visas naujas maisto, dietų ir sporto, ir kitokias madas. Apie „rebelus” arba sukilėlius ir jų sportą taip pat išgirdau iš Vilmos, na, bet nesu tikra, kad labai noriu išbandyti…o jūs? Va, ką Vilma pasakoja… (nuotraukas iš Rebel klubo instagramo paskyros)
06:55. Londono Sičio pats centras. Šviečia saulė, gražus rytas, bet aš esu tamsiame rūsyje, primenančiame madingą naktinį klubą – betoninės sienos, metalinės tvorelės, ypatingai įmantraus dizaino vandens čiaupai, kriauklės, šviečiančios iškabos ir veidrodžiai su lemputėmis.
„Sukilėliai, labas rytas!“ – sušunka raumeningas vyrukas, ir aš paskui gaują Sičio mergaičių ir berniukų, apsiginklavusių rankšluostėliais ir vandens buteliukais, nutipenu į treniruoklių salę. Mes esame ne revoliuciją organizuojančių pogrindininkų susirinkime, bet sporto klube, kuris vadinasi Rebel (anglų k. reiškia „sukilėlis“). Įjungiama šviesos ir garso muzika, ir kančia (o gal pasislėpusi laimė?) prasideda. Maždaug 10 minučių gana greitai ir labai greitai ant bėgimo takelio, 10 minučių su svarmenimis ir ant suolelio, vėl 10 minučių ant takelio, 10 minučių ant žemės ir taip toliau, be JOKIOS pertraukos, kol praeina 45 minutės. Nors viduryje viso šio reikalo galvoju, kad nukrisiu ir nebepasikelsiu (ypač kai treneris liepia padidinti greitį arba įkalnę ant bėgimo takelio), jam pasibaigus jaučiuosi žvali, energinga ir pasiruošusi dienos darbams. Kavinėje laukia prieš treniruotę užsakytas ir ką tik šviežiai pagamintas „Sukilėlių kokteilis“, įpiltas į buteliuką su mano vardu (migdolų pienas, bananas, mėlynės, baltymų milteliai, kanapių sėklos, ispaninių šalavijų sėklos ir datulės).
Ši sukilėlių mankšta labai panaši į kitą Londone baisiausiai madingą, iš Los Andželo (iš kurgi daugiau?) kilusią treniruotę, kuri vadinasi Barry’s Bootcamp, arba Bario kareivių naujokų stovykla. Teigiama, kad būtent tokia pratimų kombinacija formas padeda atgauti ir palaikyti Holivudo žvaigždėms ir sportininkams, mat toks intervalinis sportas neva kūnui įvaro šoką ir yra veiksmingiausias būdas gerinti širdies ir kraujagyslių veiklą, mesti svorį ir auginti raumenis. Vienas mano bičiulis pas Barį vaikšto jau dvejus metus 6 dienas per savaitę ir sako, kad ne tik jaučiasi puikiai ir sveikai, bet jam toks sportas dar ir labai smagus. Galiu paliudyti, kad tikrai jam ten turi būti labai gera, nes jis dažnai net visas septynias dienas per savaitę sportuoja, nepaisant to, kad kartais išvakarėse neblogai pašėlsta.
Tokios sporto studijos kaip Barry’s ir Rebel save vadina butikiniais kūno rengybos klubais – jie nedideli, stilingi, juose, kiek teko matyti, lankosi tik gana jauni ir sportiški žmonės, kuriuos savininkai bando suvilioti ne tik fiziniais pratimais, bet ir gera muzika, firminiais drabužiais, dizainu bei šalia pat įsikūrusiomis kavinukėmis, siūlančiomis skanų ir sveiką maistą bei baltymų kokteilius. Už kiekvieną užsiėmimą iš anksto reikia susimokėti atskirai – kuo daugiau pirksi, tuo bus pigiau, bet vis tiek tai gana brangus malonumas. Pavyzdžiui, vienas „Sukilėlių“ užsiėmimas kainuoja 20 svarų (už šią kainą gausi vandens buteliuką, atšaldytų ar normalios temperatūros rankšluosčių bei visas higienos priemones). Jei iš karto pirksi 5, gausi nuolaidą, tad mokėsi 90 svarų. Mano ragautas „Sukilėlių kokteilis“ irgi nepigus – 6 svarai.
Tad porą kartų nuėjusi pas Barį ir pas „Sukilėlius“, nusprendžiau naujovių nesivaikyti, o toliau lankytis savo įprastiniame sporto klube – Ričardui Bransonui priklausančiame Virgin, kuris turi didelį tinklą visame Londone ir kainuoja gerokai pigiau nei butikinės treniruoklių salės. Paaiškėjo, kad ir mano senas, geras bei patikimas sporto klubas nė kiek neatsilieka nuo įmantrių sporto mados pasaulį gainiojančių vėjų ir prigalvojo daugybę keisčiausių užsiėmimų. Be įprastų aerobikos, jogos, dviračių, bėgimo, ar šiaip strakaliojimo pratimų, užsiėmimų su svarmenimis dabar Virgin yra tokių sumanymų kaip, pavyzdžiui, ZUU. Ši treniruotė, sugalvota kūno rengybos ir žmogaus judesių eksperto iš Australijos Nathano Helbergo, yra sudaryta iš intensyvių pratimų, pavadintų gyvūnų vardais. Ir ne tik pavadintų – į tokią pamoką atėjęs žmogus 20 minučių turi ropoti kaip meška, tūpčioti kaip varlė, šokinėti kaip gorila ir t. t.
Ne per seniausiai Virgin atsirado ir Nova – jogos ir pilateso treniruočių mišinys. Minus – dvasinis jogos aspektas ir asanos, plius – linksma muzika ir aktyvūs judesiai (jokių meditacijų ar pagulėjimo). Zumba? Kokia zumba? Šis lotyniškų šokių ir mankštos mišinys Londone jau seniai išėjo iš mados. Mano vietiniame Virgin klube dabar galima sportuoti šokant gatvės arba Afrikos genčių tradicinius šokius.
Kartais atrodo, kad kai kurie sporto klubai stengiasi kuo labiau išsiskirti iš kitų. Pavyzdžiui, viena mano kolegė vaikšto į užsiėmimus, kur treneriai ekrane, pakabintame salės viduryje, stebi kiekvieno dalyvio širdies susitraukimų dažnį ir pataria, kaip geriau pasiekti norimų rezultatų. Kita draugė lanko treniruotes, sukurtas remiantis balerinų pamokų principais (BARREtoned), – čia pratimus reikia atlikti laikantis turėklo. Dar kita mankštinasi laikydamasi ne turėklo, bet stulpo, nes eina į striptizo šokėjų judesiais pagrįstas sporto pamokas.
Iš visų šių sportinių įmantrybių man labiausiai patinka teorija, kad sportuoti kasdien pakanka maždaug pusvalandį, tačiau labai labai labai intensyviai ir greitai šokinėjant, tūpčiojant, darant atsispaudimus ir visus kitus labai greitus ir sunkius judesius – pavyzdžiui, 24 pratimai per 24 minutes, ir geriausia juos daryti ryte, prieš pusryčius. Vienas treneris mane tikino, kad per tas 24 minutes galima sudeginti ne tik 500–600 (ar net dar daugiau!) kalorijų, bet kad po tokio sporto kalorijos rimtu tempu degs dar mažiausiai tris valandas. Iškart juo patikėjau ir kaip nuopelną už triūsą skyriau sau skaniai užvalgyti…