8241
Beatos virtuvė

Vygintas: kodėl Aliaska?

(5)

Kodėl Aliaska? Šį klausimą susirengus kraustytis į tolimąją žemę tenka išgirsti gerokai daugiau kartų nei norėtųsi. Juolab, kad ir trauką tolimam (iki artimiausio didmiesčio, Sietlo – per 2000 km), atšiauriam ir menkai apgyvendintam (plotas – kaip pusės Europos, gyventojų – kaip Kaune) kraštui paaiškinti sunku. Atsakymas į šį klausimą gerokai sudėtingesnis nei „o kodėl ne?“.

Kodėl Aliaska_00_Beatos virtuvė

Reikia mėgti šaltį. Šilti vasaros vakarai jaukioje Vilniaus senamiesčio gatvelėje, žinoma, nepakartojami. Bet jei dar labiau už marškinėlius prie kėdės lipdančią šilumą patinka pirmųjų šalnų gaivumas ankstų rytą, o įkaitęs paplūdimio smėlis vargina labiau nei pusnys iki kelių – Aliaska neabejotinai yra viena tinkamesnių krypčių vykti. Juolab, kad tankiausiai apgyvendintoje jos dalyje oras net švelnesnis, nei Lietuvoje. Tik žiema gerokai ilgesnė. Tačiau vasarą – šviesu naktimis. Savotiškas balansas, kuris, objektyviai, visgi svyra į vėsos pusę.

Vaizdai aplink Girdwood

Taip pat reikia mėgti vadinamąjį mechaninį grožį – įspūdingus įrengimus, lėktuvus (Aliaska – mažosios aviacijos meka. Ir ne tik mažosios…), malūnsparnius, gręžinius, gal net ginklus. Resursų pritvinkusi Aliaska lepina retu laukinės gamtos ir gavybos pramonės deriniu, kuriame gręžinių siluetai ir pramoninės paskirties laivai dera su saulėlydžiais ir vandenyno pursluose žaidžiančiais banginiais.

Kodėl Aliaska_01_Beatos virtuvė

Žinoma, išlaikyti balansą tarp naftos, dujų ir kitų iškasenų (Aliaska – viena stambesnių sidabro, aukso, vario, anglies eksportuotojų) ir laiko nepaliestos gamtos – sudėtinga užduotis. Tokia sudėtinga, kad atvykęs į šią valstiją gyventi greitai išmoksti negirdėti lobistų grupių reklamų ir neskaityti straipsnių, eilinį kartą sveriančių argumentus verslo ir aplinkosaugininkų debatuose.

Kodėl Aliaska_05_Beatos virtuvė

Svarbiausia praktiskumas

Taip pat kraustantis į Aliaską ne tik reikia, o tiesiog būtinai, neišvengiamai privaloma mėgti nebūti namuose. Priešingu atveju laisvalaikis mikliai apsiriboja televizija ir (lėtoku) internetu. Tačiau pakanka žengti per slenkstį – slidinėjimas, alpinizmas, jėgos aitvarai, šimtus mylių nusidriekiantys dviračių takai ir bekelės žygiai. Galimybės beveik neribotos, na, tik nešilta.

Kodėl Aliaska_02_Beatos virtuvė

Kompensacija – pakankamai nesunku pasijusti šių dienų Kolumbu – kelių tinklas išplėtotas tiek menkai, kad naują taką nejučiomis imi minti nenuėjęs nė kelių kilometrų nuo plento. Bet kuria kryptimi. Ir kas ne mažiau svarbu – visuomet bus ką atrasti ir tirti. Ar bent pamatyti – kad ir pusšimtį metų po žeme degančias apleistas anglies kasyklas, milžiniškus ledynus (Briksdalis gailiai verkia kamputyje. Raudoja žvėries balsu).

Kodėl Aliaska_06_Beatos virtuvė

Nuotraukos – mylimos žmonos Ingridos Janulionytės.

Pratęsimas čia.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. Kotryna parašė:

  Nors per karscius vis labiau pradedi prisiminti ziema, vis tiktai Aleska butu issukis. 🙂

 2. Gile parašė:

  Tik uzsikabinau beskaitydama ir straipsnis baigesi 😀 Laukiam dar!

 3. Edita parašė:

  Idomu 🙂 Nekantriai laukiame tesinio !!!!!!!!

 4. Dovilė parašė:

  Nieknieno žemė, skrendi ir nieko nematai: nei kelių, nei žmonių, nei medžių..nepakartojamas vaizdas. Oras vasarą – kaip ankstyvas mūsų pavasaris, tik labai saulės trūko. Neišdildomas įspūdis laukinės gamtos… Kad tik kuo ilgiau išliktų žmogaus nepaliesta

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.