8241
Beatos virtuvė

Vienos Dienos Karoliai

(4)

Visų pirma, tai aš sausį prisivažinėjau tiek, kad vasarį paskelbiau „NIEKUR NESKRENDU“ mėnesiu. Kovą vėl kelsiu sparną į savo beveik gimtą miestą – Londoną, tai jei ten gyvenate, iš karto reklamuojuosi: galėsim susitikti kovo 23 Londone, Lietuvos ambasadoje. Bus mano knygos „Taste Lithuania” – „Prie stalo Lietuva” pristatymas – susitikimas. Bet iš tiesų, ne apie tai šiandien, o apie tai, kaip kartais, išlėkus vienai dienai gali pasikrauti tiek ir tiek gerų emocijų bei naujienų.

Pasakysiu atvirai, ir moterys, kurios turi namus – vaikus ir, galbūt, šunų, supras, kad jei turi veiklos už namų sienų, tai savaitgalis nebūtinai skiriamas pramogoms ir šopingui. Dažniau paprastiems, elemantariems buities darbams: skalbimui, spintų tvarkymui, lentynų kuopimui, riedlenčių ir visokių reikalų, be kurių buityje nė iš vietos, priežiūrai. Dar reikia skirti laiko vaikų vežiojimui į gimtadienius ir panašiai, oi, dar pamiršau – dar savaitgalis skirtas pamiegojimui iki 9, o ne 7 valandos ryto, ir šiaip, slankiojimui po namus su pižama ir chalatu…

Tai va, kai tiek veiklos, nevisada turi laiko užsiimti pramogomis ir turizmu. Tai kai jau nusišypso tokia laimė, tai net nori apie tai parašyt… Ha ha ha ha ha ha, o iš tiesų, žinokite, koks gi smagus gali būti vienos dienos išvažiavimas su kompanija, net ir be nakvynės, o tiesiog – šast, įsėdai į automobilį ir makt, nuvykai kur nors. Štai, kur buvom. Mano draugė papasakojo, o kai jau draugai rekomenduoja, turi pult ir pats lėkto. Tai va, vykome dzūkiškų bandų skanauti, yra toks dalykas kaip bulviniai blynai – bandos ant džiovintų kopūstų lapų, va taip. Aš jau nepasakosiu, kiek suvalgiau, bet oi, skanumas neišpasakytas! Tai aš iš karto reklamuoju ir sakau, kur važiuoti ir ieškoti. Programai reikėtų bent 15 žmonių. Visai šalia yra Nemajūnų bažnyčia, kuri pastatyta be anei vienos vinies ir yra vienintelė neogotikinė medinė bažnyčia Lietuvoje.

IMG_2669

Ir už kelių kilometrų – Birštonas. Na, nejuokauju, buvau Birštone pirmą kartą, pasivaikščiojome prie Nemuno ir pamatėme daug gražių namų, ir tvarkingų kiemų, ir šiaip – tikras kurortas. Kurhauze išgėrėme kavos ir vandens „Vytautas“ iš stiklinio buteliuko („Vytautas“, beje, čia Birštone ir trykšta kartu su „Birute“).

IMG_2681

Na, o dabar paklausiu – ką jūs rekomenduotumėte vienos dienos išvykai???? Aaa????? Važinėkimės po LIETUVĄ – ji tooookia graži! Grįždami atgal dar stabtelėjome klevų sulos paragauti. Vygaudas šalia savo sodybos turi klevų giraitę, tai sulos privarvina ir sau užtenka, ir miestiečiai turi progą nusipirkti ir pasidžiaugti šiomis pavasario sultimis.

Vygaudas_sula_Beatos virtuve

Ir dar, ir dar! Kaip smagu važiuoti ir dainuoti…Oi…Ir beje, mieli vilniečiai, taigi Birštonas, žinokite, yra dar arčiau nei Druskininkai!!!

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
 1. Neringa parašė:

  Rekomenduoju pamatyti Papilės (Akmenės raj.) atodangą, Ventos upės slėnį bei šešiolikakamienę(gal dabar mažiau likę) liepą, taip pat apžvalgos bokštą šalia, Simono Daukanto kapą bei namą(muziejų) šalia bažnyčios, kur jis praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus.

 2. Giedrė parašė:

  Puiki kelionė, bažnyčia tikrai įspūdinga. Na o man ideali vienos dienos kelionė visada būna į Trakus. Kažkaip neatsibosta, širdis atsigauna. Ten labai patogu, nes viskas vienoje vietoje: graži gamta, geras maistas, gardus šokoladas, daug sportinės veiklos, galų gale, šioks toks shopingas:) Tas pats Birštonas – puiku! Gražus miestelis, graži gamta, spa, vandens malonumai. Dar siūlyčiau Šakius ir jųs apylinkes, ten nemažai sutvarkytų dvarų (Zypliai, Gelgaudiškis), bet čia gal patogiau kauniečiams, arčiau. Ir be abejo- Nemuno pakrantė iki Jurbarko- koks grožis, miesteliai labai tvarkosi. Kasmet ten pravažiuojam.

 3. Milda parašė:

  Žemaitijos nacionaliniame parke, Beržoro miestelyje yra sodyba „Pas tėvukus“, kurioje yra ruošiama tikra žemaitiška vakarienė, valgoma iš molinių indų, su mediniais šaukštais, pagal visas žemaitiškas tradicijas. Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto. O ir Platelių miestelis čia pat, su nuostabiu Platelių ežeru, savo pažintiniais pėsčiųjų takais, apžvalgos bokštu, unikaliu, ir berods, vieninteliu Lietuvoje šaltojo karo muziejumi. Visai netoli ir Plungės miestas su Oginskio dvaru, parku ir Grafų Zubovų pilaite-oranžerija, kur įsikūrusi miesto biblioteka, mano nuomone viena gražiausių bibliotekų Lietuvoje 🙂

 4. Nidukas parašė:

  Anyksciai, kur galima ir pajodineti (prie Arklio muziejaus yra zirgynas su puikiais instruktoriais). Taip pat Rokiskis vertas apsilankymo.

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.