Praėjusį penktadienį pirmą kartą padariau tai, ką seniai norėjau padaryti – pasikviečiau jus pas save. Manau, kad renginys pavyko puikiausiai, tikrai reikės pakartoti.

minioje - Copy

Patyriau nuostabių emocijų, susipažinau su daugybe nuostabių žmonių, fotografavomės, daug šypsojomės, plepėjom, pasirašinėjau knygas ir kalendorius, gavau gražiausių gėlių ir ne vienas ir ne du svečiai atvyko su puikiausiais kulinarijos šedevrais 🙂

gerbejos_gaminys - Copy

O dabar apie tai, nuo ko viskas prasidėjo ir kaip viskas buvo.

Ryte aš, Bronė ir dar kelios nepakartojamos pagalbininkės susirinkom su pyragais, sausainiais, keksiukais, jų kremais ir kitais skanėstais.

arkliukas - Copy

Laikas tvarkantis praėjo labai greitai. Vos spėjau sumuštinius sutepti (vieni buvo su vištiena,  a la coronation chicken in rukola, kitus su avokadų kremu ir lašiša tepiau, o treti buvo su ančiuviais). Man labai patinka sumuštiniai-pirštukai, tokius ir dariau. Aišku, kad gaminau juos su savo sumuštinių duona, kaip gi kitaip? Ir natūralu, kad visų saldumynų kontekste jie dingo pirmiausia.

Na o tęsiant mintį, kuo buvo nudengtas stalas, tai pasakysiu, kad labai orientavomės į TV3 išsipildymo akcijos „Pyragų dieną“, todėl pyragų čia tikrai netrūko.

aukos pyragams - Copy

Buvo ir visų mėgstami šokoladainiai, ir garbusis šokolado ir slyvų pyragas be miltų iš „Kepinių knygos“. Tiesą sakant, „Kepinių knygai“ čia teko nemažą vaidmenį atlikti, nes ir dėl traškumo bei sėklyčių pilnų sausainių „Kurapkėlės svajonė“ ji buvo vartoma, ir dėl šokoladinių (ir ne tik) keksiukų, ir dėl jų kremų. Tiesa, dar aš iškepiau bananų duoną su spanguolėm, receptą pasistengsiu aprašyti kažkada.

Aišku, kad niekaip negalėjom apsieiti ir be savo draugo Domo iš Chocolate Naive, nes kaip gi tokią rudens popietę apsieiti be karšto šokolado?su Domu sokoladu - Copy

Tai Domas tikrai visą laiką nuoširdžiai prie puodo stovėjo, šokoladą maišė, virė ir dosniai visiems norintiems dalino.

Beata_Fotokleckas foto

Na bet ką čia mes dabar apie patiekalus, kas nebuvo, tai dabar jau nepriragaus, reiks laukti kitų susitikimų, o kas buvo, tai patys skanavo ir viską matė.

kukli_pradzia - Copy

Pirmieji svečiai pradėjo rinktis dar prieš 15 val., sunku suskaičiuoti, kiek iš viso žmonių buvo, nes būrys nuolat keitėsi kelias valandas. Gal 200? Sulaukiau klausimų, ar man nesunku? Tikrai tikrai ne, ne ne ne ne ne ne ne ne, man buvo super smagu, aš visiems be galo dėkinga, tokie pabendravimai ir susitikimai man yra variklis eiti pirmyn.

Beata 27 - Copy

Beje, per susitikimą netikėtai padarėme tokį improvizuotą vienos mano būsimos TV laidos filmavimą. Nedidelį epizodą, bet vis tiek dalį šio renginio akimirkų išvysite ir per TV.

kadrai_laidai - Copy

Žinote, atmintin labai įstrigo vienas susitikimas. Mergina, vardu Rugilė, taip gražiai kalbėjo… Kaip ačiū jums… Jaučiu, tuoj bus ašarų, jau ir jai kaupėsi ašara, ir man, tikrai kažkaip labai… Labai norėjau, Rugile, tave apsikabinti, bet tiesiog neišdrįsau. Taip norėjau, bet susilaikiau, nes žinojau, kad tikrai apsiverksiu nuo tavo nuoširdumo… Tai va… Taip norėčiau patobulėti kaip žmogus, kad kitą kartą išdrįsčiau apsikabinti va taip iš niekur nieko…

O dar vienas malonus siurprizas, kad man net teko paragauti Živilės atnešto varškės torto! Ir Ainos pyragaitį-persiką teko patikrinti, tai dabar yra man užduotis sužinoti, kaip visus tuos skanėstus pagaminti…

Ačiū visiems atėjusiems. Ačiū, prisidėjusiems prie „Pyragų dienos“ misijos, surinkome daugiau nei 300 lt kilniam tikslui.

stalas - Copy

Žodžiu, buvo naujų pažinčių ir geriausių įspūdžių diena. Man labai patinka, kad ir svečiai, kurie atėjo ne po du, o po vieną, mačiau, bendravo tarpusavyje, susipažino, dalinosi patirtimi.

Daugiau nuotraukų ir vieno svečio įspūdžius galite pamatyti ir paskaityti čia – dalį jo nuotraukų, autoriui sutikus (Fotokleckas fotografija), panaudojau ir šiame įraše.

Iki susitikimų kitais kartais!

