8241
Beatos virtuvė

Vilma buvo Ibizoj arba reportažas iš pramogų salos – linksmintis niekada ne per vėlu

(9)

Beata: Žinau žinau, kad vasarą jau pradedam pamiršti, kitos vasaros atostogų dar neplanuojam, bet ir tos kurios buvo vasarą jau tik vos vos juntamas jų skonis burnoje, kitaip tariant baigiam pamiršti….Vilma vasarą palydėjo nuvykdama keletui dienų  į pramogų salą Ibizą, kurioje aš niekada dar nebuvau. Draugė ten lankėsi rugsėjo pabaigoje ir vasaros ten dar buvo pilnom saujom. Skaitom ir įsivaizduojam kaip smėlis kutena padus. 

Vilma Anusaitė, žurnalistė, gido Savas Londonas autorė.

VIlma Ibizoje

Ibizos salą prie Ispanijos krantų atradę kartaginiečiai ją vadino Baltąja sala, nes puikiausios kokybės druska – baltasis auksas – čia išgaunama jau daugiau kaip 2,5 tūkstančius metų. Vėliau šias vietoves užkariavę graikai ją pravardžiavo pušų sala, kataloniečiai dabar ją vadina Eivissa, o ispanai – Ibiza. Tačiau kad ir kokiu vardu šiais laikais šauksite Ibisą, ji atsilieps elektroninės muzikos garsais. Čia veikia per 40 didžiulių klubų, kuriuose iki paryčių šėlsta tūkstančiai poilsiautojų. Pačiame didžiausiame klube  pasaulyjePrivilege gali tilpti per 10 tūkst. šokėjėlių, o klubas Pacha yra vienas žinomiausių pasaulyje. Ibisa taip pat garsėja puikiausiais didžėjais, vandens ir putų baliais, festivaliais, diskotekomis viduryje dienos ir ant smėlio paplūdimiuose.

Kai pirmą kartą atskridau į Ibisą, nieko kito apie šią salą išskyrus klubus nebuvau girdėjusi… tad visų pirma nustebau supratusi, kokia tai didelė sala (571 km2), kokie skirtingi ir nuostabūs paplūdimiai, graži gamta ir senas maurų užkariautojų pėdsakų tebeturintis senamiestis and jūros kranto. Paaiškėjo, kad net pačioje klubų sostinėje galima tyliai ir ramiai pailsėti, nes į pačius didžiausius ir populiariausius naktinius klubus reikia važiuoti autobusais ir automobiliais, kai kurie jų gana toli nuo miestelio centro, tad muzikos gaudesio tikrai negirdėti visur ir visada.

Vilma mėgaujasi kokteiliais paplūdimio baruose

Iki pat septintojo dešimtmečio Ibisos gyventojai gyveno ramiai, tyliai, atsipūtę, tačiau gana vargingai – vertėsi žvejyba ir ūkininkyste. Pasak Lony Planet kelionių gido, 1956-aisiais saloje tebuvo 12 automobilių. Suvilioti nuostabių paplūdimių, unikalios gamtos ir gero oro (300 saulėtų dienų per metus) pirmieji į Ibisą ėmė plūsti hipiai. Jie įkūrė savo komunas, atidarė jogos centrus ir pradėjo muzikos festivalius ir 24 valandas per parą trunkančias vakarėlių tradicijas. Dabar Ibisoje gyvena apie 100 tūkstančių žmonių ir kasmet apsilanko per 4 milijonus turistų.

Šį kartą Ibisoje ilsėjausi šio rugsėjo pabaigoje, tad nors sezonas artėjo į pabaigą, buvo šilta ir malonu – apie 25-28 laipsnius šilumos, pūtė gaivinantis vėjelis, didžiosios gaujos turistautojų jau buvo išsivažinėję – daugiausiai matėme porų, pensininkų ir labai gražių šeimų su iki mokyklinio amžiaus vaikais. Žinoma, kai kuriuose baruose ir paplūdimiuose tebešėlo ir paaugliai, tačiau nuo tokių vietų bėgome kaip nuo maro.

Ibisoje dienas smagiausia leisti paplūdimių klubuose, kurie vadinasi beach clubs. Juose paprastai veikia puikūs restoranai, lounge ir lengvą muzikytę groja didžėjai, o poilsiautojai išsinuomavę gultus ir skėčius, guli pajūryje, valgo, geria, knygas skaito ir į kitus žmones spokso. Paslaugūs klubų darbuotojai užkandžius ir gėralus atneša tiesiai į smėlį, ir kad būtų patogiau, pastato nedidelius, tačiau baltomis staltiesėmis tiestus staliukus. Vienintelis tokio laiko leidimo rimtas minusas yra tas, kad toks malonumas gana nemažai kainuoja: gultai po 8 eurus, maistas apie 10-25 eurus už porciją, kokteiliai – 15 eurų, tik vynas ir alus beveik visur kainuoja tiek pat arba mažiau nei vanduo – 3,5-4 eurai už taurelę.

