8241
Beatos virtuvė

Viešnia Raminta iš Kėdainių ir jos sausainiai be kvietinių miltų

(5)

Gerai savaitė bėga. Ketvirtadienis – svečių diena. Su Raminta susipažinau net nežinau kur pirmą kartą, greičiausiai Kėdainiuose, nes ji yra būtent iš šio miesto. Kievieną kartą, kai pasimatome, Raminta man būna paruošusi dovaną: stiklainį su skanumynais. Aišku, kad esu lepinama ne tik dėmesiu, bet ir sausainiais gyvenime… Raminta yra labai entuziastinga ir energinga mergina, kuriai, akivaizdu, netrūksta ryžto niekur. Jos svajonė – tapti konditere, bet gali būti, kad skaniausius Ramintos patiekalus ragaus artimieji ir draugai, konditerijos mokslus nukonkuruos medicina – Raminta svarsto ją studijuoti ir tapti kardiochirurge. Todėl labai daug mokosi, o maistą gamina ir eksperimentuoja virtuvėje savaitgaliais. Šią savaitę Raminta ruošiasi mamos gimtadieniui ir rašo man, ką planuoja gaminti: „Šios savaitės iššūkiai: prancūziškieji macarons sausainiai, didelis croquembouche, migdolinis morenginis pyragas su žemuogių kremu, prancūziškas lašišos pyragas. Tiesa, dabar susidomėjusi esu subtilesniais tradiciniais dalykais, kaip iškepti gerus cruasanus, pagaminti tradicinę lazaniją…“

Raminta_chalvos sausainiai su kukuruzu miltais

Va, tai grįžkime prie tų stiklainių, kurių vis gaunu iš Ramintos dovanų – paskutinį kartą jame buvo labai gražūs sausainiai, o susitikome mes Knygų mugėje. Paragavome ir sausainiai buvo super skanūs, aš galvojau karameliniai, sviestiniai, bet pasirodo, jie buvo begliuteniniai, tai yra – be kvietinių miltų. Tai štai, mieli mano draugai, kurie negali miltų naudoti, prašom, receptas čia…

 

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Milda parašė:

  Kaip saunu!!Sausainiai be gluteno!! Esu celiake ir tuo pat metu diiidele saldumynu megeja. Vis laukiau kepiniu receptuku pritaikytu celiakams.

 2. Egidija parašė:

  Kepimo milteliuose yra gliuteno, tad teikia naudoti spec. be gliuteno kepimo miltelius jei kepate kam nors kas yra alergiskas gliutenui!

 3. Raimonda parašė:

  Sveiki,kai prakalbome apie alergijas,gal patartumete kuom pakeisti kiausinius saldziuose patiekaluose?
  Buciau dekinga patarima.

  • Natali parašė:

   Kiaušinius kepiniuose pakeiskite 2 šaukštais kukurūzų miltų, 2 šaukštais minkšto tofu, 1/3 puodelio obuolių košės arba 1/3 puodelio moliūgo kiekvienam kiaušiniui.
   Pusė mažo sutrinto banano taip pat gali pakeisti kiaušinį, o skonis keksiukuose ar blynuose tiesiog nuostabus.
   Galima naudoti ir specialius parduodamus mišinius, skirtus kiaušinio pakeitimui kepiniuose.

   Labai daug naudingų patarimų rasite čia
   http://www.sveikata.org/vegetariska-mityba-nauda-vaikams/

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.