Komentarai
 1. Labas rytas mieloji Beata, perskaičiau straipsnį ir vėl gyvenu prisiminimuose iš penktadienio popietės, is tiesų labai džiaugiuosi, kad vis tik išdrysau ateiti pas jus į svečius ir bent trumpam su jumis pabendrauti ir pasidalinti šypsena… iš tiesų jūs esat toks įkvėpimo ir gėrio šaltinis tai nesijaudinti prieš susitikimą buvo tiesiok neįmanoma :)) tikrai kaip su kokiu ponu prezidentu susitikimas :)))) Taip ten norėjosi daug ką pasakyti, tačiau susijaudinimas lėmė savo ir tiesiok neišdrysau 🙁 Tikrai iš visos širdies dėkoju už jūsų šilumą, optimizmą ir meilę žmonėms ir žinoma maistui.
  Labai širdelę paglostė, kai perskaičiau, kad ragavote mano varskės ir pudingo pyrago, tikiuosi tikrai patiko 🙂 Žinoma gamindama jį susipažinau su dėsniu „kuo daugiau stengiesi ir jaudiniesi, tuo blogiau gaunasi” (cia kalbant apie išvaizdą) :))) , bet bent jau matesi, kad tikrai ne iš parduotuvės, o gamintas namie ir tikrai su meile Jums.
  Tad dar kartą dėkoju jums Beata ne tik už penktadienio popietę, bet ir už tą tikrą nuoširdumą ir meilę savo darbui, kurio taip pasigendama šiuolaikinėje visuomenėjė 😉
  Įdedu pyrago recepto nuorodą, gal kada pati pasigaminsite 🙂

  http://duonosirzaidimu.wordpress.com/2010/04/06/pats-skaniausias-varskes-pyragas-mano-kepykleleje/

 2. Žaviuosi Beatos asmenybe,knygomis ir virtuves kurybine veikla,bet pasakysiu visai ne i tema,man labai,labai,labai grazus jusu šviestuvai:)

 3. Laba diena,perskaičiau jūsų info apie atvirų durų dieną. Atrodo viskas taip nuostabiai! O ponia Beata, tai tiesiog spindi ir skleidžia šilumą ir gėrį net iš nuotraukų, įsivaizduoju, kaip smagu bendrauti realybėje.Su baltu pavydu spaudžiu jums ranką ir linkiu niekada nenuleisti rankų darant tokius gerus ir nuoširdžius darbus. Sėkmės jums ir visiems padėjusiems!

 4. Penktadienio popietė buvo nuostabi, juk keliavome į svečius pas Beatą. Mes, su drauge Jurgita ir 9 mėn Liepa, buvome bene iš pirmųjų viešnių, užsukusių į Beatos virtuvę. Mus nuoširdžiai pasitiko pati virtuvės šeimininkė ir jos šauni komanda. Dar lipant laiptais nosį kuteno karšto šokolado ir kepinių kvapai, o įžengus į virtuvę pasijutome lyg anapus ekrano, kur ir nemokanti gaminti (tokia kaip aš!) – Beatos įkvėpta pradėtų improvizuoti. Daugiausia mane sužavėjo sukurta erdvė: pastelinės spalvos, virtuvės jaukumas ir tvyranti harmojina. Nieko nereikalingo, iššaukiamo ar neskoningo. Kaip ir Beatos suruoštuose vaišėse ant stalo! Viskas taip gardu, kiekvienas kąsnis tirpo burnoje. Kiekvienas pyragas, užtepėlės ant Jūsų gardžios duonelės, tobulai suderintos, išieškotos ir pagamintos su tokia meile, jog akimirkai net nuliūdau lyg maža mergaitė, jog nesu tokia, kaip Jūs, Beata!
  Mes, Jurgita su Liepa, ir aš su savo būsima atžala – linkime Jums visokeriopos sėkmės, naujų receptų ir kulinarinių šedevrų. Juk sėkmė – tai nuolatinių pastangų ir puikių progų sąjunga.
  Sonata ir Jurgita

 5. Oi kaip pavydziu Jums visiems….ir labai gailiuosi, kad neisiderinau darbu taip , kad galeciau atlekt iki Vilniaus, i Kauna tai tikrai buciau atlekus kad ir po darbo dar buciau spejus…..bet tikiuosi, kad dar iseis pasimatyti

 6. O aš taip gailiuos, kad pražiopsojau šį pranešimą. Tikiuos tai nepaskutinis kartas, ir sekančio lauksiu labai labai 🙂

 7. Beata, penktadienio popietė buvo tiesiog tobula išankstinė Kalėdų dovana. Iš tikrųjų nesitikėjau tokios nuostabios atmosferos, atrodo, net priverčiančios balsą ir širdį virpėti. Visa tai, ką Jūs sukūrėte tiek tądien, tiek apskritai, yra mano gyvenimo švieselės ir labai džiugina, kai būna liūdna. Žaviuosi, kad turite tieeeek optimizmo, energijos, kūrybingumo ir šilumos, norėčiau ir aš kada būti tokia įkvepianti, sėkminga ir žmones burianti moteris. Žinoma maloniau būtų buvę šiuos žodžius pasakyti į akis, tačiau bet kokiu atveju jie negali likti nepasakyti. Ačiū, kad esate ir kad būsite!
  Pridedu savo prieš metus sukurptą rašinėlį, žinokit niekas nepasikeitė, o jei ir pasikeitė, tai tik į gerąją pusę !
  http://labaipaprastai.blogspot.com/2012/11/19-pavyzdys-2.html

Rašyti komentarą