Vilmos sutiktiem belgam vyrui 60, moteriai 57, spėkite kiek Vilmai? Ibizoje visiem smagu

Į geresnius palūdimius ir jų klubus tenka važiuoti automobiliais, tad vieną vakarą, kai niekaip negalėjome prisiskambinti taksi, susipažinome su vyresnio amžiaus porele iš Belgijos, Mieke ir Pietu, kurie pasisiūlė mus pavežėti. Miekei labai patinka šokti, tad ji po ilgų derybų prisiprašė vyro, kad ją čia atsivežtų. Mat Pietas į Ibisą ilgus metus važiavo be jos, tik su draugų kompanija.

„Tačiau Ibisoje jo niekas nepaviliojo, nes po kiekvienos kelionės jis pas mane sugrįždavo,“ – juokėsi moteris. Tačiau savo partneriui ji pareiškė, kad abu sensta, gali jau greitai numirti, tad būtų gaila, jei kartu šioje saloje nepasilinksmintų.

Belgai iš paplūdimio mus atvežė į patį karščiausią to vakaro renginį, kur viešbučio Ushuaia kiemelyje, scenoje prie baseino grojo britų didžėjas Fat Boy Slim. Paaiškėjo, kad Mieke ir Pietas čia pat, tame viešbutyje ir gyvena. Kai muzika atsibosta, jie įsideda ausų kamštukus ir miega, o kai nori pašokti, nusileidžia į apačią pašėlti.

„Muzika baigiasi vidurnaktį, kiemelis išvalomas ir per pusryčius naktinių pasilinksminimų nelieka net pėdsakų,“ pasakojo Pietas.

Jei bus tokie pat sveiki ir žvalūs, belgai į Ibizą žada grįžti ir kitais metais. Miekei – 57 metai, Pietui – 60, tačiau šokių aikštelėje prie baseino atrodė, kad jiems tikrai per pus mažiau.

Vienas puikus kokteilio receptas, kurį skanavau Ibisoje, Blue Marlin paplūdimio klube

Blue Marlin Ciroc

Degtinė Ciroc (galima pilti tokią, kokią turite)

Kriaušių likeris Xante (tiks bet koks kitas kriaušių likeris)

Sutrintos raudonos vynuogės

Citrinos sultys

Šampanas

Orgeat sirupas (šis sirupas yra gaminamas iš cukraus, migdolų ir rožių arba apelsinų žiedų vandens, tad jį galima arba pasigaminti ar pakeisti šlakeliu kitokio saldaus sirupo)

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (9)
Komentarai
 1. krekre parašė:

  Noriu i Ibiza:))

 2. Ech parašė:

  Atgaiva akims, niūrią vėlyvo rudens dieną žiūrint į šaltą dulksną pro langą 🙂

 3. Blueberry parašė:

  ta pora nerealiai jaunai atrodo! :)))

 4. noriu paklausti parašė:

  ne į temą. Beata, o kodėl TV3play negaliu niekaip pažiūrėti Jūsų laidų? Pernai metų sezoną visą puikiai pažiūrėjau pernai, šiemet tik dvi laidas galėjau pamatyti. vis meta užrašą Klaida. Visaip išbandžiau, visi plėjeriai atnaujinti, ir prisijungusi per facebooka bandžiau, vis klaida ir klaida. nu nežinau. Pvz., laidą svajonių sodai rodo, o kas kur kada irgi klaidą meta. Suprantu, kad ne Jūs už tai atsakinga, bet gal žinote, kodėl taip yra? jei jūs nežinote, tai gal kas nors kitas, skaitantis jūsų blogą, žino?

 5. Aiste parašė:

  As esu IBIZOS fane 10 metu jau ten vaziuoju 🙂 ir tai tapo mano tradicines atostogos

 6. aidas parašė:

  kai sugaunu kazka apie ibiza, prisiminimai atgaivina mano pasiuteliska siela ir vel norisi prisiminti tris kartus (99,01,02m) lankyta sala. nezinau, kaip ten dabar, bet as vis noriu ten sugrizti, o jei ne as, tai uz mane sunus susoks 🙂
  prie Vilmos prisidedu, kad tai ivairiu potyriu sala, vienoje puseje dieviska pasvaiste, kitoje – velniska praraja.. 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.