8241
Beatos virtuvė

Višta su voveraitėmis

(3)
 Ruduo – grybų metas. Lietuvoje grybauja visi, kas netingi. Aš grybavau du kartus, kai man buvo mažai metų. Apie vaikystės grybavimo smagumus nepradėsiu, bet grybautoja aš prasta, o grybus mėgstu. Dabar apie grybavimą UK. Mano anytos kaimas ir aplinkiniai miesteliai turi savo maisto festivalį. Be visokių ūkininkų turgų, gastro pubų pasirodymų ant jūros kranto,( kaip jie gali pagaminti ką tik iš jūros ištrauktą žuvį), dar buvo tokia spec. programa: grybavimas. Dėdė, kuris nusimano grybuose ir kulinarijoje, surenka grupę, norinčių pažinti grybavimą (daugiausia vyresnio amžiaus ponios). Visi dėdei susimoka už triūsą ir eina į mišką ieškoti grybų. Prigrybavę eina į pubo virtuvę ir gamina skanumynus su tuo, ką pintinėje iš miško atsinešę. Anyta apie artėjančią atrakciją pasigyrė jau senokai, deja deja, pagrindinis grybautojas apsirgo, taigi, grybų rinkimo ekskursija/atrakcija/kulinarijos pamoka neįvyko. Jei Lietuvoje ar Latvijoje kas nors sumanytų štai tokį „atrakcioną“, geriausias ir nuostabiausias žmogus vadovauti tokiam „renginiui“, mano nuomone, galėtų būti mano labai labai geros draugės Vitos mama, ponia Jadvyga. Jei grybavimas būtų olimpiadoje, net neabejoju, kad ponia Jadvyga Lietuvai iškovotų auksą (ir dar garantuotai pasiglemžtų auksą geriausios grybienės rungtyje).
Tai ar galite įsivaizduoti mano laimę, kai prieš kelias dienas į svečius Vita atvažiavo su pilnu lagaminu grybų????? Džiovinti baravykai, stiklainis raudonikių ir gražiausias indas voveraičių. Mano laimei nebuvo ribų.
Papasakosiu dabar, ką su jomis padariau. Iš karto perspėju, kad patiekalas rimtiems vyrams ir moterims, Vita pasakė šitaip: oi kaip skanu… bet tai kaip tu taip gamindama neišstorėji????(išstorėju…) ir dar pasiguodė, kad laikas važiuoti namo, nes jau jaučia ant klubų pasisvečiavimo pasekmes… (bet pati kepė didžiausią antį penktadienį, manęs net nebuvo namie)
Labai paprastas, labai stiprus ir svaigiai kvapnus patiekalas.
Reikės:
Vištos (aš naudojau visą)
Pusės litro voveraičių (apvirtos su druska iš ponios Jadvygos)
Šoninės geras gabaliukas
Trys svogūnai
Stiklinė balto vyno
Vištienos sultinio ( iš kubelio)
Druskos, pipirų, čiobrelio
Sviesto
Grietinėlės (arba riebios grietinės)Vištą supjaustom gabalais. (šlaunis, blauzda, nugara į dvi dalis, sparneliai, krūtinėlė stambiais gabalais) vištą apkepam karštoje keptuvėje gerai įkaitintam aliejuje. Taip, kad būtų gražiai apskrudus, bet nesudeginam. Reikės tai padaryti per du tris kartus. Apkeptą vištieną dedame į puodą. Kai visa višta apkepta ir sudėta į puodą, puodą dedame ant ugnies, įpilame stiklinę vyno, užvirinam ir leidžiam vynui gerai paburbuliuoti, kad išgaruotų alkoholis, tada įpilam stiklinę stipraus vištienos sultinio, pipirų, čiobrelio pora šakelių. Uždedam dangtį, sumažinam ugnį ir paliekam troškintis. Tai truks apie dvidešimt minučių, kol paruošim svogūnus, grybus ir šoninę.
Šoninę supjaustom smulkiai (apie porą gerų saujų), dedam į keptuvę, palaukiam, kol išsiskirs riebalai, dedam smulkintus svogūnus, juos mentele maišom ir kepam ant vidutinės ugnies, kol suminkštės ir iškeps. (jei trūksta riebalų, nes šoninė buvo ne itin riebi, įdedam sviesto) Svogūnams iškepus, dedu voveraites (sūrymą jų nupyliau). (Jei voveraitės nevirtos, manau, puikiai galima dėti šviežias). Voveraitėms leidau truputį apšilti su šonine ir svogūnais artimiau susipažinti ir pabendrauti, o tada visą keptuvės turinį dedam į jau gerokai apsitroškinusią vištą. Jei labai daug skysčio, tai leidžiam puodui pasitroškinti atidengtam, kad skystis truputį nugaruotų. Po maždaug penkiolikos minučių, kai višta troškinasi jau su grybais, įpilam grietinėlės (arba grietinės) (apie 150ml) ir dar leidžiam truputį pasitroškinti atidengtu dangčiu. Kol viskas sutirštės. Bajorų patiekalas. Nepaprastai skanu. Ačiū, Ponia Jadvyga.
Spalio mėnesį pasistengsime valgyti liesai…
Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (3)
Komentarai
  1. Anonymous parašė:

    garbane, tai kad grybus ir reikia rauti, o ne pjauti, nes jeigu pjauni, palieki galiuka koto ir jis supuna ir naujas grybas tikrai ten neisdygsta…va tau ir lietuviu apsisvietimas…

  2. fantastiskas receptas parašė:

    Aciu uz puiku recepta! Naudojau vistienos kumpelius, sviezias voveraites ir dar imaisiau baravyku.
    Pavyko puikiai.

  3. […] spyruoklės vos tik jie paleidžiami pasiganyti miškuose. Apie savo draugės Vitos mamą ponią Jadvygą jau rašiau, ir ji tikrai, garantuoju, verda legendinę baravykų sriubą, kurios receptas yra ir mano knygoje. […]

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.